Arbor do-it-yourself: kresby a rozměry, podrobné pokyny pro domácího průvodce

Asi prosperita území, to je zpravidla výstavba souvisejících zařízení pro rekreaci a vytváření integrity souboru krajiny s domem. Mluvíme o takové struktuře jako altán s vlastními rukama, jehož výkresy a rozměry jsou pro danou lokalitu individuální. Objekt je multifunkční a jednoduchý pro samostatnou práci. Co a jak postupovat - dvě otázky, které vyžadují podrobné šetření. Co děláme!

Plán obdélníkového altánu

Typy trnů z různých materiálů - výhody a nevýhody každého z nich

Výstavba altánu se tradičně provádí ze stejného materiálu, který byl určen pro stavbu domu. Dřevěné řezivo nebo kulatiny vytvoří s ním jeden obraz, kámen je v souladu s cihlami, kovanými nebo profilovými opěrnými rohy jsou v každém případě přijatelné.

Altán a srubový dům ve stejném stylu

Cihlový altán spojený s domem

Nicméně každý stavební materiál má své výhody a nevýhody a je důležité, aby byly před zahájením práce důkladně zváženy:

Dřevo

Při výběru takového materiálu pro stavbu je třeba mít na paměti, že je nejkratší - dřevo je rozmarné, náchylné ke smršťování, hnití, praskání. Představuje léčbu pro hlodavce a parazity.

Časem dřevo podléhá úpadku a zničení

Zároveň je však levná a má na rozdíl od výrobních výrobků jedinečnou krásu vzoru. Ujistěte se, že:

Vyřezávaný šestistranný trn ze dřeva

Kromě toho je pro začínající mistry lepší vybrat si pro práci, protože materiál je kujný pro zpracování a vyžaduje minimální manipulační schopnosti.

Související článek:

Altán s rukama ze dřeva. Podrobný návod a praktické rady týkající se konstrukce dřevěného altánu v samostatné publikaci našeho portálu.

Kov

Nespornou výhodou altánu z ocelových kovaných nebo tvarovaných trubek je jeho pevnost a trvanlivost. Tyto objekty jsou mobilní - přenášejí se na jakékoli vhodné místo.

Mobilní altán z kovu

Obdivovat - kovaný altán obdélníkové výkresy a velikosti tvarovaných trubek jsou individuální:

Kovaný pravoúhlý altán

Nicméně existují nevýhody:

 • Výkresy a rozměry schématu, které jsou jednoduché, vyžadují pro montáž altánu vlastními rukama dovednost svařování. Spojení se šrouby není příliš reprezentativní;
 • Kov, i když méně náladový, podléhá korozi, proto je pro něj nutná pravidelná profylaxe ve formě povlaku s ochrannými látkami;
 • Kované výrobky ze silnice.

Množství svařovaných a šroubových spojů činí kovový trn jedním z nejobtížnějších

.

Podobné výrobky jsou často vyráběny na zakázku pro konkrétní výkresy. V tomto případě majitelé pozemků obdrží exkluzivní model, který zdůrazňuje chuť majitelů.

Projekt kovaného altánu na jednotlivý projekt

Cihla

O platnosti předmětu není pochyb. Často se altány stávají pokračováním domu: rozšíření na verandu, místo odpočinku ve vaně.

Cihla

Výhody:

 • Nehořlavý materiál umožňuje instalaci uvnitř pánev nebo kamen;
 • Odolnost vůči povětrnostním vlivům činí pergolu prakticky věčnou;
 • Uzavřená verze je provozována po celý rok.

Ohodnotit tuto možnost:

\ t

Výkres cihlového altánu s grilem a grilem

Před výstavbou altánu z cihly, je důležité vidět harmonii a vhodnost těžkého objektu v blízkosti domu - již nelze přenést. Cena cihlových budov je vysoká.

Související článek:

Altány s grilem a sporákem.Vše o možnostech přístrojového sporáku nebo grilování v altánu a možnostech použití ve speciální publikaci našeho portálu.

Kombinace

Majitelé, kteří se snaží ušetřit peníze, často používají k výstavbě altánů, zbývající materiály z hlavní stavby, kombinující železo, dřevo a cihly. Ukazuje se zajímavé možnosti:

Altán z kamene, dřeva a kovu

Malý altán kombinovaného typu

Video: možnosti a typy trnů pro dávkování

Instrukce krok za krokem pro výrobu dřevěného altánu

Projekt

Analýzou výše uvedeného je možno konstatovat, že dřevěný altán je vhodný pro samostatnou produkci bez speciálních dovedností. Výkresy a rozměry střešní kupole jsou následující:

Značení šestiúhelníků

Poloha rámových regálů je orientována podle krajních bodů. Výhoda šestiúhelníkové kupole v zajímavém vzhledu, lepší odolnost proti větru a sněhu.

Projekt šestihranného trnu

Materiály

Pro výrobu možnosti rozpočtu bude vyžadovat:

 • Stojanová tyč 150 * 150 mm - 6 kusů po 2 m;
 • Vazba a trámová tyč na střešních prvcích - 100 mm a 40 mm pro obreshetka;
 • Střešní železo nebo dlaždice;
 • Vyřezávané štíty;
 • Omítaná prkna;
 • Upevňovací prvky - šrouby, šrouby;
 • Impregnační a dekorativní látky - laky, skvrny a další.

Tyč pro rám

Nástroje, které budou potřebné pro práci

V závislosti na složitosti konstrukce jsou dodatečně vyžadovány výztužné tyče, ocelové rohy, kulatiny. Dále uvažujeme algoritmus pro konstrukci šestistranného altánu s vlastníma rukama na jednotlivých velikostech a výkresech.

Značení a příprava stránek

Označení plochy šestihranného trnu

Sod je odstraněn z povrchu půdy a vyrovnán. Značení pod stojanem se provádí kolíky a šňůrou. Ve tvaru šestiúhelníku jsou trojúhelníky tvořené motouzy stejné - viz nákres kupole. Přesvědčen o správné pozici, pokračujte do další fáze.

Zakládání a montáž regálů

\ t

Montáž podpěr do připravených jám a lití cementové malty

Různé možnosti upevnění regálů k základu

Pro vybrání pod rámem regálu použijte ruční vrtačku. Otáčením do hloubky 0,7 m získáte 6 identických otvorů. Konce připravených regálů jsou potaženy tekutým bitumenem nebo zabaleny.střešní materiál, aby se zabránilo hnití. Instalované dřevo se nalije tekutou cementovou maltou a nechá se stát asi 1 týden.

Instalace páskovací pásky

Vázání rámu

Metoda řezání do tlapek fixuje horní páskovací pásku, a potom dolní pro nastavování zpoždění genitálu. Uzly zpevňují ocelové rohy. Pokud použijete šrouby, pak předvrtejte otvory o menším průměru a poté našroubujte upevňovací prvky, jinak paprsek praskne.

Hotový skelet trnu

Z důvodu spolehlivosti by měl mít šestistranný altán s vlastníma rukama, jehož výkresy a rozměry jsou uvedeny na jeho vlastním plánu, mít průměrnou pásku pro připevnění na polovinu výšky objektu. Bude to průvodce instalací vyřezávaných štítů.

Sestavte kupoli

Montáž a montáž kupole

Střecha se montuje a namontuje okamžitě. K tomu je třeba řezat na pravém úhlu a spojovat konce na jednom místě. Ostatní konce spadají do drážek na stojanech se zbytkem 30–40 cm mimo altán, který chrání před odkapávání vlhkosti během deště. Jsou vyztuženy šrouby - střecha vyžaduje spolehlivost. Mezi krokvemi posilovaly vlastní páskování. Zbývá naplnit bednu na sektoru a pokrýt střechu dlaždicemi nebo ondulinem.

Střecha Ondulin

Montáž podlah a příslušenství

\ t

Montáž podlahy v altánu

K dolní vazběřezivo v předřezaných drážkách zpevnilo sexuální zpoždění. Neměli by úzce spolupracovat se zemí, aby se zabránilo vlhkosti. Dále namontujte podlahovou desku. Z vnějšku jsou dřevěné vyřezávané desky zesíleny a lavice jsou namontovány uvnitř stěn altánů, pokud není uvedeno jinak.

Dobrá rada!Při pokládce podlahové desky ponechte mezeru mezi sousedními deskami. Se zvýšenou vlhkostí dřevo bobtná a podlaha může bobtnat.

Ochrana a výzdoba

Impregnace dřeva ochranným prostředkem

Hotový trn je očištěn brusným kotoučem nebo papírem, poté je impregnován směsí proti pronikání vlhkosti a zabraňuje plísním a hnilobě. Zbývá vyzdobit své vlastní potomstvo. To je otázka chuti - samotný dřevitý vzor je již dobrý. Pokud však byly pro altán použity sekundární materiály, má smysl vyčistit očištěné dřevo nebo odhalit vzor pomocí skvrn. V extrémních případech barvy v tmavých ušlechtilých barvách.

Komplexní varianty jsou vyráběny na základě jednoduchých variant. Pro přehlednost bude domácímu domácímu mistrovi nabídnuta podrobná video instrukce pro sestavení altánu.

Video: jak postavit altán vlastníma rukama