Co je to městský dům? Nenápady na nákup těchto nemovitostí a právní jemnosti papírování

Kdo z nás nesnil o tom, že by měl dobře udržované bydlení s jeho pozemkem, bez nutnosti dodatečné péče a údržby. Pro milovníky soukromí s komfortem je něco jako městský dům. Ve skutečnosti to ví jen málo lidí. Obvykle jsme si sami nakreslili obrázek s úsměvem sousedů, květinovou zahradu se zeleným trávníkem. V tomto článku budeme hovořit o vlastnostech tohoto typu nemovitostí, stejně jako o nuancích a problémech spojených s jeho pořízením a použitím.

Městský dům - kříž mezi soukromým domem a bytem. To je ideální způsob, jak získat soukromí, aniž by se vzdal výhod civilizace

Co je městský dům a jak se liší od soukromého domu a obyčejného bytu

Nemovitosti v této kategorii mají zároveň parametry chaty a obyčejného městského bydlení. Typickým řešením je 2–3podlažní budova s ​​vertikálním dělením do několika sekcí. Každý z nich má samostatný vchod. V některých případech jsou měšťanské domy postaveny na prvních patrech vícepodlažních budov.

Typický plán budovy

Hlavní rozdíl mezi městským domem a chatou je společná hlavní stěna. Je třeba také poznamenat menší plochu vlastního pozemku. Existuje několik výhod tohoto řešení:

 • snižuje náklady na pokládání inženýrských sítí, provádění stavebních prací;
 • je možné vytvořit společně místní zásobování vodou, jiné systémy;
 • je přípustné oddělit některé provozní náklady, opravy.

Pokud porovnáme městský dům a byt, můžeme označit významný počet sloupů:

 • praktické otázky jsou úspěšně vyřešeny: parkoviště, kvalitní rekreace pro dospělé, dětské hry atd.;
 • je možné použít autonomní systémy zásobování vodou a vytápění s potřebnými parametry pro uživatele;
 • ve většině případů podstatnékorekce projektu technického vybavení, interiérového designu.

Pevná stěna zajistí dobrou izolaci proti hluku. Nesmíme zapomínat, že zvuky z horních pater jsou rušivější. Pokud je to žádoucí, lze od sousedů v oblasti oddělit vysoký plot nebo proužek pouzder pro vytvoření soukromé zóny.

Vyvstává spousta kontroverzí o tom, zda si koupit dům v prvním patře činžovního domu. Je však třeba poznamenat, že při správné konstrukci a přiměřené ceně této budovy bude kupní cena plně oprávněná. Ziskovost je v tomto případě spojena s výrazným celkovým zlepšením kvality bydlení.

Maximální vybavení. Co to je - ukazuje fotografii útulného nádvoří v městském domě

Pro objektivitu je třeba poznamenat nedostatky. Některé z nich souvisejí se zvláštnostmi právní registrace nemovitostí. Podrobné údaje k této problematice jsou uvedeny v závěrečných částech publikace. Měli byste také pamatovat na udržení dobrých vztahů mezi vlastníky. To je nezbytné pro kvalitní sdílení inženýrských systémů, společných stavebních konstrukcí.

Problémy s nejbližšími sousedy můžete řešit různými způsoby

Jak vypadají měšťanské domy, definice různých druhů nemovitostí

Aby se upozornili potenciální kupci, vývojáři aktivně používají různá jména. Některé z nich nejsou široce využívány.v zahraničí. Níže jsou uvedeny popisy s odlišnými formáty na domácím trhu. Jak přeložen "townhouse"? Město (eng.) - je poměrně malá obec, obec, město, dům - dům, dům, budova.

Co je to lainhouse

Dokonce i pečlivé vyhledávání na internetu nepomůže získat akademicky přesnou definici tohoto pojmu. Lane doslova znamená "jízdní pruh". Odpovídající kombinaci lze přeložit jako "dům v uličce". Ve skutečnosti se tento název používá k označení budov s různými fasádami.

Při neexistenci zvláštních omezení se doporučuje použití jediného stylu

.

Jak je znázorněno na obrázku, i v tomto případě můžete použít různé dokončování jednotlivých fasád. Podle individuálního projektu jsou instalována okna, prostory jsou plánovány. Harmonický obraz v tomto příkladu pomáhá vytvářet stejné garážová vrata a střešní krytiny.

Kompaktní stavební bloky - duplexy, dvojdomy, čtyřkolky

\ t

Rozdíly mezi některými definicemi lze označit za podmíněné. Duplex je tedy stavba dvou budov se společnou nosnou a dělicí stěnou. Fasády jsou v tomto případě stejné.

Duplex

TwinHouse je budova rozdělená do dvou částí. V tomto návrhu, častěji, ale ne nutně, používejte běžné inženýrské systémy.

TwinHouse

Čtyřlůžkový dům, jak název napovídá, sestává zčtyři části. V důsledku toho se zvyšuje počet společných stěn. Zároveň se však sníží některé výdaje.

Quadrohouse

Stejně jako v předchozích verzích existují samostatné vstupní skupiny, pozemky. Při umísťování budovy v obci se mohou vyskytnout potíže. Je nezbytné vytvořit cestovní trasy pro chodce a vozidla s ohledem na nezávislost a pohodlí používání.

Stavba koberců a jiné typy dispozičního řešení

\ t

Měšťanský dům je nečlenskou strukturou a stojí za to jej prostudovat společně s pravidly pro stavbu bloků a dokonce čtvrtí. Pouze integrovaný přístup umožní přesné posouzení majetku, jakož i všech výhod a nevýhod tohoto nákupu. Tato část obsahuje příklady typických řešení plánování.

Koberec typu budovy je svazkem blokovaných bytů (měšťanských domů) s jednotlivými dvory

.

Budova venkovských usedlostí. Místo domků, v některých oblastech můžete umístit duplexy a quadrohouses

Jaký je rozdíl mezi penthouse a městským domem

Pro dokončení přezkumu přesných definic je nezbytné objasnit, jak se penthouse liší od měšťanského domu. Nový termín označuje obytnou nemovitost, která se nachází v nejvyšším patře výškové budovy. Tato zařízení jsou často vybavena samostatným schodištěm /výtahem. Vylepšená povrchová úprava, individuální dispozice, jinécharakteristika luxusních nemovitostí.

Venkovní rekreační oblast

Co je městský dům a přístřešek, není snadné pochopit, pokud studujete pouze fotografii. Apartmány doplňují výstup na střechu, kde vytvářejí zimní zahrady, instalují bazény, grilovací plochy a další vybavení. Samozřejmě je nutné vzít v úvahu zvýšení zatížení na výkonovém rámu budovy.

Panoramatický přehled - dodatečná výhoda

Hlavní rozdíl mezi penthouse a městským domem je výška nad úrovní terénu. V ostatních případech se jedná o stejný typ budov s podobným uspořádáním.

Je-li to žádoucí a vhodné finanční možnosti, je snadné provést elegantní provedení duplexu

Fanoušci městského života dostanou, pokud budete chtít městský dům na správném místě. Vstup na úrovni přízemí eliminuje problémy s výtahem. Útulné nádvoří poskytne příležitost získat zónu pro pěstování květin nebo platformu pro bezpečnou zábavu dětí.

Takový pohled z okna je příjemnější ve srovnání s revizí, troskami a stavebními závadami na střechách sousedních domů

Přehled projektů krásných měšťanských domů s fotografiemi fasád a interiérového designu

Aby nedošlo k přemýšlení o tom, jak postavit městský dům, kupte hotový předmět. Dnes můžete v této kategorii využít různé způsoby nákupu nemovitostí. Jako možnost - hledat malé budovy, ale můžete si vybratvíce rozpočtu. Profesionální vývojáři pomohou ušetřit na projektu "all inclusive" a nabídnout projekt s hrubým povrchem. A vy sami přidáte individuální detaily interiérového designu.

Někteří dodavatelé nabízejí hned několik plánovacích projektů. Kromě základní konfigurace si můžete vybrat jednotlivé balíčky s doplňkovými službami: návrh interiéru, výběr a připojení domácích spotřebičů a zabezpečovacích systémů. Nejziskovější nabídky jsou, když si koupíte pozemek se stavební smlouvou. V tomto případě si můžete vybrat individuální projekt a provést vlastní změny v konfiguraci inženýrských systémů doma.

Informace!Ve všech variantách se předpokládá vytvoření krajinného designu podle individuálního projektu v rámci hranic lokality.

V raných fázích výstavby bude nákup levnější. Pro trvalý pobyt, vytváření sítí a komunikaci však bude nezbytné dokončení přístupových komunikací a místní infrastruktury

.

Plánovací měšťanské domy

Začněte studiem projektů. Pro zjednodušení úkolu předem formulujte základní požadavky:

 • velikost kuchyně, společenské místnosti;
 • počet ložnic, koupelny;
 • parametry garáže a hospodářských budov;
 • minimální výška stropu;
 • nezbytné složení vybavení.

Půdorys řadového domu o rozloze 100 m²

V takových rozměrech se ukázalo, že je to:

 • kombinovaná kuchyně, jídelna a obývací pokoj;
 • pokoj pro hosty v prvním patře;
 • dva pokoje pro děti;
 • hlavní ložnice;
 • dvě koupelny.

Městský dům o rozloze 210 m²

V takové budově bylo místo pro velkou garáž. Od obytného prostoru je oddělena zdí, širokým vestibulem. Nedaleko byla vytvořena pec pro kotle. Tento specializovaný pokoj je vybaven samostatným vchodem, který splňuje požadavky stávajících pravidel. Uložení stranou je výhodnější než v suterénu. To zjednodušuje oddělení technické části. Kvalitní dveře zabrání pronikání nepříjemných pachů a jiných nečistot. Vedle druhého patra je zde zateplená půda. Je navržen pro celoroční bydlení.

Obecně lze zkoumat vlastnosti celého majetku

V tomto příkladu je zřejmé, že pro zlepšení zvukově izolačních vlastností spojů provedli vývojáři šatny a chodby. Každý majitel má k dispozici terasu o rozloze 8 m². I takové ekonomické řešení nabízí více vybavení než standardní městský byt. Součástí těchto zařízení je vždy parkovací místo.

Uspořádání čtyřkolky

Počítačová simulacezjednodušuje vizualizaci budoucí struktury

Nejúčinnější projekt vypadá jako dům ve 3D

Takové vzory lze otáčet, zvětšovat, při pohledu z různých stran. Jedno kliknutí myší myši změní barvu povrchu. Aplikace vhodného softwaru, experimentování s typy a uspořádání nábytku, osvětlení, materiálů.

V podobné objemové formě představují realitní kanceláře chatové vesnice s měšťanskými domy a jinými nemovitostmi

Vybavení interiéru

A nyní nabízíme studium hotových projektů, které podle našeho názoru kombinují úspěšné konstrukční řešení s příslušným inženýrským obsahem. Zajímavé nápady lze uplatnit ve vašich projektech.

Kombinace přírodního /umělého osvětlení se používá ke zlepšení viditelnosti v kuchyni
Horní přirozené světlo v hale vypadá velkolepě. V tomto řádku instalujte slepá okna
Ve velkých místnostech instalujte velké předměty: nábytek, lampy, plakáty

Kombinace několika funkčních zón pomáhá vytvořit dostatečný prostor i při relativně malé celkové ploše
V podkroví není těžké vytvořit obývací pokoj. Umístění nábytku je upraveno s ohledem na skutečnou výšku stropů.
Foto domu uvnitř potvrzuje, že posuvné dveře zabírají minimální prostor, dokonce i s velkými otvory

Není-li skutečný pohled z okna dostačující, použijte realistický tisk fotografií

Návrh mezipodlažních schodišť městského domu s fotografickými příklady

Schodiště je zvláštním tématem realizace projektu městského domu. Nejčastěji se používají některá typická řešení. Například schodiště může sloužit jako sestup do suterénu.

Stejné materiály byly použity pro dokončení schodišť a podlah
Schodiště do druhého patra je instalováno na jediné podpěře pro vizuálně usnadnění stavby.
Ve velkém městském domě je mimo obytný prostor nesen schodiště

Otevřený prostor ve druhém patře vypadá dobře
Konstrukce schodů se opakuje v jiných prvcích dekoru
Originální design s „letícími“ skleněnými schůdky

Luxusní schody jsou vyrobeny s použitím drahých materiálů a technologií: přírodní kámen, umělecké lití, drahé dřevo

Garáž a malý pozemek jako součást městského domu

\ t

Tyto složky pro mnoho majitelů mají zvláštní hodnotu ve složení nemovitosti. Kvalitní garážzajišťuje snadné používání a bezpečnost, prodlužuje životnost vozidla. Pozemek je využíván pro rekreaci a zahradnictví.

Ve velké garáži lze vybavit domácí dílnu
Dobré vybavení je užitečné pro ukládání užitečných a hodnotných věcí

Takové územní členění se provádí během výstavby
Ohnisko - „povinná“ složka odpočinku

V malé oblasti bude možné umístit dětské hřiště, verandu s kůlnou, bazén. Toto je další ilustrativní příklad výhod softwarového modelování

Co je z právního hlediska městský dům v oblasti nemovitostí, registrace majetkových práv

Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že ve stávajících vnitrostátních právních předpisech nejsou žádné odkazy na měšťanské domy a jiné konkrétní názvy. Místo toho používají koncepci „obytné budovy blokovány“. Tento majetek se skládá nejvýše z deseti samostatných částí. Výška je omezena na tři podlaží. Nezapomeňte mít oddělené východy.

Aby nedošlo k omylu, před nákupem zkontrolujte aktuální právní stav pozemku. Duplexy a jiné typy budov tohoto typu by měly být budovány výhradně na území sídel. Stavba objektu je evidována v inventáři jako byt. Práce jsou prováděny na základěřádně vydaných povolení pro stavební normy.

Tak například dostatečně neurčitý výraz „místo pro individuální výstavbu“ může mít desítky právních výkladů. Může to být jednopatrová budova nebo chata. Hlavní věcí je věnovat pozornost normám obecného plánu vypořádání. Zkontrolujte, zda tato oblast má tento status a není například považována za chráněnou zónu nebo území federálního významu. Dalším požadavkem jsou oddělené inženýrské sítě pro každou sekci, oddělené podkroví /sklepy.

Zvláštní pozornost by měla být věnována výstavbě pozemků určených pro stavbu zemí. Není dovoleno stavět nemovitosti kategorie trvalého pobytu. Vlastnictví může být registrováno v rámci zvláštní „amnestie“, která má omezený časový rámec. Pro registraci musíte získat kladné rozhodnutí u soudů. Místní úřady nejsou povinny vytvářet kvalitní infrastrukturu na takových místech: silnicích, zdravotnických a vzdělávacích institucích.

Výstavba a provoz měšťanského domu: co zohledňuje skutečné podmínky

Rozhodnutí o koupi nebo výstavbě měšťanského domu by mělo být přijato na základě uvedených skutečností podle následujícího algoritmu:

 • vymezují hranice svých vlastních požadavků, finančních možností;
 • vybrat vhodné objekty pomocí specializovaných služeb,databáze, realitní kanceláře;
 • ověřují dodržování spotřebitelských charakteristik;
 • upřesnit složení místní infrastruktury, vzdálenost do velkých měst, dopravní dostupnost;
 • schvaluje stavební režim.

Je nezbytné zajistit právní čistotu transakce. S nedostatkem vlastních znalostí kontaktujte příslušné odborníky. V níže uvedených komentářích položte další otázky, zveřejněte svá vlastní doporučení, recenze.

Video: stavba měšťanských domů