Co je to křemenná lampa pro domácnost: vlastnosti výběru a vlastností modelů

Křemenné lampy se již dlouho používají ve zdravotnických zařízeních pro dezinfekci. Takové zařízení má speciální antiseptický účinek na okolní vzduch. Ale užitečný přístroj lze použít doma. Zvláště pokud ve vaší domácnosti vysoká vlhkost je forma, pak křemenná lampa pro dům může být nádherné řešení. Kromě dezinfekce prostor mohou takové zdroje osvětlení kompenzovat nedostatek vitamínu D v těle. Mnoho výrobců nabízí modely, které mohou být použity v bytě. Pokud nevíte, jak si vybrat vhodné zařízení, pak Vám naše hodnocení pomůže.

Kompaktní zařízení umožňuje použití křemene v domácnosti

Co je léčba křemenem a na co se používá

\ t

Za prvé, zjistěte, proč potřebujete křemenit místnost. Domácí křemen je proces ošetření vzduchu ultrafialovým zářením, aby zničil všechny bakterie. Výhody léčby křemenem se projevují v období podzimu a jara, kdy se všechny druhy epidemií stávají akutnějšími.Postup při prevenci astmatu, bronchitidy, ekzémů a akné.

Postup zpracování křemene vyžaduje určité znalosti, neboť bezdůvodná aplikace může způsobit škodu

.

Metoda zpracování křemene umožňuje zničit patogenní bakterie a patogenní mikroby.Křemenná lampa je elektrické zařízení s křemennou žárovkou. Lze jej použít k vytvoření směrového záření světelné energie. A pomocí takových lamp je vzduch v místnosti dezinfikován, stejně jako potraviny a různé předměty.​​

Během zpracování křemenem se uvolňují ultrafialové paprsky, které nepříznivě ovlivňují všechny patogeny. Pravidelné používání křemenných lamp v domácnostech pomůže učinit prostředí téměř sterilním.

Použití zdrojů ultrafialového světla stěnového typu

S pomocí ultrafialového záření je patogenní mikroflóra zničenave vodě a na pevných površích. V malých dávkách má tento postup blahodárný účinek na tělo:

 • zvyšuje imunitu;
 • zvyšuje odolnost těla vůči negativním účinkům prostředí;
 • léčí některé typy onemocnění.

Při výrobě takových zařízení pro výrobu skla se používají různé druhy materiálů. Podle toho jsou zařízení klasifikována jako baktericidní, amalgámová a křemenná.

Umístění spínače vedle zařízení není vždy vhodné

Co si Dr. Komarovsky myslí o použití takové lampy, lze vidět na videu:

Informace!Křemenné zdroje jsou často používány ve zdravotnických, zdravotnických a sanatorijních zařízeních. Křemenné ošetření může být aplikováno doma pro léčebné účely k léčbě a prevenci různých onemocnění.

Přínosy a škody způsobené léčbou křemenem doma

\ t

Léčba ultrafialovými paprsky vám umožňuje čistit vzduch od nejrůznějších virů, mikrobů a bakterií.V důsledku kvarzizace místností doma je vzduch nasycen ozonem, což přispívá k lepšímu fungování imunitního systému.Před provedením takového postupu je nezbytné zjistit, jaký užitek a újmu může přinést.

Vzduchová dezinfekce se zdrojem ultrafialového záření má tedy tyto výhody:

 • snižuje šíření infekce.Riziko šíření infekce ve vzduchu zdravým členům rodiny je sníženo;
 • ochrana před viry.Během epidemií v místnosti je nutné čistit vzduch. Tento postup je užitečný pro osoby se sníženou imunitou;
 • antibakteriální úprava vzduchu. Pokud se provádí léčba křemenem, pak se bronchitida a rýma hojí rychleji. Tímto postupem není tělo napadeno patogeny;
 • pozitivní vliv na kožní onemocnění.Ošetřený vzduch má silné antiseptické vlastnosti. Proces hojení psoriázy, akné nebo ekzému je rychlejší;
 • ochrana úst před infekcí.Zabraňuje bakteriální vlastní infekci;
 • zotavení z operace.Křemenný vzduch pomáhá obnovit tkáň a urychluje zotavení těla po operaci;
 • prevence.Tento postup brání rozvoji dětské křivice;
 • ochrana proti plísni.

Speciální lampy se používají pro dezinfekci v místnosti za přítomnosti lidí, ale to by mělo být provedeno pouze se souhlasem lékaře

Je třeba připomenout, že pokud nebudou dodržovány pokyny pro používání křemenných lamp, mohou tato zařízení způsobit škodu.

V takových případech je ozáření kontraindikováno:

 • individuálnínesnášenlivost;
 • citlivost kůže na záření;
 • vysoká tělesná teplota;
 • přítomnost rakoviny;
 • vysoký krevní tlak.

Vlastnosti přístroje naleznete ve videu:

Informace!Před použitím takového zařízení si podrobně prostudujte návod k použití přístroje a poraďte se se svým lékařem o kontraindikacích.

Princip činnosti křemenných lamp pro dezinfekci prostor

\ t

Princip činnosti ultrafialových zářivek pro domácnost spočívá ve vytvoření určitého ultrafialového záření, jehož vlnová délka je 253,7 Nm. Tato expozice je škodlivá pro viry a bakterie. V křemenných lampách se takový radiátor nachází za obyčejným sklem a v baktericidních za speciálním sklem. Křemenné sklo přenáší veškeré generované záření. Proto by při zpracování v místnosti neměly být lidé a zvířata. Po zákroku musí být místnost dobře větraná.Pomocí těchto zařízení lze čistit povrchy a vnitřní vzduch nejen z virů a bakterií, ale také z roztočů a plísní.

Diagram znázorňuje princip činnosti takového svítidla

Ultrafialová lampa pro dezinfekci prostor přispívá k nasycení okolního vzduchu ozonem, což vám umožňuje aktivně se zabývat mikroby a také zvyšuje odolnost těla a zlepšuje stav.imunitní systém.

Jak používat křemennou lampu pro byt

Po získání zárodečné lampy si pozorně přečtěte návod k použití. Existují určitá pravidla pro používání takového zařízení. Zde jsou důležitá doporučení:

 • Zařízení a elektrický nosič připravte předem;
 • je lepší připojit lampu v další místnosti, takže ji můžete vypnout, aniž by vstoupila do ozařované místnosti;
 • před zahájením řízení by měli být z místnosti odstraněni všichni lidé, zvířata a domácí rostliny;
 • po připojení je nutné zkontrolovat funkčnost zařízení;
 • je nutné zapnout UV lampu, aby se prostory dezinfikovaly ve speciálních sklech;
 • nemůže být během provozu zařízení v místnosti, takže můžete použít časovač pro zapnutí a vypnutí zařízení;
 • zpracování by mělo trvat asi půl hodiny a pak musí být vypnuto, dokud nebude zařízení zcela vychlazeno;
 • je možné vstupovat do prostor nejdříve jednu hodinu po vypnutí přístroje;
 • místnost musí být dobře větraná.

Zařízení pro zařízení s křemennou rtutí

Existují speciální zařízení, která se používají k léčbě osoby. Je třeba mít na paměti, že kůže může reagovat jinak než vystavení ultrafialovým paprskům. To může záviset na různých faktorech: odrůdáchepidermis, sezóna procedur a individuální citlivost.​​

Pokud je kůže náchylná k suchu, může se objevit zarudnutí.Při extrémní opatrnosti musíte přístroj používat, když jsou v rodině děti.V případě nesprávného dávkování mohou tyto paprsky způsobit poškození.

Použití speciální lampy pro léčbu kůže

Pravidla pro používání křemene pro domácnost: normy

Je přísně zakázáno dotýkat se zařízení pro dezinfekci vzduchu.Pokud k tomu dojde, může být popálení ošetřeno roztokem alkoholu.

Pokud Vám lékař předepíše léčbu křemennou lampou, musíte dodržet následující pořadí:

 • tráví postup s brýlemi;
 • oblasti, které nelze zpracovat, by měly být pokryty hustým materiálem;
 • relace by měla být provedena 5 minut po zapnutí zařízení;
 • vzdálenost od světelného zdroje k pokožce by měla být asi 50 cm;
 • před zákrokem by měla být kůže namazána kosmetickým olejem nebo smetanou;
 • Nejdříve by doba postupu neměla být delší než 30 sekund, pak by měla být doba trvání prodloužena o 30 sekund;
 • lampu nelze použít pro opalování.

Použití speciálního křemene pro dům

Pokud jste zakoupili ultrafialovou lampu pro domácí použití, je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Nemůže to být onaPoužijte, pokud členové rodiny mají horečku. Pro suchou pokožku se poraďte s dermatologem. Nezapomeňte se řídit pravidly požární bezpečnosti.

Informace!Individuální intolerance na takové ozáření se může projevit podrážděním hlavy nervovým systémem.

Návrhy a odrůdy křemenných lamp

\ t

Lampy pro zpracování křemenem mohou být různých typů. Jedná se o podlahy, montované nebo stolní. Domácí modely jsou často používány typ zdi. Obzvláště oblíbené jsou ultrafialové zářivky. Přístroje jsou vybaveny spínačem, který umožňuje nastavit provoz lampy v automatickém režimu. Svítidla jsou malá, což umožňuje jejich instalaci na jakémkoliv vhodném místě. V poliklinice se často používají rtuťové křemenné lampy. Existují různé typy takových zařízení, které se vyznačují určitými výhodami a vlastnostmi.

Zde jsou nejžádanější zařízení:

 • bezazonové modely.Taková nízkotlaká zařízení mají speciální povlak, který chrání místnost před emisemi ozonu;

Bezonovye modely jsou relevantní pro domov

 • baktericidních křemenných lamp.Zařízení nejsou vyrobena z křemenného skla, ale ze speciálního složení, které zastavuje uvolňování ozónu do místnosti;

Baktericidní model

 • tradiční křemenná lampa.Přístroj je vyroben z křemenného skla, ve kterém nejsou žádné speciální přísady ke snížení emisí ozonu. V bytech se tyto modely nedoporučují;
 • baktericidní lampa s uzavřeným typem.Konstrukce jsou uzavřené, proto nemohou způsobit lidem zvláštní škody. Ozařovače mají jemný účinek, který umožňuje jejich použití doma;

Model uzavřeného typu

 • zařízení otevřeného typu. Zařízení se vyrovnávají se všemi viry a bakteriemi v místnosti. Tyto modely se používají, pokud je nutná periodická dezinfekce;

Otevřená konstrukce

 • přenosné modely.Používá se k dezinfekci vzduchu, stejně jako k ošetřování skrytých a viditelných povrchů. Konstrukce může být instalována v jakékoliv vhodné poloze.

Pohodlné přenosné modely

Použití křemenných lamp pro domácí použití: populární zařízení

Při volbě zařízení pro řezání křemene doma je nezbytné nejen studovat různé typy výrobků, ale také uvažovat o modelech různých výrobců. Je důležité znát charakteristiky jednotlivých struktur a rysy jejich aplikace.

Pro domovní zařízení, jejichž výkon se pohybuje od 8 do 15 wattů.Před použitím zařízení otřete suchým hadříkem.Pro místnost o rozloze do 10 metrů čtverečních bude vhodné použít zařízení s indikátorem 8 W. Pro místnost 10-30 m2. Můžete si zakoupit zařízení s výkonem 15 wattů.

Quartzová lampa "Sun": charakteristika a recenze

Pro léčbu některých chorob lékaři často doporučují koupit křemennou lampu „Sun“. Díky svému mírnému účinku se používá i pro děti. U dospělých může být doba léčby zdvojnásobena.

Zvažte technické vlastnosti křemíkové lampy "Sun" OUFK-01:

 • přiměřená cena;
 • snadnost použití;
 • malé rozměry a nízká hmotnost;
 • kovové pouzdro;
 • výkon zařízení je 7 W;
 • kompletní sada těsných skel s ochranou proti světlu.

Model Slunce s různými tryskami

Kromě toho se zařízení vyznačuje nízkou spotřebou energie. Zařízení má záruční dobu - rok.

Lampa pro ošetření křemenem "Slunce" se aktivně používá pro léčebné účely. Přístroj umožňuje snížit bolest a zánětlivé procesy. Použití přístroje pomáhá zlepšit imunitu, zlepšit průtok krve a posílit tělo.

Pomocí speciálního vybavení se provádějí různé druhy záření.Lokální ozáření kůže se používá pro hnisavé rány, virové vyrážky, artritidy, \ tosteoartritida a bronchiální astma.

Modely tohoto výrobce se často používají k léčbě dětí

Možnost intrakavitárního ozáření se používá pro faryngitidu, akutní respirační infekce, akutní respirační virové infekce, chronický zánět středního ucha a periodontální onemocnění.

Hodnoceno OUFK-01 kalella, Rusko, Moscow:

Sluneční světlo quartz irradiator "Sunshine" - OUFK-01 není OUFK-04 být velmi pozorný!

Plusy: opravdu pomáhá.

Nevýhody: hlavní věcí není omyl!

Před časem jsem si již stěžoval na to, že s příchodem podzimu mělo dítě jen nějakou nekonečnou rýmu. Pak lehce ustupuje a pak opět v plné síle vypukne. V uplynulém měsíci jsme nepodporovali něco až do nosu - to je vlastně fakt, že se jedná o nevýrazný ...

Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_127440.html

Quartzová lampa "Crystal": recenze a funkce

Pro domácí použití si můžete koupit křišťálovou křemennou lampu. Přístroj má baktericidní účinek. Je účinný při potírání virů, hub, spór a různých bakterií.

Pomocí přístroje Kristall je možné místnosti dobře dezinfikovat.Ultrafialové ošetření pomáhá snížit infekční a katarální onemocnění. Při používání přístroje je nutné nosit speciální brýle, jako by paprsky zasáhly oči, můžete způsobit velké poškození zraku.

levným a efektivním modelům

Stojí za to zvážit vlastnosti zařízení:

 • zařízení pracuje ze standardního výstupu;
 • výkon je 15 W;
 • na rozdíl od podobných zařízení stabilizuje nezbytné parametry během minuty;
 • může pracovat po dobu přibližně 12 hodin, ale musíte si vzít přestávky v délce 10 minut;
 • navíc můžete zakoupit časovač ze zařízení;
 • lze použít v interiéru do 60 m2. m.;
 • nelze provádět v přítomnosti lidí, zvířat nebo rostlin.

Konstrukce používá typ lampy ДКБ - 11.

Hodnocení napsal (a) vdmarv, Rusko, Moscow:

Baktericidní ultrafialové záření Diac Crystal je užitečná věc.

Výhody: kompaktní, levné, přenosné, užitečné.

Nevýhody: žádné

Po úniku střechy se na stěně objevila forma, která nemohla být odstraněna, znovu zabalena třikrát s různými antibakteriálními přísadami, ale po nějaké době se plíseň vklouzla dovnitř, tapeta se začala vzdalovat. Četl jsem, že je možné zabít formu ultrafialovým zářením, za tímto účelem jsem si koupil ...

Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_1453290.html

Křemenná lampa "DEZAR": vlastnosti a odvolání

Pro dezinfekci vzduchu v jakýchkoli prostorách se úspěšně používá křemenná lampa pro dům „Dezar“. Přístroj je uzavřen, takže se používá i v přítomnostilidí Ozařovač chrání před vznikem akutních respiračních infekcí, záškrtu, tuberkulózy, chřipky a atypické pneumonie.

Přístroj pracuje, takže vzduch je odebírán z místnosti pomocí speciálního ventilátoru a pak je proud vzduchu dezinfikován pomocí germicidních lamp. Povrch kamery má speciální povlak s vysokým koeficientem odrazu.

Existují dva typy těchto zařízení:

 • nástěnný „Dezar“ je instalován ve vodorovné i svislé poloze. Patří mezi ně modely „Desar-3“, „Desar-5“ a „Desar-2“;
 • mobilní modely se snadno používají, protože nevyžadují instalaci. Jsou to Dezar-7, 4 a 8.

Modely "Desar" mohou být různých velikostí a konfigurací

Recenze AnisaChizh, Rusko, Čajkovskij:

Recirkulátor vzduchu Kront "Dezar-7" - pohodlná a bezpečná dezinfekce vzduchu

Výhody: mobilní zařízení, je možné dezinfikovat vzduch za přítomnosti lidí

Nevýhody: dříve nebo později nastane čas vyměnit lampu

Ahoj všem, kteří vypadali. Dlouhodobě pracuji jako zdravotní sestra v nemocnici. Kdo byl v nemocnici, vědí, co je to křemen. Jedná se o povinný denní způsob dezinfekce vzduchu v nemocnicích (také v mateřských školách, školách, zejména v období výskytu chřipky, v kosmetických a masážních salonech a na jiných místech sběru osob).quartzing je žádoucí) ...

Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_2377035.html

Kde koupit křemenné lampy pro domácnost: ceny a populární výrobci

Než si koupíte vhodný výrobek, musíte zjistit ceny křemíkové lampy a vlastnosti některých modelů. Náklady na zařízení jsou ovlivněny výrobcem, odchylkami designu, metodami připevnění a ukazateli výkonu.

\ t
Foto Modely Popis Náklady, rub.

Slunce OUFK -01 Může nepřetržitě pracovat po dobu 10 minut. Je napájen sítí.

1990
Baktericidní ozařovač "Crystal" Krátce se liší od dezinfekce. Účinné proti mnoha mikroorganismům1630
Recirkulátor ozařovače Crystal 2 Vhodné pro montáž na zeď. Výsledkem je 90%. Vhodné pro místnosti do 60 m2. 3800
Ozařovač "Kront Desar 4" Vhodné pro plochu 100 m2. m. V designu lampy bez bezonovaya. 11000
Recirkulátor ozařovače SN-211-130 Model je vybaven systémem nucené cirkulace vzduchu. Stává se typem zdi a mobilu. 6300
OBNP ozařovač 1 * 15-01 Generis Konstrukce sestává z ocelového pouzdra s otevřenými zářivkami. Mount umožňujeinstalovat na zeď nebo strop. 1200
OBPe-450 Azovský ozařovač šestisvětelný Model mobilního typu. Vhodné pro dezinfekci velkých prostor. Speciální povlak má ochranné vlastnosti. 5400

S použitím cen uvedených v tabulce si můžete vybrat a koupit germicidní lampu pro dům ke koupi. Před výběrem si nezapomeňte prostudovat všechny vlastnosti modelů a recenze.Pokud se obáváte bezpečnosti svého použití, poraďte se se svým lékařem. Buďte opatrní, pokud máte děti. Zařízení by nemělo spadnout do jejich rukou. Při zapnutí přístroje a při jeho používání se ujistěte, že se řídíte technikami a bezpečnostními pravidly.

Pokud chcete popsat své zkušenosti s takovým vybavením, napište o tom v poznámkách. Doufáme, že naše hodnocení vám pomůže vybrat slušnou možnost.

Video: Jak používat UV záření