Boho styl v interiéru: fotografie a doporučení pro uspořádání bydlení

Mimořádný a originální boho ztělesňoval kombinaci různých směrů designu. V něm můžete vidět art deco a provence, klasické i moderní. A přesto je jedinečný a nenapodobitelný. Jaké jsou jeho vlastnosti? V tomto přehledu se podíváme na toto téma a fotografie interiérů ve stylu boho vám živě ukáže, jak univerzální to může být.

Barevný a chaotický interiér ve stylu boho

Boho styl v interiéru - co to je a jaké směry existují v tomto stylu?

Vznik tohoto směru návrhu je spojen se starobylým evropským státemČechy, ve kterých žili nomádi a Romové, kteří nepoznají světová pravidla a žijí podle svých vlastních zákonů a přesvědčení.

Důležité!Hlavním pravidlem stylu je vytvořit interiér, založený pouze na jeho vlastních preferencích, ne spoléhat se na obecně přijímané normy.

Český styl je naplněn láskou ke svobodě, veselosti a pravosti. Je ideální pro kreativní a osvobozené lidi. Jeho cílem je stát se odrazem vnitřního světa člověka, zdůraznit jeho individualitu a vytvořit náladu nedbalosti a dobrodružství.

Ekologický boho

Tento konstrukční směr je nejběžnější. Ekologický boho je méně chytlavý ve srovnání s jinými typy tohoto stylu. Využívá přírodní materiály: kámen, dřevo, kůže. V textiliích jsou preferovány prádlo, bavlna a hedvábí.

Styl svým způsobem je jednoduchý a harmonický s přírodou. Světlé odstíny charakteristické pro Čechy zdůrazňují přísnost a eleganci kvalitního dřevěného nábytku. Tento interiér vypadá elegantně a zároveň útulně.

Interiér vytvořený z přírodních materiálů je vhodnější pro osoby s alergiemi

Glamour styl a boho-chic v interiéru

Okouzlující boho ztělesňoval kombinaci vintage a koketní. Interiér je plný kamínků a dalšíchlesklé drobnosti. Pro uspořádání místnosti používá interiérové ​​prvky v retro stylu: toaletní stolek se zakřivenými nohami, skříně s vyřezávanými rukojeťmi, čalouněný nábytek má často luxusní obrysy.

Pokud jde o půvab, celkový barevný gamut se volí ve světlých odstínech, ale pouze tak, aby se na jeho pozadí objevily jasnější skvrny ozdobných prvků.

Reprodukce a fotografie osobností se často používají k zdobení zdí

Boho "chic", který je zobrazen na níže uvedené fotografii, je nejdůležitější a nejpozitivnější ze všech směrů Čech. Ve skladbě místnosti není žádný centrální prvek, protože každý kus interiéru je schopen přitáhnout pozornost k sobě. Mnoho dekorativních prvků a textilií se používá k zdobení boho-chic místnosti, zatímco přírodní materiály dominují dekorace.Klasika nebo hippie?

Klasický boho ztělesňuje tradice bohatých domů v Čechách. Klasický evropský nábytek v kombinaci s tmavým dřevem, orientální výzdobou stěn a měkkými pestrými koberci se v závislosti na zvoleném etnickém směru používá k výzdobě místnosti. Klasický styl je trvalý a přísný, romská klasika v tomto případě není výjimkou. Luxusní a elegance je dosaženo díky drahému čalounění sametového nebo hedvábného nábytku, bohatých tapisérií a nádherných lustrů.V cikánské oblasti však není žádný minimalismus, a dokonce i v klasické verzi to vypadá barevně a vesele.

Drahé přírodní materiály se používají pro textilní výzdobu klasického boho

V čele všech trendů a odrůd Čech stojí boho-hippie, který je jeho nejvýznamnějším zástupcem. To lze nazvat přesným opakem minimalismu. Motto hippie stylu: "krása se nestane moc." Proto používá maximální možnou kombinaci jasných barev. Interiér je plný drobných předmětů, různých zdrojů světla a nábytku. Stěny místnosti v tak rozmanité boho stylu jsou zdobeny malbami a kresbami s květinovými motivy. Vrcholem hippie režie je iluze snadné neupravené. To je důvod, proč interiér v tomto stylu vypadá obzvlášť teple a útulně.

Fringe, korálky a krajky se často používají jako ozdobné prvky

Kombinujte nekompatibilní: bohémské barvy

Světlé, honosné, honosné barvy jsou klíčovým rysem stylu boho. Čím více tučných kombinací se používá, tím lépe. Typicky, zkušený návrháři doporučují výběr dvou nebo tří barev a na základě nich vybavit bydlení. Pro Čechy je však povoleno používat neomezený počet odstínů.

Dobrá rada!Při výběru barevného řešení pro váš pokoj se snažte dodržovat přirozené odstíny: karmínové, olivové, citronové, nebe, barvu čerstvých zelených, moře a tak dále.Přírodní barvy se neobtěžují a pomáhají vytvářet pohodlí.

Nejlepší možností je vydržet stěny místnosti v jasných barvách, pak se světlé objekty nespojí s obecným pozadím místnosti.

Boho je neslučitelný s tmavými nebo melancholickými barvami

Vlastnosti uspořádání pokojů v bytě ve stylu boho

Když jsme vytvořili vybavení pro bydlení ve stylu boho, doporučujeme nejprve rozhodnout o etnickém směru a typu stylu. Konečný výsledek bude nakonec záviset na tom. Například při výběru francouzských motivů pro ekologický směr se budete muset zaměřit na nebeské a levandulové odstíny. Orientální boho musí obsahovat ornamenty, hedvábí a koberce. Kostkované koberce a dřevěné panely na stěnách jsou ideální pro anglické Čechy.

Nástěnné, podlahové a stropní dekorace

\ t Stejně jako v jakékoli jiné fázi uspořádání obydlí Romů neexistují žádná zvláštní pravidla pro výběr materiálů pro konečnou úpravu. Jediné, čeho bychom se měli vyhnout, jsou otřesy a závažnost. Nevýhodným pohledem budou žaluzie na oknech, plastové nástěnné panely, stejně jako různé možnosti pro dokončování v high-tech stylu.

V pokojích, vyrobených ve stylu boho, na stropě najdete vzory štuky, které budou dokonale kombinovány s fotografickými tapetami ve stylu vintage. Pro podlahu, nejlépe dřevěnou podlahu. To může být parketová deska nebo laminát. Útulný pokoj poskytne koberce a chodníky s pestrými malýmivzor.Stěny v místnosti jsou zdobeny pestrými tapetami s květinovým potiskem nebo ornamentem, kresby vytvořené pomocí šablon budou vypadat skvěle. Hlavní zaměření je však pouze na jedné stěně. Jinak se na pozadí nadměrně světlých stěn mohou zdát zbytky vnitřních prvků nepostřehnutelné.

Zdroje světla

Osvětlení by mělo být měkké a teplé. Velké okenní otvory, přes které může sluneční světlo volně proniknout, dokonale zapadnou do cikánského obydlí. Jako umělý zdroj světla harmonicky vypadají lampy s látkovými odstíny. Pro směr glamour by měl zvolit lustr zdobený skleněnými nebo křišťálovými prvky.

Světle průhledné závěsy na oknech nebrání pronikání denního světla

Jak vybavit byt ve stylu boho

K vybavení pokoje můžete použít prvky různých stylů a vzorů. Nicméně, aby místo ve stylu boho, měli byste si koupit několik položek vintage nábytku. V bohémském pokoji bude vypadat skvělá masivní skříň s mezaninem, měkkými židlemi a skříněmi se zakřivenými nohami.

Při výběru nábytku se vyvarujte přísných forem. Získejte kulatý nebo oválný stůl. Ozdobte klasickou komodu s vyřezávanými rukojetí a šablonovaným vzorem. Některé položkyNábytek může být uměle stárnutý nebo natřený v příjemném teplém stínu.​​Textilie a dekory Boho

Výzdoba místnosti se provádí hojným využíváním textilií a nejrůznějších drobných předmětů: sošek, váz, fotografií v historických rámech. Výběr dekorativních prvků závisí na zvoleném směru boho. Keramické vázy, hliněné figurky, pokojové rostliny jsou vhodné pro ekologický styl. Luxusní bohoes jsou nádherné formy, které se projevují v čalouněném čalouněném nábytku, světlé kytice tvořené vázami neobvyklého tvaru, fantastickými abstraktními figurkami. Glamour je kamínky, jiskry a množství reflexních povrchů.

Svůj interiér můžete bezpečně doplnit suvenýry ze vzdálených zemí. Pestrý orientální koberec, africká maska, čínská váza, indické kožené cetky a mexické sombrero budou dokonale žít v bohémském pokoji. A centrem kolekce ve stylu boho může být obrazová koláž, která pochází z rodinných fotografií.Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí designér a vedoucí studia Ecologica Interiors Studio
Položit otázku\ t
„Snažte se sestavit své vlastnísbírka předmětů a věcí, které mají svou vlastní historii a znamenají hodně pro vás. To pomůže vytvořit jedinečnou atmosféru tepla a pohodlí.

Pro textilní design se používají materiály různých textur a barev. Záclony ve stylu boho, zpravidla jsou vyrobeny z lehkých tkanin, které umožňují průchodu vzduchu a slunečního světla dobře. V cikánském stylu je spousta textilií. Jedná se o všechny druhy koberců, ubrusů, ubrousků a polštářů. Textilní prvky nesmí být podřízeny jednomu předmětu ani jinému vybavení.

Textilie jsou často zdobeny třásněmi a krajkami

Boho styl v interiéru - fotografie realizovaných projekčních projektů

Vytvoření bohémského obydlí, nezapomeňte na funkční účel každé místnosti. Boho-styl kuchyně naplněná polštáři a jinými textilní předměty bude prach kolektor, který bude také nebezpečný v blízkosti otevřeného ohně. Přítomnost pouze průhledných závěsů v ložnici je iracionální, protože často je třeba okna zavřít a vrhnout místnost do soumraku. V této části představíme fotografické příklady, jak vyzdobit pokoje v českém stylu, při zachování jejich funkčního účelu.

Obývací pokoj Boho Style

Nejnovějším trendem v obývacím pokoji v moderním stylu boho jsou nízké pohovky neutrálních odstínů, zdobené pestrými polštáři.Vlastnosti uspořádání ložnice ve stylu boho

Ložnice, vyrobená ve stylu boho, zaručuje, že každé ráno bude dobré! Barevné přehozy a mnoho polštářů různých velikostí, typických pro Bohemians, vytvoří pocit pohodlí a tepla. Vytvoření atmosféry intimity pomáhá osvětlení. Girlandy s teplým měkkým světlem nebo vintage doplňky jsou ideální pro ložnici.Styl Boho v interiéru kuchyně

Pro českou kuchyni je charakteristické, že se nepohltí horní část prostoru. Proto místo mezanin pod stropem zavěste na zdi otevřené police a regály. Můžete instalovat různé sklenice obilovin a koření, kuchyňské nádobí a nádobí na nich. Takové regály nesou nejen svou funkci úložného prostoru, ale stanou se také zvláštním prvkem výzdoby.

U kuchyňských stěn se nedoporučuje používat nepraktické tapety, nejlepší možností by byly stěny natřené v teplých přírodních tónech, na které můžete použít vzorník vzorníku. Stěna nad pracovní plochou může být obložena květinovým vzorem nebo mozaikou.Vytvořte interiér ve stylu boho do-it-yourself: užitečné tipy od našich odborníků

VytvořeníIdeální bohémské bydlení, doporučujeme použít několik tipů od odborníků naší redakční rady. Za prvé, aby váš pokoj nevypadal jako podkroví, na kterém se v průběhu let nahromadily různé gizmos, podřídte interiér jednomu tématu. Rozhodněte se o směru stylu a jeho etnickém charakteru. Snažím se vyjádřit, nezapomeňte, že linie mezi výstředností a špatnou chutí je velmi tenká. Vytváření kombinace podivných věcí, vybrat ty položky, které jsou blízko k vám v duchu a nést pozitivní postoj.

Video: příklad výběru barev pro místnost

Závěrem bych rád poznamenal, že ve svém domě můžete vytvořit vlastní boho styl vlastníma rukama. Ani jeden prvotřídní designér nemůže proniknout do vašich myšlenek a ztělesnit vaši náladu a vnitřní svět v interiéru.