Automatická garážová vrata s dálkovým otevíráním: co si vybrat?

Pomocí automatická vrata pro garáž s dálkovým ovládáním z dálkového ovládání výrazně zvyšují komfort obsluhy. Stávající konstrukce garážových vrat však mají jiný rozpočet pro výstavbu a provoz těchto komunikačních systémů. V zásadě může být otevírací mechanismus namontován jak na žaluziích, tak na otočných dveřích. V druhém případě se zdroj sníží, provozní náklady se zvýší.

Automatická garážová vrata s dálkovým otevíráním

Video: automatická garážová vrata

Typy garážových vrat

Pro volbu automatických garážových vrat s dálkovým otevíráním pro vlastní potřebu je nutné prozkoumat stávající konstrukce. Nejčastěji se používají dveře několika typů bran:

 • swing - až donedávna byly považovány za klasiky, dvě závěsy otevřené na závěsech, maximální úhel 180 stupňů;

Výkyvná garážová vrata

 • sekční - skládají se z výklopných panelů, které se při otevírání až ke stropu garáže odklánějí;

Sekční typ vrat

 • rolety - konstrukce je podobná předchozí verzi, ale panely jsou velmi úzké, což umožňuje jejich navinutí na buben pevně upevněný nad otvorem garáže;

Automatické rolety

 • zvedání a otáčení - plátno je celé, pohybuje se při otevírání podél složité trajektorie ve dvou rovinách;

Otočná čepel zvedáku - poměrně vzácný typ

 • skládací „akordeon“ - plátno je vyrobeno z několika vertikálních dveří, pohyblivě upevněných vzájemně vůči sobě, obvykle se otevírá ve dvou směrech, panely jsou umístěny kolmo k otvoru na opěrných stěnách;

Vrata skládací harmoniky

 • pohyblivé - používané pouze v průmyslových garážích nebo v oblastech soukromých vlastníků, obvykle mají jednu dlouhou křídlo, pohybující se podél zdi.

Posuvné brány se častěji používají pro průmyslové garáže

Každý design může být vybaven elektrickým pohonem pro pohyb dveří z domova, interiéru vozu.

Související článek:

Sekční vrata do garáže. Velikosti a ceny populárních výrobců, praktický průvodces instalační radou ve speciální publikaci našeho portálu.

Zásada systému, režim

Vzhledem k různým konstrukcím pohonů by měla být před výstavbou budovy pro skladování vozidel navržena automatická brána pro garáž se vzdáleným otevíráním. Tím se odstraní případné změny, změny výkonového rámce budovy. Během provozu však může dojít k automatizaci procesu otevírání ventilů. Proto je nutné zvážit všechny stávající možnosti.

Vrata

Při provozu navrhování křídlových bran pro automatické brány pro garáž se vzdáleným otevíráním lze použít několik pohonů:

 • v podzemí - spodní část brány je připevněna k pohonu, horní zavěsí na standardní závěs, výkon systému závisí na vyrovnání závěsů, instalace je pro amatérskou osobu velmi obtížná;

Je obtížné instalovat podzemní dopravu

 • lineární - instalované uvnitř v otvoru, ovládané kontaktním spínačem nebo dálkovým ovládáním, vhodné pro žaluzie o hmotnosti do 3 tun;

Lineární aktuátor

 • páka - může být namontována z vnějšku, zevnitř, síla z přímého posunovače je přenášena na hradlo přes zakřivené páky;

Typ páky

Výhoda těchto vzorůje použití stávajících garážových obrazů, což poněkud snižuje počáteční investici.

Systém automatizace kyvadlových bran

Nevýhody automatizačních systémů pro křídlové dveře jsou mnohem větší:

 • Při výběru podzemního mechanismu bude nutné betonovat jámu a utěsnit, aby se zabránilo hromadění vody;
 • klapky se otevírají směrem ven, a proto je nezbytné čištění sousedního území, přítomnost volného prostoru;
 • Větrání brány je maximální, a proto se ze spontánního orání používá rozlomení řetězů omezujících pohon.

Výkyvná plátna jsou však obvykle vyrobena z ocelového plechu, proto jsou odolná proti vandalismu, bezpečnost budovy je vyšší než u ostatních stávajících možností.

Posuvná vrata

Na rozdíl od stávajících konstrukcí jsou automatické posuvné brány pro garáž se vzdáleným otevíráním nejčastěji vybaveny uzemněným regálem a pastorkem. Šneková kolejnice se zuby je upevněna na křídle, na hnací řemenici, která posouvá konstrukci, je nasazeno ozubené kolo. Proto je dno vždy poměrně velká mezera, která musí být utěsněna zvlněním, pryží, jinými metodami.

Převodovka kolejnice

Významnou nevýhodou je přemístění zdlouhavého provedení na stranu. Proto se používají podobné brány s dostatečnou šířkou fasády.postavena Řetězové modifikace mohou být použity místo regálového pohonu, ale jsou hlučnější. Pro prodloužení životnosti horní části křídla je často zavěšeno na přídavném pojezdu.

Pro použití posuvné brány musí mít garáž značnou délku

.

Sklopná vrata

V případě nepřítomnosti volného prostoru pod stropem místnosti (překlad) nelze provést posuvné úpravy. Proto si majitel vozu zvolí výklopný panel, který může být vyroben nezávisle na technologii rámu (expandovaný polystyren uvnitř tyčí) nebo ze sendviče. Prostorová tuhost, stabilita geometrie je zde vyšší, nejsou zde žádné kloubové spoje panelů.

Schéma konstrukce sklopných dveří

Na okrajích plátna však zůstávají boční vodítka, válečky. Transformační mechanismus, montážní schéma jednotlivých prvků nejsložitějšího ze všech existujících pohonů. Měření musí být prováděna mnohokrát, v případě konstrukčních chyb je nutné korigovat geometrii otvoru. Proto je lepší objednat instalaci odborníkam.

Mechanismus zvedání a otáčení je nejobtížněji instalovatelný

Důležité!Je velmi obtížné instalovat vestavěnou vestu do zvedacího otočného plátna. Kabely zabírají téměř celý zadní povrch panelu ve spodní části.
​​

Téma článku:

Zvedánígarážová vrata: velikosti a ceny. Tento typ brány je nejoblíbenější, a proto si zaslouží samostatnou publikaci díky mnoha možnostem instalace a nuancím. Číst!

Sekční vrata

\ t

Pro automatizaci procesu vzdáleného otevírání jsou nejžádanější sekční konstrukce. Schéma elektrického pohonu je nutně duplikováno torzními pružinami pro ruční provoz. Samoinstalace je komplikovaná, ale dostupná domácímu mistrovi - každý výrobek je doplněn podrobnými pokyny.

Konstrukce sekcí

Výhody strukturních struktur jsou následující:

 • minimální zatížení nosných stěn;
 • vysoký zdroj, udržovatelnost, zaměnitelnost uzlů;
 • komfort obsluhy, ergonomický design;
 • snadná integrace branek, větracích kanálů, oken;
 • minimální přeprava, provozní náklady.

V případě výpadku proudu , lze cíl zvednout ručně. Předpokladem pro instalaci systému je však přítomnost minimálního překladu.

Ruční řetězový pohon pro sekční vrata

Vrata (rolety)

mechanické ovládání systému. Proto je postačující namontovat elektrický pohon na konec hřídele, aby se proces plně mechanizoval, přičemž je ponechána možnost ručního ovládání kovového závěsu odolného proti vandalismu.

Elektrická roleta

Výhody spočívají v ceně rozpočtu, rychlé instalaci, úspoře vozovky, těsnosti všech uzlů se speciálními prvky. Okenice mají vysokou trvanlivost, záclony lze v případě potřeby vyměnit, nové vnitřní fasády budovy. Hnací mechanismus není nutné odstraňovat.

Rolety mají vysokou trvanlivost

Skládací dveře "akordeon"

Soukromí majitelé "akordeonů" ze svislých skládacích sekcí se používají velmi zřídka. Pohony pro automatizaci procesu otevírání jsou zcela podobné výkyvným konstrukcím, s výjimkou podzemních elektromotorů s pákami.

Nevýhody jsou také v potřebě volného prostoru před přední fasádou budovy, čištění sousedního území. Křídla jsou vyrobena z sendvičů, polymerových panelů, oken, bran, do nich jsou zabudovány ventilační kanály. Konstrukce minimálně nosné stěny, protože mají nízkou hmotnost.

Brána s akordeonem s okny

Závěry

Je tedy výhodnější provozovat sekční a rolovací vrata vybavená automatickým otevíracím systémem. Swingstavba je nebezpečná k otevření ve větrném počasí, je nutné vyčistit prostor před nimi po každém sněžení. Posuvné úpravy jsou příliš hlučné, vyžadují dodatečné utěsnění spojovacích míst. Skládací "harmoniky se používají v průmyslových dílnách. Zdvihací a otočná provedení nejsou populární díky složitým konstrukcím, instalaci pohonů.

Video: jak si vybrat automatická garážová vrata