100 nápadů pro interiér: zástěra na kuchyň ze skla, katalog krásných fotografických řešení

V tradičním provedení byly k dokončení zástěry použity keramické obklady. Jeho odolnost, snadná péče a odolnost vůči vnějším vlivům jí umožnily zaujmout vedoucí postavení po mnoho desetiletí. Ale návrháři přišli s novým řešením: zástěra na kuchyň ze skla. Katalog fotografií vynikajících řešení vám umožní vybrat si zajímavou variantu pro jakýkoliv design kuchyně.

Skinali v interiéru

Co jsou skinalis

Pro každou hospodyni je důležité, aby nová kuchyně nebyla jen maximálnífunkční, ale také krásné. Nový trend v interiérových řešeních skinali pomůže v krátké době změnit již hotový interiér. Navíc je to poměrně pohodlná a rychlá úprava kuchyně.

Pro výrobu kaleného skla s vysokou pevností. Tloušťka plechu je 6-8 mm. Na zadní straně skleněné desky pro kuchyň je aplikován grafický obrázek nebo kresba, kterou si hosteska vybere. Hlavním úkolem panelu je chránit pracovní plochy před parou, postříkání z varné plochy . Kromě toho by měl být panel odolný vůči působení vysokých teplot, ke kterým dochází při vaření.

Na rozdíl od dlaždic nemá konstrukce panelu žádné švy a je vyrobena z jednoho listu. To vám umožní umístit dostatek trojrozměrných výkresů, které budou vypadat jako jeden celek. Po zářivých barvách skinali, dlažba se bude zdát docela nudná a vybledlá.

Zástěra na kuchyňské sklo musí splňovat bezpečnostní požadavky. Když se zlomí, nerozbije se na kousky, ale prostě se rozpadne. Fragmenty nemají ostré rohy. Primární povrch skla by neměl mít žádné odstíny, pouze nejčistší, nejvíce bílou barvu, aby vzor na něm měl hrát se všemi barvami.

Před výběrem je nutné zkoumat všechny kladné a záporné strany skleněných panelů.

Urbanismus v interiéru

Výhody a přínosy skinali

Hlavnídůstojnost skinali - krásný vzhled a praktičnost. Kromě toho by měly být zdůrazněny některé další pozitivní aspekty panelů:

 • tvrzené sklo má vysokou odolnost vůči vnějším vlivům, včetně chemických;
 • různé vzory a možnost jednoduché náhrady po určité době;
 • jednoduchá péče o běžné kuchyňské výrobky;
 • sklo prošlo procesem vytvrzování, který poskytuje dodatečnou pevnost;
 • skleněné panely jsou trvanlivé. Obraz je aplikován tak, aby nebyl ovlivněn slunečními paprsky. Vzorek se nemění v celé službě;
 • nejsou omezené možnosti grafiky nebo kreslení. Můžete si uvědomit naprosto jakoukoli fantazii;
 • instalace skinali mnohem levnější než dokončovací keramické dlaždice.

Kromě toho vám sklo umožňuje plně prezentovat a odhalit veškerou krásu obrazu.

Nevýhody

Stejně jako jakýkoli výrobek, i skinali má některé vlastnosti, o kterých byste měli vědět ještě před rozhodnutím o instalaci skleněného panelu:

 • není dokončena možnost rozpočtu. Kvalitní sklo, individuální aplikace vzoru je dostačující;
 • skvrny od špatného čištění zůstávají na povrchu skla. Čištění by mělo být prováděno důkladněji;
 • Světlá fotografie na kuchyňské zástěře se může nuditčas. Proto při výběru stojí za zvážení použití nestandardních krajin nebo obrazů. Můžete se odvolat na názor designéra, který vám pomůže uspořádat skinali podle zvoleného směru. Kromě toho pomůže s pomocí programů vizualizovat budoucí interiér před konečným rozhodnutím;
 • hotový panel nelze řezat. Po instalaci není možné instalovat další zásuvky. Proto je nutné ve fázi návrhu poskytnout všechny otvory.

Skleněné panely mohou být vybrány také pro osoby s malým rozpočtem. Konečná verze hotového výrobku potěší jeho velkorysost a peněžní náklady se rychle rozplynou do pozadí.

Ploché sklo s podsvícením

Související článek:

Nejlepší možností pro zdobení varné zóny jsou zástěry do kuchyně - skinali, jejichž fotografie jsou uvedeny v našem přehledu. Proč získali takovou popularitu dál.

Výběr zástěry v kuchyni ze skla, cena složitých obrazů

Je možné zvolit nejrůznější varianty kuchyňských zástěrek ze skla. Nejvíce rozpočtu - obyčejné sklo. Jeho role v kuchyni je funkční, takový výrobek nemůže nést dekorativní zátěž. Jednoduchá ochrana malovaná nebo tapetami vložené stěny.

Foto Doporučení
Zástěra může být malázdobí například matným povrchem. Jako možnost kreslení jednoduchých výkresů. Kávová zrna nebo nápisy s kaligrafickou rukou účinně zapadnou do jakéhokoliv designu.
Zadní strana zástěry může být zbarvena zajímavou barvou. Nelze to udělat sami, protože povrch musí být po nanesení nátěru tepelně ošetřen. Tím se zvýší náklady na skinali o 20%. Výhodou tohoto povlaku je velký výběr barev a trvanlivost vzoru. Je vhodný do interiérů s komplexním designem a různými barvami v interiéru.
Použitý výkres na panelu je nezávislý akcent v místnosti. Je to on, kdo dává kuchyni individualitu a jedinečnost. Správně vybraný obrázek může prostor rozšířit. Například kreslení s perspektivou. Zvýšení ceny skinal se vzorem 50%.
Obrázek ve 3D projekci. Vliv hloubky, rozšiřování hranic kuchyně nenechá nikoho lhostejného. Zvýšení ceny o 2,5 krát.
Zrcadlová zástěra. Pro malé prostory je to jen dar z nebes. Vizuální změna hranic kuchyně. Designéři nabízejí zajímavé zpracování zrcadlového plátna: stárnutí, tónovaný, s vytištěným vzorem, složený z částí různých velikostí. V galerii můžete vidět možnosti umístění zrcadlových zástěrek do kuchyně.
Důležité!Při výběru skleněné zástěry je důležitávěnujte pozornost barvě primárního skla. Nejmenší odstín zkreslí hotový obraz.

Modely pro kuchyně, katalog obrazů krásných vzorů

Pro odlišný stylistický styl kuchyně a interiér jako celek je v módě zvolit si svůj vlastní formát pro skleněné zástěry do kuchyně. Foto výběr krásných formátů pomůže učinit správnou volbu.

Foto Model
V klasickém interiéru budou panely zobrazující městské oblasti a klidné ulice vypadat harmonicky.
Panoráma s megapolisem nebo fotografie mostů je vhodná pro modernitu. Noční město - docela populární obraz pro moderní směr.
Provence styl nemůže být přetížen moderními kresbami. Malé květy, nebe, vodnatý povrch v jemných odstínech opticky rozšíří prostor a dodají dalšímu pohodlí místnost.
Dělat skinali vzor s velkými květy. Růže, orchideje nebo lekníny jsou tak milované mnoha ženami v domácnosti.
Pro klidný design a příjemný pobyt můžete použít panely s aplikovanými kapkami nebo kávovými zrny

Hlavním úkolem barevného obrazu je soulad s obecným směrem a přizpůsobení se obecnému barevnému gamutu.

Volba barevného designu

Při výběru barevného provedeníZástěra na kuchyňské soupravě by se měla řídit obecnými pravidly pro barevné kombinace.

Zelená barva je harmonická s jemně světle zeleným interiérem. Kromě toho lze celkový design provést v béžové, hnědé nebo šedé odstíny. Je důležité, aby se prvky nespojily.

Pro zástěru ve fialové barvě bude harmonickou kombinací design kuchyně ve světle růžových nebo krémových barvách. Tento interiér se vyznačuje tichými majiteli. Energetické lidi takový směr nemusí být vhodný.

Klasickou kombinaci bílých a černých kontrastů lze ředit červeným panelem.

Osvětlení

Kromě výběru vzoru a škály barev je důležité zvážit osvětlení zástěry. Správně zvolená světla mohou ozdobit i nejjednodušší skleněnou desku na kuchyňské zástěře. Reflektory nebo diodová páska příznivě podtrhují jakýkoliv vzor.

Za účelem určení možnosti dekorace si můžete prohlédnout katalog obrazů kuchyňských zástěrek ze skla nebo sledovat videa zajímavých návrhů.

Zvýraznění zástěry

Odrůdy skleněných kuchyňských zástěrek

Základní požadavky na odbavovací plochu - neměl by se bát vody a vydržet teploty kolem 150 °. A samozřejmě by měl mít ráda hostitelku. V současné době existuje několik provedení panelu.

Stalin

Stalin - skupinaobyčejné sklo, které je podrobeno tepelnému ošetření při vysoké teplotě, a poté zchlazeno. Jeho odolnost proti nárazům je 10krát vyšší než u běžného skla. Při poškození se rozpadá na bezpečné střepy. Stalin se nebojí zvýšené teploty, může být instalován v blízkosti varné plochy. Stalin je odolný vůči chemickým účinkům chemických látek v domácnosti. Může být ošetřena brusivy. Životnost více než 10 let.

Z nedostatků přípravku Stalinite lze konstatovat, že v hotovém výrobku nelze vyrobit další otvory, například pod hrdlem. To lze provést pouze před vytvrzením.

Modelová řada Stalinitů:

Foto Model
Stemalit - povrch je před vytvrzením natřen.
Satinate - matný povrch. Péče o takové sklo je o něco složitější než obvykle.
Skinali - skleněné zástěry s dekorativním designem.
Povrch Optivayt - kalený povrch je navíc bělen. Je nezbytné pro harmonickou reprodukci barev, zejména kreseb světlých tónů.
Steklopakeli s dodatečným osvětlením LED, které je zabudováno do primární konstrukce shora nebo dole.
To je důležité!Skleněná deska o tloušťce 4 mm je nenákladná, ale odolnájejí mechanická a fyzická zátěž je menší. Trvanlivější sklo má tloušťku 6 mm.

Při výběru zušlechtěného skla na kuchyňské zástěře je cena uvedena na jednotku výrobku nebo na metr bez zohlednění pomocných prací. Náklady na konečnou volbu jsou ovlivněny možnostmi montáže, dalšími otvory a instalací podsvícení. Je třeba připravit se na dodatečné náklady.

Laminované sklo

Zástěra z vrstveného skla nebo triplexu je vícevrstvá konstrukce ze skla, která je navzájem slepena speciální polymerní strukturou. Díky tomu se v případě nárazu sklo nerozpadne, ale zůstane na filmu. Panely mají obvykle tloušťku 8 mm. Polymerová fólie není pouze ochrannou funkcí. S ním může zástěra dát krásný dekor.

Výhody:

 • bezpečnost;
 • pevnost;
 • tepelná odolnost;
 • různé provedení;
 • snadnost péče.

Mezi nedostatky lze konstatovat vysoké náklady a velkou váhu. Kromě toho je transparentnost triplexu snížena v důsledku filmové mezivrstvy. Doba výroby - až 1 měsíc.

Možnosti zdobení vrstveného skla jsou neomezené. Může to být tisk fotografií, matný nebo natřený povrch, zrcadlový nebo fóliový list. Módní zdobí zástěru kůží nebo látkovým základem.

Triplex s dekorem

Plexiglas

Skleněný povrch akrylového nebo polymetylmetakrylátového (PMMA) skla se nazývá plexisklo. Výhody Plexiglasu zahrnují absolutní odolnost vůči rázovým zatížením. Kromě toho mají tyto konstrukce nízkou hmotnost, dobrou pružnost. Pro instalaci umožnily malé chyby na zdi. Můžete s ním pracovat po instalaci, například řezat další otvory, instalovat upevňovací prvky. Pro výrobu plexiskla nepotřebuje mnoho času.

Kromě toho je nutné zaznamenat kladné momenty panelu:

 • rozmanitost designu;
 • odolný vůči vodě;
 • šetrnost k životnímu prostředí.

Plexisklo by nemělo být při opuštění ošetřeno abrazivními látkami, může být snadno poškrábáno. Negativně vnímá jak domácí chemikálie, tak sloučeniny obsahující alkohol. Plexiglas nevnímá teploty od 80 °, povrch může být deformován. V této souvislosti nemůže být zástěna instalována nad varnou deskou. Panely z plexiskla ztrácejí na skleněné zástěry jak v barvě, tak ve vnímání.

Zástěra z plexiskla

Keramické dlaždice

Keramická zástěra je klasická verze ochranného panelu. Moderní výrobci nabízejí dostatečnou rozmanitost textur, geometrie, barevného designu, který umožňuje realizovat nečekané techniky designu. Produkty mohou být s imitacídřevo, kov, kůže nebo kámen. Vzhledem takového povlaku je obtížné určit, že se jedná o keramickou dlaždici.

Je snadné se starat o dlaždice, je odolná vůči zvýšeným teplotám, což umožňuje její umístění v blízkosti kamen. Keramika má vysokou rázovou houževnatost. Včasná péče a řádná instalace bude trvat déle než tucet let.

Při výběru dlaždice je důležité, aby její struktura byla v souladu s obecným směrem prostoru. Kromě toho je nutné vzít v úvahu, že bude obtížnější se starat o reliéfní povrch.

Mezi výhody patří jednoduchá péče a odolnost proti vlhkosti. Hlavní nevýhodou výrobků je komplexní péče o šev. Při stálém znečištění budete možná muset osvěžit zálivku. Můžete ho předepřít ochrannou látkou.

Keramická zástěra

Užitečná služba:

Speciálně pro naše čtenáře doporučujeme použít pohodlný online kuchyňský návrhář , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Tisk fotografií na skleněnou zástěru

Fotografický tisk na zástěře umožňuje provádět nejodvážnější rozhodnutí. Při výběru uvažujte, jak se takový obraz vejde do celkového interiéru. Možnost výhry - kulinářské fotografie. Světlé ovoce, krásně navržené kulinářské pokrmy, šampaňské v mlhavé láhvikapky vody zapadají do dřevěných povrchů a do moderního interiéru. Krásná registrace tisku fotografií na sklo do kuchyně v katalogu sbírek fotografií.

Stylový městský fotografický tisk klade důraz na high-tech nebo moderní design. Zástěry s více obrazy mohou přetížit interiér. Je lepší zvolit jeden pozemek, který bude klást důraz na všechny výhody místnosti.

Tisk fotografií se aplikuje na panel v několika fázích. Na prvním skle se připraví všechny otvory. Na speciální vybavení se pak na plochu zástěry nanese obraz. Na konci procesu je tisk fotografií potažen ochrannou vrstvou, která bude během provozu udržovat vzor.

Hotový výrobek si můžete koupit nebo přizpůsobit. Náklady na zástěru s fotografickým tiskem budou o něco vyšší než běžné sklo. Ale po mnoho let to bude příjemné na pohled, což poskytne kuchyni individualitu a pohodlí. Instalace dodatečného osvětlení učiní kuchyňský prostor velmi stylovým. V kuchyni můžete vidět zajímavé možnosti pro skleněné zástěry s tiskem fotografií v katalogech návrhových řešení.

Tisk fotografií na zástěru

Varianty designu skleněných desek

Rozhodnutí instalovat zástěru do skleněné kuchyně je tou nejlepší volbou pro ochranný nátěr, kterým můžete do interiéru přidat neobvyklý akcent. Tam bylo obrovské množství možností. Můžete si vybrat jednotlivcenačrtněte nebo použijte návrháře hotových řešení. Pro lepší výběr jsme připravili katalog fotoskel pro kuchyňskou zástěru.
.

Nezávislý výpočet velikosti odbavovací plochy

Pro výpočet velikosti skleněného panelu můžete kontaktovat specializované společnosti nebo použít praktickou online kalkulačku níže. Zvažte však některé vlastnosti povrchu:

 • zástěra by mělajít pod kuchyňské skříňky na 20 cm, takže celkové rozměry by měly být specifikovány s ohledem na tuto skutečnost. Tím se skryjí všechny úchyty;
 • Pokud má být zástěra v zakřivené konstrukci podle myšlenky konstruktéra, je lepší tento výpočet neprovádět sami;
 • Pokud se kůže v kuchyni pohybuje na jiné povrchy, měla by být změřena celková délka panelu;
 • geometrie panelu může mít lichoběžníkový tvar, u tohoto uspořádání je důležité měřit všechny vodorovné a svislé čáry;
 • umístění panelu může být ve formě kroků nebo diagonálního uspořádání;
 • Pokud skinali pokračuje pod kuchyňskými skříňkami, můžete vytvořit neviditelné oblasti levnějšího materiálu.

Měření by měla být provedena po dokončení povrchů a instalaci kuchyňské linky. Je důležité mít na paměti, že zástěra je obvykle vyrobena z jednoho listu. Je nutné předem ověřit, zda projde schodištěm a zda vchod vstoupí do dveří. Hotový výrobek nelze řezat sám, navíc může obraz zkreslit. Bude nejlepší navrhnout uspořádání, na kterém musí být označeny všechny rozměry. Měření potřeby měřicího přístroje s vysokou přesností.

Měříme správně

Kalkulačka pro výpočet plochy kuchyňské zástěry

Metody instalace

Montáž zástěry lze provést třemi způsoby. Při objednání výrobkuje nutné předem určit jednu z možností montáže.

Foto Způsob montáže
Upevnění na šrouby, které jsou na konci práce uzavřeny ozdobnými zátkami. Tato metoda umožňuje instalaci panelu na povrch s menšími závadami. Kromě toho nemůžete demontovat starý nátěr na zdi. Šrouby umožňují ponechat malou mezeru mezi zástěrou a povrchem stěny.

Z výhod této metody je možné zaznamenat možnost demontáže pro čištění nebo výměnu dekoru.

Nevýhoda - není možné zcela skrýt čepice.
Instalace s kloubovými spojovacími prvky. Zástěra je vložena do speciálních desek, které ji navíc přitlačují k povrchu. Tato metoda je ideální pro prefabrikované konstrukce, což umožňuje maximální vyrovnání prvků.
Instalace na tekuté hřebíky nebo lepidlo. Tato metoda je vhodná pouze pro dokonale zarovnané povrchy stěn. Výhodou této instalace je absence viditelných upevňovacích prvků.

Po instalaci musí být mezera mezi panelem a pracovní plochou uzavřena rohem. Švy kombinovaných panelů musí být ošetřeny průhledným tmelem.

Samočinná instalace zástěry krok za krokem instrukce

Můžete instalovat skinali sami, ale potřebujete složitého procesu. NápovědaBude probíhat instrukce krok za krokem popisující celý proces. Zvedli jsme nejjednodušší a nejdostupnější způsob instalace - pro šrouby. Pro začátečníka to bude docela snadné.

.
Foto Popis práce
Povrch předstěny musí být vyrovnán a omítnut
Zásuvka se demontuje, musí se nejprve odpojit od napětí
Pro instalaci upevňovacích bodů je nutné upevnit sklo ke stěně, přenést otvory na povrch stěny. Pak se zástěra odstraní.
Body upevnění jsou vyvrtány značkami.
Silikonová těsnění jsou instalována do kůže.
Zapuštěné prvky jsou instalovány ve zdi.
Sklo je instalováno na povrchu stěny, pak je pomocí hmoždinky upevněna na zeď
Podobné akce se provádějí pro všechny zástěry.
Všechny upevňovací prvky jsou uzavřeny ozdobnými uzávěry.
Montážní ozdobné kryty
Hotový panel ve dvou částech

Chcete-li pomoci, můžete se podívat na tento panel instalace skla ze skla.

Video: instalace do-it-yourself

Závěr

Vševíce majitelů preferuje jejich skleněnou zástěru. Jednoduchý design, luxusní dekorace ztělesní všechny sny o ideálním bytě, naplní místnost komfortem, teplem a jedinečným dekorem. Pro realizaci života zůstane jen volba a brzy bude kuchyň naplněna novými barvami.

Zrcadlový luxus