Bizibord do-it-yourself: vzdělávací hračka pro budoucí genialitu

Problémy rodičů jsou omezeny na nedostatek času na komunikaci s dítětem a na přání rozvíjet ho. Máma někdy nemá ani pět minut na to, aby ukázala dítěti, jak to nebo ono funguje. Pro rodiče, kteří nechtějí omezit obzory dítěte od dětství, vyvinuli speciální desku: se spoustou všech druhů otvíráků na láhve, záškuby, blikající světla, prsty a mnoho dalšího. Společně s redaktory HomeMyHome.ru můžete oba problémy řešit jednoduchým budováním bizybordu vlastníma rukama - spokojeným dítětem, což znamená spokojení rodiče!

Bizibord je skutečný nález pro ty, kteří chtějí půl hodiny samoty od dítěte

Co je to bizybord

Každé slovo přišlo odněkud. Takže náš bizibord pochází z anglické fráze „busyboards“ a je vnímán jako vyvíjející se dětská deska. První v této oblasti byla Maria Montessori.

Báječný učitel byl tak inspirován dětmi a snažil se je rozvíjet se vší silou, aby vyvinula svou vlastní techniku, která se odrazila v tak zajímavé desce

.

Jaký je přínos pro dítě a v jakém věku je tento bizybord potřebný?

Na tuto otázku lze odpovědět, aniž by byla odborníkem na pedagogiku. Článek je však napsán osobou s pedagogickým vzděláním, takže o výhodách bude podrobně diskutováno.

Zvažte obchodní radu. Některé detaily na první pohled se zdají zbytečné a dokonce nebezpečné - není třeba se obávat! Všechny prvky pomáhají dítěti dozvědět se o světě

Malí v jejich rozvoji se pohybují mílovými kroky. Slovy Leva Tolstého: „Od narození do pěti let - mnoho kroků. Od pěti let ke mně - jen jeden. To je tak. Jak řekl Masaru Ibuka, po třech je už pozdě. Naším úkolem je proto začít vývoj dítěte z kolébky.

Rozvoj jemných motorických dovedností, vizuálního vnímání, slyšení - již od jednoho měsíce věku dítě začíná pečlivě analyzovat vše, co vidí, slyší, vnímá. To neznamená, že musí držet svou abecedu pod nosem, ale jakmile se drobeček učí plně sedět,Pomalu se s ním můžete podělit o zajímavé věci.

Pro jednoleté zvědavé dítě bude tato rada velkým darem

.

Neexistuje žádná věková hranice pro použití bizybordu, protože všechny fragmenty jsou bezpečně fixovány a nemohou se dostat do úst dítěte.

Co musíte vybrat nebo koupit, abyste si vytvořili bezpečný podnik DIY vlastníma rukama

Již jsme vysvětlili, že bizybords jsou úžasné vzdělávací tabule pro děti. Ano, můžete si je koupit, ale mnohem zajímavější a snazší je udělat takový zázrak vlastními rukama!

Pokud se tedy rozhodnete podnikat sami, řekneme vám, co si chcete koupit nebo jen najít ve svých zásobnících:

 • překližkové desky nebo dřevotřískové desky;
 • spínače;
 • kliky dveří;
 • zámek klíče;
 • zásuvka a zástrčka s drátem;
 • různé sakra;
 • tlačítka;
 • tkaniny nebo konfekční šaty na panenku;
 • kola z automobilů;
 • skóre;
 • kohoutky;
 • zip;
 • dětská plastová nebo dřevěná čísla;
 • různé malé předměty jako tlačítka.

Seznam může být velmi dlouhý: vše záleží na velikosti tabule a měřítku tvůrce.

Decor zde není důležitý: nejdůležitější jsou zajímavější věci!

Jaké nástroje a upevňovací prvky jsou zapotřebí

Práce nevyžaduje tolik nástrojů:

 • šroubovák asamořezné šrouby;
 • lepidlo truhláře nebo lepidlo;
 • nitě s jehlou;
 • pila (pro řezání tvaru desky).

Při pohledu na fotografie jiných bizybordovů, láskyplně vyrobených vlastními rukama pro děti, je užitečné: můžete se inspirovat a přijít s něčím originálním a zajímavým

Myšlenky na vytvoření bizybordu s rukama pro dívku

Pokud opravdu chcete vytvořit desku s zázraky pro malou princeznu, pak byste měli studovat, jak fotografie ukazuje proces vytváření obchodní rady pro dívky vlastníma rukama. Podrobný návod vám pomůže:

 1. Příprava představenstva. Je lepší postavit něco jako stan dvou identických listů překližky a dveřních závěsů. Jigsaw snadno vyříznout požadovaný tvar. Ale první bizybord je lepší dělat jednoduché, jen lehce zaoblené rohy pro bezpečnost.
 2. Umístěte desku před sebe a položte na ni všechny předměty. Nespěchejte, zkuste je vyměnit. Možná to bude něco jako zajímavý krok za krokem pro dívku.
 3. Předměty se připevňují buď pomocí lepidla na dřevo, momentového lepidla nebo samořeznými šrouby (malá velikost). Aby nedošlo k záměně, můžete si udělat poznámky na překližku jednoduchou tužkou, kde je ta část, která se má upevnit.
 4. Bizybord pro dívky obsahuje množství detailů hadrů: šaty s knoflíky, knoflíky, knoflíky, tkaničky, cetky, minis: to jsou věci, které se mohou stát nebezpečnými, pokud nejsou pevně fixovány. Nestojí to za tobrát korálky na tenké nitě: tyto by měly být velmi velké korálky navlečené na trvanlivém motouzu. Tlačítka šijí těsně přiléhající nitě.

Poté, co jste děvčatům udělali bizibord, můžete si sundat vlastní mistrovskou třídu a sdílet ji s námi!

Správní rady dívek jsou obvykle bledě růžové barvy a množství textilních předmětů

Myšlenky na vytvoření bizybordu vlastníma rukama pro chlapce

Ne všichni jsou šťastní majitelé drobných princezen, někdo má zvídavý chlapec. Chcete-li, aby dítě aktivně prozkoumalo svět, můžete si udělat zvláštní bizibord vlastníma rukama pro chlapce staršího 1 roku.

Jak udělat bizybord vlastníma rukama pro chlapce? Krok za krokem instrukce se neliší od dívčího designu. Rozdíl bude v detailech samotných. Dívka bude pravděpodobně jednou nebo dvakrát pop zástrčku a ztratí zájem o tento proces a chlapec bude provádět operaci znovu a znovu a učí se smyslu, že je přes takové gizmos.

Chlapci jsou poháněni do extáze otočnými jeřáby, koly, knoflíky, pohyblivými částmi, otevíracími dveřmi

Bizybord s vlastníma rukama pro chlapce: foto ukazuje, že proces tvorby není tak složitý, jak se zdálo na prvním místě, a instrukce krok za krokem není opravdu potřebná.

Jak udělat bizybord pro dítě vlastníma rukama

Již jsme se seznámili s tvorbou dívek a chlapců. Podívejme se, jakudělat zajímavý vývojový design pro každé dítě.

Chcete-li hrát a hrát, ano, je to škoda, náš věk není stejný!

Vytvoření obchodní skici

Dělat bizibord vlastníma rukama: nebude trvat dlouho, než načrtnete, zda je navržena jednoduchá obdélníková nebo čtvercová deska. Ale když je myšlenka komplikovaná a chci si postavit celý dům, pak se nedá bez náčrtu a kresby.

Uspořádat všechny shromážděné věci na tabuli a čerpat nejlepší možnost. Můžete dokonce dělat bez kreslení, a jen vyfotit umístění všech fragmentů, a v práci odkazují na fotografii.

Kontrola kvality kusů pro desku.

Před nalepením nebo přišroubováním prvku k povrchu se provede kontrola kontroly: je snazší roztrhnout věc rukou pro dospělé, což zabraňuje rozbití rukojetí dětí. Nenechte se omlouvat za objekty, život dítěte závisí na jejich kvalitě! Stiskněte tlačítka, zkontrolujte kvalitu švů, potáhněte tlačítka, zkuste odšroubovat kryty. Pokud věc prošla zkouškami, můžete přistoupit k přípravě povrchu.

Povrchová výzdoba

Povrch překližky je lepší malovat a lakovat. Nenechte však desku příliš jasnou: neodvádějte pozornost od detailů samotných. K tomu, aby něco nakreslilo nebo přilepilo, je velmi zajímavá nálepka.

Zelené pozadí je neutrální, mírně světlé

Jasně růžové modely jsou populárnější u dívek

Lila tóny nedráždí oči a vypadají velmi pěkně

Forma zvířat se setkává s dětmi s třeskem

Upevňovací prvky

Jakmile je povrch připraven, pokračujte na upevnění dílů. Dveřní závěsy jsou přišroubovány šrouby, textilem a plastem.

Vykládáme vše, co jsme sbírali a vybereme místo

Jakmile jsou podrobnosti stanoveny, jsou opět zkontrolovány z hlediska kvality, zda se dostanou do procesu pozornosti dětí

.

Bizibord v podobě domu s vlastními rukama - vlastnosti výroby

Dětskou vývojovou desku bizibord lze vyrobit vlastníma rukama v podobě domu. To není tak jednoduché, jako vytváření překližky rozvoj: dovednosti kreslení a práce s nástroji bude užitečné.

Bizibord to udělej sám ve formě domu z tenké překližky: nejprve podle výkresu nakreslete obrysy domu s okny a otvorem pro dveře s elektrickou skládačkou pomocí tužky.

Jedná se o plnohodnotnou hračku, která potěší děti

Navzdory určitým obtížím při provádění je nejzajímavější variantou rozvíjející se hračky dům nebo kostka s boxy

Ve druhé fázi se zabývají přípravou povrchů a upevňovacích dílů. Hotové stěny domu jsou pak sestaveny do jedné budovy: vše lze upevnit lepidlem ze dřeva nebonábytek rohy.

Jak udělat měkký bizybord vlastníma rukama z látky a plsti - nuance

Zvláštnost měkké obchodní rady v textilním přístupu.

To může být závěsná konstrukce na lůžku

Celý svět je šitý z různých texturovaných tkanin

Všechny kapsy jsou pracovníky, s hadrovými prvky je možné provádět různé manipulace. Hlavní podmínkou je volba pouze přírodních a bezpečných tkanin. Textilní bizybord potřebuje hustou tkaninovou základnu, šicí stroj, různé textilní hračky, jehly, knoflíky, tkaničky.

Náčrt zobrazuje očekávanou verzi a vše je postupně ztělesněno na tkanině. Balení je hypoalergenní. Nezapomeňte, že taková věc bude pravidelně mazána, takže vše by mělo být řádně šito a po mytí by nemělo vyblednout.

Originální nápady pro vytvoření bizybordu - foto

Dobře, obdivujte původní vzdělávací tabule pro děti?

Není nutné dělat desku v celé zdi: může to být celá řada vyvíjejících se struktur vydaných dítěti v porcích

Bizybord pro budoucí těžké muže

Je nepravděpodobné, že by hudební roh rád potěšil sousedy, ale dítě určitě ocení

Kalkulačka, disk z telefonu, stará myš: dospělí již nepotřebují, a dítě neprojde takovými zajímavými kousky!

Nejen správní rada, alecelý úkol!

Bezpečnostní pravidla pro manipulaci s vývojovou deskou

Existují některá bezpečnostní pravidla:

 • bez ohledu na to, jak dobrý je výbor, ale nepokoušejte osud: nechte dítě hrát poblíž, v dohledu;
 • Vysoce kvalitní upevnění součástí vylučuje možnost, že se prvek dostane do úst dítěte, ale je lepší, aby nebyl líný a pravidelně kontroloval, zda se nějaká část nerozpadla;
 • tak, aby dítě neztratilo zájem o bizyborde, nedoporučuje se ho udržovat v neustálém přístupu dítěte, ale nabízí možnost hry v dávkování.

Ať se láska k dítěti změní v odpovědnou touhu pomoci mu rozvíjet se!

Video: do-it-yourself bizybord