Čerpadlo "Kid": technické specifikace, opravy a provozní vlastnosti

H a dnes jsou domácí výrobci v žádném případě horší z hlediska výkonnosti než zahraniční firmy. Navíc můžete získat podobnou sadu funkcí za mnohem méně peněz. Tedy, teď není třeba utrácet obrovské částky ve snaze o "kvalitu importu", protože naše zařízení přestalo zaostávat za zahraničními. Například si můžete koupit levné, ale vysoce kvalitní čerpadlo "Kid", jehož technické vlastnosti najdete v tomto článku.

Tato jednotka je vynikající alternativou k zahraničním výrobcům

.

princip fungování čerpadla "dítě", rozsah jeho použití

\ t

Oblast působnosti

\ t

Čerpadlo „Kid“ lze díky své univerzálnosti použít pro různé účely, včetně použitízařízení na všech pobočkách a farmách, zahradnických areálech a dokonce i chatách.

Toto zařízení má široké spektrum použití

.

S ohledem na výše uvedené skutečnosti můžeme stanovit hlavní úkoly, které tento nástroj řeší:

  • Veškeré zavlažovací práce na polích, zahradách a jiných zemědělských pozemcích.
  • Plnění nebo čerpání vody z různých umělých nádrží, například bazénů.
  • Příjem vody do vrtu nebo studny a její dodávka do vodovodního systému domu.
  • Čerpání vody z prostor v případě nouzových situací vedoucích k povodním.

Došli jsme tedy k závěru, že čerpadlo "Kid", jehož technické vlastnosti analyzujeme, je zcela univerzální.

Dostupnost a univerzálnost činí toto čerpadlo jedním z nejoblíbenějších

Princip čerpadla "Kid"

Princip fungování tohoto zařízení je poměrně jednoduchý: je založen na jevu elektromagnetických kmitů. Při připojování zařízení do sítě speciální měnič přemění elektrickou energii na elektromagnetické oscilace, které jsou pak přenášeny na ventil působící na membránu a způsobují, že provádí oscilační pohyby při frekvenci přibližně 50 krát za sekundu.

Konstrukční prvky „dítěte“

Právě díky těmto pohybům dochází ke zvýšení tlaku a voda teče nahoru. DataVzhledem ke své konstrukci zařízení reagují negativně na přehřátí, proto jsou vždy vybaveny automatickým vypínacím systémem v případě, že hladina vody klesne pod úroveň čerpadla.

Princip fungování jednotky

Čerpadlo "Kid": technické vlastnosti různých typů, kritéria pro výběr zařízení

Na moderním trhu instalatérských prací existuje několik typů čerpadla „Kid“ najednou, z nichž každý budeme podrobně zvažovat. Před výběrem čerpadlo pro vodu "Baby", cena, která je asi 1-2 tisíc rublů, pečlivě studovat každý z nich.

Toto čerpadlo má celou řadu druhů

Klasické čerpadlo "Kid"

Technická charakteristika tohoto modelu spočívá v tom, že je schopna čerpat vodu na poměrně impozantních vzdálenostech - řádově 100-150 metrů, takže se často používá k opravě velkých ploch. Takové čerpadlo nemůže správně fungovat ve vysoce znečištěném prostředí. Koncentrace různých druhů nečistot by tedy neměla být vyšší než 0,01%. Kromě toho jsou kladeny vysoké požadavky na teplotu vody - nesmí překročit 35 stupňů.

Tento model je základní, a proto postrádá další nezbytné detaily, například automatickou ochranu proti přehřátí, filtr a zařízení pro regulaci tlaku. Klasická jednotka se nemůže ponořit do hloubky více než 5 metrů a dodávápřes spodní ventil.

Technické vlastnosti klasické verze "Kid"

"Kid-M"

Toto zařízení je ve svých technických vlastnostech naprosto totožné se základním modelem „Toddler“, ale liší se od něj v tom, že voda je protahována horním ventilem. Takový model je tak ideální pro přenos vody v podmínkách vysokého obsahu nečistot a různých druhů znečištění.

Model "Kid-M"

"Kid-K"

Takové zařízení je absolutním analogem klasické verze čerpadla s jediným rozdílem: má zabudovaný systém ochrany proti přehřátí. Můžete tak bezpečně, v případě potřeby, opustit lokalitu na dlouhou dobu a nechat jednotku bez dozoru, ujistěte se, že vše bude v dobrém stavu.

Vzhled „Kid-K“

"Baby-W"

Tento model se může pochlubit výraznými strukturálními změnami ve srovnání s klasickou verzí, ale jejich náklady se zase liší jen nepatrně. Uvádíme hlavní úpravy zařízení:

  • Skříň a motor jednotky jsou nyní uzavřeny v plně utěsněném pouzdře, což vylučuje možnost vniknutí vody do zařízení;
  • Výkon tohoto modelu je menší než výkon základního provedení;
  • "Kid-3" je ve srovnání s klasikou menší.

Stejně jako základní model, tato jednotka není vybavena žádným filtrem, ale tento menší irelevantní mínus je snadno opravitelný: stačí koupit pravidelný filtr na instalatérském trhu a nainstalovat ho sami.

Vzor „Kid-3“

Takže jsme demontovali typy čerpadel "Kid", technické vlastnosti každého modelu.

Kritéria pro výběr čerpadla

Pečlivě si přečtěte kritéria výběru zařízení, protože správný provoz jednotky závisí výhradně na rozhodnutí.

Proto musíte vzít v úvahu následující ukazatele: napětí, výkon, výkon, možná hloubka ponoření a jaký ventil se používá k čerpání vody.

Technické vlastnosti jednotek série „Kid“

Poslední bod by měl být osvětlen odděleně. Přístroje s nižším příjmem jsou zvláště účinné při použití ve studnách nebo ve vrtech, stejně jako při čerpání vody ze zatopených místností. Nevýhodou použití těchto modelů je vysoká pravděpodobnost, že do skříně zařízení vstoupí různé druhy nečistot. Model s nízkým příjmem je tak výborným čerpadlem pro „dítě“.

Dobrá rada!Pokud používáte model s nižším přívodem vody, nebuďte příliš líní k instalaci filtru pro čerpadlo „Kid“ - tímto způsobem omezíte pronikání jemných částic a nečistot do zařízení a výrazně prodloužíte jeho životnost.

Zařízení jednotky sspodní přívod vody

Čerpadlo s horním plotem se nejčastěji používá k zajištění autonomního provozu vodovodu, protože má mnohem lepší chladicí systém než jeho nízkoprůměrový analog.

Užitečný tip!Pokud hladina znečištění vody překročí hodnotu 0,01%, doporučujeme instalovat zařízení s horním zářezem. Rozdíl v nákladech bude malý a okamžitě uvidíte lepší zásobování vodou. Proto je použití čerpadla "Kid" s horním přívodem vody skvělým řešením pro špinavou vodu.

Konstrukce čerpadel „Malysh-K“ a „Malysh-M“ s horním přívodem vody

Připojení čerpadla: správná instalace a provoz

Instalace jednotky

Aby se minimalizovaly vibrace zařízení, jeden konec je vázán lékařskou šňůrou nebo jiným vhodným materiálem a druhý je zajištěn speciálním nylonovým kabelem. Pro absorpci přístroje v případě možného nárazu na stěny nádrže položte na tělo gumový kroužek.

Čerpadlo musí být instalováno ve svislé poloze pod dynamickou úrovní. Také věnujte pozornost průměru hadice: musí přesně odpovídat čerpadlu, takže účinnost zařízení bude maximální.

Při instalaci nepřipojujte jednotku k síti a ujistěte se, že kabelové přípojky jsou umístěny mimo nádrž.

Instalační schémazařízení s různými způsoby příjmu vody

Související článek:

Čerpací stanice pro soukromý dům. Princip činnosti, zařízení, odrůd, jakož i výhody a nevýhody jeho použití v samostatné publikaci našeho portálu.

Provozní řád

Jediným a hlavním pravidlem pro používání „dětí“ je povinná instalace filtrů, které neumožňují ucpání konstrukce. Cena filtru bude asi 100 rublů a výhody jeho instalace budou neocenitelné.​​

Filtr - nezbytný prvek jakékoli jednotky

Oprava dětského čerpadla pro kutily

Oprava zařízení je pravidelně nutná vzhledem k tomu, že je schopna ucpávat nečistoty a usazeniny bahna.

  • Uvolněte každý z šroubů skříně, vyjměte jej, vyčistěte a znovu namontujte.
  • Je důležité, aby se při opětovné montáži otvory, které se nacházejí na okrajích těsnění, shodovaly.

Podrobnější pokyny k opravě čerpadla naleznete ve videu níže:

Oprava čerpadla „Kid“ vlastníma rukama se správným přístupem je tedy poměrně jednoduchý úkol.

Vzhledem k jednoduché a běžné konstrukci není oprava příliš obtížná

.

Závěry

Takže v tomto článku jsme řekli, jak si vybrat čerpadlo "Kid",technické specifikace a fotografie, které jsou uvedeny výše.

Správně instalované čerpadlo - klíč k pohodlnému pobytu v zemi a produktivní práce v zahradě

Video: zařízení pro revizi a samočinné opravy