Co dělat, když je toaleta ucpaná: jak vyčistit vlastní odtok pomocí improvizovaných a profesionálních nástrojů

Normální provoz kanalizace je nutný po celý den. Takové mimořádné události však vznikají neočekávaně. Není vždy možné rychle zajistit prohlídku instalatérské práce. V každém případě se k určitým nákladům bude vztahovat odborník. Pokud je toaleta ucpaná, můžete problém rychle vyřešit. Jak vyčistit vlastní zásoby, podrobně popsané v tomto článku. Kromě různých instrukcí a metod jsou zde uvedeny údaje o účinných preventivních opatřeních.

Typické čisticí prostředky nejsou vždy účinné. Je nutné aplikovat efektivnější metody

.

Konstrukce technického systému a znečištění

Různé typy instalatérských prací

Všechny toaletní mísy, nesené na podlaze a zavěšené modely, jsou připojeny k centrálnímu stoupacímu potrubí zvláštním úsekem potrubí. Vytváří sehydraulický uzávěr, který umožňuje, aby odpadní vody volně tekly do kanalizace, ale zabraňují opětovnému vnikání nepříjemných pachů.Její složitý tvar se může stát překážkou pohybu velkých a pevných předmětů.

V takovýchto záchodových mísách (s dvojitým hydrolockem) se zvyšuje pravděpodobnost vzniku blokád

.

Různé formy propuštění

Je zřejmé, že při použití možnosti „na podlahu“ je nejjednodušší zajistit kvalitní odvodnění. Je-li aplikováno horizontální uvolnění, měla by být minimalizována vzdálenost ke svislému řezu nebo dále vytvořen potřebný sklon.

Zanášení drenáže

Pokud by nesprávně instalovaný systém a chyby v procesu použití mohly mít za následek nahromadění různého charakteru uvnitř.Nejtěžší jsou útoky vápenatých solí. Jsou vytvořeny s vysokou tvrdostí vody. Je obtížné je mechanicky odstranit z důvodu dostatečně vysoké pevnosti v zablokování.Použití silných chemikálií (kyselin) může také poškodit součásti potrubí.

Další skupinu problémů lze vysvětlit porušením provozních pravidel. Tyto inženýrské systémy jsou vytvořeny pomocí trubek s velkým průměrem. Mohou být však také ucpány porézními objemnými výplněmi pro kočičí podestýlky, dětskými plenkami a jinými cizími předměty. V nejtěžších situacích nebude žádná metoda čištění účinná. Je mnohem rozumnější vyloučitproblémy tohoto typu než řešení nepříjemných následků.

Tyto informace nám umožňují vyvodit předběžné závěry o užitečných preventivních opatřeních:

  • Při volbě instalatérské práce a při instalaci je třeba dbát na volný průtok kanalizace. Odpovídající trasa by neměla být příliš náročná.Dbejte na to, aby byly dodrženy normy pro vzdálenost od středního vertikálního potrubí a naklonění ve směru.
  • Je-li provedena výměna starých trubek, je lepší nezmenšovat průměr. Vhodné změny jsou prováděny pouze po pečlivém výpočtu, konzultaci s kompetentními odborníky.
  • Během provozu nevhazujte do záchodů cizí předměty. Toto pravidlo je snazší sledovat než úder do záchodu ve velké vzdálenosti od vypouštěcího otvoru.
  • Pravidelné používání speciálních prostředků pro čištění vnitřních stěn potrubí odpadních vod bude užitečné.

Ve specializované prodejně není obtížné najít vhodný přípravek proti korozi, vápníku a biologické kontaminaci. Jeho pravidelné používání pomáhá udržovat ideální stav stěn potrubí a zabraňuje tvorbě ucpání

Informace!Při opravách se doporučuje zavřít víko toalety tak, aby do ní nespadly stavební nečistoty.

Ucpaná toaleta: jak vyčistit vlastní odtok pomocí různých metod

Výše ​​byly zváženy různé metody. Problémy však někdy vznikají z konstruktivních důvodů. Nebudou schopni odstranit preventivní opatření k opravě. V každém případě není nutná žádná rychlá akce, pokud toaleta nevypouští vodu. Co dělat - jak je popsáno níže, ale nepokoušejte se okamžitě aplikovat plný odtok.V některých cisternách se hromadí více než 3 litry vody, takže je možné s takovými manipulacemi naplnit celou podlahu odpadní vodou. Chcete-li odstranit další potíže, překlopte podávací ventil. Testovat účinnost systému bude aplikovat jednu dávku kapaliny ne více než 1-1,5 litrů.

Informace!Nejjednodušší dodatečnou diagnostikou je kontrola odtoku z dřezu, sprchy a dalších připojených vodovodních armatur. Pokud nefunguje, pak je zablokování ve společné trubce. Řešení tohoto problému na vlastní pěst ve vícepodlažní budově nebude fungovat, takže musíte zavolat specialisty.

Co lze použít, není-li píst pro záchodovou mísu

Pokud je cizí předmět v blízkosti vstupu, nestlačujte jej dále kartáčem

Opatrně jej vytáhněte. Pokud nejsou gumové rukavice vhodné délky, použijte běžné plastové sáčky.

Kvalitní píst je univerzální a účinný nástroj

Takový výrobek je levný, zabere málo místa, není obtížné ho používat. Tyto argumenty jsou dostačujícíakvizice plunžeru. Zvolte model s vhodným průměrem ohebné části. Měla by být o 1-2 cm delší než vypouštěcí otvor.

Pokud neexistuje tovární výrobek, bude vyhovovat domácí analog

.

Je vyroben z obyčejných plastových nádob vhodných velikostí (1,5-2 litrů). Spodní řez je přesně odříznut. Víko je pevně zkroucené. Nástroj je zasunut do vypouštěcího otvoru, dovnitř a ven několik ostrých pohybů.Je zajímavé, že někteří odborníci úspěšně používají takový nástroj na čištění toaletních mís z ucpání. Po rozvoji příslušných dovedností je schopen vytvořit ještě větší hydraulický tlak než standardní píst.

Flexibilní plastová nebo gumová hadice je vhodným nástrojem, pokud je toaleta blokována. Jak vyčistit odtok pomocí tohoto zařízení, jak je popsáno níže

Takový výrobek nepoškozuje potrubí a potrubí. S pomocí tohoto zařízení však můžete proniknout 1,5-2 metry do drenážního systému. Pokud je stoupačka umístěna v blízkosti, bude to dost. Pro zjednodušení průchodu uzly se hadice otáčí. Pracujte pohodlně v rukavicích pro domácnost. S jejich pomocí, bezpečným uchopením, ochranou rukou před nečistotami a poškrábáním. Během procedury se doplňuje voda tak, aby nedošlo ke ztrátě momentu ucpání

Následující přípravek z improvizovaných prostředků je malý pytel svázaný k provázku (1,5-2 m). Je vyplněnpísek, ale ne ořechy, nebo kameny, aby nedošlo k poškození keramiky. Zařízení "Impact" je spuštěno do prostoru odtoku, drží druhý konec struny v ruce. Vypusťte vodu, můžete se pokusit zničit ne příliš silnou překážku v dostatečně velké vzdálenosti. Použitý nástroj je vyjmut, vhozen do koše.

Ucpaná toaleta: jak čistit systém doma pomocí improvizovaných a speciálních chemických sloučenin

Sortiment specializovaných výrobců představuje různé prostředky pro odstraňování ucpání potrubí

.

Studie o jejich účinnosti by měla být řešena odděleně. Lze pouze poznamenat, že tyto léky jsou často testovány. Výsledky výzkumu nejsou těžké najít na fórech a tematických stránkách na internetu. Při použití těchto nástrojů dodržujte pravidla oficiálních pokynů. Uvádějí maximální dobu zpracování, teplotu a další další podmínky.

Informace!Některé zvláště agresivní chemické sloučeniny by měly být používány s opatrností. Mohou poškodit polymer a kovové komponenty kanalizace. Během odpařování výrazně zhoršují složení atmosféry. V některých případech je nutné místnost intenzivně vysílat.

Nevýznamný obsah kyselin v nápojích sycených oxidem uhličitým nemůže zničit ani relativně slabé kontaminanty

.

Ve ​​skutečnosti existujíopravdu efektivní technika. Používá se, pokud je toaleta ucpaná, po ruce nejsou žádné speciální chemikálie. Co dělat doma je popsáno v následujících krocích:

  • Vezměte 250-300 g hydrogenuhličitanu sodného. Není třeba se bát obtíží - to je společná jedlá soda. Pro tento postup postačí standardní balení 1 /2-3 /4. Požadovaná dávka se naplní jednou dávkou do vypouštěcího otvoru. Zatlačte prášek hlouběji plastovým kartáčkem.
  • Ihned poté se do toalety nalije 250-300 ml stolního octa (standardní koncentrace je 9%).
  • Tyto látky aktivují alkalickou chemickou reakci. Pod jeho vlivem se rozkládají nejen tuky, ale i vápenaté usazeniny. Doba trvání operace je 15 až 25 minut.

Nakonec se do odtoku nalijí 2 až 3 litry vroucí vody nebo se promyjí horkou vodou.Druhá metoda je výhodnější, pokud jsou instalovány polymerní trubky.

Důležité!Standardní PVC trubky pro kanalizaci jsou v závislosti na modifikaci určeny pro provozní teploty od + 40 ° C do + 60 ° C. Obdobná omezení by měla být vzata v úvahu s ohledem na vlnité spojovací prvky, které se používají pro připojení WC mís k kanalizačnímu systému.

Než vyčistí ucpávku v toaletě: profesionální technika

Mechanické čištění

Princip této technologie je zřejmý z obrázku. Při otáčení hadice je nutné překonat třecí síly.mezi ní a stěnami instalatérského systému. V této verzi tohoto problému není, protože skořepina se pohybuje pouze v podélném směru. Rotační pohyby kabelu vloženého uvnitř jsou přenášeny na pracovní nástroj v koncové části.

Pružný kabel je užitečný pro odstraňování nejhustšího zablokování, když nepomáhá hydraulický úder pístem

Specializovaná sanitární zařízení tohoto typu jsou vytvořena s délkou větší než 50 metrů, šířkou - od 0,05 do 1,5 cm

Použít různé trysky k průchodu skrz ucpávky, nebo k zavěšení pro odsávání ven

Moderní model kabelu v plastovém kufříku s pohodlnou rukojetí. Elektromotor se používá k otáčení nástrojů zde

Takový výrobek s délkou do 2 m s ručním pohonem je levný. Pokud se často vyskytují ucpávky doma, je třeba zvážit získání vhodného profesionálního zařízení

.

Další tipy a poznatky

Nebojte se, pokud je v záchodě ucpání. S pomocí předložených informací, každý člověk přijde na to, co má dělat. Je třeba si uvědomit, že svítidla jsou vhodná spíše pro neočekávané mimořádné události. Je lepší si vybrat a zakoupit předem vhodné účinné prostředky.Chemické sloučeniny jsou vhodné pro pravidelné a preventivní činnostioba mají omezenou trvanlivost.Mechanická zařízení neznečišťují životní prostředí. Jsou vhodné pro dlouhodobý provoz. Jejich použití v souladu s nejjednoduššími pravidly nepoškodí kanalizaci a instalované instalatérské práce.

Video přehled: jak vyčistit ucpávku záchodové mísy lahví Jak vyčistit ucpávku toaletní láhve