Decoupage pro začátečníky: krok za krokem s fotografiemi a pravidly pro tvorbu originálních produktů

Kreativita se zabývá lidmi všech věkových kategorií. Nevyčerpatelné téma je považováno za decoupage pro začátečníky. Krok za krokem s fotkou láhve, můžete začít dělat své první řemeslo. Jakmile se pokusíte, můžete snadno udělat proutěný koš, jakýkoli kus nábytku a aktualizovat staré lampy.

Výhodou této techniky je, že může být aplikován na různé povrchy. Decoupage se podobá staré technice. Tento dekor je obzvláště populární při vytváření předmětů ve stylu vintage. Použití retro doplňků v interiéru je považováno za originální řešení.

Obvyklý interiér odlišuje původní výzdobu

Jak udělat decoupage pro začátečníky: krok za krokem s fotografiemi a podrobnými pokyny

Decoupage lahví u punčoch je považován za neobvyklou techniku ​​řemeslného zpracování. Master třída zahrnuje vytváření hromadných formulářů. Zároveň se ukáže napodobování vln nebo krásných reliéfních vzorů.

Velkolepý dekor punčochových kalhot a lahví

\ t

Decoupage má tyto typy:

  • přímá metoda, při které je návrh přilepen z přední strany předmětu;
  • obráceně platí pro dekoraci skleněných povrchů, v tomto případě je obraz přilepen zevnitř;
  • technika objemového typu, když vzor stoupá nad zbytkem povrchu;
  • Kouřová metoda je variantou umělecké malby;
  • dekopatch je metoda, kdy je předmět přilepen kousky různých materiálů: z ubrousků, krepového papíru nebo obyčejného barevného papíru.
Užitečné informace!Přednost určité techniky závisí na stylu dekorace místnosti, na schopnostech a designu výrobku. Pro decoupage, můžete použít libovolné obrázky se vám líbí, noviny výstřižky, světlé časopisy a štítky. Také používal ubrousky, texturovaný papír a speciální karty pro decoupage.

Můžete zahájit krok za krokem decoupage pro začátečníky s fotografií láhve a přípravou určitých prvků a materiálů. Vezme láhev s hladkým povrchem, akrylovou barvou, lepidlem, lakem, nůžkami a roztokem alkoholu. Ozdoby na ubrousek, fotografie z novin nebo výtisky z míst budou vhodné pro výzdobu.

Obrázek Pracovní stupně
Odstraňte všechny papírové nálepky. K tomu, nádobí jsou umístěny v mýdlovém roztoku, a pak s ním smirkovým papírem odstraní všechny zbytečné. Poté se povrch otře rozpouštědlem.
Chcete-li vytvořit krásnější vzor, ​​uzemněte povrch. Nátěr lze aplikovat houbou nebo štětcem. Pro syté barvy naneste barvu v několika vrstvách.
Obraz může být z vložky vyříznut. V této části vzoru musíte oddělit zbytek papíru. Pokud používáte výstřižky z novin, vzor je pokryt několika vrstvami laku, namočeným v teplé vodě, a pak je lakovaná oblast oddělena od vlhkého papíru a přilepena k lahvičce.
Pro přilepení obrazu je na suchý povrch láhve nanesen vzor a nahoře opatřen lakem.
Výkres je zesílen lakem.
Nechte plavidlo vyschnout.

Mistr třídy decoupage nábytku v provence stylu

\ t

Provence styl je často přítomen v originálních nápadech pro decoupage kuchyňský nábytek vlastníma rukama. Fotografie zajímavých řešení lze vidět na webu. Pokud jste zachovali staré kusy nábytku od babiččiny doby, pak s pomocí této techniky můžete dát jim druhý život.

Decoupage pro celý nábytek ve stylu Provence

Interiér ve stylu Provence má mimořádnou krásu.Chcete-li vyzdobit místnost v podobném stylu, nemusíte utrácet spoustu peněz, můžete udělat stylovou věc s vlastními rukama z šrotu materiálů.Pro návrh nábytku v podobném stylu se používají motivy charakteristické pro francouzskou provincii.Jedná se o květinové zahrady, pole s levandulí, malebné uličky a plantáže vinic.

Jak udělat mistrovské dílo ve stylu Provence, můžete se podívat na naši mistrovskou třídu na příkladu prádelníku.

Obrázek Popis opatření
Připravte si prádelník, krásné ozdoby na ubrousky, barvy, lepidlo, váleček, kartáč, brusný papír a nůžky.
Samotná barva je přelitá kusem nábytku. Vrstvy naneste válečkem a po vysušení vady smažte smirkovým papírem.
Zatímco prádelník schne, můžete vyříznout prvky ubrousků pro dekoraci.
Lepidlo je rozloženo podle umístění vzoru a samotného obrazu. Chcete-li vytvořit efekt odření aplikovaného smirkového papíru.
Povrch je lakován. Je nutné aplikovat 10 až 15 vrstev.
Každá čtvrtá vrstva se doporučuje broušet lakem.
Přebytečná barva je odstraněna.
Na konci práce musíte počkat, až je komoda zcela suchá.

Jak udělat decoupage na sklenici ubrousků: instrukce krok za krokem s fotografií

Můžete použít zajímavou techniku ​​decoupage z ubrousků na sklo. K tomu je třeba připravit barviva, tématické ubrousky, laky, lepidla a kartáče. Vyberte vhodnou skleněnou nádobu. Jeho povrchová potřebas alkoholem.

Obrázek Práce
Sklo by mělo být tónováno zvolenou metodou: nátěrem, základním nátěrem nebo lepením rýžového papíru.
Krásné dekorativní prvky jsou vyříznuty z ubrousků.
Připravený papír se vzory je položen na povrch a potřen lepidlem. Po zaschnutí je vzor lakován.
Je možné zakřivit vzor pomocí obrysu pro sklo a dokončit jemné detaily.
Užitečné informace!Pokud chcete použít decoupage na nádobí, které se používá k jídlu, pak použijte speciální lepidlo na sklo a porcelán. Hotový výrobek musí být sušen na jeden den a poté pečen v peci.

Decoupage na krabicích

Stojí za to pokus zopakovat jednoduchou mistrovskou třídu krabice na boty pro decoupage. Jako materiál potřebujete hustou krabici, ubrousky, akrylové barvy, lepidlo a kartáče.

Obrázek Pracovní etapy
Naneste bílou barvu na krabici a pak ji důkladně osušte.
Vystřihněte vzor ubrousků. V tomto případě oddělíme horní vrstvu. Lepidlo se aplikuje na díl, který je nalepen na krabici.
Lepidlo se nanáší od středu k okrajům s mírným tlakem.
Potéjak obraz uschne, můžete ozdobit povrch ozdobnými razítky.
Chcete-li dávat starému vzhledu podél hran, musíte jít tmavou barvou.
Horní nákresy jsou opatřeny akrylovým lakem.
Toto je druh výsledku po provedené práci.

Jak lepit bez záhybů?

Před vytvořením decoupage pro začátečníky se musíte seznámit s některými pravidly. Krok za krokem s fotkou láhve a ubrousků můžete vytvořit neobvyklé kompozice. Obzvláště obtížné je poskytnout ubrousky. Některé typy ubrousků nelze lepit za mokra, protože se okamžitě začnou plazit. Chcete-li lepidlo rovnoměrně a bez záhybů, můžete použít horkou metodu. Lepidlo PVA se nanáší na povrch. Po vysušení se vložka aplikuje na toto místo a žehlí se papírem horkým železem. V tomto případě je vložka lepena bez záhybů. Na podobně lepenou ubrousek byste měli pečlivě nanášet laky, zejména první vrstvu.

Nápady pro design kuchyně

Existuje mnoho nápadů na zdobení kuchyně pomocí techniky decoupage. Stojí za vyzkoušení následujících možností:

  • nádobí, vázy a krájecí desky, zpracované technikou decoupage;
  • sklenice zdobené květinovými ornamenty;
  • stolice se vzory malých květů a zátiší;
  • Kuchyňské skříně ve stylu Provence;
  • starých židlí s odíráním.

Tyto skříně se dokonale hodí do interiéru kuchyně

Decoupage lze kombinovat se zlacením, tónováním, efektem umělého stárnutí a technikou craquelure.Pro návrh kuchyně se používá takový styl jako etno, chebbi chic a země.Pro dekor můžete použít všechny druhy gastronomických motivů: bobule, košíčky, koláče a ovoce.

Nápady na zdobení kuchyně:

K vytvoření jedinečného interiéru není nutné utrácet velké peníze. Z improvizovaných prostředků můžete vytvořit skvělé příslušenství a nábytek pro jakýkoli design.

Související článek:

Tkaní z novinových trubek: nové nápady s fotografickými pokyny. Uvažujme o vlastnostech výroby řemesel a postupných instrukcích několika nových výrobků.

Video: Decoupage pro začátečníky