⛄ Legrační sněhuláci z různých materiálů vlastníma rukama - do našich životů přinášíme nejlepší tradice nového roku

Vytvoření sněhuláka je vzrušující proces. Bez sněhulák socha, Nový rok se nezdá tak slavnostní a elegantní. Tyto emoce jsou navíc ztraceny z veselých dojmů dětí, na které každý čeká do konce prosince. Aby byl svátek skutečně krásný a atmosférický, měli by se sněhuláci usadit v našem domě a na dvoře u Nového roku. Udělej to sám svýma rukama, takže se připojíme k redakční radě HomeMyHome.ru a ponoříme se do zajímavého světa kreativity a dětství.

Pojďme, udělejme si to sami velkými novoročními sněhuláky na dvoře!

Novoroční výzdoba v domě je v pořádku, ale není dobré opustit dvůr bez dekorace. Vybereme si, jaký materiál je lepší udělat sochu sněhu a než ji ozdobit.

Jak nejlépe udělat sněhuláka ze sněhu

Všichni byli malí a vzpomínali, jak se sněhulák zbavit sněhu. Ve skutečnosti však velmi často dospělí, když se snaží vytvořit ženu na sněhu, začínají zajímat: co se v dětství z nějakého důvodu stalo tak dobře a snadno v dospělosti.

Není těžké zaslepit takový zázrak, ale za to by mělo být vhodné počasí

.

Pokud je sníh volný a načechraný a mimo okno z mrazu je slyšet neskutečná sněhová křeh, pak budeme čekat na mírnější teploty - sníh by měl být mírně roztavený a poddajný.

Nabízíme malé rozloučení:

  • zvolit vhodné místo pro stavbu sněhu: sněhulák nesmí blokovat cestu, cesty, vstupy a hlučný proces jeho vzniku by neměl rušit sousedy. Vyzýváme sousedy k práci a bude to ještě zábavnější!
  • obvaz není příliš teplý: práce probíhá se značným fyzickým úsilím, takže byste neměli chodit ven, oblékat se, jako by chodili na severní pól. Bude správné, pokud připravíme vyměnitelné rukavice.

Všichni jdeme společně na procházku a uděláme velké a malé sněhuláky!

Vyřezáváme tělo sněhuláka

Socha sněhu se může skládat buď ze dvou částí nebo ze tří částí. Pokud je plánována vysoká, ohromující práce, pak si předem vymyslíme, jak postavit hlavu na tělo. Možná, že někdo bude muset přinést štafle z domova!

Děti si mohou vytvořit malého sněhuláka na vlastní pěst

Vyřezáváme velkou sněhovou kouli a hodíme ji na nejsněžnější místo ve dvoře. Za prvé, míč hodí jednu osobu a jako její rychlý růst žádáme o pomoc přátele a příbuzné. Druhá a třetí koule by měly být úměrně menší. Nezapomeňte, že váha sněhové koule je impozantní, takže jeden člověk může jen těžko postavit vysokého sněhuláka. Pro to, aby se sněhulák stal trvanlivým, je vhodné postříkat ho studenou vodou z rozprašovací láhve po dokončení všech prací.

Oživte sochu: vytvořte obličej a přidejte příslušenství

Přístupy k vytvoření povrchu sněhových řemesel. Tradiční metoda zahrnuje mrkev nebo hůlku místo nosu. Můžete předem vytáčet černé kamínky, které jsou vyloženy z úst, nosu a očí. Někdo preferuje snášet kvaš a nakreslit obličej.

P uchka vyrobená z větví nebo z hrudek sněhu. Bude to skvělé, pokud budete nosit obří sníh ve starém šálu a podělit se s ním o klobouk.

Je možné vyrobit sněhuláka z automobilových pneumatik?

Letní zahradní řemesla již vyrobená z pneumatikvšichni jsou známí, ale v zimě jsou všechny sochy pokryty sněhem. Pro novoroční výzdobu můžete udělat zajímavé a bezpečné řemeslné zpracování sněhuláka vlastníma rukama pro mateřskou školku.

Toto bude obzvláště vynikající řešení pro jižní regiony s minimální sněhovou pokrývkou nebo nedostatkem sněhové pokrývky

.

Aby konstrukce odolávala náporu zvědavých dětí a dospělých, musí být pneumatiky zevnitř pevně upevněny pomocí podložek se šrouby.

Pro hlavu nebo tenkou překližku (která je výhodnější) je zapotřebí deska z vlnité lepenky. Vyřízneme kružnici odpovídající vnitřnímu průměru pneumatiky, upevníme ji a natřeme ji bílým vnějším nátěrem na tělo a hlavu. Černá barva kreslí oči a ústa.

Jak vyrobit sněhuláka z plastových lahví

V krátkém čase nebude těžké získat velký počet plastových lahví - také si sami vyrobí roztomilý sněhulák.

Objem plavidel závisí na počtu dna láhve a rámu

Práce je jednoduchá, ale poměrně dlouhá, pokud děláte všechno sami, takže spojujeme všechny.

  1. Odřezáváme dna z láhve.
  2. Stavíme kostru ve tvaru kuliček z drátu, pro větší pohodlí stojí za to dělat další úrovně, je to možné z drátu nebo motouzu.
  3. Každá spodní "květina" je propíchnuta vyhřívanou vodou na dvou místech naproti sobě, na stěnách.
  4. Proveďte průchodykaždý ze dvou otvorů propíchl všechny dna.
  5. Výsledný girlandu otočíme kolem drátěného drátu, svazujeme ho kousky motouzu.
  6. Hotový výrobek z nádoby je natřen bílou barvou.

Poslední etapa - ozdobíme výrobek plstěnýma očima, napodobujeme mrkev (můžete zkroutit noviny, zabalit ji papírovým proužkem a zbarvit do oranžového), šálu a klobouku.

Co stojí za to pokusit se vytvořit ruční práci sněhuláka doma

Domácí tvořivost rozvíjí nejen představivost, ale také schopnost vnímat krásné, vytvářet, používat různé materiály k vytváření krásných věcí. Nejlepší ze všeho je, když celá rodina chtěla vyzdobit svůj domov na Nový rok a rozhodnutí učinit sněhuláka bude užitečné pro každého. Papír, plátno, vata, Jako vhodný materiál se pro tento účel používají vánoční koule a plastové kuličky, které vyrábí krásné výšivky, pletou a připravují jedlé „zasněžené“ figurky.

Jak udělat sněhuláka z papíru: jednodušší než jednoduché

Existuje mnoho různých způsobů, jak udělat sněhuláka vlastníma rukama z papíru. Aplikace, origami, papír-mâché, mozaika a mnohem více nevyžaduje velké nástroje.

Pouzdro na ubrousky se může mírným vlněním ruky proměnit v hosta na sníh: přikládáme přes rukáv bílým papírem, vytvoříme obličej a pera metodou nášivka. Ubrousek se složí do okouzlující zimní čepice

Podlejednoduchý vzor trojúhelníků tvoří objemná řemesla

Další verze objemového sněhuláka

Na kus papíru nakreslíme večerní oblek pro hosta na sněhu a nalepíme ho

Geometrický sněhulák: tiskneme, zdobíme a necháme dítě pracovat nezávisle

Zhotovení malého sněhuláka vlastníma rukama z tkaniny

Měkký, roztomilý sněhulák bude vítaným hostem na vánočním stromku a bude příjemné ho ušít jak dospělým, tak dětem. Práce bude užitečná bílá nit, bílá tkanina pro trup, hlava a tkanina jiné barvy pro doplňky, nůžky. Aby se šila plstěná hračka, budete potřebovat stejné nástroje a cítit se.

Vyjmout nakreslený vzor z papíru, který se může skládat ze dvou nebo tří kruhů. Přenést čáry vzoru na plst, řezané tvary

Nejprve aplikujeme malé části obličeje s plstí lepidlem a poté začneme šít díly sešívacím švem. Nezapomeňte zanechat malou díru, kterou vyplníme nádhernou hračku s polstrováním polyesteru nebo vaty.

Děti mohou nezávisle na sobě šít takové roztomilé zasněžené načechrané

Šijeme ponožky sněhulák vlastníma rukama

Sněhulák prstu se narodil s pomocí dvojice rukou, stejně jako touha vytvořit roztomilou hračku z bílé nadýchané ponožky. Práce také vyžaduje bílé nitě, tkaninu na doplňky, knoflíky na oči, nitě na vyšíváníústa Místo knoflíků a nití lze použít korálky.

Od špičky jsme odřízli horní část - od ní šijeme zimní hračku - a pracujeme podle instrukcí krok za krokem na fotografii

Je lepší brát vlněné těsné ponožky s dobrou úrovní "načechranosti".

Související článek:

Vánoční vzory pro plstěné hračky : nuance práce s materiálem, jak ozdobit interiér plstěnými hračkami pro nový rok, věnec a kuličky plsti, sněhové vločky, hvězdičky, sněhuláci a cítil anděly, zvířata a ptáky z plsti na vánoční stromeček, cítil pro výzdobu sváteční stůl a pro balení dárků v naší publikaci.

Bavlněný sněhulák

Je velmi jednoduché vyrobit ručně vyrobené sněhulákové plavidlo z vaty. K tomu nepotřebujete speciální mistrovskou třídu, všechno je velmi snadné.

Použitý odpadní materiál, který se stal nepotřebným obalem z kosmetického přípravku, se hodí jako silný a vhodný základ

.

Vyzbrojujeme se lepidlem PVA a vatou. Bavlněné vaty nekupujeme v kuličkách, ale v nepřetržitém velkém kusu, nejlépe v roli. Naneste PVA na lahvičku a zabalte bavlněnou přikrývkou. Nebojte se použít lepidlo přímo na vatu - PVA během sušení bude plavidlo velmi trvanlivé. Poté, co vytvořili hračku malé tělo a po čekání na úplné sušení, malovat prvky obličeje s barvou a kravatu kus látky jako šátek na obrázku.

Z vatového disku a kousků bavlny získáte také krásnoupráce Můžete vyrobit spoustu výrobků najednou a ozdobit je vánočním stromem pro dovolenou

Související článek:

Symbol nového roku (prase) vlastníma rukama : pletenina s háčkováním, výroba z papíru metodou origami, výroba plastelíny, pečení v troubě, užitečné tipy doporučení - přečtěte si publikaci.

Vyšívejte zimní hosty křížem

Novoroční výšivka se používá na zástěře na láhve, stolní dekorace, ubrousky, ubrusy a boty na dárky. Existují hotová schémata, která je třeba na tiskárně tisknout barevně a používat jako vodící hvězda.

Takový režim lze nabídnout obezřetnému školopovinnému dítěti

.

Vyhrazujeme si režim obtížnější pro sebe:

Související článek:

Sněhuláci z pěnových míčků různých velikostí

V dnešní době je pro jehličnany zelené světlo všude. Svítí takovým světlem a v obchodech pro kreativitu - prodávají se základní pěnové kuličky, které jsou určeny k tomu, aby se staly vánočními ozdobami. K vytvoření krásného sněhuláka používáme několik těchto kuliček různých velikostí.

Pro stabilitu obrázku určeného k dekoracivodorovné povrchy, mírně odříznuté od dna

Pěna nepotřebuje dodatečné ošetření

Kuličky lehce oříznou hranu pro snadné lepení horkým lepidlem

Dekor vyrobený z jakéhokoliv materiálu, ale nejlépe padlý.

Dětská řemesla z papírových desek

\ t

Děti budou schopny, téměř bez pomoci svých starších, zvládnout takovou řemeslnou práci jako sněhulák z papírových desek. Dospělí ovládají pouze okamžik lepení desek termogunem. Potřebujete pouze dva jednorázové talíře, barevný papír, horké lepidlo a nůžky.

Abychom pomohli dítěti, stojí za to mu vysvětlit, jak dělat řemesla a nečinit pro něj veškerou práci

.
Poradenství!Pokud je na zadní straně každého výrobku nalepena smyčka pásky, aplikace se stává nástěnným panelem. Je také snadné zavěsit pouze jeden kus bez základny.

Zářící sněhulák z plastových kelímků

Mnoho lidí by chtělo udělat ručně vyrobeného sněhuláka vlastníma rukama, ale nemůže najít způsob, jak pracovat a pohodlný materiál. Je nutné vybudovat zajímavou zářící postavu!

Připravte asi sto bílých kelímků

Můžete také vzít průhledné kelímky, ale bílý sněhulák vypadá lépe. Budete také potřebovat malou sešívačku, černou plsť nebo barevný karton, šátek a LED věnec.

Šálky jsme upevnili pomocí sešívačky a řadyblízko Upravte tvar ručně připojením na správná místa.

Svítivost výrobku závisí na barvě girlandy

Sněhuláci: rozsáhlý transparentní host pro Nový rok z nití, lepidla a balónků

Je překvapující, když někdo ještě neslyšel o způsobu výroby odměrné koule nití, lepidla PVA a nafukovacího míčku. To je opravdu skvělý způsob, jak vytvořit krásu doslova z ničeho!

Z materiálů potřebujeme pouze tlusté bílé nitě (jako "Iris"), sklenici pro lepidlo PVA (vezmeme si dobré tlusté lepidlo), pár balónků, potravinářský film a trochu jakéhokoliv krému na ruce.

Nuance!Můžete dělat s jedním míčem, ale práce v tomto případě bude trvat déle.

Nafukujeme míče různých velikostí. Zabalte každý nafouknutý míč potravinovým filmem a lehce ho namažte krémem. Toto je děláno aby se vyhnul ošklivým kouskům vysušeného lepidla na obrázku.

Projdeme nit lepidlem a navlékneme s ní kuličku

Nechte každou kuličku vyschnout. Pak jsme je rozvázali, vypustili vzduch a dali je dětem. Máme 3 míče!

Spojujeme kuličky s nití nebo lepidlem, ozdobíme a získáme nádherného sněhuláka!

CD jako základna pro sněhuláka

Stará prasata se stávají dobrým základem pro řemesla. Díky fantazii a výzdobě se snadno promění v cokoliv.

Pokud potáhnete disk lepidlem PVA aposypat třpytky, dostat legrační obličej snegovichka. Také pokud používáte termogun, ze tří disků není těžké získat legrační postavu

Jezte sněhuláka?

S řemesel přišel na to, ale nezapomeňte na řezbářství - zdobení jedlých jídel. Co může být sněhulák vyroben a jak ho ozdobit? Vše záleží na tom, zda sladký pokrm čeká na stůl, nebo je to originální svačina.

Rýžové buchty se sýrem a rybami uvnitř napodobují hosta na sněhu!

Pokud rozetřete tavený sýr na struhadle, přidejte na něj strouhané krabí tyčinky a trochu majonézy, soli a česneku, pak bude snadné vyrobit tři kuličky a umístit je na sebe

Dekorace jídel může být jakákoliv. Sladký sněhulák z sušenek a kokosových lupínků je ozdoben ovocem, bobulemi a sladkostí, šátek na svačinu lze vyrobit z červených ryb, koště lze vyrobit ze slané slámy.

Neomezujte svou představivost, váš nápad bude pravděpodobně ještě zajímavější!

Video: do-it-yourself sněhuláci