15 jednoduchých způsobů čištění váhy

Koupil si novou šifónovou halenku a beznadějně „žvýkal“ spáleným železem? Ale katastrofa nemohla nastat, pokud jste uhádli včas vyčistit podrážku. Kromě toho je možné se vyhnout bělavým páskům na oděvu po žehlení parním generátorem. Jak to udělat? Prostě si pozorně přečtěte tento materiál, který pro vás připravili redaktoři HomeMyHome.ru. Tématem dnešní publikace je čištění železa ze šupin a sazí. Zjistili jsme pro vás 15 zázračných metod čištění zařízení, které vám ušetří možnost zkazit drahé a oblíbené věci.

Pečlivý přístup k železu zajišťuje bezpečnost vašich věcí

Důvody vzniku sazí a šupin na podešvi železa

Hlavním důvodem vzniku sazí je nesprávné žehlení věcí ze syntetických tkanin. Pokud uděláte chybu v režimu instalace a zvolíte příliš vysokou teplotu, syntetika se roztaví pod podešví a její částice pevně přilnou k povrchu. Nesmíte si to okamžitě všimnout. Problém se objeví až poté, co začnete žehlit další věc.

Roztavená syntetická vlákna nedovolí, aby podešev volně klouzala po povrchu a mohla, podobně jako horké lepidlo, přilepit železo k tkanině

.

Dalším běžným problémem je škálování. To se objeví v rezavé nebo bělavé značky na tkanině. Zdrojem problému je voda z vodovodu. Věřte mi, že to není rozmary výrobců vůbec - doporučení nalít filtrované nebo destilovanou kapalinu do železa . To je skutečný pohled na kvalitu naší vody z vodovodu.

Kvalita obyčejné vody z vodovodu obvykle neodpovídá požadavkům dovážených ohřívačů

.

Značky: jak čistit železo doma

\ t

Začněme s problémem škálování. To není vaše nejhorší věc. Existuje několik účinných metod pro odstranění měřítka.

Jak současně vyčistit žehličku z váhy a váhy: univerzálníprůmyslová zařízení

\ t

Německým výrobcům se v této věci daří nejvíce: nabízejí širokou škálu chemických látek pro současné čištění dna ohřívače z rozsahu a rozsahu.

Metoda 1 - chemický čistič

Nejoblíbenější produkty v tomto segmentu jsou výrobky firem Topperr, Bosch a Filtero. Je snadné je používat, algoritmus je stejný pro každého. Jak čistit parní žehličku: chemikálii je třeba ředit ve vodě v poměru 1: 3, ohřát přístroj co nejvíce, vypnout a nainstalovat s podložkou dolů do nádrže s čisticím prostředkem. Po několika hodinách musíte podrážku umyt vodou. Před žehlením stiskněte pětkrát nebo šestkrát páčku pro uvolnění páry.

Související článek:

Jak čistit konvici z váhy v domácnosti : lidové metody a používání chemikálií v domácnostech, příčiny a důsledky tvorby škály, nuance práce a prevence vzdělávání scum - v naší publikaci.

Než vyčistit železo z rozsahu: lidové prostředky

Chemické tovární nástroje nejsou vždy ve vaší domácnosti. Nezáleží na tom, můžete uklidit pomocí lidových prostředků. Většina složek je pravděpodobně ve vaší domácnosti, zde je několik nápadů, jak odstranit váhu v železe.

Jak účinně seškrabovat železo zevnitř kyselinou citrónovou, octem nebo sódou

Metoda 2 - prášková kyselina citrónová

K čištění žehličky doma z váhy byste měli rozpouštět 10 g prášku v polovině sklenice ohřáté vody, namočit tento roztok měkkým hadříkem a aplikovat ho na podrážku spotřebiče na půl hodiny. Po vyčistění výstupu páry vatovým tamponem. Pro vnitřní čištění nalijte roztok citronu do nádrže na vodu a zapněte přístroj pro maximální režim. Několikrát resetujte páru z vyhřívané jednotky.

Související článek:

Jak čistit pračku kyselinou citrónovou. Podívejme se, jak čistit pračku kyselinou citrónovou a jinými improvizovanými prostředky, aby se zvýšila životnost zařízení.

Metoda 3 - Šumivá voda

K čištění železa ze stupnice uvnitř nalijte do nádrže na kapalinu provzdušněnou minerální vodu. Pak je algoritmus stejný jako při čištění železa kyselinou citrónovou: zahřívání a vypouštění páry.

Metoda 4 - ocet

Další populární metodou čištění zařízení před kontaminací je použití stolního octa. Nepoužívejte pro tento účel koncentrovanou kyselinu, bude to kazit železo. Hadřík lehce navlhčete 6% stolním octem a vyžehlte ho vyhřívaným železem. Stopy rzi zmizí bez stopy.

Související článek:

Jak umýt vnitřek chladničky, aby se zničil zápach. Příčiny nepříjemnévůně, jak se rychle zbavit cizích příchutí s domácími chemikáliemi a lidovými prostředky, pravidly pro péči o mrazničku a prevencí pro chladničku - v naší publikaci.

Jak rychle vyčistit železo ze saze mimo

Metoda 5 - parafínová svíčka

Čerstvé šupiny na podešvi ze železa lze snadno odstranit pomocí běžné svíčky. Otřete ho na povrchu podešve a pak s úsilím otřete vosk tvrdým papírem. Místo svíčky můžete použít kus mýdla.

Metoda 6 - sůl

Jemná sůl „Extra“ by měla být rozšířena na noviny a se snahou přemístit ji horkým železem. Sůl absorbuje veškeré znečištění. Mějte na paměti, že tato technika není vhodná pro zařízení s teflonovou podešví.

Metoda 7 - soda

Deska a váha se snadno čistí roztokem sody. Soda navlhčila vodou tak, aby byla pasta vyrobena. To tře podešev, pomocí soda nugety jako brusivo.

Metoda 8 - zápalky

Další jednoduchou odpovědí na otázku, jak odstranit váhu ze železa, je použití zápalky. Jeho nálepka, která udeří zápas, dokonale čistí stopy vápna a rzi z podešve.

Související článek:

Čištění mikrovlnné trouby doma je snadné a jednoduché: originální a účinné způsoby použití nástrojů, které jsou k dispozicikaždou hostesku najdete v naší publikaci.

Jak vyčistit železo od popálení, pokud je podešev vyrobena z keramiky nebo teflonu

Vážení dobří žehličky od známých společností jako Tefal nebo Philips, jsou vybaveny moderními podešvemi. Jak čistit takové zařízení tak, že je beznadějné, aby to nepokazilo?

Keramická podešev

Metoda 9 - prostředky pro čištění sklokeramických desek

Jsou-li speciální prostředky pro čištění žehliček nalezeny v žádném železářství, pak jsou kompozice pro elektrická kamna prakticky všude. Taková pasta se aplikuje na podešev a s měkkými kruhovými pohyby vylučuje saze.

Metoda 10 - peroxid vodíku

​​

Peroxidový roztok je vynikajícím prostředkem pro léčbu vodného kamene. Jak čistit železo Philips z vodního kamene peroxidem: navlhčete klapku bavlnou, s výhodou ložním prádlem, roztokem a vyžehlte ho horkým železem.

Metoda 11 - Zubní pasta

Vynikající rady zkušených žen v domácnosti - čištění keramických podrážek zubní pastou. Naneste pastu na teplou podešev, otřete zvláště špinavá místa mírným úsilím. Po vysušení otřete pastu suchým hadříkem.

Jak čistit železo, pokud má teflonovou podešev

Metoda 12 - odstraňovač laku na nehty s acetonem

Aceton pomůže zbavit se stop po spálených syntetických látkách nebo polyethylenu.Navlhčete vatový tampon s odstraňovačem laku na nehty a několik minut naneste na skvrnu. Po otření podešve stejným fleecem. Měli byste vědět, že čištění acetonem se provádí pouze na chladném povrchu!

Metoda 13 - křída

A nyní čistíme teflonové železo obyčejnou křídou: zařízení zahříváme a řídíme přímo křídou podél povrchu podešve. Veškeré nečistoty lze snadno vymazat. Zbytky křídy lze snadno odstranit papírovým ručníkem.

Metoda 14 - amoniak

Není příliš příjemná, ale účinná volba, jak se zbavit špíny v železe. Roztok amoniaku navlhčený tkaninou a otřete podešev. V obtížných případech je třeba žehlit vlhký hadřík horkým zařízením. Postarejte se o plíce, použijte respirátor a otevřete ventilační otvory!

Metoda 15 - detergent na mytí nádobí

Teflonová podešev může být očištěna od spáleného syntetického prostředku mycím prostředkem. Navlhčete hadřík a otřete ho na vyhřívanou podrážku. Po setření vlhkým hadříkem odstraňte zbytkové mýdlo.

Mimochodem, pokud vaše teflonové zařízení začalo ztrácet své kluzné vlastnosti, můžete prodloužit jeho životnost. Parafínový vosk smíchejte se solí "Extra", vložte mezi dvě vrstvy kapesník a železo horkým železem. Kapesníky budou muset být odhozeny, ale samotné zařízení vydrží nějakou dobu. Některé servisní dílny mají služby restaurování teflonového nátěru, alepotěšení není levné, takže je snadnější koupit nové zařízení.

Jak používat funkci samočištění na železo

„Self Clean“ je samočisticí funkce, která výrazně prodlužuje životnost zařízení. Pokud má vaše žehlička takovou příležitost, pravidelně ji používejte. Taková zařízení nejsou čištěna chemikáliemi.

K ovládání této funkce v případě je k dispozici speciální tlačítko

Stačí naplnit nádrž na vodu a zapnout žehličku na plný výkon. Když indikátor zhasne, musíte odpojit síťovou šňůru, umístit spotřebič nad umyvadlo nebo umyvadlo, stisknout tlačítko „Self Clean“ a podržet jej, dokud nevytéká voda. V tomto procesu uvidíte, že z podešve vylévají nečistoty a nečistoty. Po vyčištění přístroj znovu zapněte a vyžehlte nepotřebným hadříkem. Při pravidelném čištění bude přístroj trvat velmi dlouho.

Video instrukce: jak odvápnit železo uvnitř

Ilustrativní příklad odvápnění zařízení v tomto materiálu.

Vlastnosti odvápnění železem hůlkou nebo kazetami z vápna

Některá zařízení známých společností, jako je Brown nebo Moulinex, jsou opatřena hůlkou proti vápnu nebo speciálními kazetami. Tato přídavná zařízení zabraňují tvorbě vodního kamene uvnitř železa. Stačí je pouze pravidelně čistit. K tomu se tyč vyjme a přes noc se umístí do sklenice s citronovou šťávou. Po opláchnutí vodou. Místo tohocitronovou šťávu, můžete použít odvápňovací nebo bělost.

Je důležité mít na paměti, že se prutu nedotýkejte prsty

Základní použití a péče o železo

 1. Než začnete žehlit, prostudujte si své věci. Přečtěte si štítky na oděvu a roztřiďte je podle povolené teploty žehlení.
 2. Před zapnutím žehličky zkontrolujte její podešev, zda není znečištěná. Nezapínejte přístroj, pokud na něm jsou zbytky spálené tkáně.
 3. Pro jemné tkaniny použijte minimální teplotu. Je lepší trávit více času žehlením než házením drahé položky.

  Nenechte se rozptylovat při žehlení, abyste se dívali na televizi - můžete zmeškat okamžik, kdy tkanina přilne k podešvi

 4. K naplnění nádrže použijte destilovanou nebo alespoň filtrovanou vodu.
 5. Ujistěte se, že železný kord nemá zlomeniny a oděrky, a výstup je neporušený a v dobrém stavu.
 6. Nežehlete věci v blízkosti hořlavých látek nebo plynových lahví.
 7. Před zahájením prací se ujistěte, že je žehlicí prkno stabilní.

  Při žehlení nezapomeňte umístit žehličku na speciální stojan

 8. Nenechávejte přístroj bez dozoru, zejména pokud jsou v domě malé děti.
 9. Je nežádoucí používat prodlužovací šňůru pro připojení žehličky.
 10. Proveďte pravidelné čištění přístrojevýše uvedené prostředky.

A poslední věc: nezapomeňte po práci přístroj vypnout. Koneckonců, tento důvod může vést přinejmenším k pozdní práci

Pokud máte nějaké dodatky k našim materiálům nebo otázkám, napište o tom v komentářích!