Alpský kopec s kameny v zemi vlastníma rukama: fotografie a příklady provedení

S alpská skluzavka s kameny na venkovském domě s vlastními rukama pomůže vytvořit originální krajinu na území země: v této recenzi můžete vidět fotografie. Pokud má chalupa nerovnost nebo římsu, můžete se pokusit vytvořit podobnou strukturu. Alpské skluzavky jsou vyráběny ve formě horských svahů, skalních povrchů nebo plošin. Složení neobvyklých rostlin a kamenů původní konfigurace lze postavit samostatně. Současně může být dána jakákoliv dimenze a formy.

Příklad provedení skluzavky s kameny

Vlastnosti alpského saní

\ t

Projekty alpských skluzavek s kameny v zemi vlastníma rukama, jejichž fotografie jsou uvedeny níže, jsou nestandardními řešeními. Existují užitečná pravidla pro vytváření těchto objektů, ale ztělesnění myšlenek je pouze tvůrčí přístup.

Existují dva typy záhonů - skalky a skalky. To jsou různé způsobyuspořádání květinových záhonů. Skalka je klasickým zahradním druhem. Většina struktury je kamenná. Základním prvkem skalní zahrady je velká skála nebo dokonce několik, které symbolizují vrchol hory.

Ve skalních áriích je většina území obsazena kameny

.
Zajímavý fakt!Alpská skluzavka je domovem Japonska. Právě v této zemi se naučili vytvářet krásu a nádheru v malých oblastech kvůli nedostatku území. V Evropě se takové záhony objevily v 16. století. Současně byly z přírodních podmínek horského prostředí transplantovány složité rostliny.

Pro vytvoření původního alpského skluzu budete potřebovat následující podmínky:

 • Přítomnost balvanů atraktivního tvaru a různých velikostí.
 • Pozemek by se měl nacházet ve svahu a měl by se lišit v nerovném terénu.
 • Je nezbytné vytvořit řádný odvodňovací systém. K tomu použijte drcený kámen, rozbité cihly nebo písek.
 • Používají se různé druhy rostlin, které se vysazují na svazích.

Výzdoba krajinného designu

Pokud je to možné, alpské skluzavka s kameny v zemi vlastníma rukama, fotografie a pohledy, které mohou být velmi rozmanité, by měly být izolovány od hřiště a hospodářských budov. Takový objekt by měl být umístěn v blízkosti vodních zdrojů a rekreačních oblastí. Není nutné umístit kopec poblíž se svěží kvetoucí záhony.

Dobrá rada!Výška saní by neměla silně kontrastovat s okolní krajinou. Barvy, textury a tvary by měly být harmonicky kombinovány se všemi prvky kolem.

Příklad optimální výšky

Související článek:

Alpská skluzavka vlastníma rukama. Fotky krok za krokem, kresby a kompetentní plánování vlastního jedinečného složení na dachách. Doporučení návrhářů a některé triky ve speciálním materiálu.

Odrůdy a styly skalek a sjezdovek

\ t

Skalka je zjednodušenou verzí skluzavky. Důležitým rozdílem je nedostatek kopce. Pro alpský snímek s kameny v zemi vlastníma rukama, fotografie a pohledy, které jsou uvedeny níže, vyžaduje neustálou péči.

Rozlišují se tyto druhy skalek:

 • Skalní skluzavka, která je malým kopcem s rozptýlenými kameny, je považována za oblíbenou možnost.

Varianta kamenitá

 • Architektonická klouzačka se skládá z obdélníkových teras, které jsou osazeny žebrovými deskami. Pro stěny používal přírodní kámen.

Architektonické formuláře

 • Krajinná skalka kombinuje skalnatou rovinu, skalní svah nebo vodopád. Je vhodný pro všechny architektonické struktury.

Příklad úspěšného a zároveňjednoduchý skluzový čas

 • Pro úpravu terasovitého svahu se používá speciální vápenec. Podobný prvek se skládá z nosných stěn.

Terasa se vstupem a stěnami z kamene

 • Za původní řešení skalní zahrady se považují skály a útesy. Vypadají skvěle s kopcovitou krajinou.

Mini útesy

 • Svah je přesná imitace vysokých horských oblastí. Současně se používají rostliny ve formě pyramid.

Pyramida je velmi dobrým řešením pro skalku

 • Horské údolí je považováno za zajímavé a stylové složení.

Obtížné provedení, ale velmi účinné řešení pro velkou oblast

 • Alpský trávník je považován za elegantní variantu. To může vypadat jako alpská louka mezi kamennými bloky v určité vzdálenosti.

Alpský trávník

 • Složení lesní rokle může být zdobeno pramenem nebo umělým vodopádem.

Skalka v rokli

Varianty alpské skluzavky s kameny v zemi lze vidět na fotografii vlastníma rukama. V různých zemích mají tato zařízení své vlastní charakteristiky.

Při plánování terénních úprav na místě je vhodné zvážit následujícíPokyny:

 • Snímek anglického stylu je vyzdoben řadou okrasných rostlin. V ohromném množství obilovin a jehličnanů.

Skalka vypadá během kvetení rostlin velmi působivě​​

 • Japonské budovy zdobí lucerny a různé vodní útvary. V tomto případě mohou být použity imitační zdroje.

Požitky z Japonska

 • V čínské zahradě je skluzavka pokryta velkým množstvím kamenů. Krajina je také doplněna vodou, která může zabírat většinu místa a kamenné mosty a ostrůvky.

nuance čínské zahrady

 • Karelský styl se vyznačuje použitím roztržených a rozdrcených kamenů, které jsou položeny ve vodorovných vrstvách. Z rostlin používal trpasličí smrk.

Varianta Karelského stylu

Užitečné informace!Skalka může být plochá. S jejich pomocí se oblast dělí na funkční zóny.

Videa: 50 příkladů alpských skluzavek pro každý vkus

Instalační kroky

Dříve byly takovéto stavby krajinářského designu vytvořeny na venkovských sídlech návrháři. Nyní můžete pomocí podrobných pokynů vytvořit krásný objekt na svých vlastních stránkách.

Výběr místa

Práce na vytváření snímků začínají značkamináměstí. Místo pod designem by mělo být dobře osvětlené a viditelné. Oblek sluncem zalité jižní straně areálu. Je třeba mít na paměti, že míchání kamenných bloků není vhodné pro malou plochu. Neměli byste umístit zahradu kamenů podél plotu nebo na pozadí ovocných stromů.

Užitečné informace!Návrháři doporučují umístění sklíčka u rybníka nebo v blízkosti rekreační oblasti.

Režim stavby

Přípravné práce

\ t

Instalace alpské skluzavky s kameny v zemi vlastníma rukama, která je vidět na fotografii, naznačuje přítomnost kvalitního drenážního systému. V závislosti na plánovaných rozměrech konstrukce se vytahuje základová jáma. Pro vytvoření spodní vrstvy se používá dělená cihla nebo štěrk. Pak je distribuován písek. Všechny vrstvy jsou naplněny dobrou vodou. Půdu pro návrh můžete zakoupit nebo připravit sami. K tomu je třeba směs zeminy smíchat s rašelinou v poměru 3: 1. Potom se do kompozice přidá štěrk. Nejprve se provede odvodnění a půda se položí na vrchol.

Odvodňovací systém

Odvodnění se provádí za účelem ochrany před přebytkem vody. Silné nahromadění vody vede ke špatnému růstu rostlin a poklesu kamenů. Pro drenážní vrstvu jsou vybírány štěrky a oblázky.

Pokládání kamenů

Kameny jsou položeny v úrovních. Současně se k pokládání základny používají velké balvany. Z výše položených menších kamenů. Pro udržitelnostSložení velkých balvanů dvě třetiny hrabat do země.

Směs na výsadbu a mulč

Při instalaci kamenů je třeba zvážit některé parametry:

 • Rozměry balvanů jsou vybírány v proporcionálních rozměrech s rozměry skalky.
 • Snímky by měly vypadat přirozeně.
 • Hromada je vyrobena z kamenů určité skály.

Terénní alpská skluzavka s kameny v zemi vlastníma rukama: fotografie je zhotovena z kamenů nerovného terénu. Kameny jsou instalovány na svahu v podobě kamenných zdí a mají různé délky a tvary. Vedle umělé nádrže, leštěné a hladké kameny vypadají dobře.

Využití nádrže je častým rysem krajinného designu

Užitečné informace!V sekci s různými úrovněmi jsou všechny prvky rovnoměrně rozloženy. Při vytváření ploché struktury se kameny pohybují napůl. Velké kameny jsou centrálním přízvukem v kompozici, zatímco drobné kameny se používají pro hraniční dekorace.

Výběr závodu

Kompozici zdobí kombinace kamenů s rostlinami. Přírodní krajina pomůže vytvořit vytrvalé květiny, jehličnaté a divoké obiloviny. Rostliny jsou vybírány v závislosti na umístění a celkovém stylu designu. Za prvé, staveniště je vrazil a napojen, a pak můžete začít rostliny.

Výsadba

Související článek:

Rostliny pro skluzavku. Přehled nejoblíbenějších a nejnáročnějších plodin rostlin s fotografiemi a jmény pro realizaci elegantního alpského snímku na vlastní pěst.

Jak vybrat správné kameny a rostliny pro skalky

Vápence, břidlice nebo tuff se nejčastěji používají pro skluzavky a skalky. Při výběru kamenů jsou nejdůležitějšími parametry trvanlivost a dekorativnost.

Návrháři doporučují použít tyto druhy:

 • Vápenec je ceněn pro své pestrobarevné barvy. S jeho pomocí vytvářejí různé napodobeniny horských svahů.
 • Žula je považována za trvanlivý materiál.
 • Porézní tuff se vyznačuje lehkostí a pevností.
 • Pískovec může udržet ostré rohy delší a má také krásnou barvu.
 • Břidlice označuje tvrdé horniny, které nejsou příliš odolné vůči povětrnostním vlivům.
Dobrá rada!Aby se kompozici dodal přirozenější vzhled, nedoporučuje se používat kameny s čerstvými kousky.

Základní rostliny pro pěstování v skalkách jsou jehličnany. Vhodné jsou jalovce, thujas a cypřiše.

Výběr rostlin

Poté se vysazují dekorativní listnaté keře. Návrháři doporučují zimostráz, dřišťál a skalník. Na konci se vysazují vytrvalé květiny. Efektivně se podívejtenarcisy, tulipány, petrklíče a iberis. Geraniums nebo saxifrage jsou usazeni ve štěrbinách. Vhodné také pro bolesti zad a plíce. Spojením různých rostlin můžete vytvořit jedinečný design pro snímek.

Dobrá rada!Abychom dlouhodobě nehledali vhodné rostliny, doporučuje se věnovat pozornost divokým a terénním divokým exemplářům.

Příklady rostlin na skalku

Tipy pro péči

Pro rostliny je nutná základní péče. Listnaté a kultivované plodiny musí být prořezány. Musíte také sledovat výskyt plevelů a vyčistit jej. Pravidelně pokropte mulč, který snižuje odpařování vlhkosti. Půda pod rostlinami se periodicky uvolňovala. Po vzhledu kořenů půdy je hnojeno.

Užitečné informace!Aby se zajistilo, že půda nebude erodovat, plánují se pro půdu speciální kapsy nebo terasy.

Toto vypadá, jak vypadá upravený snímek

Pokud si přejete, můžete si na svém vlastním pozemku vytvořit krásný alpský snímek. Pokud budete postupovat podle pokynů a vyzvednete kvalitní materiál, bude krajinářský design na místě doplněn stylovou stavbou. Nezapomeňte také na péči o skalky. Za všech podmínek bude stavba trvat mnoho let.

Video: alpský snímek do-it-yourself