Cenově dostupné pohodlí pro nohy a pohodlí v místnosti: děláme velký koberec s vlastními rukama ze starých věcí

Už není v módě jít ven a kupovat si něco v domě: nyní se oceňuje ruční práce. Pro ty, kteří chtějí aktualizovat výzdobu místnosti a koupit nový koberec, redaktoři HomeMyHome.ru navrhují, aby utrácet peníze, ale aby koberec s vlastními rukama ze starých věcí.

Tkaní lze provádět několika způsoby

Co můžete udělat se starými tričkami vlastníma rukama? Koberec!

Které rohože lze vyrobit, a co je nejdůležitější, z čeho? Hlavním materiálem, se kterým je snadné a příjemné pracovat, jsou stará trička.

Pokud si rozsekáte trička na kusy, dostanete tuto chlupatou věc

Řemeslníci si pověsili pletení rohože ze starých triček háčkováním pomocí hula-obruče jako základů, na bázi pletiva.​​ Případ je ohromující: sbírat více triček s požadovanými barvami, což je snadné, protože vždy existuje několik věcí, které se již nosí. A možná, že přátelé najdou sklad starých triček.

Je možné háčkovat koberec ze starých věcí a jak na to?

Večerní večer se můžete dobře bavit na uklidňující nervy - pletení. A pokud tento proces zkombinujete s výrobou koberečku ve své oblíbené místnosti, stane se dvojnásobně příjemnějším a zajímavějším.

Co je užitečné pro háčkování koberců ze starých věcí

Před vyhlášením seznamu položek, s nimiž můžete začít pletení, se postaráme o přítomnost příze. Naše příze není jednoduchá, ale ... T-shirt.

Materiál, z něhož jsou vyrobena trička, je dokonale roztažen, válcován, a proto vytváří vynikající hustou přízi

Vaření příze: nemilosrdně řezání starých triček. Za prvé, šev se odřízne od dna, pak se pás ořízne asi 2 cm od bočního švu na opačnou stranu, ale ne úplně, a nedosáhne 3 cm k okraji. Je nutné řezat celou tkaninu na linku průlezu.

Nyní, pro větší pohodlí, položíme tkaninu se zářezy na paži a odřízneme proužky podélúhlopříčka Ukazuje to spirálu spojité pásky. Všechny kroky procesu jsou zveřejněny na fotografii najednou

Pokud je páska řezána, lze ji spojit několika stehy. Pro pletení připravte přízi požadovaných barev (stačí jedna nebo dvě), háček s číslem 15 a nůžky.

Pletené koberce ze starých věcí vypadají jako nové v interiéru

Sdílíme podrobné pokyny pro háčkování koberce ze starých věcí

Sedíme pohodlněji, zapneme chutný film a pleteme háčkované koberce ze starých věcí.

Postupný proces

Zabalte přízi kolem ukazováku levé ruky (pro praváky) a sejmutím závitu nasaďte háček do vytvořeného prstence. Nyní vytáhněte pracovní nit. Ve smyčce opět zatáhněte nit, aby se vytvořila posuvná smyčka na prstenci.

Výsledný prstenec by měl být svázán dvojitým háčkem v množství 11 kusů před uzavřením prstence. Ve druhé řadě také pletou 24 sloupců nakida a pletou je do spodního sloupce o dva. Ve třetím řádku dostáváme 36 sloupců v naquidech, které jsou pleteny stejným způsobem jako ve druhé řadě, dvě ve spodním řádku.

Můžete provést následující řádek. K tomu, aby jeden dvojitý háčkování na začátku řady, pak dvě vzduchové smyčky a projít jeden příspěvek od dna. Teď znovu udělejte jeden dvojitý háčk. Pátý postup se provádí stejným způsobem jako druhý nebo třetí řádek.

Je na čase navázat novou barvu: je vázána na hlavnínit a pokračovat v pletení, vázání dvou dvojitých háčků v každém pátém nižším sloupku. Nebo jednoduše pokračujte v obvyklém páření. Sedmý řádek, pokud je to žádoucí, může být proveden také prolamováním.

Podle potřeby znovu mění barvu a střídají několik obyčejných vedle sebe a prolamovaných. Poslední řádek v každém případě svázaný, zajištění na konci závitu.

Další barevná verze starého háčkovaného koberce vlastníma rukama

Tkaní koberců ze starých věcí: přístupná dílna

Jak utkat koberec ze starých věcí: mít připravené vše, co potřebujete, a po přečtení instrukcí si vzít inspiraci, příjemnou hudbu a dobrou náladu!

Co je potřeba pro práci

Nejjednodušší způsob je udělat na vašem šatníku „nálet“, šatní skříň svých přátel, matek, babičku: každý má zbytečnou pletenou věc. Už jsme se naučili, jak dělat koberce háčkované ze starých věcí. Zvažte jinou možnost, pouze v technice tkaní.

Výrobní proces

Pro fascinující proces tkaných koberců to udělejte sami ze starých věcí a vezměte si tolik triček různých barev, kolik je možné (to je věc chuti, pro někoho, kdo má rád černobílý výrobek), ostré nůžky, šicí stroj.

Tak začněme!

\ t
Ilustrace Popis akce
Trička jsou rozřezána na dlouhé stuhy široké asi 5 cm, pro větší pohodlí je lepší navléct stuhy do kuliček.
Poté, co nějakým způsobem upevnili tři pásky, začnou splétat obyčejný cop. Jakmile pásek končí, je buď šitý nebo je připojen nový. Mělo by to být dlouhý dlouhý cop.
Kulatý tvar je vytvořen jednoduchým otočením copu kolem jeho středu. Sousední řady jsou šity ručně nebo na psacím stroji.
Je-li to žádoucí, můžete vytvořit oválný tvar a vybrat řádek "klikatý" a jehlu pro úplet.
Tip!Při každém zatáčení nepotahujte vrkoč, může způsobit zakřivení hotového výrobku.

Udělejme si koberec ze škrábanců vlastníma rukama? Udělejme si koberec kousků vlastníma rukama?

Připomeňme si, jak se jim v dětství líbilo hrát s kousky, nebo jen na řezání papíru nebo látky? Opět se můžete vrhnout do dětství a ano i ve výhodě: z hadrů můžete udělat skvělé věci. Například, to může být koberce vyrobené z kousků starých džíny, nebo načechraný shaggy produkt, který bude zdobit podlahu a prosím nohy.

Nadýchané kouzlo: netrvají dlouho!

Co je potřeba pro práci Co potřebujete k práci Co potřebujete k práci

V tomto procesu potřebujete silnou základnu (je lepší vzít pytlovinu), spoustu starých kusů šrotu, nit, jehlu, lepidlo na textilie, pásku.

Jak sešít?

Aby šili koberec starých věcí vlastníma rukama, předběžně tráví čas řezáním kousků z tkanin, triček a pletených kalhot.

Pokud vezmete vícebarevné hadry a umístíte je náhodně, získáte velmi jasný výrobek

Na plátně rozložte první řadu záplat umístěných rovnoběžně s okrajem základny. Jeden konec řady je upevněn lepicí páskou a střed je šitý pravidelným švem. Další řada náplastí je položena blízko první, stejně jako upevnění celého okraje položených pásů páskou a prošitím uprostřed na psacím stroji.

Položení každé řady, ty předchozí se hodí na stranu.

Tak rozkládají různé vzory

Koberec získává individualitu díky výběru barev, délce záplat a četnosti zobrazení řádků.

Jak udělat koberec ze starých věcí na mřížce vlastníma rukama

Pokud opravdu chcete krásný načechraný koberec, ale neexistuje šicí stroj, můžete použít buď mřížku nebo měkkou koupelnovou rohož.

Postupně se zásobník mění na něco nadýchaného a krásného

Vytváření vlastních rukou na mřížce koberců ze starých věcí krok za krokem

Vyzbrojeni sítí, háčkováním, hadry a nůžkami se dostaňte do práce. Pokud je se vzorem přiřazena myšlenka, označte požadovanou mřížku na mřížce. V tomto případě začněte vázat pásky podle barevných značek.

Pokud připevníte hadry k psacímu stroji, roztáhnou se, bude snazší pracovat

Nikdo nedovolí náhodně vázat pásy

Jedná se o jednoduchý proces vytváření zázraků na koberci - vložení kousku, vytáhněte ho s háčkem a kravatu uzel

Podstata díla je jasná: mřížka je střídavě naplněna proužky tkaniny svázanými dopředu.

Vytváření vlastního koberce ze starých pásů: fotografie a schémata

Jak udělat pásový řemen vlastníma rukama, pokud je jich spousta?

Stylový a originální nápad

Pásy mohou mít jakoukoliv texturu a odstín

Výroba takového koberce zabere asi 12 kožených pásů. Chcete-li si přírodní kůže nebo koženka je magisterský obchod. Pro práci budete potřebovat děrovač na kůži nebo šňůru.

Pásy jsou vyrobeny ze stejné délky, přezka není nutná. Pro úplnost rozložte všechny obrobky

Podél okrajů popruhů je třeba vytvořit otvory v krocích po 2-3 cm a odcházet asi 0,5 cm od okraje. Popruhy šité šňůrou v náhodném pořadí. Místo šňůry se někdy používají kovové výztuhy.

Jak vyrobit koberec zátky na víno

Téměř každý pije víno a zátky, na rozdíl od lahví, nejsou odhozeny, ale není jasné, proč jsou dány. Zde, aby bylo jasné, nabízíme, aby se vynikající trvanlivé koberec ze zásob dopravních zácp.

Aby se předešlo tomu, že takové poklady budou shromažďovat prach v truhlicích, uvedou se do užitečného podnikání.

Speciální provedení místnosti dává původnímu koberci dopravních zácp

Vzhledem k tomu, že bakterie se na takovém materiálu nemohou množit, je to elegantní koupelna. Navíc je to další masáž pro unavené nohy.

Aby bylo možné provést takový masážní koberec, vezměte 160-180 zátky z vína, lepidla, základny (můžete si vzít gumový koberec, jemný plast), nůž, smirkový papír.

Zátky se promyjí teplou vodou, s výhodou přidáním mýdla. Pokud jsou obarveny červeným vínem, je lepší je namočit na několik hodin do vody s bělícím prostředkem. Čisté zácpy jsou řezány přesně uprostřed do dvou částí pomocí nože a desky. Nazhdachka potřeboval sladit řezy.

Rada ! Korek je lepší řezat ve vzpřímené poloze.

Na základě vyložili všechny polotovary a nalepili je postupně od okrajů ke středu

Je lepší neprodávat výrobek ihned doma, ale nechat ho vyschnout na slunci asi 2-3 týdny. Kromě výše uvedených koberců můžete provést další možnosti:

Vlněný koberec v ložnici

Dětský koberec z bambulí

Tkaní na hula hoopu

Ženský koberec s platýsem v dámské ložnici

Denim je tlustý a neoznačený

Takové rohože tkané našimi babičkami a prababičkami

Nespěchejte, abyste vyhazovali staré věci, možná onibudou moci vyzdobit váš domov, a pokud máte zkušenosti s takovou kreativitou, sdílejte ji s ostatními čtenáři našeho online magazínu!

Video: do-it-yourself koberec ze starých triček bez háku