Co je to obrazovka diskových oddílů pro místnost: odrůdy, modely, ceny a způsoby tvorby vlastních rukou

Jednopokojový apartmán, který má také ložnici, obývací pokoj a často dětský pokoj, není nejvhodnější možností ubytování. Ale pro mnoho rodin je to jediná možnost bydlení. Aby byla nějaká zóna prostorem jednolůžkového pokoje z dávných dob nějakým způsobem zřízena, byl použit takovýto funkční prvek jako plátno pro místnost. Co to je, jaké pozitivní vlastnosti má, jak tato struktura může být použita v místnostech bytů a domů, bude projednáno v tomto článku.

Klasická tříosá přepážka

Co je skládací clona

Konstrukce přepážek je vždy velkým finančním nákladem, časem stráveným při montáži,a nečistoty v domě. A ne každý byt umožní stavět tento typ elementu díky malé ploše. V tomto ohledu je obrazovka nejlepší volbou, protože se jedná o přenosný design, často skládací, lehký a multifunkční. Kromě toho, pokud nastavíte cíl, pak se takový oddíl pro zonaci místnosti může stát zajímavým designovým objektem.

Jistě konstruktivně je plátno několik rámů spojených závěsy. Uvnitř je natažený průsvitný nebo nepropustný materiál. A v tomto plánu je obrovská škála použitých materiálů, s jejichž pomocí je možné realizovat různé nápady.

Podíváte-li se na historii vzhledu obrazovky, vše začalo v Číně, kde materiál použitý k zakrytí obrazovek byl tkanina, pak se tento prvek přesunul do Japonska, kde byl papír použit k vyplnění struktury. Již v Evropě se design vyvíjel různoroději, s použitím různých materiálů. Jediným prvkem, který se po mnoho let nezměnil, jsou samotné rámce. Byly vyrobeny z dřevěných lamel.

V Číně a Japonsku byly v domě před vchodem instalovány zástěny. Asiaté vyděsili zlé duchy ze svých domovů. V tomto případě Japonci tyto budovy namalovali draky, exotickými zvířaty a ptáky. Dodáváme, že obrazovky v japonském stylu jsou stále populární, ale moderní verze jsou všestrannější a ne pouze oddíl před vchodem. Na fotografii níže je několik takových obrazovek.

Hlavní výhody obrazovek pro zónové prostory

Zajímavostí je, že mnoho lidí zachází s obrazovkami jako s prvky, které nejsou pro ně základní. To znamená, že to není architektonický prvek, a nikoli nábytek. Ale tento design má několik výhod, které je činí tak populární. Všimněte si, že jsou používány nejen v malých bytech, lze je vidět v velkých ložnicích a ve velkých sálech. I v koupelnách se často instaluje obrazovka, která chrání zónu přijímání vodních procedur z prostoru pro výměnu oblečení.

Zároveň jsou obrazovky lehké a skládací. Pokud je není třeba používat, sčítají se podle typu harmoniky a nezabírají mnoho místa. Samozřejmě je třeba poznamenat, že ne všechny oddíly tohoto typu jsou lehké. Výrobci dnes nabízejí kovové obrazovky, které nejčastěji nesou čistě designový obsah. Existují však modely, které jsou praktické z hlediska úplného oddělení prostor. Některé kovové konstrukce jsou vyrobeny z lehkých profilů, takže jsou malé a lehké jako tradiční dřevěné. Existují však masivní modely, které se nejčastěji používají jako stacionární a málokdy se pohybují.

Proto uvádíme vícekrát všechny výhody obrazovek:

  • minimální náklady na výrobu nebo nákup hotové konstrukce, která je neoddělitelná při stavbě pevného stacionárního příčky;
  • schopnost přemístit ji z místnosti do místnosti nebo změnit zónování jednolůžkového pokoje podle svého uvážení;
  • obrovskou rozmanitost stylu obsahu, takže je snadné vybrat si prostor pro interiér;
  • je možné zvýšit funkčnost stínítka a poskytnout jej policím nebo kapsám;
  • výběr velikosti a počtu rámců;
  • možnost výběru z pevných modelů připojených k podlaze, stěně nebo stropu a mobilních;
  • schopnost vytvořit dělicí příčku pro místnost vlastními rukama.

Dělicí přepážka s policemi

Související článek:

Příčky pro zónový prostor v místnosti. V tomto přehledu se zabýváme typy oddílů a ukázkami příkladů dobře provedeného rozdělení prostoru.

Druhy obrazovek v interiéru místnosti

Pokud se jedná o rozhovor o zónování obydlí, často se k tomu používají obrazovky harmoniky. Jsou vyrobeny z různých materiálů, což již bylo zmíněno výše. Je však třeba poznamenat, že sestavený oddíl není jedinou možností. Tam je docela široká škála modelů, tak zvažovat každého z nichodděleně.

Křídlové příčky

\ t

Jedná se o klasickou verzi - akordeon, skládající se z několika rámových ventilů, spojených závěsy. Obvykle se k tomu používají jednoduché smyčky (klavír nebo nábytek). Počet okenic je omezen pouze rozměry místnosti, ale tradičně jsou na obrazovce tohoto designu tři, maximálně čtyři.

Hledisko odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí projektant a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Pokud jde o velikost ventilů, výška se pohybuje od 1,5 do 1,8 m, šířka každého listu je 40–60 cm. Jedná se však pouze o doporučené hodnoty, i když, jak je znázorněno na provozní době obrazovky. Jedná se o nejvhodnější velikosti. "

Tyto obrazovky se nejčastěji používají jako diskové oddíly. Dnes však návrháři nabízejí různé varianty instalace příček, kde je obrazovka často opatřena čistě dekorativní náplní interiéru. Níže uvedená fotografie ukazuje právě takovou možnost.

Clona jako dekorativní prvek interiéru místnosti

Oddělovače na jedné obrazovce

Tento typ obrazovky se skládá z jednoho listu, takže mají pouze jednu nevýhodu - nemohou být složeny. Ale to není vždy nevýhoda, protože taková konstrukce je plochá, takže to nebude trvat moc místa. Na druhé straně, jednostránkové příčky zvládají své povinnosti o 100%.

Jsou vhodné, protože vytvářejíiluze malé zdi, takže je velmi výhodné, když úkol zónování pokojů. Dodáváme, že příčky tohoto typu jsou velmi často využívány v kancelářských prostorách, které jsou rozděleny do mnoha pracovišť. Pokud jde o obytné místnosti, návrháři je používají v různých směrech, ale častěji jako dělicí prvek.

V tomto případě se některé modely používají jako stacionární struktury, jiné se používají jako přenosné. Ty jsou vybaveny nohama nebo kolečky pro snadný pohyb.

Dělicí příčka na kolech

Flexibilní skládání

Od samého názvu je jasné, že se tento druh nějakým způsobem liší od zbytku, zejména z klasické formy ve formě rámových letáků. V tomto modelu základna - vertikální regály, mezi nimiž se natahuje pružný materiál. Ten je vodorovný. To je důvod, proč obrazovky této odrůdy mohou brát bizarní formy, jsou snadno roll a roll.

Dalším druhem pružných obrazovek jsou svisle umístěné prvky, které jsou k sobě připevněny závěsy nebo pružnými vložkami. Žádné regály, celá konstrukce jsou spíše úzké prvky, které jsou upevněny na vodorovných kolejnicích. Ty samy o sobě jsou vyrobeny z pružného materiálu.

Flexibilní přepážka v rozšířené formě

Tkaniny

Jedná se o podtyp modelů s jednou obrazovkou. Ačkoli někteříNávrháři je odkazují na řadu rolet, které jsou zavěšeny a připevněny ke stropu. Dobrá volba pro ložnice, protože tímto způsobem můžete oddělit postel od celé místnosti tenkým hadříkem. I když, jak ukazuje praxe, panely jsou zavěšeny v obytných místnostech a oddělují místo odpočinku od pracovního prostoru.

Pokud jde o materiál, z něhož jsou tkaniny vyráběny, zde není odrůda příliš velká. Hlavním materiálem je tkanina (v zásadě jakákoliv), syntetická tkanina (síťovina nebo pevná látka). Někdy návrháři dokonce řeší problémy spojené s nosností obrazovky tohoto typu. Oni zavěste televizor, obrazy a další interiérové ​​doplňky.​​

Dělicí příčka ve formě tkaniny zavěšená na stropě

Původní návrhy

Popularita obrazovek roste každým rokem, což je usnadněno jejich obrovským rozsahem, pokud jde o rozmanitost tvarů, velikostí, materiálů a nápadů na design. Poslední kritérium dnes se stalo hnací silou reklamy na výrobky. Původní přístup k výrobě příček podnítil vznik třídy spotřebitelů, kteří sledují nové věci a snaží se je získat. To bere v úvahu nejen kvalitu a originalitu designu, ale mnozí se obávají cenového aspektu. Proto dnes koupit obrazovku pro levné, není problém.

Tak, pár fotek původních modelů:Jmenování obrazovkových příček v různých místnostech

S obývacím pokojem je vše jasné, tato velká místnost je rozdělena do několika zón pro různé účely. V tomto ohledu se ostatní místnosti neliší. Ale také mají specifické rysy.

Obrazovky s ložnicemi

V této místnosti lze obrazovky a příčky rozdělit na dvě hlavní polohy:

  • dekorativní;
  • funkční.

Začněme s druhou, stejně jako s nejpoužívanějším. Především je nutné určit, že přepážka v ložnici je nejčastěji dělením prostoru na dvě části: místo na spaní a výměnu oblečení. A přestože takovýto oddíl není vždy používán pro svůj zamýšlený účel, ale jako závěs se používá neustále. Obrazovka pro oblékání - jeden z nejběžnějších typů tohoto designu.

Síťová přepážka v ložnici slouží jako závěs

Dekorativní modely jsou zvláštním prvkem výzdoby. Existuje obrovská škála tvarů a velikostí, materiálů a provedení. To je obvykle podobné panelu obrazovek, který je popsán v prostorovém provedení. Oni jsou často instalovaní za postelí, dávat pocit plnosti do místnosti.

Obrazovka za postelí, jako prvek výzdoby ložnice

Obrazovky do koupelny

Zde by měl být rozhovor o koupelnách v soukromých domech. V apartmánech neinstalujte obrazovku,ano tam to je a není místo, příliš malý pokoj. Pokud je však v domě koupelna velká místnost, a navíc, pokud je vana sama instalována uprostřed, pak zbytek prostoru by měl být od ní oddělen.

Znovu je třeba znovu konstatovat, že v tomto článku není rozhovor o ochranných konstrukcích, které jsou instalovány ve vaně ve formě skleněných nebo plastových příček. Zde uvažujeme struktury, které zónují prostor. Proto je zde několik fotek na toto téma.Obrazovky v dětském pokoji

V dětském pokoji obvykle světelné příčky vykonávají jednu funkci - místnost dělí na herní zónu a ložnici. Je to vzácné, když jí jsou dány čistě dekorativní funkce, protože v dětském pokoji jsou za to zodpovědné hlavně zdi.

Rozmanitost možností designu zde je obrovská. To platí zejména pro design. Proto nebudeme dlouho mluvit o tom, jak dobře se obrazovky dívají do školky. Stačí se podívat na pár fotek, jak se obrazovky s oblastmi vejdou do prostoru.Kolik stojí a kde si můžete koupit příčky do místnosti

Dnes si můžete koupit dělící stěny pro různé místnosti v obyčejném provedenía na různých internetových portálech. Ukažte v tabulce několik modelů s cenami.

Model Specifikace Cena, rub.

1061-3
Země původu - Vietnam.

Sekce - 3.

Kostra je strom.

PVC tkanina s potištěným polygrafickým vzorem.
5100

Nurian 1405 Barcelona
Dřevěný rám o tloušťce 2 cm

Materiál pro ventily je umělé plátno.

Výška konstrukce je 177 cm

Šířka klapky je 48 cm.

Počet klapek je 3−9.

Dostupná kola k dispozici.
5000

Assol Plus
Materiálová výroba - 3D-vzor MDF.

Rozměry: 582 × 2080 × 16 mm.

Počet sekcí: 3−6.

Barva je bílá, na objednávku - béžová.
15000

Tiffanyho náhrdelník
Dřevěný rám.

Dekorace závěrky - polymerový film s tiskem fotografií.

Výška - 176 cm

Šířka křídla - 51 cm

Počet ventilů - od 3.
10 000

NY-1044
Rám - dřevo.

Tkanina - rouno.

Barva - mahagon.

Rozměry: 43 × 2 × 179 cm.
4600

1025-3
Se zrcadlem na jedné straně o rozměrech 40 × 160 cm.

Země původu - Vietnam.

Počet sekcí - 3.

Výrobní materiál - strom.
8200

Jak vytvořit obrazovku pro svůj pokojrukama

Uvažujme o způsobu výroby dřevěného přepážkového skládacího typu. K tomu musíte nejprve určit velikost struktury a vybrat počet ventilů. Standardní rozměry: výška - 170 cm, šířka jedné klapky - 40 cm Počet klapek je dán rozměry prostoru. Jak bylo uvedeno výše, klasická verze je 3 dveře.

Foto Popis prací
K sestavení dřevěné obrazovky s vlastními rukama se třemi dveřmi budete potřebovat šest kolejnic o délce 170 cm a šesti kolejnic o délce 40 cm
A také čtyři závěsy a dva typy samořezných šroubů: dlouhé - pro upevnění lišt mezi sebou, malé - pro upevnění závěsů k rámu listů
Na jedné straně každé dlouhé kolejnice je nutné odložit 15 cm, což bude výška nohou
Na označených značkách musí vrták udělat průchozí otvory o průměru rovném průměru dlouhých šroubů
Malá hloubka otvoru musí být provedena na všech koncích krátkých kolejnic. Hloubka je délka šroubu, mínus tloušťka lamel. Otvory musí být provedeny přesně uprostřed. Tento bod lze určit spojením dvou úhlopříček obdélníku, který je průřezem dřevěné lamely
Dále je nutné mezi oběma dlouhými prvky nainstalovat krátký a krátce protáhnout otvoryjejich spojení do jednoho společného provedení
Připojení se nejlépe provádí pomocí šroubováku. To samé se provádí s horními prvky. Pouze v tomto případě jsou na horních hranách dlouhých lamel instalovány krátké lamely
Měly by existovat tři takové žaluzie
K zakrytí křídla používáme obvyklý hrubý kalik
Hrubý kaliko se ořízne o velikost chlopní. A z toho jsou vyříznuty tři proužky, které zavírají dveře. Rozměry řezaných pásů by měly být větší než velikost rámů někde 15 - 20 cm na každé straně, pak bude materiál potřebovat zabalit lamely
Vyříznuté proužky hrubého kalika se položí na podlahu, vrchní část obrazovky se položí na vrchol. Pak musí být každá hrana zabalena tak, aby se lamely zcela obalily
Sešívačkou a sponkami je hrubý kaliko připevněn k dřevěnému rámu z vnitřku kolejnic
Mělo by to vypadat takto
Nyní musíte spojit tři dveře dohromady, což bude vyžadovat smyčky
Rama se složil kolem sebe, na dvou místech, ve stejné vzdálenosti od sebe, nastavil smyčku a je připevněn ke kolejnicím krátkými šrouby
Toto je konečný výsledek vašeho úsilí
Lze vyrobit samočinnou obrazovkufunkční, pokud jsou přišity k páskům kapes. Můžete ukládat různé položky pro osobní použití

Jak vidíte, není nic složitého. Síto ve formě akordeonu je sestaveno ručně z odpadních materiálů. Trvalo to déle než hodinu.

Jak udělat japonskou obrazovku vlastními rukama

Výše ​​popsaná technologie je v zásadě způsobem montáže japonských obrazovek. Jen japonská obrazovka - struktura, ve které počet ventilů není menší než 6. Proto musíte koupit více materiálů.

Nezapomeňte, že tradiční japonské příčky, posuvné nebo skládací, pro zónování prostoru v místnosti jsou papírové konstrukce. Když je úkolem, aby se obrazovka s vlastními rukama, musíte pochopit, že takový papír je drahý, a nemůžete vždy najít v obchodech. Proto je nejlepší použít tkaninu s japonským ornamentem pro zavěšení.

Namísto tkaniny lze použít slámové ubrusy. Jsou v prodeji v rolích nebo již řezané pod určitými parametry tabulky. Tam jsou malé slámy ubrousky. Mohou být také použity k dokončení japonské obrazovky. Způsob upevnění - lepidlo, kovové držáky a sešívačka, samořezné šrouby s ozdobným víčkem.

Stínová přepážka v japonském stylu ze dřeva a slámových ubrusů

Shrneme-li výše uvedené, je možné poznamenat, že obrazovka jeprvek interiéru, který nese pouze určité funkční vlastnosti. S ním můžete zdůraznit styl obsahu místnosti, aby se zvláštní důraz na design. Proto stojí za to podívat se na tento typ diskových oddílů.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se tématu, které jste analyzovali, jsme připraveni je ve vašich připomínkách poslechnout. Každá odpověď bude mít komplexní odpověď.

Video: dekorativní dřevěné příčky a zástěny pro místnost