Cihlová zeď v interiéru: tapeta pod cihlou, umělé cihly

Chcete-li provést exkluzivní, velkolepý a přirozený design, zkuste tuto možnost jako cihlovou zeď v interiéru. Tapety pod cihlou mohou být skvělým řešením pro různé stylistické trendy. Využití zdiva jako konstrukčního prvku se stalo populárním masivní přeměnou starých průmyslových objektů na obytné prostory. Použití cihlových zdí v moderních interiérech je skvělý způsob, jak zachovat ducha starověku. Měli byste si vybrat takový neobvyklý dekor, pokud dáváte přednost vintage, průmyslovému nebo podkrovnímu stylu, stejně jako nestandardním interiérům. Tato volba může být vhodná, pokud jsou stěny ve vašem domě z cihel. Naše recenze představuje zajímavá konstrukční řešení. Zjistíte, pro které interiéry můžete použít zdivo, a ve kterých místnostech bude vypadat dokonale.

Cihlové povrchy jsou skvělé i pro módní a drahé interiéry

Cihlová zeď v interiéru bytu: pro jaké styly se používají a jemnosti použití v různých místnostech

Je těžké nazvat cihlovou zeď novinkou designu, ale prvky takového designu umožňují vytvořit originální atmosféru. Jak poznamenávají návrháři, tento materiál má mnoho výhod. Nevyžaduje dodatečné opláštění, pokládka klade důraz na jasnost zónování a také zdůrazňuje eleganci ostatních textur.

Není nutné zhotovovat holé stěny z cihel. Původní sádrová výzdoba bude skvělým doplňkem

Existuje několik architektonických stylů, ve kterých se zdivo používá v interiéru:

 • Loftbyl původně vytvořen v prostorách bývalých továren, skladů a továren, které byly přeměněny na bydlení. V tomto prostoru se jako dekorace používá cihla. Současně pod stropem lze vidět dráty a holé trubky. Styl vznikl v prostorách bývalých továren, ale přestěhoval se do bytů a domů a stal se velmi populárním v moderních vzorech;

Interiér v průmyslovém stylu může být doplněn všemi druhy atributů pohodlí

.
 • pro styl zeměje také relevantní interiér s cihlovou zdí. Tento design vychází z vesnických budov s cihlovými kamny a barevnými nástěnnými dekoracemi. Pro moderní design je typickým jevem kombinace zdiva s dřevěným obložením;

Dokonce ani šedé odstíny v designu nezrušují celkovou atmosféru útulnosti v ložnici

 • Kámen je charakteristický progotický styl . To vám umožní obnovit atmosféru hradů středověké éry. Podívejte se do tohoto interiéru v kombinaci cihlových křišťálových lustrů a dalších luxusních předmětů;

Objekty z lehkého skla dodávají těžkému interiéru lehkost

 • zeď ozdobných cihel může také vyzdobit pokojev minimalistickém stylu ;

I v takovém asketickém prostředí může být výzdoba přítomna

.
 • zdivo dokonale doplňuje místnost ve stylu Art Deco. Moderní technologie na pozadí monolitických struktur nevypadá zbytečně;

Originální příslušenství se přizpůsobí tomuto prostředí

 • se snaží vytvořit neobvyklou jídelnu v anglickém koloniálním stylu . Barevný detail v situaci bude pevná cihlová zeď;

Kombinace dřevěných a cihlových zdí přináší pohodlí a domáckou atmosféru místnosti.

 • Středomořský stylse vyznačuje skutečným přírodním luxusem. Při registraci se používají přírodní materiály přírodních barevných tónů. Bílé klenby jsou skvěle doplněny dřevěnými okenními rámy a sadami nábytku;

U tohoto provedení nezapomeňte použít jasné akcenty

  • cihlové zdive skandinávském stylurozšiřují místnost a činí prostor prostornějším. Animaci můžete přidat do monochromatického gamutu pomocí jasně zbarvených textilií;

Sněhově bílé odstíny dodávají více vzduchu a světla do prostoru

 • v etnickém interiérumůžete úspěšně kombinovat sádrokartonové povrchy a cihlové zdivo. Současně se používají kombinace z nejrůznějších barev. S pomocí originálních starožitností je možné vytvořit přízvuk v takovém prostředí.

Design v etnickém stylu není úplný bez neobvyklých a barevných objektů

V tomto videu můžete vidět zajímavé nápady:

Pro moderní interiér je důležitá kombinace zdiva s různými povrchy:

 • kreativní řešení -použitíkonvenčních cihlových zdí . V tomto případě můžete povrch trochu vyčistit, ale ponechte jej bez dodatečné povrchové úpravy;
 • lícová cihlamá řadu tvarů, barev a textur. S jeho pomocí vznikají v interiérech původní sloupy, příčky a krby. Tato možnost je vhodná pro obývací pokoj, předsíň, kuchyň nebo ložnici. Odrůdy umělých cihel v interiéru se ukázaly být trvanlivým, trvanlivým a praktickým materiálem s různými barvami;

Přírodní zdivo je vyhlazeno hladkými a bílými předměty dekoru

 • zajímavý designový nápad jeskleněných cihel . Může to být jiná barva, stejně jako matná nebo průhledná. Neobvyklý dekorativní materiál vám umožní zaplnit světlem prostor každé místnosti;

Neobvyklé řešení skelného materiálu

 • Pokud máte omezený rozpočet, pak se možná vejdetena pravidelnou tapetuvyrobenou v cihlovém stylu. Taková imitace pomůže vytvořit přirozený vzhled a zajímavý dekor.
​​

Tapeta v podobě hrubého zdiva přináší speciální dekor do dekoru

V tomto videu můžete vidět imitaci cihlové zdi pro styl podkroví nebo provence.

Existují různé způsoby použití cihel v interiéru. Můžešpoužít ji k vytvoření akcentní stěny. Design hlavy postele nebo stěny u jídelního stolu nebo prostoru pro posezení bude působivý. Původním řešením bude dekor zástěry v kuchyni. Některé prvky nábytkových souprav, např. Bar, skříňky v kuchyni nebo dřez, můžete znovu ukotvit. Tradičně se zdivo používá k ohniště. S pomocí něj můžete zónou svého obydlí, protože se zde provádí výklenek.

Cihlový rám pro tyčový pult je ideální

Informace!Pokud si myslíte, že zdivo je příliš hrubé, zkuste ozdobit část místnosti sněhově bílým materiálem. Bílé stěny v nestandardní technologii vypadají velmi pěkně a dávají prostor prostoru. Na pozadí monumentální základny můžete umístit kované výrobky, keramické předměty, lampy nebo nástěnné police s knihami.

Jak se používá cihlová zeď v kuchyni

Kuchyně ve většině bytů a obydlí má kompaktní rozměry, proto, aby bylo možné použít cihly pro dokončovací práce, budete muset vyzkoušet velmi tvrdě. Vlastnosti místnosti určují zvláštní požadavky na kvalitu, typ a styl pokládky.Je to cihlová zeď v interiéru kuchyně, která pomůže rozdělit prostor do funkčních zón, zvýraznit pracoviště, jídelní kout pro celou rodinu nebo dokonce barový pult. Tyto oblasti lze rozlišit pomocí bílého nebo barevného materiálu.

Můžete použít tučné tahy ajasná řešení pro vytvoření kuchyňského designu s cihlovou zdí. Fotografie zajímavých dekorů si můžete prohlédnout na našich webových stránkách.

Design s cihlovou zdí pomáhá vytvořit atmosféru staré kavárny doma

Pokud nechcete obtěžovat, můžete vždy zakrýt přírodní materiál lakovými sloučeninami, což bude vynikající ochrana proti vlhkosti, mastnotě a sazím. Dobrou možností by bylo použití dlaždic pro falešné stěny.

Používání cihel v interiéru kuchyně přispívá k jedinečnosti, pohodlí a druhu starověku. Materiál je také dokonale kombinován s různými materiály, jako je dřevo, kov a sklo.

Zvažte použití zdiva v kuchyni.

Foto Popis
Tradičně se takové obložení používá na zástěru.
Často jsou výklenky nebo plochy pod deskou zděné cihlami. V tomto případě můžete vytvořit imitaci cihly.
Podšívka zdiva pomáhá zónovat jídelní kout nebo kuchyňský kout.
Povrchová úprava okna umožní zvýraznění otevření okna.
Pokud je kuchyňská linka kombinovaná s obývacím pokojem, může být zdivo použito jako spojovací kus. Například pro dokončování rohů nebo otvorů.
Důležité!Nezapomeňte, že pracovní plocha, obložená cihlami,je nutné zpracovat lak. To vám usnadní čištění takové stěny před nečistotami a mastnotou.

Související článek:

Omyvatelná tapeta do kuchyně: fotogalerie -ideas, přezkoumaná v naší recenzi, vám umožní vybrat nejlepší možnosti bez chyb od odrůdy, která je na trhu .

Jak mohou být cihly použity v interiéru obývacího pokoje

Detaily z cihel v takové společenské místnosti, jako je obývací pokoj, vytvoří originální akcenty a individuální atmosféru. Pomocí monolitického materiálu můžete zdůraznit zvolený styl interiéru. Pro některé styly bude vyhovovat kombinaci cihel a dřeva v interiéru.Můžete si vytvořit nádherné prostředí, pokud si vyberete ten správný nábytek, osvětlení, barevné palety a dekorační předměty do cihly. Zkuste použít kombinaci světlých a tmavých cihel, které dodají domu svěží a stylovou atmosféru.

Podívejme se, kde můžete použít cihlovou zeď v interiéru obývacího pokoje.

Foto Popis
Krb v rámu zednické práce vypadá efektivně. Takové řešení je vhodné, i když nístěj plní dekorativní funkci. Do ohniště můžete umístit lampy se stínítky.
Design všech zdí s cihlou dává určité barvy interiéru země.
Chcete-li vytvořit přízvuk, můžete použít stylovýčelem ke zdi.
Harmonická kombinace se získává z kamene a přírodního dřeva.
Zrcadlo v obložení hrubé cihly také vypadá stylově.
Na pozadí zdiva, stolní lampy, stojací lampy nebo obrazy vyrobené objemnými akrylovými nebo akvarely vypadají neobvykle.
Univerzálním řešením je bílá nebo smetanová cihlová zeď. To může organicky zapadnout do jakéhokoliv interiéru - od klasiky až po moderní dobu.
Cihla je nádherně kombinována s dřevěným nábytkem, tepaným železem, štukovými prvky nebo textilními detaily.
Interiéru je možné předat moderně, pokud budete malovat zdivo. Používejte bohaté odstíny - burgundské, grafitové nebo tmavě modré. Technika barvení vyžaduje určitý přístup. Cihla musí být nejprve připravena - tmelená, opatřená základním nátěrem a následně natřena v několika vrstvách. To je jediný způsob, jak získat požadovaný odstín.
Poznámka!Jsou-li ve vašem obývacím pokoji statické příčky, můžete pokrýt jejich povrch zdivem z drcených cihel nebo tenkých obkladů.

Související článek:

Tapeta v hale v bytě. Foto nápady tohoto článku pomohou určit správnou volbu a radu profesionálních mistrůvám umožní správně lepit plátna vlastními rukama.

Cihlová zeď v interiéru ložnice

Ložnice s cihlovou zdí vypadá velmi útulně a neobvykle. Šedé, bílé nebo jiné neutrální odstíny vytvoří krásný efekt.

Foto Popis
Bílé cihlové zdi jsou aktivně využívány ve skandinávském stylu. Proti takovému pozadí působí podprsenky, zrcadla a rodinné fotografie působivě
Využití zdiva k návrhu hlavy postele vypadá velmi krásně. Tato stěna má zajímavou strukturu a nevyžaduje další dekoraci, která je tak důležitá pro moderní prostředí.
Pro secesní ložnici se používá cihlová zeď s jasným a originálním příslušenstvím a nábytkem.
Ideální pro podkrovní pokoj. Cihlové zdi jsou organicky kombinovány s kovanými nebo dřevěnými dekoračními předměty, stejně jako s moderní technologií.

Varianty cihlové zdi v interiéru sálu a chodby

Odolné a pevné cihly jsou skvělé pro zdobení chodby.Pokud není možné tento materiál použít, můžete použít texturovanou omítku k vytvoření vizuálního pokládání dekorativní cihly v interiéru.Foto chodby vám umožní vidět nejneobvyklejší nápady na design. Nelze použítpouze bílá nebo jeřáb dekorativní cihla. Můžete si koupit hotové barevné výrobky nebo si natavit již postavené plochy sami. S pomocí cihel můžete vytvořit originální vybavení nebo samostatné zóny.

Podívejme se na to, jak můžete použít cihlovou zeď v interiéru chodby. Fotografie s popisy jsou uvedeny v tabulce.

Foto Popis
Starožitná dýha kombinuje kombinaci cihlového obložení a omítek. Můžete použít staré cihly.
Územní skladové plochy lze vyrobit z cihel. Regály nebo skříně v takovém rámu budou mít mimořádný vzhled.
Je-li chodba příliš dlouhá, lze ji uspořádat pomocí sloupků. Tento dekor vám poskytne větší pohodlí.
Pro výzdobu stropu lze použít umělý materiál. V tomto případě je vhodné použít starší verzi.
Tento materiál krásně vytváří chodby v obloucích a obloucích.
Důležité!Nepoužívejte cihlové obložení pro všechny stěny v chodbě. I když si vyberete bílý materiál, bude to stále nepořádek a design bude těžší.

Související článek:

Tapeta pro chodbu a chodbu: fotografie nejlepších možností si můžete prohlédnout v našem přehledu aseznámit se také s hlavními kritérii pro výběr pláten.

Jak používat tapetu s imitací cihel

Není vždy možné použít k dekoraci skutečnou cihlu. To je způsobeno omezeným rozpočtem, malým prostorem a nedostatkem normálního materiálu. V těchto případech zachráníte tapetu ve formě zdiva. Navíc mají tyto výhody:

 • Práce na lepení pláten nejsou tak složité jako zdivo;
 • rozmanitost konstrukčních řešení;
 • schopnost použití pro ozdobu polokruhových stěn nebo povrchů s nepravidelnostmi;
 • nízké náklady na montážní práce a materiál.

Vysokopevnostní pásy přenášejí veškerou drsnost a opotřebení

Můžete uvažovat o různých barvách tapety pod cihlou v interiéru. Červená plátna samy o sobě jsou velmi jasným přízvukem a nepotřebují něco, co by doplňovaly. Nábytek v blízkosti těchto stěn může být světlý i tmavý. Na pozadí starých povrchů můžete uspořádat různé instalace v interiéru. Šedá verze se doporučuje pro zdobení místnosti ve stylu podkroví.

Zkuste použít kombinovaný roztok. Například plátna pro cihly v kombinaci s plátny stejné barvy. Nebo plátno s červenými cihlami a lehkou olivovou tapetou. Chcete-li vytvořit více světla v bytě, vyberte šedé cihlové a bílé stěny.

Zajímavé informace! Pro interiér ve stylu shebby-chic bude vhodné prádlo s imitací roztřepených cihel. Mohou být vloženy přes kteroukoliv zónu. Často používaná tapeta s cihlou, doplněná nějakým vzorem. S takovými stěnami harmonicky vypadají dekorativní vázy, figurky, obrazy, staré tkaničky a patchworkové deky.

Druhy tapet pro zednické práce

\ t

Zvažte, jaké typy tapet pod cihlou. Zde si můžete vybrat:

 • nejlepší možností je zvolit vinylovou tapetu pod cihlou. Hustá struktura a reliéfní imitace obrazů vám umožní zdůraznit specifický design a chránit povrch stěny. Vinyl se snadno udržuje a je odolný vůči vlhkosti a světlu;
 • a netkané tapety pod cihlou. Vypadají velmi realisticky a jsou vhodným materiálem;
 • a rozpočet na praní prádla, které lze prát v pračce, jsou populární. Snadno se lepí a dobře reagují na páru, kolísání teploty a vlhkost;
 • hoden pozornosti a možnosti tapet pro malování cihel. Jsou bílé nebo nemají vůbec žádný obraz. Tato plátna mohou být natřena v jakémkoliv jiném odstínu.

Někteří výrobci nabízejí tématické tapety. Mohou mít obrazy vysokých plotů, starobylých hradů nebo dokonce středověkých interiérů.

Neobvyklý fotopapír pro moderní interiér

Důležité!Kdy budevybrat cihlové tapety - nezapomeňte vzít v úvahu vlastnosti osvětlení, barevné palety a rozměry místnosti. Pokud je prostor příliš malý, zkuste použít plátna světelných tónů.

Cihlové barevné aplikace: kombinace s jinými barvami

Povrch jakéhokoliv zdiva v interiéru je speciálně upraven tak, aby se odstranila nadbytečná pórovitost a zjemnila. To umožňuje, aby materiál snadno zapadl do celkového stylu místnosti. Pokud chcete nechat nejpřirozenější obklady, pak použijte čirý lak. Pro vytvoření originálnějšího interiéru se však používají různé možnosti malby. Zdivo může být růžové, zelené, žluté nebo dokonce fialové, ale tyto barvy jsou nejčastěji používány:

 • pro skandinávský styl nebo minimalismus bílé zdivo nebo bílé cihlové tapety je relevantní. Neobvyklý povrch vám umožní obohatit interiér o texturu. Můžete malovat v bílém již připraveném pokládání. Takové pozadí může být zdobeno různými prvky dekoru;

Jasné akcenty rozlišují interiér

 • zkuste použít šedou cihlovou texturu v interiéru. Tento odstín je neutrální, což umožňuje vytvořit klidné prostředí pro design. Pomocí světle šedé barvy můžete prostor opticky rozšířit. Tmavě šedá tonalita vytvoří klidnou atmosféru a vizuálně sníží zbytečný objem;

Šedé povrchy mohou být doplněny černobílými textilními předměty

 • červené cihly v interiéru jsou vhodné pro jakýkoliv styl. Může se stát akcentním prvkem v nastavení. Při vytváření návrhu mějte na paměti, že na takovém pozadí může dojít ke ztrátě kusů nábytku podobné barvy;

Pomocí světlých předmětů dekoru je možné obdržet originální interiér

 • černá cihlová zeď se často používá pouze pro zvýraznění jedné sekce nebo určité oblasti. Tuto možnost lze také použít k vytvoření kontrastu v dekoru.

Toto provedení je vhodné pro prostorné prostory

Informace!Pro návrh mnoha interiérů se jako dekorace používá bílá cihla. Stěnový papír, dlaždice nebo speciální panely mohou dokonale napodobit takové obložení.

Designová tapeta pod cihlou v interiéru: sbírka fotografií

Jak jsme již řekli - pohodlný a elegantní materiál pro výzdobu je tapeta s imitací cihel v interiéru bytu. Fotografie designových pláten lze vidět na webu, ale o tom budeme hovořit podrobněji. Některá řešení jsou uvedena v tabulce.

Foto Popis
Pro vytvoření dokonalého interiéru je nutné správně udržovat paletu barev. Tón tapety by měl být vybrán s ohledem na světlo. Tmavý, nudný a hrubýprádlo schovává objem a světlo v místnosti.
Lehké a lesklé plátno opticky zvětšuje prostor.
Barevné schéma těchto pláten je co nejblíže přirozeným tónům - červené, hnědé a černé.
Design cihlové tapety vypadá přirozeně pro podkrovní pokoj.
Pro gotické interiéry lze nalézt neobvyklé návrhy.
Na pozadí brutálního kamenického díla vypadají sněhobílé sady nábytku mimořádně.
Překrásný efekt lze dosáhnout použitím tapet na cihlové zdi.
Pokud chcete v domě vytvořit iluzi opuštěného paláce nebo mystického hradu, budete muset navrhnout zčernalé cihly nebo dokonce kámen.
Důležité!Pokud se rozhodnete zrealizovat myšlenku v místnosti s napodobenou povrchovou úpravou, nezapomeňte, že zdivo by mělo být pod úrovní omítkové vrstvy.

Kde a jak koupit tapetu pod cihlem: ceny

Pokud si nemůžete dovolit přírodní cihlu, pak si můžete vždy koupit tapetu pod zdivo. Níže uvedená tabulka představuje malý výběr dobrých možností.

Produkty Popis Cena, rub.

Vinylové tapety Obývací stěny
Návrhová grafika. Univerzální texturované plátno. 1080

Dům ve věku
Barva je oranžová. Design imitace textury. 1800

Tapeta pod cihlou Eiffinger
Materiál vinyl. Reliéfní struktura 5300

Khroma gray
Netkané textilie. Reliéf textury. 5600

Abeceda tapet, cihla červená, panel
Netkaný podklad a vinylový povlak. 2980

Foto tapety pod červenou cihlou ASCreation
Design imitace textury. 14900

Doufáme, že tato tabulka dá malou myšlenku a směr vyhledávání, aby se pak pod on-line obchodem koupila tapeta.

Jak udělat cihlovou zeď v interiéru vlastníma rukama: dílna krok za krokem

Nyní pojďme zjistit, jak vytvořit zeď pod cihlou vlastníma rukama:

Fotky Popis
Pro pohodlí práce je nastavena úroveň, jejíž tloušťka by se měla shodovat s tloušťkou vrstvy omítky.
Proveďte rozložení hmoty omítky
Sádrovaný povrch vyrovnáme. Poté by měla omítka vyschnout.
Pak pokračujte k uspořádání cihel na zdi vlastníma rukama.
Tak nakreslíme cihly.
S pomocí skotské tvorbyjasný reliéf.
Z výše uvedeného vkládáme omítky.
Posledním krokem je odstranění lepicí pásky. Poté může být povrch natřen.

Teď už víte, jak vytvořit zeď pod cihlou v interiéru běžné omítky.

Varianty zdobení cihlové zdi v interiéru

\ t

Pokud jste již vyzdobili místnost s takovým neobvyklým materiálem, budete potřebovat informace o tom, jak vyzdobit cihlovou zeď. Zdivo vypadá dobře v moderním i klasickém stylu.Originální výzdoba je aplikována v Provence, Country, Američan a Skandinávské styly. Někdy se tato možnost používá pro empírový nebo barokní styl. Stěna by měla být doplněna omítkou nebo štukem.

Originální design moderního interiéru

Pokud se rozhodnete pro styl minimalismu, pak se pro výzdobu cihlové zdi v interiéru použije minimální výzdoba. Pokoj může být zároveň zařízen jednoduchým nábytkem. Pro výzdobu ve stylu etna na pozadí zdí můžete dát krásné ručně vyráběné předměty nebo vázy a můžete také použít originální koberce.

Světlý interiér v etnickém stylu

Výzdoba cihlové zdi pro klasický interiér zahrnuje stylové retro doplňky, starožitný nábytek a křišťálové lustry.

Kombinace moderního interiéru a klasiky

Používá se v kuchynikámen červené barvy, který vám umožní přinést dotek země do interiéru, a bílé pokládání je vhodnější pro výzdobu ve stylu podkroví. V ložnici jsou cihly dokonale kombinovány s měkkými textilními doplňky.

Pro vytvoření původního interiéru stojí za to pokusit se na zeď použít oddělené části ozdobných cihel.

Informace!Díky správnému výběru textilu, barevné palety a osvětlení se průmyslový design stává romantickým. Zdivo pro pokoj ve stylu pop artu může být doplněno o světlou pohovku, bohatou na barvu s křesly a bohatými barvami se stolem. Gotický interiér může být vyzdoben tapisériemi, trámovými stropy a starožitným nábytkem.

Doufáme, že vám naše rada pomůže najít dokonalé zdivo. Pokud máte cenné zkušenosti s použitím originálního materiálu v interiéru, můžete se o něj podělit v komentářích.Nezapomeňte, že pro výběr materiálu, který odpovídá struktuře a barvě, byste měli vzít v úvahu zvláštnosti vašeho domova. Záležitosti jako osvětlení, celkový styl místnosti, její rozměry a barvy.Když vezmete v úvahu všechny jemnosti a nuance, pak budete schopni nezávisle vytvořit neobvyklý a nejfunkčnější interiér. Nezapomeňte se podělit o užitečná doporučení se svými přáteli v sociálních sítích a pokud chcete dostávat nová a zajímavá doporučení, přihlaste se k odběru aktualizací našeho online magazínu.

Související článek:

Sádrokartonové obklady pro vnitřní nástěnné dekorace. O výhodách, možnostech uspořádání slinutých dlaždic vám sdělíme, krok za krokem vám pomůžeme dokončit povrchovou úpravu a na příkladech ukážeme návrhové techniky při realizaci dokončování různých prostor.

Video: Použití cihel v interiéru bytu

Ve videu níže vidíte možnosti použití bílých cihel v interiéru:

Jak položit cihlu na zeď uvidíte v tomto videu:

Jak udělat imitaci cihly v tomto videu: