Arbor DIY dřevo krok za krokem: návod s fotografiemi

B Kůlna je nepostradatelným atributem soukromého domu, chalupy a obydlí se samostatným pozemkem. Bude chránit před paprsky slunce, deště a jiných nepříznivých povětrnostních podmínek. Pod střechou altánu je vždy příjemné strávit čas s přáteli nebo zůstat s rodinou během večera ve večerních hodinách. Nicméně, ne každý ví, jak udělat altán s rukama ze stromu krok za krokem. Uvažujme o pravidlech pro stavbu altánu: co z toho udělat, jaké materiály jsou potřebné a konečně fáze jeho instalace.

Dřevěný altán

Video: Elegantní vyřezávané altány

Arbor ze dřeva: jaké jsou výhody?

K dnešnímu dni existuje mnoho materiálů, ze kterých si můžete udělat altán. Nejběžnější z nich jsou kov, cihla a dřevo. V tomto článku se podíváme na to, jak udělat krok za krokem vlastní altánky z dřeva. Proč ze dřeva? ProtožeTento materiál má mnoho výhod:

 • Dřevěný nosník se snadno montuje, protože dřevo je relativně lehký materiál;​​
 • Dřevo je materiál šetrný k životnímu prostředí, takže nemůže poškodit životní prostředí;
 • Dřevo je poměrně trvanlivý materiál: je odolný vůči ultrafialovým paprskům. Aby se zabránilo hnilobě dřeva před vlhkostí, mělo by být dřevo pokryto čirým lakem na dřevo;
 • Dřevo se perfektně kombinuje s kamenem, betonem, kovem a jinými materiály. Pokud jde o dekor, je univerzální;

Kombinace kamene a dřeva

Kamenná výzdoba po obvodu

 • V současnosti je také populární řezbářství. Vybrané reliéfní kresby budou druhem dekorativních altánů.

Altán zdobený dřevořezem

Ačkoliv strom jako materiál pro altán má několik nevýhod (například hnije při vystavení vlhkosti, nemusí být dostatečně trvanlivý, je vystaven negativním účinkům termitů), je nejlepším materiálem pro stavbu altánu, který nemá jinou alternativu.

Použití kulatiny pro stavbu trnu

Altán pokrytý skvrnami a laky

Mřížové stěny pro stěnu lezeckých rostlin

Související článek:

Altány s grilemgril a sporák.Vše o možnostech přístrojového sporáku nebo grilování v altánu a možnostech použití ve speciální publikaci našeho portálu.

Materiály pro stavbu dřevěných trnů

\ t

Chcete-li postavit altán, je třeba skladovat takové materiály a nástroje:

 • Dřevěná prkna jsou nejdůležitějším prvkem stavby. Vyberte si masivní dřevěné desky: dub, borovice, smrk, modřín, atd. Měly by být hladké. Je vhodné pokrýt desky průhledným lakem: chrání je před hnilobou, ultrafialovými paprsky a dalšími nepříznivými faktory prostředí;

Borovicové desky

 • Betonové tvárnice nebo cihly pro stavbu základny pro budoucí altán. Také je třeba směs cementu, štěrku a písku.

Základ trnu z betonových bloků

 • Železné nebo dřevěné kolíčky, kolíčky - potřebné k označení místa, kde bude altán instalován. Také z důvodu pohodlí použijte linku, která je napnutá mezi kolíky instalovanými podél určených hran konstrukce;

Rozložení základny

 • Střešní tašky. Pokud tomu tak není, může být použit jako střešní krytina břidlice, pozinkovaný plech, obklady, měkké střešní krytiny atd.;

Obložení střechy měkké střechy

 • Pomocnýmateriály: pila, letadlo, hřebíky různé ráže atd.

Počet požadovaných materiálů závisí na velikosti plánovaného altánu.

Fáze výstavby dřevěného altánu

Volba konstrukčních a tažných hřídelí

Před zahájením výstavby se musíte rozhodnout, který altán chcete. Zde je fantázie neomezená. Konstrukce mohou být obdélníkové, šestihranné, kulaté, čtvercové atd. Po definování formuláře musíte zadat velikost budoucí budovy.

Výkres oktaedrického dna

Schéma rámu pravoúhlého trnu

Výkres čtvercové konstrukce

Níže je uveden plán výstavby osmibokého stromového altánu. Tento design je velmi vhodný, protože to bude pohodlné a pohodlné uvnitř altánu: až 12 lidí může být snadno ubytován tam. Jeho oblast se může lišit v závislosti na místě a vašich přáních. Výška altánu je 2,5 metru.

Fáze výstavby

Značení

Místo určené pro stavbu se zúčtuje a železné kolíky se nastavují v rozích podle výše uvedených rozměrů. V rozích protahují čáru. Označte místo, kde bude vchod umístěn.

Označení místa

Příprava nadace

Vykopáváním jámy označujeme na dně každého z nich písčitý základ. Velmi žádoucí před pokládkou základového pískuaby nedošlo k nadměrným srážkám. Na dno montujeme betonové bloky nebo cihly, usínáme se štěrkem, my utíkáme a usíme s půdou. Všechny bloky musí být nastaveny přesně na úrovni.

Uspořádání základu sloupu v závislosti na typu půdy

Namísto bloků v každé díře můžete vyrobit bednění a nalít cementovou maltu.

Základ cementové malty

Základní zařízení

Po připravení základu instalujeme dřevěnou základnu podle výkresu. To lze provést dvěma způsoby. První způsob: vystavujeme základnu dřevěných tyčí s použitím vnitřních překladů, šijeme podlahu a teprve poté vystavujeme dřevěné sloupy, upevňujeme je na podlahu hřebíky a plechy.

Sestava schématu základny

Druhá metoda zahrnuje umístění dřevěných sloupů přímo na každý sloupek základu mezi překlady základny.

Schéma základny zařízení

Upevnění tyčí se provádí pomocí kovových rohů.

Montáž regálů na každém sloupu nadace

Upevnění sloupků trnu s kovovými rohy

Pro spolehlivost konstrukce ve fázi základové konstrukce je možné v každém sloupku položit kovovou tyč, do které bude zasunuta základna dřevěného stojanu.

Kovová tyč pro dřevěný stojan

Montážní páskování

Dále na okrajích altánu (kromě místa, kde je plánován vstup do stavby) instalujeme postroj vyrobený z dřevěného baru, vyrobeného ve tvaru vzoru. Připevněte tyče s hřebíky a šrouby. Vstupní bod necháme otevřený.

Vzorec vázání arborů

Střešní konstrukce

Nyní vybavíme střechu altánu. Pokud chcete vytvořit střechu se šikmým svahem, namontujte na nosné sloupy 8 krokví, spojte je vodorovným příčníkem. Výsledkem bude provedení ve tvaru písmene "A". Pokud dáváte přednost jedinému altánu ze dřeva s vlastníma rukama krok za krokem, pak vybavte jednu souvislou krokví na sloupech.

Provedení osmihranné střechy

Pokládáme střechu s překližkovými deskami a teprve poté položíme dlaždice na její povrch.

Střešní krytina

Abychom pochopili, jak je strom z vlastních rukou krok za krokem vyroben ze dřeva, je kresba jednoduše nezbytná. Po zvážení a naplánování celé konstrukce od samého počátku bude proces instalace snadný a zábavný.

Závěry

 • Pergola ze dřeva dokonale doplní pozemek venkovského domu nebo venkovské chaty;
 • Bez kvalitních desek nebude možné postavit trvanlivý altán;
 • Při absenci střešních tašek jej můžete vyměnitbřidlice nebo jiný střešní materiál;
 • Než začnete stavět altán, prostudujte si různé kresby na dané téma a vyberte nejvhodnější design.

Video: Do-it-yourself altán