Dekorativní panely pro vnitřní stěny: typy, materiály, instalační nuance

Někdy, když jsem konfrontován s vlastními opravami, chtěl bych se zeptat: „Přemýšleli jste někdy o tom, než jste začali? A pokud si pomysleli s čím? “. Opravdu, při pohledu na to, jak lidé uvízli obvyklé tapety v kuchyni nebo v koupelně „tak to bylo krásné“, chci zavřít oči. A zdá se, že je nikdo nemohl zastavit. Dnes chci mluvit o takovém zajímavém dokončovacím materiálu, jako jsou dekorativní panely pro vnitřní stěny. V těchto místnostech (a v jiných) vypadají skvěle a jejich instalace není příliš komplikovaná. Promluvme si však o všem v pořádku.

Dřevěné panely ve výzdobě stěny vypadají nádherně

Sádrové 3D panely - 3D horizontální vlnový vzor

Co jsou dekorační panely pro vnitřní stěny a jejich výhody oproti ostatním materiálům

Ozdobné panely pro výzdobu interiérů jsou v poslední době stále populárnější. A to není překvapující - krásný, levný a praktický materiál, který je také velmi jednoduchý na instalaci, nemohl pomoci, ale zájem profesionálních dekoratérů a domácích řemeslníků. Se všemi těmito výhodami, oni jsou také docela snadno umýt, a rozsah těchto výrobků na policích železářství je poměrně široký.

Mimo jiné je nyní možné zakoupit nástěnné panely pro výzdobu interiéru z jakéhokoli materiálu: dřeva, plastu, dřevotřískových desek nebo dřevovláknitých desek. Ale proč se nazývají dekorativní? Pro to existuje několik důvodů:

 • S jejich pomocí můžete skrýt malé vady stěny;
 • Smontáž na kovový profil je možnost zavřít trubky vyčnívající ze zdi;
 • Barvení těchto výrobků může být obvyklé a může být jakýmkoli obrazem s řádnou instalací.

Oblasti použití panelů pro konečnou úpravu jsou také odlišné. Pro interiérové ​​dekorace, venkovní balkon, koupelna nebo kuchyň. Ale stále první. Nejdříve je třeba podrobněji zjistit, co se používá pro výrobu panelů pro vnitřní povrchovou úpravu stěn, a zároveň zvažovat oblasti použití výrobků z různých materiálů.

Dokončení koupelny z PVC panelů. A zdá se, že dlaždice na stěnách

Materiály pro výrobu stěnových panelů pro zdobení interiérů

\ t

Výroba deskových stěnových panelů pro zdobení interiérů byla nyní uvedena do provozu, což umožnilo citlivě snížit jejich náklady. Pokud hovoříme o přístupnosti, pak si každý může vybrat cenovou kategorii, která je pro něj vhodná vzhledem k materiálu, ze kterého jsou tyto výrobky vyráběny. Zvažte, co lze vyrobit z různých typů stěnových panelů. Hlavní materiály na policích jsou:

 • Stromje nejekonomičtější a nejpohodlnější, ale zároveň poněkud drahá varianta;
 • Desky z dřevovláknitých desek nebo dřevotřískových desek- levnější, avšak s nevýhodami, o nichž bude pojednáno níže;
 • Plastje dosavadní cenově nejdostupnější plast;
 • Sádra asádrovec vinylje relativně nový materiál na ruských policích;
 • Korkové deskyjsou také zajímavé z hlediska kvality a lehkosti;
 • Skloje esteticky neutrální materiál, ale spíše křehký a obtížně montovatelný;
 • Akustický panel- dokonale splňuje funkci zvukové izolace;
 • Pomocí 3D vzorulze přiřadit všechny uvedené materiály. Hlavní je zde technologie kreslení.

Dobře, nyní považujme každý z těchto typů podrobněji za pochopení všech pozitivních i negativních stránek.

Zde jsou - panely z umělého dřeva

Vnitřní dekorace na stěnu dřevěnými panely a jejich pozitivní vlastnosti

Skutečnost, že se jedná o materiál šetrný k životnímu prostředí, rozhodně nestojí za to. Je také obecně známo, že je dostatečně teplá a je nepravděpodobné, že by někdy ztratila svůj význam. Jen málokdo si však myslí, že dřevěné stěnové panely velmi dobře absorbují hluk, což znamená, že se v místnosti stane klidnější, a dokonce i sousedé budou slyšet zvuky z bytu méně.

Se sortimentem, který je nyní k dispozici v obchodech s hardwarem, můžete snadno vybrat libovolnou požadovanou strukturu. To znamená, že je možné vyzdobit stěny dřevěnými panely pro všechna plemena a barvy. Takový materiál má samozřejmě své nevýhody, které však nejsou příliš významné. A přesto nenelze je zmínit.Hlavní věc je, že stěnové panely ze dřeva se bojí vlhkosti, což znamená, že se nemohou používat v koupelně.K řešení tohoto problému existují alternativy. Například, aby nedošlo k narušení obecného stylu místnosti, můžete použít jiné materiály, které se nebojí vlhkosti. To může být nástěnný panel pro dřevo, vyrobený z PVC.

Starožitný starožitný minimalismus je dobrým řešením pro interiér

Co se týče montáže, častěji se vyrábí na kovovém rámu z profilu. A přestože to způsobuje určité nepříjemnosti, například mírný pokles v prostoru místnosti, umožňuje také skrytí nepravidelností a závad v podlahách.

Důležité!Stěnové obložení lze také provést různými lepidlovými směsmi za předpokladu, že povrchy jsou poměrně hladké. V tomto případě zmizí problém zmenšení plochy místnosti.

Hlavní výhodou tohoto materiálu je však jeho estetika. Bez ohledu na životní prostředí bude tato dekorace skvěle vypadat.

Dřevovláknité desky a dřevotřískové desky - jaké nevýhody lze v těchto materiálech zaznamenat

Pokud hovoříme o dřevotřískové desce, hlavní nevýhodou je samozřejmě její hmotnost. Těžké panely vyrobené z dřevotřískových desek jsou pro instalaci spíše nepohodlné. A přestože výrobky z DVP jsou zbaveny tohoto nedostatku, mají jednu společnou - vlhkost v místnosti je pro ně destruktivní.Ajestliže jeden hit nějakého kapaliny na přirozeném stromě neohrožuje nic (vy můžete jednoduše otřít to a zapomenout na to), například, panel zdi vyrobený z dřevovláknité desky nebo dřevotřískové desky může okamžitě stát se nepoužitelný, protože lepidlo v jejich složení není schopné držet mokré čipy.Výsledkem je, že místo, kam voda vnikla, je znatelně silnější (objevuje se jakýsi puchýř). A takové ztluštění už nemůže být ničím odstraněno.

Dřevotříska je poměrně těžký materiál a povrchová úprava těmito štíty není snadná

Související článek:

Odolná dřevotříska odolná proti vlhkosti. V tomto článku se budeme zabývat výhodami a nevýhodami materiálu, velikosti, průměrných cen, recenzí, stejně jako tajemství správné instalace desek vlastními rukama a dalšími užitečnými tipy.

Výzdoba interiéru s nástěnnými panely MDF

Nicméně nátěrové hmoty jsou dnes velmi rozmanité a některé jsou schopny výrobek lehce chránit před vodou. Mezi nimi je nejznámější MDF.3D panely s takovým povlakem vypadají velmi dobře. Ideální pro podobný materiál pro školku nebo ložnici.

Důležitý tip!Při nákupu tohoto materiálu se seznamte s certifikáty shody pro zboží v obchodě. Levné a ne kvalitní dekorativní MDF panely pro stěny mohou mít nepříjemný zápach a vydávat škodlivé, toxické látky, které vy a vaše děti budete muset dýchat. V tomto případě jsou poskytnuty zdravotní problémy.

Panely MDF vypadají pod cihlou docela zajímavě a vytvářejí iluzi neomítnuté stěny. V poslední době se podobný styl dokončování stal velmi populární.

A MDF s povlakem MDF. Vypadá to jako přírodní dřevo

Související článek:

MDF - co je to a pro co funguje? Z tohoto článku se můžete dozvědět důležité vlastnosti tohoto materiálu, jeho výhody ve srovnání s alternativami a mnoho dalších užitečných informací.

Výzdoba interiéru s PVC panely - nejlevnější způsob

Dekorační panely z PVC jsou široce používány při zdobení prostor, a to nejen z důvodu jejich nízké ceny. Jejich hlavní výhodou je všestrannost. Koneckonců, tento materiál se nebojí vlhkosti a velmi dobře snáší teplotní rozdíly. Samozřejmě nemluvíme o zimním počasí mimo prostory, ale malé zvýšení vysoké vlhkosti, které může být v kuchyni nebo v koupelně, nemůže způsobit poškození těchto panelů. Kromě toho je instalace tohoto materiálu poměrně jednoduchá. Dokonce i domácí mistři ji mohou provádět bez jakýchkoliv specifických znalostí a dovedností.

Malé nepravidelnosti povrchu nenarušují instalaci desek z PVC na stěnách, a to ani v případě lepicích kompozic, což významně pomáhá šetřit prostor.No, vezmeme-li v úvahu koupelny a koupelny, lze to poznamenat poměrně jednodušečištění jejich povrchů před různými kontaminanty. V tomto případě je možné použít různé kapalné detergenty nebo formulace na bázi gelu.

Na základě skutečnosti, že použití plastových dekorativních panelů je nejběžnější, poskytneme podrobné pokyny pro jejich instalaci, které budou jistě užitečné pro začínající řemeslníky.

Různé produkty z MDF. Můžete si vybrat libovolnou barvu​​

Důležité!Při výběru podobného dokončovacího materiálu byste měli věnovat pozornost zápachu, který může pocházet z plastových panelů pro vnitřní stěny. Nízká kvalita výrobků může vydávat velmi ostré a nepříjemné pachy, což samozřejmě nepřinese pohodlí v opravárenské oblasti.

Pokud jde o barvy, její sortiment je mnohem rozmanitější než u jiných materiálů. Nejžádanější jsou konstrukční výkresy nebo panely. Také poměrně velký zájem mezi spotřebiteli a způsobit plastové panely pro vnitřní výzdobu pod cihlou.

A samozřejmě nemůžete ignorovat povlak z plastu, napodobující přírodní materiál. To může být plastový panel pod stromem nebo dekorativní kámen. Jen aby nedošlo k porušení integrity složení v bytě, do koupelny a kuchyně, můžete použít podobný povrch. No, a jak bylo zmíněno dříve, měl drahý čtenář představu o tom, jak instalacipodobných dekorativních panelů, vezměte v úvahu jednu z jeho možností, například prosklenou a izolovanou lodžii v bytě.

Pořadí a nuance instalace plastových dekorativních panelů: podrobné pokyny s fotografickými příklady

\ t .
Foto Opatření, která mají být přijata
Nejprve je nutné upevnit plášť na izolovanou stěnu. Může být dřevěná i kovová. Podobná konstrukce, v závislosti na základním materiálu, je upevněna na šrouby nebo hmoždinky hřebíků
Pokud se používají samořezné šrouby, je pohodlnější pracovat se šroubovákem
Vzdálenost mezi latě latě by měla být asi 50-60 cm
Kontrolujeme pomocí úrovně, zda rám přesně stoupá. V našem případě je pozorována mírná odchylka
Uzavříme desku z pěnové desky (lze použít všechny dostupné materiály) a přitáhnout kolejnici ke stěně
Tentokrát je vše v pořádku, což znamená, že může pokračovat
Spodní lišta lišty by měla být mírně vyšší než podlaha (přibližně 1-2 cm)
Komplexní rohy a parapety se obcházejí kousky pásků přibližně takto
Stropní soustružení se provádí podobně. Ve všech rozích obvodu stěny by měl dostat obdélník - pro extrémní panely je to velmi důležité
Instalace prvního panelu ...
... a také zkontrolovat s instalační úrovní - to je velmi důležité
Poté se panel upevní šroubem s podložkou z okraje, aby mohl být zakryt následujícím prvkem
Instalace druhého panelu ...
... srovnáním s první tak, aby nezůstala žádná mezera a šev byl prakticky neviditelný. Rovněž je upevníme šroubem. Dále tímto způsobem pokračujeme v práci až na konec zdi.
Pokud je to nutné, panel zúžte, odřízněte ho pomocí montážního nebo papírového nože
Komplexní výčnělky jsou měřeny a taženy, je proveden malý řez ...
... a poté se řezy řezají pilou
Nyní musíte vložit panel do drážky předchozího a upevnit jej na místě
Takové dokončovací pohyby pomohou vytvořit úhledný úhel
Připevněte je k hotové stěně pomocí šroubu ...
... a vložte panel další stěny
Nyní pokračujeme ve stejných akcích v kruhu
Poslední panel se montuje opačně. Nejdříve jej vložíme do cílové čáry ...
... a pak úhlednězatlačení do drážky předchozího panelu ...
... a kombinovat je, odstraňovat mezeru
Zbývá nainstalovat rohy ve tvaru písmene F na dveřní a rámové zarážky

Jak vidíte, v této práci se nevyskytují žádné obtíže a zároveň platí, že platba za služby profesionála může mít za následek značné částky.

Sádrové a sádrové vinylové panely - jaké jsou jejich vlastnosti?

Pokud jde o sádrokartonové panely, je třeba poznamenat, že navzdory pohodlí jejich instalace mají několik nevýhod. Nejprve sádrové panely absorbují vlhkost velmi dobře. A pokud v ložnici bude jen suchý vzduch, pak v kuchyni takové panely budou absorbovat nejen šplouchání dřezy, ale také všechny vůně, které se časem velmi nepříjemné.

Také je třeba věnovat pozornost nákladům na sádrokartonové panely pro vnitřní nástěnné dekorace.S odlišnou strukturou může cena za takovýto konečný materiál stoupat na obrovskou velikost, což znamená, že tuto opravu nelze nazvat rozpočtem.

Pokud jde o odolnost proti vlhkosti, zlepšil se vinylový sádr. Ale omítka je sádra.Tento materiál má ještě jednu podstatnou nevýhodu: panely ze sádrových vinylových stěn, stejně jako jednoduché sádrové panely, mají poměrně velkou hmotnost, která se může při zvýšené vlhkosti ještě zvýšit.

Sortiment materiálů pro sádrokartonové povrchové úpravy stěn

A přesto musíte zaplatit poctu, takový dokončovací materiálnení špatný ukázal v nových budovách. Pokud někdo neví, nově zřízené domy „hrají“ dalších 3-5 let. To je způsobeno postupným srážením základů. Jsou to právě vinylové desky ze sádry a sádry, které tyto deformace dobře snášejí.

Nástěnné panely Cork: výhody, nevýhody a možnosti montáže

Výhody tohoto materiálu jsou více než dostačující. Kromě dekorativní funkce jsou nástěnné korkové panely také praktické.Ve skutečnosti se jedná o vynikající ohřívač a materiál, který dokonale izoluje hluk.

V zásadě je instalace provedena na lepidle. Tam jsou korkové dýhy panely, které jsou instalovány pomocí speciálních zámků, ale jejich cena je velmi vysoká a je nepravděpodobné, že bude cenově dostupné pro průměrné domácí řemeslník. Takové nástěnné korkové panely jsou méně pravděpodobně instalovány osobou, která je kupuje.

Korek na zdi vypadá docela dobře, ale spíše špatně

Pokud věnujete pozornost cenovým kategoriím podobného materiálu, lze konstatovat, že jsou rozděleny do tří skupin:

 • Corkboard panely - mají nejnižší náklady;
 • Z korkové dýhy - nejdražší;
 • Směs dýhy a strouhanky je variantou průměrné cenové kategorie.
Je důležité vědět!Lepidlo na korkové panely vyžaduje speciální, a proto obvyklé "tekuté nehty"není dost. I když mnozí řemeslníci říkají, že je možné použít obvyklé lepidlo Moment, tuto možnost nedoporučujeme. Kromě vysokých nákladů na samotnou lepicí základnu hrozí nebezpečí nerovnoměrné montáže. Současně k odstranění těchto panelů je nepravděpodobné, že uspěje, aniž by je zkazil.

Některé výrobky s vyššími náklady již mají lepicí povrch. Rozdíl v ceně je více než vykompenzován nedostatkem potřeby kupovat skladbu odděleně.

Nástěnná dekorace s korkovými panely má také své vlastní nuance. Například instalace sama o sobě nezačíná v rohu místnosti, ale od středu podél pásu taženého po úrovni instalace. Tím se vyhnete nesrovnalostem.

Tato korková krytina je však již zajímavější

Takový materiál samozřejmě nelze použít ve vlhkých prostorách, což je nepochybná, i když pravděpodobně jediná nevýhoda. Abychom pochopili, co se děje s takovým plátnem ve vlhkém prostředí, můžete jednoduše vyvolat termosku s podobnou zátkou. Když se rozpadne, bobtná a zvětšuje se. Z tohoto důvodu jsou korkové nástěnné panely používány pouze v místnostech s normální vlhkostí.

A přesto jsou v bytě pokoje, kde je takové pokrytí někdy prostě nutné. Jde o školku. Konec konců, kromě hluku a tepelné izolace, je korkové plátno elastické a měkké. Takže i když dítě udeří, takové panely ho ochrání před vážnými zraněními.

Panely ze skleněných stěn -estetika a styl drahého interiéru

Pro nikoho není žádným tajemstvím, že sklo dlouho přestalo být pouze materiálem pro okenní otvor. V současné době se používá k výrobě stolů, umyvadel pro kuchyně a dokonce skříní s umyvadly pro koupelny. Vyhnout se takovému úvodu a dekoraci.

Použití skleněných panelů pro stěny je v každé místnosti naprosto přijatelné, i když jsou nejběžnější v koupelnách, koupelnách a kuchyních.Ale použití těchto materiálů u dětí je na rozdíl od korku nežádoucí. Konec konců, bez ohledu na to, jak odolné je sklo, zůstává v průběhu hry riziko poškození.

Sklo v cíli je vrcholem stylu, i když je poměrně obtížné jej instalovat

Kromě nedostatků lze kromě nestability k mechanickému namáhání označit za vysoké náklady a mnoho instalačních potíží. A ačkoli mnoho mistrů, kteří se dlouhodobě zabývají těmito panely a říkají, že všechno je velmi jednoduché, začátečníci by neměli dělat tento druh práce. Samozřejmě, pokud v okolí není zkušený mentor.

Panely ze skleněných stěn mohou být buď průhledné, nebo s kresbou jakéhokoliv vzoru nebo texturou nebo 3D. Co se týče metod spojovacích prostředků, nejčastěji se jedná o upevnění průchozím šroubem nebo „do drážky“ s již pevnými dřevěnými, plastovými nebo hliníkovými konstrukcemi. Instalace na lepicí podklad není provedena.

Stěnové panely pro zvukovou izolaci: co jsou vyrobeny a jak jsou namontovány

Panely akustické nebo hlukové pohlcení jsou v dnešní době poměrně žádané. Je možné, že z tohoto důvodu výrobci nabízejí mnoho možností pro jejich provedení. Jaké jsou tedy tyto výrobky?

Příklad fotografie Výrobní materiál Obecný popis

Dřevěná vlákna Dřevěná vlákna jsou navzájem spojena pomocí cementu nebo sádry, po které jsou z této hmoty vyrobeny malé desky. Barva tohoto materiálu může být jakákoliv
Čedič

Základ - prakticky stejná minerální vlna na bázi čediče. Mají mikrolehčí požární konstrukci
Panely ze sádrokartonu Obyčejná sádrokartonová deska s různými otvory. Lze natírat v jakékoliv barvě vhodné pro interiér
Sádra Panely jsou k dispozici v různých formách a reliéfech
Laminátové materiály Tloušťka desky pokryté skleněnými vlákny může být až 5 cm.
Polyuretan Snadná instalace a lehký materiál z pěnové hmoty. Standardní barva je šedá. Reliéf - libovolný
Melaminové panely Syntetický materiál, který dokonale absorbuje zvuk. Barvení v požadované barvě je povoleno

Obecně dekorativníAkustické panely nebyly až donedávna používány, ale dnes získaly obrovskou popularitu. Vysvětlení je jednoduché - pokud hudebník žije v bytě, není vždy možné pozorovat ticho, které není pro sousedy příliš příjemné. Použití akustických stěnových panelů tyto problémy eliminuje.Používá se podobný nátěr nejen na stěnách. Koneckonců, lidé žijí v bytových domech zdola a výše. Proto se používají také akustické stropní panely.

Nejzajímavější kombinací pozitivních kvalit je však dosaženo při dokončení dětských heren s takovým materiálem. Konec konců, dítě potřebuje hlučné a aktivní hry. Současně s pohlcováním zvuků, umisťování měkkých panelů na stěnu zachrání děti před zraněním při pádu nebo nárazu na zeď.

Vnitřní obložení se stěnovými 3D panely

Nejpřekvapivější materiál na úpravu vzhledu se objevil na regálech stavebních obchodů poměrně nedávno, ale již si získal oblibu mezi řemeslníky. Ačkoli některé z jejich podobnosti jsou přítomny iv interiérech středověkých hradů. Zřejmě to není nic za to, že říkají, že nový je dobře zapomenutý starý.

Konstrukční řešení pro 3D konečnou úpravu je velmi stylové

Takové tvarované 3D panely mohou být dřevěné nebo plastové, sádry nebo skla.Proto mohou najít své fanoušky ve všech segmentech populace. Například, pokud má člověk rádekologicky šetrné a přírodní materiály, nákup dřevěných 3D panelů pro stěny bude optimální, a pokud potřebujete něco levnější, můžete věnovat pozornost PVC.

Je velmi obtížné vysvětlit, jak tyto výrobky vypadají slovně. Proto navrhujeme zvážit vzhled 3D panelů pro stěny v interiéru, jejichž příklady jsou uvedeny níže.
Při instalaci takových panelů stojí za to zastavit se podrobněji. Je třeba poznamenat, že například sádra má poměrně velkou hmotnost. Toto by mělo být vzato v úvahu při výrobě děl

Důležité upozornění!Při zahájení instalace 3D sádrových panelů se ujistěte, že je povrch suchý, plochý a čistý. Neměli byste experimentovat s adhezivními kompozicemi - pro tento materiál potřebujete speciální. Jinak je pravděpodobné, že veškerá práce bude zbytečná a může být nebezpečná. Samotná instalace začíná od spodní řady a pokračuje vodorovnými pruhy.

Nyní je snadné koupit formy pro 3D sádrové panely. V tomto případě se nemusíte obávat, že během instalace dojde k přerušení jednoho z nich. Vždy ho můžete vyměnit za nový.

Montáž a provoz dekorativních panelů ve vlhkých a teplých místnostech

Nezkušení řemeslníci se často dopouštějí chyb při dokončeníprostory, jako je kuchyně, koupelna nebo koupelna, s použitím materiálů, které nevydrží vlhkou atmosféru. Ano, to není překvapující. Opravdu, v obchodech někteří bezohlední prodejní konzultanti jdou k podvodu, aby zvýšili prodej. A dokonce i zkušení lidé se často setkávají s tím, že namísto materiálu odolného proti vlhkosti se snaží prodávat nejběžnější a levné.

Koupelna v tmavých barvách je poměrně neobvyklým řešením

Nyní se pokusme zjistit, jak se s takovými podnikateli nechytit, takže později neskouseme lokty při pohledu na poškozené stěny v koupelně nebo v kuchyni.

Nejprve byste se měli rozhodnout, v které místnosti bude dokončování dokončeno. Koneckonců, vlhkost je jedna věc v koupelně, a úplně jiná je teplota a pára z povrchu vaření v kuchyni. Přirozeně, přírodní dřevo, dřevotřískové desky a dřevovláknité desky, okamžitě propustíme. Můžete také odložit a sádrovec, který absorbuje hodně vlhkosti. Existují tedy pouze dva materiály, které lze v těchto prostorách použít - to je sklo a plasty, které nyní budeme podrobněji zvažovat.

Zdobení stěn koupelny a koupelny - které panely si vybrat?

V těchto prostorách je samozřejmě zapotřebí materiál, který nebude absorbovat vlhkost. Pro tento parametr bude nejvhodnější PVC nebo plast. Kromě toho jsou v koupelně místa, kde dekorativní stěny nejsou potřeba, a to by mělo být také zohledněno. V tomto případě je musíte obejít(např. umyvadlo nebo koupelna). Pouze plastové panely odolné proti vlhkosti pro stěny jsou v tomto případě nejpřijatelnější díky jednoduchosti jejich ořezávání.

Pokud například vezmeme sklo, pak i když se nebojí vlhkosti, má významnou nevýhodu - nemůže být odříznut, protože je to nezbytné doma.Závěr - nejúspěšnějším řešením by bylo použití plastů pro vnitřní výzdobu koupelny s nástěnnými panely.

Pro tyto prostory existuje ještě jedno řešení. Zajímavým a cenově dostupným řešením mohou být vodotěsné desky pro stěny s nátěrem podobným linolea. Ale stále s panely takový materiál nelze srovnávat.

Je-li v kuchyni, pak je to sklo

Kuchyně a materiály pro jejich konečnou úpravu

A opět zastavíme volbu jedné ze dvou možností. Ale v tomto případě je to naopak - pouze sklo, a bezpochyby. A teď vysvětlíme proč.Moderní dekorační panely do kuchyně ze skla jsou dostatečně silné, nebojí se vysokých teplot ze sporáku a jsou velmi snadno čistitelné. Nezáleží na tom, který detergent se používá. Také k pozitivním vlastnostem lze přičíst a jejich šetrnost k životnímu prostředí.No, asi to nestojí za to mluvit o estetickém vzhledu, všechno je jasné bez slov.

Jediná nepříjemnost, která může nastat při výběru takového materiálu, je poměrně složitá instalace ozdobných panelů na kuchyňskou stěnu. Ale pořádkompetentním přístupem a důkladným studiem informací o této problematice je tato práce poměrně proveditelná.

Pokud jde o strukturu, s tak širokým sortimentem podobných výrobků, můžete si vybrat, co se vám líbí, zda se jedná o obyčejnou dvourozměrnou krajinu nebo nástěnné panely pro kuchyň pod cihlou. Kromě toho zde existuje tolik příležitostí, že pokud je všechny uvedete, pak je nepravděpodobné, že by se jednalo o jeden článek. Ale jedno z řešení stojí za zmínku.

Pokud je zvolena skleněná deska, která je instalována jako zástěra v blízkosti pracovní plochy kuchyně, může být umístění přímo za sklem LED pásu velmi zajímavá a jednoduchá volba. V tomto případě je kromě krásy také praktická složka. Koneckonců, když je podsvícení zapnuto, pracovní plocha bude osvětlena, což nemůže selhat v domácnosti. Kromě toho, podle četných studií, toto světlo není jen pohodlné, ale nutné při práci v kuchyni.

Zástěra ze skla s vnitřním osvětlením - krása a praktičnost v jednom řešení

Související článek:

Omyvatelná tapeta do kuchyně: katalog fotografií -ideas, který byl zkontrolován v našem přehledu, vám umožní vybrat si nejlepší varianty bez chyb od odrůdy, která je prezentována na moderním trhu .

Ceny kuchyňských stěnových panelů a kde je koupit

Nástěnné panely pro interiérové ​​dekorace si můžete koupit v každé budověobchod. Pokud nebyly nalezeny požadované barvy nebo typy, je vždy možnost objednání přes internet. Pokusme se porovnat náklady na různé typy těchto dokončovacích materiálů.

Zobrazení panelu Rozměr, mm Zbarvení
Náklady, rub.
Plast 2700 x 250
Benátská broskev
225
Plast 2700 x 250


Tmavá krajka
270
MDF 2440x1220


Červené cihly
1700
MDF 2440x1220


Pálené cihly
3200
Sklo 1000x1000
Citrusová směs
4200
Sklo 1000