Design interiéru malé kuchyně: fotografie úspěšných příkladů s užitečnými doporučeními

Design interiéru malé kuchyně na fotografii v časopise, i když to vypadá velmi působivě, v praxi pro mnoho nováčků, to může být velmi těžký úkol. Dnes budou redaktoři HomeMyHome.ru předkládat doporučení, jak realizovat požadovaný projekt bez velkých nákladů a nervů. Díky této publikaci se dozvíte, jak rozumně hodnotit své schopnosti při práci na zlepšení kuchyňského koutu. Dozvíte se, jak zařídit nábytek, uspořádat mycí prostor a zástěru, dát do pořádku strop a podlahu, stejně jako provést dokončovací práce a dekorace. Budeme se také zabývat malými projekty a návrhem ateliérů.

S přesným plánováním, a to i v malém objemu, bude možné poskytnout pohodlí a pohodlí

.

Uspořádání a design interiéru malé kuchyně s fotografickými příklady

Nejtěžší změnou je známý způsob života a pohledy na kuchyni. Zejména když nosná stěna stojí v cestě nápadům designu. Navíc je často obtížné provádět změny v konstrukci okenních a dveřních jednotek. Zásadní význam má tvar místností, výška stropů. Proto by práce měla začít studiem možných nuancí přestavby. První věc, kterou je třeba udělat, je otevřít technický pas prostor a pochopit, který projekt potřebujete hledat informace. Kromě toho dokument zjednoduší práci na měření místnosti.

Připravte plán nemovitosti s přesnými rozměry

Důležité údaje jsou uvedeny na schématu:

 1. Tyto stěny
  nejsou kapitálem. Proto, pohyb příček, expanze uliček.
 2. Je nezbytné stanovit složení a parametry povinných pro budoucí uživatele technického vybavení .
 3. Velikost oken ve výškových budovách je zakázána měnit. Rozšíření je však užitečné.obytný prostor s prosklením a izolací balkonů /lodžií

  .

 4. Informace!Věnujte pozornost systému inženýrských sítí. Větrací kanály a některé další komponenty mohou mít významný vliv na konstrukci a uspořádání malé kuchyně.

  Podobný výkres je jednoduchý, ale není dostatečně informativní

  Volumetrické uspořádání je mnohem pohodlnější pro studium.

  Moderní software umožňuje experimentovat s realistickými objekty vytvořenými ve 3D

  Můžete se pokusit vytvořit takové modely sami, nebo můžete pověřit profesionála. V nepřítomnosti zkušeností a touhy ušetřit peníze, můžete si udělat maketu místnosti z lepenky s ohledem na skutečné proporce a velikosti. Nezapomeňte vystřihnout obrysy skříňového nábytku, stůl a židle, velké domácí spotřebiče z tlustého papíru. Vyzkoušejte výsledný vzor ve skutečné místnosti a získejte představu o tom, jak bude vaše kuchyně vypadat po přestavbě a opravách.

  Vytvořte seznam základních kuchyňských a doplňkových zařízení. Specifikujte požadavky hostesky na organizaci pracovního prostoru, skladovacích nádob a potravin. Samozřejmě nesmíme zapomenout na preference stylu.

  Užitečná služba:

  Zejména pro naše čtenáře navrhujeme použít pohodlný online kuchyňský návrhář , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítatnáklady na kuchyňský set.

  Náměstí Kuchyně

  V této variantě je přípustné použít různé varianty uspořádání skříňového nábytku, protože se předpokládá přibližně stejná vzdálenost mezi stěnami. V každém případě nezapomeňte na místo obsazené dveřmi otevírání dveří.

  Ve ​​čtvercové kuchyni, dokonce i na malé ploše, lze skříňový nábytek instalovat tradičním způsobem s písmenem „G“

  .

  Provedení ve tvaru písmene U umožňuje maximálně využít volný prostor. Je pouze nutné se ujistit, že během provozu nebudou žádné potíže

  V tomto projektu se nám podařilo najít prostor pro pohodlnou dvojitou tabulku

  .

  Úzká obdélníková kuchyně

  V těchto prostorách je skříňový nábytek s velkými domácími spotřebiči instalován podél jedné stěny. Naopak, pokud je dostatek místa, umístěte kompaktní tabulku . Místo sedacích souprav se používají židle, které lze v případě potřeby rychle odstranit z uličky.

  Vybavení úzké kuchyně

  Typické konstrukční řešení pro takové prostory. Odstranění širokého okenního parapetu a instalace plnohodnotného stolu na prázdném sedadle

  Vlastnosti různých barevných řešení

  V relativně malém prostoru lze vyloučit klaustrofobní podmínky. Pro vizuální expanzi prostoru se používají bílé, béžové a jiné lehké druhy povrchových úprav. Svislé čáry „zvětšují“ výškustropy. Horizontální - "make" místnost širší.

  Nasycené tóny mají nadměrný emocionální dopad, proto je používejte opatrně

  .

  Materiály dokončovací pro výzdobu malé kuchyně

  \ t

  Při zpracování návrhu projektu malé kuchyně zvažte výše uvedené informace. Preferujte lehké tóny. Nezapomeňte na časté větrání, rychlé změny teploty a vlhkosti. V této místnosti je míněn intenzivní provoz, a proto by odpovídající povrchy měly mít vysokou odolnost proti otěru. Užitečná je snadná péče, zachování vzhledu po mnoha cyklech čištění.

  Podlaha a strop

  Levná praktická podlaha může být vyrobena z keramických dlaždic. Vyberte si speciální výrobky, které se nestanou příliš kluzké, když narazí na povrch vody. Pro udržení potřebného klimatu v místnosti používaly elektrické nebo vodou vyhřívané podlahy. Při instalaci dostatečně výkonného systému je možné demontovat běžné radiátory, čímž se uvolní další prostor.

  Desky, parkety a laminát se používají méně často. Takové povrchy v obtížných podmínkách se rychle stávají nepoužitelnými. Při výběru takových materiálů se získají modifikace s vyztuženými ochrannými vrstvami a hluboká impregnace z hnití.

  Hromadná podlaha

  Příklad na fotografii ukazuje estetické výhody nových stavebních technologií při dokončovánímalá kuchyňka. Za zmínku také stojí:

  • možnost montáže na jakýkoliv podklad;
  • ředidlo;
  • odolnost vůči alkalickým, kyselým, jiným agresivním sloučeninám;
  • lehkost a pružnost, protiskluzové vlastnosti podlah s polyuretanovými aditivy;
  • Trvanlivost a pevnost povrchů na bázi epoxidových pryskyřic.

  V takových stavebních směsích pro dekoraci nejsou žádné složky škodlivé pro zdraví a způsobující alergické reakce. Nedostatek technologických švů zjednodušuje údržbu, zajišťuje ochranu před vlhkostí. Na stropě je lepší použít omyvatelný nátěr nanesený na povrch betonové desky zarovnané tmelem. Alternativně, s dostatečnou výškou, nainstalujte sádrokartonovou konstrukci. Získejte speciální desky, které jsou určeny pro místnosti s vysokou vlhkostí.

  Levné bělení ztmavne s časem, takže se nedoporučuje používat. Je obtížné čistit módní strečové stropy. Jednoduchá tapeta na bázi papíru absorbuje vlhkost, pachy, znečištění.

  Stěny a zástěry

  Pro zdobení stěn zvolte materiály s ohledem na výše uvedené vlastnosti. Vhodná vodovzdorná barva, která nezanechává stopy na oděvu. Tapeta je vybrána na vinylovém nebo netkaném základu. Některé modely lze čistit kartáči a mýdlovými roztoky. Samozřejmě, že tyto výrobky jsou dražší ve srovnání s standardní tapety.

  Freskanebo fotografie tapety - další účinný způsob, jak "zvýšit" objem krásné malé kuchyně

  Zvláštní pozornost by měla být věnována dokončení zástěry. Právě v této zóně jsou prováděny komplexní technologické operace. Je třeba vzít v úvahu zvýšenou intenzitu negativních vnějších vlivů, přítomnost tuků, potravinářských barviv.

  Tradiční verze je klasická keramická dlažba

  Dekorace z jemné mozaiky

  Původní výkres chráněný skleněnou deskou

  Zástěra vyrobená z nerezové oceli harmonicky vypadá vedle kapoty, dřezu a dalších výrobků z podobných materiálů

  Související článek:

  Nejvhodnější variantou pro zdobení varné zóny jsou kuchyňské zástěry - skinali, jejichž fotografie jsou uvedeny v naší recenzi. Proč získali takovou popularitu dál.

  Nábytek pro malou kuchyňku s fotografickými příklady

  Při posuzování těchto interiérových prvků vyhodnocujte estetiku ve spojení s funkčností. Tento přístup zabrání chybám při výběru správných produktů v širokém spektru moderních komerčních podniků. Věnujte pozornost doporučením výrobců pro řádnou péči, oficiální záruku.

  Skříňový nábytek a skladovací systémy

  \ t

  Při výběru skříní ve tvaru písmene U a vytvoření dvou čar na jedné straně můžete snížit šířku náhlavní soupravy.Výrobní společnosti nabízejí změnu velikosti v určitém konstrukčním rozsahu za přiměřený poplatek. Následující příklady na fotografii pomohou udržet roztomilý design a poskytují vysokou úroveň pohodlí ve velmi malé kuchyni.

  Namísto volného prostoru se zástrčkami se zabudované zásuvky na zábradlí instalují pod hlavní skříně

  .

  Výsuvné regálové stoly

  Takové konstrukce pomohou použít každý centimetr kubického volného prostoru

  Pro organizování skladování nádobí a jiných věcí na těžko přístupných místech budou použity zvláštní mechanismy

  .

  Pohodlný otočný karusel

  V kompaktních kuchyních je skříňový nábytek nastaven do plné výšky stěn ke stropu. Dalším plusem je odstranění horních mezer, „lapačů prachu“

  Kompaktní otevřené police, namísto velkých nástěnných skříní, dobré nápady na fotografii k vytvoření harmonického designu malé kuchyně v bytě

  Racionální použití zástěry s použitím speciálních kolejnic, háků, závěsných držáků

  Související článek:

  Kuchyňské sety: foto s příklady různých stylových rozhodnutí, výběru materiálů pro fasádní a stolní desky, rozměry, použití vhodné konfigurace nábytku s přihlédnutím k vlastnostem místnosti a požadavkům uživatelů, přehled příslušných výrobců a. \ taktuální nabídky trhu - v naší publikaci.

  Jídelna

  Je-li to možné, je lepší přesunout tuto funkční oblast do jiné místnosti. Kuchyně bude sloužit výhradně pro kulinářské operace, skladování nádobí a potravin. V praxi je však často nutné aplikovat jiná řešení.

  Speciální kompaktní nábytek. Deska stolu se v tomto modelu odvíjí. Noha je v takové transformaci posunuta tak, aby vytvořila dodatečnou podporu

  Upevnění ke stěně

  Jídelna u okna

  Skládací židle v případě potřeby odstraněny

  Věnujte pozornost původnímu přívěsku, který umožňuje pohodlné skladování nábytku. Deska stolu se zvedne a upevní v této poloze pomocí speciálního zařízení. Podpěra se otočí na stranu.

  Široký parapet slouží jako jídelní stůl

  Průhledné sklo nepostřehnutelné, i při dostatečně velkých rozměrech

  Maskování s použitím speciálních výkresů

  Článek na toto téma:

  Kuchyňský kout pro malou kuchyňku. Vlastnosti, typy, výhody, kritéria výběru, velikost, vlastní ruce, přehled populárních modelů, užitečné tipy a rady - v naší publikaci.

  Navrhněte malou kuchyňku s barovým pultem

  Toto doplnění se používá namísto tradičníhojídelní stůl. To je užitečné pro rychlé snídaně, noční občerstvení. Vysoké židle zabírají trochu místa.

  Fotografie barových pultů různých provedení v malých čtverečních kuchyních

  Osvětlení v interiéru malé kuchyně

  V současné době se zařízení LED často používají k vybavení těchto místností. Tyto lampy spotřebovávají minimum elektřiny s vynikajícími technickými indikátory. Udržují si svou funkčnost po dlouhou dobu v obtížných provozních podmínkách. Kompaktní rozměry umožňují zvolit vhodná místa pro instalaci bez významných omezení.

  Informace! Klasické žárovky tráví spoustu energie na zbytečné ohřívání atmosféry. Ekonomická zařízení pro vypouštění plynu ve fosforu obsahují toxické látky. Po zničení baňky je nutné důkladné vyčištění prostor.

  V každém případě je užitečné dobré přirozené osvětlení. Blízko umyvadla, pracovní plocha

  Použít několik skupin svítidel: společné, v pracovních prostorách nad jídelním prostorem

  Spodní osvětlení vytváří iluzi „plovoucího nábytku“

  Textilie a výzdoba pro útulnou malou kuchyňku

  Pro čalouněná čalouněná sedadla se volí umělá kůže, která je nenákladná a snadno se zbavuje nečistot. Látkové materiály pro nábytek a záclony jsou nejlépe zakoupeny s malou hromádkou. Speciální impregnace v továrně a přidání syntetických vlákenzvýšit odolnost těchto výrobků proti opotřebení.

  Výrobky této kategorie jsou vybírány ve světlých barvách s malými a středními vzory, bez velkých a příliš výrazných detailů

  Praktický nábytek s čalouněním z ekokožiny je vhodný k doplnění římských záclon, žaluzií, dalšího kompaktního provedení pro návrh okenního otvoru

  Technické vybavení

  Výrobci nabízejí mnoho modelů domácích spotřebičů, které s malými rozměry plně plní své funkce. Pro optimalizaci parametrů nákupů je nutné realisticky posoudit jejich vlastní požadavky.

  Pokud chcete namísto objemné trouby ohřívat pouze vařené pokrmy, můžete na vhodném místě nainstalovat lehkou kompaktní mikrovlnnou troubu

  Šikmá kapota nestojí pro rozměry skříněk

  Kompaktní modely: dřez, plynový sporák, vestavěná trouba

  Jak spojit malou kuchyňku s ostatními pokoji

  Vytvoření jednoho prostoru je přípustné, pokud jsou místnosti odděleny světelnými příčkami. Také rozšiřování obytné plochy na úkor balkonů, teras, lodžií. Nové prostory jsou vybaveny standardními vícekomorovými okny, topnými zařízeními. Celkové investice do těchto projektů mohou být značné. Je to však levnější než koupě velkého bytu.

  Kombinace kuchyně s balkonem. Vezměte prosím na vědomí, že můžete změnit uspořádání chladničky, další velké domácnostitechnika

  Společné prostory s obývacím pokojem a jídelnou

  Místo průchodu můžete vytvořit okno s čítačem sloupců

  Samostatné zóny lze rozdělit uzavíracími oddíly

  Moderní myšlenky z roku 2018 pro návrh malé kuchyně s fotografickými interiéry

  Přesné dodržování stylů je velmi důležité pro malé prostory. I malé nesrovnalosti jsou viditelné v malé vzdálenosti. Níže uvedené informace pomohou neudělat chyby při stavbě a opravách malé kuchyně. Fotky doplněné o užitečné tipy designu.

  Pohled odborníka
  Jaroslav Galaiko
  Vedoucí designér a vedoucí studia Ecologica Interiors Studio
  Položit otázku\ t
  „Nezapomeňte na praktické parametry. Kvalitní projekt vypadá bezchybně, plní své funkce bez zbytečného zatížení uživatelů. “

  Návrh malých malých kuchyní v klasickém stylu s fotografickými příklady

  Při volbě tohoto směru se vyvarujte nadměrné náročnosti. Nezapomeňte, že luxusní empírový styl není vhodný v interiéru malé kuchyně o rozloze 6 m².

  Fasády, čalouněný nábytek, dekorace, lampy

  jsou vybrány ve stejném stylu.

  Design malé kuchyně v Chruščově ve stylu minimalismu, high-tech a loftu

  Tyto oblasti se vyznačují malým počtem složitých prvků. Nápady uvedené na fotografii jsou vhodné pro vytvoření krásného a pohodlného designu malé kuchyně o rozloze 6-8 m².

  Minimalismus

  Loft

  High-tech

  Související článek:

  Loftový styl - co to je. V tomto přehledu se podrobněji podíváme na vlastnosti interiéru v tomto stylu, na to, jak jej vytvořit a jaké materiály nejlépe použít, a také vyhodnotit fotografie nejlepších loftových studií či apartmánů.

  Design malé kuchyně v bytě - styl Provence, foto příklady

  Pastelové barvy a obrazy s přírodními motivy vytvářejí pocit pohodlí a tepla. Chcete-li vytvořit takovou atmosféru, použijte preference klasické francouzské provincie.

  Podobné vzory čalounění a tapet podporují jednotu stylu

  Související článek:

  Kuchyně v provensálském stylu. Hlavní parametry, výběr barev s příklady dokončených projektů, definice dokončovacích materiálů, formulace kritérií pro nalezení nábytku, svítidel, technického vybavení, dekorativního a funkčního příslušenství - v naší publikaci.

  Přehled chyb a další nápověda

  Následující příklady ilustrují kontroverzní a nesprávná rozhodnutí o návrhu. Tyto informace vám pomohou eliminovat chyby při realizaci vašich vlastních i jiných nápadů.

  Zrcadlo v interiéru - standardní technika pro "zvýšení" objemu malých místností

  Foto pečlivě zkontrolujte. Ideální povrch instalovaný v blízkosti umyvadel bude nutné denně čistitznečištění. Zvláštní potěšení přinese odstranění složitých mastných skvrn.

  Míra nenávisti k přesnému hostesku autorovi takového projektu je přímo úměrná výšce stropu

  Dveře jsou nastaveny tak, aby se klapka otevírala směrem ven. Dalším řešením pro úsporu místa je plátno s posunem strany.

  Nasaďte závěsy a nosné lišty pro těžké velké výrobky. Můžete vytvořit výklenek v tlusté zdi

  Velké prvky na výkresech jsou relevantní pouze v kombinaci s jinou místností

  V malých kuchyních nepoužívejte tmavé tmavé odstíny, masivní těžký nábytek. Je lepší nepoužívat složité záclony a záclony složené z několika tkanin. Svislé čáry a výkresy jsou schopny "zvednout" strop. Současně bude vytvořen dojem snížené plochy.

  Fotografie a popisy různých designových technik v této publikaci pomohou určit hlavní akce při navrhování interiéru malé kuchyně. Pro více informací zeptejte se v komentářích.

  Video: příklady konstrukce různých malých rozměrů