Betonové venkovní květináče pro květiny: jak vyrábět, instalovat a pečovat

Krásný zahradní plot by měl být voňavý s květinovými záhony a potěšit oko složitými rostlinnými kompozicemi. V tomto ohledu, betonové venkovní vázy pro květiny - nezbytným předmětem zahradního designu. Na rozdíl od betonu nejsou plastové nádoby tak odolné vůči teplotním změnám, účinkům mrazu a spalujícímu slunci. Kromě toho velké masivní hrnce dávají květiny aranžmá pevnost a prestiž.

Květináče s aranžováním květin mohou být zahradní výzdobou

Venkovní květináče pro květiny: základní materiál

\ t

Betonové hrnce pro rostliny dokonale zadržují vlhkost a nevysychají v horkých dnech. Beton se zároveň neohřívá jako kov nebo keramika, udržuje pro ně kořeny květin při příjemné teplotě. V případě potřeby si můžete udělat vlastní vázy s květinami.

Hrnce různých tvarů a velikostí mohou tvořit jediné složení

.

Aby nádoba trvala dostatečně dlouho, musíte pro její výrobu vybrat kvalitní beton. Hlavní požadavky namateriál:

  odolnost proti vodě, váza na ulici musí odolávat přirozené vlhkosti po více než jednu sezónu;
 • síla, v takové kapacitě, kterou potřebujete k transplantaci rostlin, uvolněte půdu, v případě potřeby přesuňte mini-květinový záhon na nové místo.

Pro výrobu betonového lože lze použít dvě metody:

Schodiště u vchodu do domu mohou zdobit betonové kontejnery s květinami

 • Varianta jedna. Pro práci je nutné připravit: rašelinu nebo expandovanou hlínu - 2 díly, hrubý písek - 1 díl, cement - 1 díl, vodu. Do roztoku se postupně přidává voda, dokud se nevytvoří viskózní hmota. Výsledná směs se nalije do formy a nechá se ztuhnout.
 • Druhá možnost. Složení směsi: cement - 1 díl, písek s průměrným zrnem - tři až pět dílů, voda. Roztok se nalije do kompozitní struktury vyrobené z překližky, která se po vytvrdnutí kompozice rozloží.

Původní betonové konstrukce zdobí odlehlý kout zahrady

Při práci na výrobě betonových outdoorových květináčích pro květiny byste měli dodržovat několik doporučení:

 • nepracují ve spalujícím slunci;
 • nespěchají k odstranění produktu z formy;
 • používají trvanlivé dekorativní prvky.

Složení mizí ve formě nejméně dvaceti čtyř hodin. Pokud budete spěchat a odstranit produkt z formy před termínem, mohou být vytvořeny trhliny a třísky. Po hrnciodstraněny z formy, je vhodné ji snížit do nádoby s vodou a udržet po dobu pěti až sedmi dnů.

Nejodvážnější pokusy s formou pouličního květinového záhonu mohou poskytnout vynikající výsledky

Formy pro velké betonové vázy

\ t

Není těžké kupovat formuláře pro výrobu květináče z betonu nebo vyrábět nezávisle na nádobách, které sloužily jejich době: mísy, kbelíky, plechovky.

Hotové formuláře pro betonové postele se po použití pohodlně odstraňují

V každé soukromé domácnosti můžete najít mnoho vhodných objektů pro formuláře. Najít takové věci mohou být na prodejních a bleších trzích. Čím neobvyklejší je tvar, tím zajímavější bude květinová zahrada. Pokud formulář neumožňuje extrahovat hotový výrobek, je jednoduše rozřezán nebo zlomen.

Jakákoli kapacita může být použita jako forma, včetně tkaného

Pro zahradní hrnce můžete použít i lepenkové krabice různých velikostí, které lze vkládat do sebe. Aby se krabice nerozpadly, jsou dodatečně vyztuženy lepicí páskou a dno a stěny jsou položeny polyethylenem.

Užitečné informace!Betonové venkovní květináče pro květiny vyrobené s velkými proutěnými košíky vypadají obzvláště elegantní. Na povrchu betonu je vytištěn vzor vazby a hrnec vypadá jako koš.

Betonový koš se stane neobvyklým a prostorným květinovým záhonem

Algoritmus pro výrobu betonových květináče pro květiny

 • Vnitřní stěny formy jsou ošetřeny rostlinným olejem.
 • Pro odvodnění je nutné připravit 4 kusy trubek po pěti centimetrech.
 • Roztok se hnetí podle jednoho z výše uvedených receptů. Během míchání můžete do roztoku přidat barvivo.
 • Roztok se nalije na dno formy o tloušťce dvou až tří centimetrů. Řezy trubek jsou instalovány ve spodní části - budou to otvory pro odvodnění.
 • Po nastavení první vrstvy se nastaví vnitřní strana formy a stěny se nalijí.
 • O den později je vnitřní část formuláře odstraněna a velká část zůstává týden. Po celou dobu musí být forma pravidelně navlhčena vodou.
 • Po sedmi dnech může být nádoba odstraněna z vnějšku formy a naplněna půdou pro rostliny.

Video: jak vyrobit hrnec z betonu vlastníma rukama

Dekorace pouličních váz

\ t

Nejjednodušší je vyzdobit betonovou nádobu barvou. Povrch by měl být ošetřen hlubokým penetračním nátěrem, např. Kontaktem s včely. Pro lakování venkovních výrobků používejte vodotěsná barviva na akrylové bázi. Požadovanou barvu můžete přidat do hrnce během procesu nalévání přidáním požadovaného pigmentu do roztoku.

Přidání barviva do konkrétního roztoku pomůže vytvořit produkty s nasycenou barvou

Pro venkovní hrnce je lepší zvolit ne příliš světlé barvy, jinak budouodvádí pozornost od rostlin. Váza by měla působit pouze jako rámová květinová zahrada. Můžete malovat vzor květinové záhony nebo ornament.

Kombinace reliéfu a malby na květináčích

Vázy s vyřezávanými ornamenty vypadají neobvykle a vzdušně. Při vytvrzování cementové směsi se nanáší nožem. K tomuto účelu můžete použít elektrické nářadí, například vrták.

Pomocí nože můžete napodobit vzor dřeva na beton

Další možnost dekorace din - basreliéf. Nejjednodušší kresba může být provedena pomocí velkých listů lopuchu nebo jiných rostlin. Jsou upevněny na vnitřní straně formy pro odlévání. Poté, co směs ztvrdne, zůstane na ní stopa. Zbytky listů se odstraní vodou a tisku se přiřadí světlý odstín.

Neobvyklý povrch hrnce může být vytvořen za použití tkaniny navlhčené v cementové maltě

Užitečné informace!Zaměření na venkovní květináč pomůže zaměřit osvětlení zahrady. V noci, lucerny na sluneční baterie zvýrazní mini-květinový záhon a vytvořit originální složení.

Betonové venkovní květináče na květiny mohou být elegantně zdobeny mozaikou barevného skla, keramiky nebo oblázků. Výzdoba betonových nádrží s skořápkou nebo jutovým lanem vypadá originálně.

Pro mozaiku můžetepoužít fragmenty keramických obkladaček

V zásadě je poměrně levné kupovat květináče na betonové květy standardního, čtvercového nebo zaobleného tvaru a proměňovat je ve skutečné mistrovská díla s využitím fantazie a improvizovaných materiálů.

Několik tipů

 • Pro vrtání odvodňovacích otvorů v betonové nádobě je třeba použít speciální vrták na kámen.
 • Před nátěrem betonového povrchu je nutné všechny vady vyrovnat a omítnout. Pro barvení hrnce ve světlých barvách je nutná předběžná aplikace bílého základního nátěru.

Kombinace betonových nádrží a laviček je skvělý nápad pro zahradu

 • Aby byla betonová malta rychlejší, přidává se k ní vápno nebo sádra.
 • V pouličních vázách můžete každou sezónu měnit květiny. Na jaře se v nich vysazují cibulovité rostliny, v létě - viola nebo cineraria, na podzim - astry a petúnie.​​
 • Betonové květinové zahrady se obvykle instalují podél zahradních cest, na verandě nebo po schodech . V otevřeném prostoru se takový hrnec může stát centrem květinové zahrady.

Fantastické konstrukce z betonu a barev mohou být skutečnou atrakcí

Květinový květináč jako zahradní dekorace

Svou zahradu můžete vytvořit krásnou a originální s pomocí různých zahradních květináčů s jasným květinovým aranžmá. Jedná se o konkrétníMůžete si koupit kontejnery ve specializovaných prodejnách nebo si vytvořit vlastní ruce pomocí jednoduché technologie a dostupných materiálů.

Betonové květináče s láskou a představivostí mohou dát zahradě zvláštní atmosféru

Betonová nádoba může být přeměněna na skutečný umělecký předmět a učinit z ní výrazný střed rostlinné kompozice.