Bespereboyniki pro topné kotle

Topný kotel v zimě je klíčovou věcí v celém domě, zejména pokud je soukromý a nachází se mimo město. Rychlá pomoc v případě poruchy nebo výpadku proudu tedy nebude moci přijít. Abyste se chránili před těmito poruchami, měli byste se postarat o náhradní zdroj proudu, když napětí klesne v síti nebo zhasne světlo. S tímto, bespereboyniki pro topení kotle jsou vynikající.

Nepřerušitelný zdroj napájení pro topné kotle

\ t

Destinace

UPS bude poskytovat kotel přídavný zdroj energie, ale nebude vždy schopen vyřešit všechny problémy spojené se zajištěním záložního zdroje energie. Je důležité si uvědomit, že nebude moci nahradit generátor, a pokud nastane situace, že doba nedostatku světla se rovná době, kdy je, pak nepřerušované napájení nebude schopno pracovat normálně, protože nabíjí déle, než se vybije. Existuje řada konkrétních případů, kde to nepomůže.

Při neustálých nepředvídaných situacích je UPS užitečnou a nezbytnou věcí. Jeho účelem je poskytovat konstantní napětí v daném rámci, a pokud častoneočekávaně se odpojí elektřina nebo dojde k poklesu, toto zařízení vždy pomáhá v takových situacích vyšší moci.

Zatímco ve vašem domě není elektřina, je stále teplá

Pracovní princip

Fungování jako pomocný zdroj energie je možné, protože UPS může během nabíjení akumulovat energii a podle potřeby jej uvolňovat. Konstrukce zařízení znamená autonomii a minimální nastavení: stačí jej připojit k kotli. Další kotle pro kotle na plynové topení, které jsou dnes nejběžnější, je nutné pouze pro udržení provozu čerpadla, jehož spotřeba je minimální. Toto číslo se pohybuje od 100-200 wattů. Významně ovlivňuje baterii pro UPS, na které bude plně záviset na době provozu při vypnutí napájení.

Baterie pro UPS

Video: princip UPS

Jak vše funguje?

Aby UPS mohla pracovat v nominálním režimu, vyžaduje také zdroj energie ve formě 12 V baterie s nabíjecí jednotkou. Čím vyšší kapacita baterie, tím déle bude schopna udržet autonomii. Za normálních podmínek je toto zařízení odpojeno a ukládá energii do baterií. Od síťového napětí jde přímo k potřebám kotle, obchází UPS. Jakmile jsou baterie plně nabité, prochází v nich průchod energie. Pokud síťové napětí zmizí, začne zařízení odebírat energiibaterie a zpětný chod. Z akumulátoru je proud konvertován na požadované parametry pro napájení kotle. Může umožnit pokračování práce na zdroji tepla a dalších elektrických zařízeních, která jsou k němu připojena.

Princip činnosti UPS

Typy UPS

Existují dva druhy bespereboynikov:

  • offline;
  • Online.

Pokud jde o první typ, mají menší vnitřní napětí, pro jejich fungování je nutné použít 1 až 4 baterie. Doba spínání pro ně bude trvat od 4 do 10 ms. Pokud kotel nemá automatizovaný systém zapnutí po výskytu napětí v síti, tento typ nebude fungovat. Je to levnější, protože náklady na samotnou jednotku jsou nízké a pro její provoz je zapotřebí méně baterií. Ale v tomto případě musíte koupit další zařízení, a to: regulátor napětí. Tento typ se nejčastěji používá pro kotle na tuhá paliva a oběhová čerpadla v jiných typech.

Offline UPS pro kotle a oběhové čerpadlo

Druhý typ má nulový čas pro přepnutí na zdroje baterie, má dvojitou konverzi, stabilizační funkce je dobře vyjádřena. Jsou více přizpůsobeny zdrojům tepla pro plyn a naftu. Tento typ drahý a schopný spolehlivě chránit komponenty topného systému.

Online UPS se stabilizací napětí

Výběr výkonu

pro volbu výkonu nepřerušovaného napájení kotle je nutné vypočítat výkon všech zařízení, která zajistí stabilní provoz topného systému. To zahrnuje čerpadla a automatizaci. Shrneme-li všechny tyto indikátory, můžete dosáhnout požadovaného výkonu UPS. Je však lepší být v bezpečí a hledat zařízení s výkonem o 20-30% vyšším, než je nutné, pomůže při špičkovém zatížení, které pravděpodobně nastane při startu.

V průměru spotřebuje čerpadlo kotle maximálně 150 wattů, což znamená, že je zapotřebí zařízení s výkonem 300 wattů. S dvojitou sadou čerpadel se toto číslo zvyšuje o 400-500 wattů.

UPS pro vlastní potřebu

Pokud jste na "vy" s elektrickým zařízením, pak byste se měli pokusit sestavit bespereboyniki pro ohřev kotlů vlastníma rukama. Ale nenechte se ujistit: častěji jsou domácí přístroje stále méně kvalitní a spolehlivější, stejně jako další ukazatele průmyslových vzorů. Pokud uděláte celé schéma vlastníma rukama, ušetříte také:

  • při pořizování hotových prvků a jejich montáži pak asi 30% úspor;
  • , když se získá samostavba jednotlivých částí cca 70%.

Pro montáž bespereboynik pro kotel na vytápění vlastníma rukama jsou nezbytné následující komponenty:

  • Napájení ze sítě s vysokou účinností a přednostně pulzního typu. Napětí by mělo být 28,8 V při 50 A. To vám umožní připojit baterii bez adaptérů, přímo. A také záruky plné a pravidelnépoplatek
  • Běžná baterie z 12V automobilu.
  • Střídače s charakteristikami meniče na výstupu 310 V a 200 Ah.
  • Rezonanční vysoko harmonický filtr. Sbírá se nezávisle.

UPS typu Do-it-yourself

Většinu součástí, s výjimkou poslední, lze zakoupit ve specializovaných prodejnách rádiových komponent. Připojte je podle schématu:

Elektrické obvody UPS

Zařízení tohoto typu lze použít v různých systémech, nikoli pouze pro kotel. Současně je nutné pouze sledovat normální rovnováhu výkonu.

Závěry

Pokud žijete ve venkovském domě a máte autonomní systém vytápění, který funguje s pomocí kotle, pak se neobejdete bez záložního zdroje napájení. Pokud se odstavení neliší v délce trvání a doba bez světla je podstatně menší než s ním, pak by připojení k kotli UPS bylo vynikající volbou. Nefunguje sám, ale s baterií, a čím větší je jejich počet, tím déle bude systém schopen fungovat. Při výběru UPS byste měli věnovat pozornost jeho typu, protože ne každý je stejně „užitečný“ pro konkrétní typ kotle.

Přehled videa o volbě UPS pro topný kotel