Chovají mláďata doma: co by mělo být tím pravým inkubátorem, postaveným z vlastních rukou

Pokud chováte drůbež, víte, jak je těžké dostat z ní potomky. Husy, kachny nebo slepice jsou stvoření s jemným nervovým systémem, kteří mohou odmítnout sedět na dlouhou dobu nebo přestat snášet z různých důvodů. Pro zaručené potomstvo na farmě je nutný inkubátor. S vlastními rukama doma, aby takové zařízení je hračka. Dnes v této recenzi, HomeMyHome.ru editory vám řeknou základní principy inkubátoru, design rysy, a také dávat doporučení, jak vytvořit domácí zařízení z materiálu po ruce.

Minibunka domácího inkubátoru poskytne farmě kuřata, husy a kachny

Jak funguje inkubátor pro vejce: princip fungování a zařízení

Aby se kuře mohlo vylíhnout z slepičího vejce, musí být vytvořeny zvláštní podmínky:

  • teplota - 37,5 ° C;
  • vlhkost - v rozmezí 60-65%;
  • pravidelná změna postavení vajec;
  • vysoce kvalitní ventilace.

Inkubátor může mít jednu nebo dvě kamery. Jednokomorové konstrukce mohou „vylíhnout“ mnoho vajec, ale je obtížnější udržet v nich správnou teplotu. Ve dvoukomorových zařízeních jsou voda a topné zařízení umístěny odděleně od zásobníku s vejci. Zvlhčený a ohřátý vzduch je vháněn ventilátorem. Výrobní modely mají senzory pro monitorování teploty a vlhkosti, systém pro automatické otáčení vajec. Systém elektronického nastavení umožňuje zvolit jiný režim chovu kuřat, hus, kachen, krůt nebo křepelek.

První inkubační stavby byly vytvořeny starověkými Egypťany téměř před 3 tisíci lety

.

Jak vytvořit inkubátor doma: studujemedůležité nuance

Modely výrobní výroby jsou bezpochyby vhodnými a praktickými zařízeními, ale ne každý si může dovolit tak drahé potěšení. Vytváření jednoduchého inkubátoru pro křepelky nebo kuřata není tak těžké. Jeho hlavní složky: tělo, systém vytápění a větrání, zařízení pro převrat. Zvažte základní požadavky na ně.

Požadavky na bydlení pro inkubační zařízení

Nejdůležitější věcí je, že tělo konstrukce musí udržovat teplotní režim nezbytný pro líhnutí. Druhý důležitý bod - snadná údržba. Z času na čas je třeba přístroj otevřít, zkontrolovat funkci topných těles, větrat zdivo.

Horizontální skříň je v tomto ohledu velmi výhodná: víko se otevírá směrem nahoru a uvolňuje přístup ke všem částem konstrukce

A poslední požadavek na tělo - vhodná velikost. Vejce by neměla ležet těsně, vzdálenost mezi nimi - ne méně než centimetr. Toto uspořádání zdiva zajišťuje dobré větrání a rovnoměrné vytápění.

Jak ohřívat zdivo a regulovat teplotu

Pouze optimální teplota zajišťuje vzhled kuřat. Dokonce i malé odchylky mohou všechno zkazit, takže je důležité zvolit správný topný prvek pro inkubační design.

Ohřívač může být upevněn nad podnosem s vejci, pod ním nebo po obvodu pokládky. Mělo by fungovat hladce a rovnoměrně.zahřát zásobník

Které topné prvky lze použít pro inkubátor:

Typ ohřívače Vlastnosti použití Průměrná cena (k červenci 2018), rub.
Svítilna Svítidlo lze snadno vyměnit a instalovat, tato zařízení jsou vždy v domácnosti.

Významnou nevýhodou tohoto prvku je nerovnoměrné vytápění.

Konstantní světlo - to jsou neobvyklé podmínky pro chov kuřat.
Žárovky - 45.

Keramické žárovky - 650.
TEPLO Vestavěný PETN rovnoměrně rozděluje teplo do dutiny inkubačního zařízení.

Nevýhodou tohoto ohřívače je jeho komplikovaná výměna a potřeba speciálně udržovat náhradní při poruše.
400
Infračervené Jedná se o nejekonomičtější typ ohřívače.

Infračervený film rovnoměrně rozděluje teplo přes zásobník.

Výměna těchto topných článků není snadná a pro tento úkol je lepší přizvat odborníka.
900 na čtverec. m.

Jak zajistit větrání v inkubátoru

Dobrá ventilace zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla v inkubátoru. Ve stagnujícím vzduchu se vejce přehřívají a embrya umírají z nedostatku kyslíku.

Informace!V šestý den vývoje začne embryo kuřat dýchat vejce. Kyslík vstupuje přes mikroskopické póry skořápky. Už patnáctý den kuře potřebuje minimálně 2500 mlvzduchu, a na devatenáctém - 8 litrech.

Větrání v inkubačním zařízení může být konstantní nebo periodické. V prvním provedení je teplo rovnoměrně rozloženo po celé liště.

Pro tento úkol nepotřebujete výkonný ventilátor, pro domácí účely lze vytvořit ventilátor pro inkubátor z běžného počítačového chladiče o průměru 80 mm

Tip!Před ventilátorem musíte nainstalovat síťový filtr. Chrání čepele před chmýří.

Mechanismy pro otáčení vajec

\ t

Pták v hnízdě periodicky obrací vajíčka. To by mělo být provedeno v inkubátoru, aby se zajistilo, že se embrya zcela vyvíjí. V souladu s pravidly by se vejce měla otáčet každé 3 hodiny. V malém inkubátoru na sto vajec, to lze provést ručně, a v zařízeních pro 200 nebo více vajec, musíte nainstalovat automatický rotační mechanismus pro inkubátor.

Automatizace pro tento účel je buď rámová, nebo šikmá. U středně velkých inkubačních zařízení je vhodnější použít rámový systém: je snadno ovladatelný a ekonomický. Ale nezapomeňte: při náhlé pohybech rámu mohou být vejce poražena.

Nakloněné systémy jsou vhodné pro vejce všech velikostí a rozlišují se podle bezpečnosti

.

Tato zařízení však spotřebovávají více energie a vyžadují komplexní údržbu. Jsou instalovány ve velkých inkubačních stanicích.

Optimální velikost inkubátoru pro domácí vejce

Rozměry inkubační struktury přímo závisí na úkolech, které pro ni hodláte stanovit. Pro malou farmu je optimální zůstat na stavbě 100-120 buněk. Můžete použít všechny nebo jen část v závislosti na potřebě.

Průměr buněk pro každé vejce je 4,5 cm, výška buněk je nejméně 6,5 cm, vhodné pro výměnu větších nebo menších vajec

Související článek:

Jak postavit kurník s vlastními rukama na 10 kuřatech. O tom budeme diskutovat v článku a zvážit nejen schémata a materiály, etapy výstavby, ale i potřeby ptáka a optimální podmínky pro jeho bydlení.

Inkubátor do-it-yourself doma: regulace teploty ptáků různých plemen

Inkubační teplota pro různá plemena drůbeže je mírně, ale odlišná.

Plemeno Obrázek Den /Stupně
Kuřata 1-2 /39
Kachny 1-12 /37,7

13-24 /37,4

25-28 /37,2
Interiéry 1-30 /37.5
Husy 1-28 /37,5
Krůty 1-25 /37,5

25-28 /37,2
křepelka 1-17 /37,5

Jak vyrobit inkubátor vlastníma rukama z chladničky: jednoduchý návod

Stará lednice je skvělou základnouvýroba inkubační jednotky. Je dostatečně prostorný, aby poskytoval malé druhy hospodářských ptáků. Kromě toho, lednice je vzduchotěsný design, ve kterém teplota a nezbytné mikroklima jsou dokonale zachovány. Tak, jak udělat inkubátor ze staré chladničky.

Materiály a nástroje pro práci

\ t

Kromě samotné chladničky budete potřebovat podnosy na vejce, vhodný termostat, ventilátor, 100W žárovky a kovový gril. Z potřebných nástrojů - vrták, šroubovák a stavební nůž.

Stará lednice má hermetické dveře a silnou izolační vrstvu

.

Jak správně připravit tělo chladničky

Všechny vnitřní police a zásuvky by měly být vyjmuty z chladničky. Všechny části chladicí jednotky mohou být odstraněny pro usnadnění stavby. Po důkladném umytí krytu přístroje se musí použít dezinfekční roztok. Bakterie, které se chovají na stěnách staré chladničky, mohou vést k nákaze mezi kuřaty.

Dokonalý hygienický stav je klíčem k úspěšnému chovu potomků

Instalace ventilačního systému

Pro pohyb vzduchu uvnitř inkubačního zařízení je třeba nainstalovat ventilátor do jedné ze stěn chladničky. Motor ventilátoru je upevněn venku. Otvory ve dvířkách proudí čerstvý vzduch a odvádí se ven.zařízení. Pokud nevíte, jak udělat větrání v domácím inkubátoru, podívejme se na schéma.

Uspořádání inkubátoru v chladničce

Systémy regulace vytápění a vlhkosti

Termostat lze provést sami. Jak můžete vytvořit jednoduchý přístroj pro inkubátor, podrobně si povězte na příkladu různých typů termostatů.

Typ termostatu Princip výroby
Elektrický kontakt Na základně je jednoduchý rtuťový teploměr s elektrodou zapečetěnou do trubice. Rtuť, pohybující se po trubce váhy, uzavře okruh, když dosáhne elektrody. Tento signál vypne topný systém.
Bimetalový senzor Levná, ale ne nejspolehlivější volba. Deska při zahřátí na určitou teplotu mění svůj tvar a uzavírá okruh.
Barometrický systém Pro tento senzor je nutné použít tlakový válec z měkkého kovu s etherem. Při zahřátí se stěny válce ohnou a uzavřou elektrodu umístěnou v milimetru od dna.

Všechny tyto systémy mohou být vyrobeny ručně, ale je lepší zakoupit hotové zařízení, které zaručuje přísnou kontrolu teplotních podmínek v komoře.

Pro kontrolu úrovně vlhkosti je také lepší koupit hotový přístroj - psychrometr. Lze jej nalézt v prodejnách pro domácí zvířata, veterinárních lékárnách nebo železářství

Ale pokud vyrozhodl se udělat všechno sám, vzít dva běžné teploměry. Zabalte výtok jednoho z nich gázou a druhý konec uvolněte do sklenice destilované vody. Druhé zařízení - ovládání, je pevně stanoveno.

Vlhkost je dána rozdílem v hodnotách obou přístrojů

Jak provést automatickou inkubaci inkubátoru

Automatizace pro soustružení vajec - složitý systém, musíte se s ním pohrávat. Bude nutné připravit motor-reduktor, kovový profil a roh, plastové krabičky, ložiska, řetěz, hvězdičku a svorky.

Ilustrace Popis akce
Svařte lůžko z ocelového rohu. Rozměry lůžka by měly odpovídat velikosti těla chladničky.
Pro otočení buněk potřebujete dvě osy, horní a dolní. Zbývající zásobníky zapnou tyče. Jako vodítko pro upevnění ložisek použijte úhel.
Rám pro žlaby bude držen na malých držácích z tohoto kovového rohu.
Je lepší, aby rámy pro podnosy z lehkého hliníkového rohu nebo pozinkovaného profilu pro sádrokartonové desky. Velikost rámu by měla odpovídat zeleninové krabici. Ale mějte na paměti, že krabice nejsou nejlepší volbou. Je lepší stále vyrábět podnosy z pozinkovaného pletiva, jsou lépe foukané.
Rámy jsou namontovány na otočné ose a zajištěny šrouby.
Pro spolehlivou fixaci ložisek jsou dodatečně upnuty kovovou svorkou, jak je vidět na fotografii.
Upevněte horní a dolní rám. Kromě toho připravte montáž pro převodový motor.
Nainstalujte zbývající rámečky a připojte je k horním a dolním držákům, které jsou vyrobeny z kovového pásu o šířce 1 cm.
Namontujte převodový motor a řetězový pohon hvězdičkou. Je lepší udělat si vlastní ruce, udělat 7 zubů. Tato konstrukce zajistí optimální, ne příliš vysokou rychlost otáčení.
Aby nedocházelo k otáčení podnosů, měl by být ve spodní části připevněn plastový nebo dřevěný spínač.
Instalujte zásobníky a celou konstrukci do skříně inkubátoru, připojte systém k elektrické síti.
Schéma připojení otočného mechanismu k časovému relé. SA1 - spínač bez aretace, SB1 - s aretací.
Takto vypadá vlastní inkubátor s automatickým otočením vajíčka v pohybu.

Kromě toho, video tutorial o tom, jak udělat inkubátor z chladničky s vlastními rukama.

Související článek:

Zimní kurník pro 20 kuřatUdělej si to sám : nezbytné podmínky pro udržení ptáků, stavební výkresy, stavbu samostatně, přehled o hotových modelech, vytápění kurníku v zimě - v naší publikaci.

nuance výroby vlastního inkubátoru pěny

Pěnoplast je materiál, který dokonale udržuje teplotu. Je k dispozici, je levná a váží málo. Je možné vyrobit velmi malý inkubátor z pěnového plastu, pro tři tucty vajec nebo pevnou konstrukci, na kovovém nebo dřevěném rámu. Zajímavý zážitek v tomto příběhu:

Inkubátor pro překližkové samovyrobené vejce: video instrukce

Překližka nebo OSB sporák je dobrým základem pro tělo inkubátoru. Pro tepelnou izolaci uvnitř musíte použít ohřívače, například izolon. Podrobný popis tohoto návrhu v tomto videu.

Informace!Výkresy a schémata pro výrobu inkubátorů si sami snadno zjistíte v síti. Než si však vezmete jeden z nich jako základ, pečlivě si přečtěte zpětnou vazbu od uživatelů, kteří si model vyzkoušeli v praxi.

Několik tipů, jak používat domácí inkubátor

Redakce online magazínu HomeMyHome.ru doporučuje dodržovat následující pravidla:

  1. Po každém odstranění musí být celá konstrukce důkladně vydezinfikována. Všechny části zařízení jsou otřeny houbou roztokem chloru.
  2. Po dezinfekci se inkubátor suší a větrá.
  3. Inkubátor by měl být na místě chráněném předponorů a teplotních změn.
  4. Nezapomeňte přidat vodu do zásobníku, aby se kapalina vypařila.
  5. Ujistěte se, že teplotní čidla jsou umístěna v prostoru přihrádky.
  6. Před pokládkou vajec zapněte inkubátor na jeden den a zkontrolujte jeho stabilitu.

Nezapomeňte, že stabilní podmínky teploty a vlhkosti jsou nutností pro zdravou mladou drůbež

Emisní cena: koupit nebo vyrobit nejvíce automatický inkubátor pro vejce

Kolik stojí domácí inkubátor pro dům? Pojďme se podívat na ceny populárních modelů, podle Yandex.Market.

Model Obrázek Vlastnosti
Popelka Počet vajec: 45.

Potraviny od 12 V: ano.
Model Obrázek Specifikace
Ideální slepice Počet vajec: 63.

Flip: automatic.

Výkon od 12V: ano.
Model Obrázek Specifikace
Sititek Převrat: automatický.

Počet vajec: 48.
Model Obrázek Specifikace
Blitz Převrat: automatický.

Počet vajec: 120.

Jak vidíte, zařízení pro vejce o velikosti 100-150 vás bude stát,jako nová lednice. Takže je mnohem výhodnější použít starou chladničku nebo překližkovou krabici.

I při nákupu všech senzorů vás tento design stojí třikrát méně než model vyráběný výrobcem

Máte-li zkušenosti s výrobou a provozováním domácího inkubátoru, sdělte jej v komentářích!