Design, který ohromí každého: dekorativní omítka, fotografie v interiéru a možnosti výběru

Poskytnout jejich bydlení individualitu a originalitu - přání každého. Před globální opravou, mnoho studovat na internetu při hledání velmi zvýraznění. Pokud se během hrubovacích prací upřednostňují základní a klasické techniky, jejichž hlavním účelem je spolehlivost, pak je volba povrchových materiálů přistupována výhradně z hlediska estetiky a vnímání. Pokladni designéři v jemné úpravě - dekorativní omítka. Fotky v interiéru a mistrovské kurzy profesionálů ve velkém množství najdete v dnešním přehledu.

Povrchová úprava s imitací skalního výkresu

Co je to dekorativní omítka, rozsah

Ve zobecněném pojetí je dekorativní omítka pastovitá hmota. Může to být stejnoměrná konzistence nebo může být rozptýlena v závislosti na efektu. S touto kompozicí můžete dosáhnout absolutní podobnosti s přírodním kamenem (například mramorem), napodobovat starožitné povrchy. Jakýkoliv typ dekorace vyžaduje předběžnou přípravu stěn.

Každá kompozice může být vyrobena na vodní bázi nebo za použití rozpouštědel. V souladu s tím je dekorativní omítka v prvním případě určena pouze pro vnitřní práce. Fotografie z různých interiérů jsou prezentovány v naší galerii. Materiál na bázi rozpouštědel se používá k úpravě vnějších fasád.

Můžeme rozlišit jednu další klasifikaci podle způsobu dekorace:

 • texturou;
 • dekorativní.

První prácena základě vytvoření reliéfu, druhé - na hru barvy.

Výhody a nevýhody dekorativní omítky

\ t

Dekorativní kompozice mají díky svým fyzikálním vlastnostem řadu výhod oproti ostatním materiálům pro konečnou úpravu:

 • pevnost, odolnost proti opotřebení, snadné použití;
 • odolnost vůči změnám teploty a vnímání slunečního světla, mechanickému namáhání;
 • odolná vůči vodě;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • parotěsný, chrání povrch před plísní.
To je důležité!Pro nátěr nevyžaduje dokonalé vyrovnání stěn, stačí jen propíchnout a natřít povrch. S jeho pomocí můžete zamaskovat malé vady.

Dekorace v obývacím pokoji

Druhy dekorativní omítky, katalog fotogalerie s názvy

Povrchovou úpravu dekorativní omítkou lze provést v libovolné místnosti. Hlavní věc je správná vybrat typ a texturu. Zvažte hlavní módní trendy a design interiérů různých stylů.

Složení strukturní směsi

\ t

Ve svém složení existují malé oblázky. Při zdobení vytvářejí na povrchu jedinečné drážky, na kterých můžete vytvořit krásné vzory a kresby, do obchodní sítě vstupuje bílá dekorativní omítka. Pokud je to nutné, použijte pigment, aby se dosáhlo požadovanéhostínu.

Konstrukční složení na povrchu umožňuje vytvořit libovolné vzory

Vlastnosti strukturovaného složení

Pomocí texturované povrchové úpravy můžete na povrchu znovu vytvořit reliéf: provést imitaci dřeva, kapek, mořské pěny, přírodního kamene, hadí kůže. Tohoto efektu je dosaženo díky široké barvě gamma. Texturovaná směs je vhodná pro všechny interiéry. Stěny můžete zakončit dekorativní omítkou v etno stylu nebo klasikou, high-tech nebo eklektikou. Fotografie zajímavých návrhů na konci článku to potvrzují.

Imitace listů pomocí směsi textur

Související článek:

Texturovaná omítka pro stěny. Fotografie, videa zajímavých možností aplikace, průměrná cena materiálu, jak připravit a aplikovat omítku a užitečné tipy - viz naše publikace.

Co je to flock plaster

Připomíná hedvábnou směs. Složení přidává vícebarevné vločky, které po aplikaci vytvářejí absolutní iluzi přírodního vlákna. Hejno v němčině znamená - vločka. Je příjemný na dotek, připomíná tapetu.

Ve složení existují pouze přírodní materiály. Sádra na stěnách má dobrou vlhkost a prodyšnost, díky které je vhodnější pro dokončovací koupelny, ložnice, dětské pokoje. I se zvýšenýmvlhkost na povrchu nevypadá jako houba a plísně.

Různé složení hejna

Složení mramorové omítky

\ t

Složení obsahuje malé frakce mramoru. Díky různým velikostem aditiv můžete na povrchu získat imitaci přírodního kamene. Vzhled nátěru vypadá draho a ladně.

Mramor dodává povrchové úpravě trvanlivost a spolehlivost, díky které vydrží dlouho, aniž by ztratil své původní vlastnosti. Mramorová omítka se nebojí změn teploty a vlhkosti. Povlak je vhodný pro vnitřní výzdobu bytů i veřejných prostranství.

Absolutní napodobení mramoru na povrchu

Odrůdy benátské

Toto je jeden z nejluxusnějších dokončovacích materiálů, který k nám přišel ze starověkého Říma. V současné době se benátská omítka používá k vytvoření drahých interiérů. Na stěně dekorace připomíná přírodní kámen

Složení lze zahrnout drobné drobky:

 • mramor;
 • křemen;
 • žula;
 • onyx.

Pro vytvoření napodobeniny přírodního povrchu je nutné použít směs dvou až deseti podobných odstínů. Po nanesení všech vrstev musí být povrch broušen. Se správným výběrem barev můžete získat rafinovaný povrch vhodný pro různé designy.

Vzorek povrchu s benátským povrchem

Související článek:

Benátská omítka. V publikaci se podíváme na to, co to je, vlastnosti povlaku, typy, složení, nuance samonosné omítky, aplikační techniku, populární výrobce, doporučení odborníků.

Hedvábná omítka: fotografie v interiéru

Díky jemnému hedvábnému povrchu vypadá povrch s imitací sametu velmi elegantní. Je to jako perleťový lesk. Tento nátěr je vhodný pro vnitřní výzdobu ve stylu klasické nebo moderní. Zvláště dobré to bude vypadat v interiéru ložnice. Fotografie dekorativní omítky "Mokré hedvábí" důkaz.​​

Lesk nátěru hedvábí dodává místnosti dodatečné světlo

Složení směsi dekorativní omítky

S omítkou můžete na stěnách vytvořit vynikající akcenty a reliéfy. Zdá se, že je to jen pro profesionály. V žádném případě tomu tak není. Samozřejmě, dovednost hraje velkou roli, ale hodně záleží na složení. Speciální aditiva pomáhají vytvářet opravdové mistrovské dílo na povrchu. A za tímto účelem nemusíte kupovat drahé nástroje. Je důležité správně aplikovat směs a porozumět základním pravidlům procesu.

Ve složení jakékoli dekorativní omítky jsou přítomny:

 • hlavní odkaz;
 • plnivo pro dekorativní účinek;
 • různé přísady, které slouží ke změně fyzikálních vlastností materiálu;
 • vody nebo rozpouštědla.

V závislosti na procentuálním podílu složek a plniva lze dosáhnout různých účinků na povrch.

Různé přísady a aplikační technologie umožňují provádění unikátních vzorů

Cementové směsi

\ t

Dekorační omítky z cementu na stěnách se používají hlavně pro vnější fasády. Různé přísady zlepšují fyzikální vlastnosti směsi. Kromě toho může kompozice obsahovat jemně dispergované přísady, aby se dosáhlo dekorativní povrchové úpravy. Jako příklad, směs "kůrovce brouka", který se skládá z jemné frakce rozdrcené žuly.

Dekorační materiál na cement má několik výhod:

 • zvýšená pevnost;
 • odolné vůči ohni, nevypouští toxické látky;
 • nízké náklady;
 • může být přidán jakýkoliv odstín pomocí pigmentu.

Dekorace fasády dekorativní směsí "Kůra"

Akrylové sloučeniny

Takové dokončovací směsi se vyrábějí na bázi akrylových pryskyřic. To je nejvíce rozpočtu všech dekorativních omítek. Díky vysoké odolnosti proti vlhkosti může být použit pro koupelnové úpravy pokoje a další místnosti s vysokou vlhkostí. Předúrovňové stěny nepotřebují, ale nezapomeňte je připravit před použitím kompozice.

Je třeba poznamenat a významnou nevýhodu sádry - hořlavost v důsledku přítomnosti akrylových pryskyřic. Kromě toho ztrácí své fyzické vlastnosti na konci své trvanlivosti.

Akrylové formulace s různými pigmenty

Silikátové sloučeniny

Silikátové směsi jsou vhodné pouze pro dokončování vnějších fasád domů v důsledku uvolňování škodlivých látek. Hlavní nevýhodou je špatný barevný gamut. Složení se prodává připravené a malované. Pro začátečníka bude velmi těžké pracovat s takovým materiálem, navíc rychle schne.

Výhody této směsi zahrnují:

 • zvýšená propustnost par;
 • plasticita;
 • odolnost proti kontaminaci.

Reliéfní vzor je vytvořen pomocí silikátové směsi

Silikonové směsi

Jsou vhodné pro venkovní i vnitřní práce. Složení může být vybráno již namalované, nebo provést tónování sami. Jedná se o poměrně drahý povlak. Kromě toho je vyžadován předběžný nátěr povrchů se speciální směsí, která je drahá. Silikonové pryskyřice působí jako spojka. Výrobci nabízejí širokou škálu barev.

Směs kombinuje všechny výhodydekorační omítky:

 • odolnost vůči vysoké vlhkosti, působení korozivních prostředí a slunečního záření;
 • vysoká plasticita.

Pomocí omývatelné dekorativní omítky na stěnách můžete vytvořit opravdová mistrovská díla.

Různé silikonové směsi pro venkovní a vnitřní použití

Dekorativní omítkové fotografie v interiéru: správný výběr pro různé místnosti

Při výběru cíle byste měli sledovat několik odborných tipů:

 • je třeba správně vypočítat plochu místnosti, s přihlédnutím k tomu, že některé přípravky by měly být aplikovány ve dvou nebo více vrstvách;
 • vlastnosti povrchu stropu nebo stěny. Dekorativní omítka, v závislosti na přísadách, je určena pro různé povrchy. Některé formulace vyžadují téměř dokonale vyrovnanou základnu;
 • funkční účel místnosti. Pokud do obytných místností můžete použít jakoukoliv kompozici, pak existují zvláštní požadavky na vysokou vlhkost.

Související článek:

Ozdobné omítky pro vnitřní stěny. Tento článek se bude zabývat typy stěnových omítek, nástroji potřebnými pro jeho aplikaci, technologií nanášení povlaku.

Dekorativní omítka v kuchyni: výhledy a fotografie v interiéru

Akrylová směs je vhodná pro konečnou úpravu kuchyně.Vydrží všechny extrémní podmínky: vaření, zvýšené odpařování, změny teploty, vlhkost. Kromě toho je odolný vůči ultrafialovému záření, dýchá, chrání základ před tvorbou plísní a plísní.

Po nanesení dekorační vrstvy je nutné povrch potřít voskem nebo speciální ochranou. Pomohou udržet původní vzhled a výrazně usnadní péči. Pro pravidelné čištění je nutné povrch otřít vlhkou houbou.

Pro volbu výběru se podívejte na fotografii dekorativní omítky v interiéru kuchyně:Foto katalog dekorativní omítky v interiéru chodby

Pro předpokoji musíte vybrat trvanlivou kompozici, která je odolná vůči vysoké vlhkosti. K tomu si pečlivě přečtěte obal. Technické parametry a doporučení udává výrobce. V katalogech můžete vidět příklady práce. Pokud to dovolí prostor, doporučuje se dokončit benátský. V konečné fázi je důležité aplikovat ochranný vosk.

Fotografie dekorativní omítky v interiéru chodby jsou prezentovány v naší galerii níže:Dekorativní omítka vložnice

Flock omítka pro ložnici. Přírodní "sněhové vločky" jsou nejvíce šetrné k životnímu prostředí. Můžete změnit povrch, jako akcent složení s většími frakcemi. Chcete-li vytvořit pohodlný interiér nebo zdůraznit architektonické prvky, můžete použít tlumené odstíny.Fotoreport dekorační omítky na záchodě

\ t

Pro koupelnu by měly být vybrány pouze prostředky odolné proti vlhkosti, pak dekorativní úprava nezpůsobí žádné překvapení ve formě bublin, forem nebo volných prvků. Lze použít sloučeniny pro venkovní aplikace:

 • silikon;
 • minerální;
 • akrylová;
 • silikát.


Dekorativní omítka v obývacím pokoji

V obývacím pokoji můžete dokončit povrch dekorativní omítkou na jednom povrchu v kombinaci s jinými materiály, jako jsou tapety, dřevěné nebo kamenné panely. Jako dekor můžete přidat štuky. Je vhodný pro interiérové ​​dekorace v moderním klasickém stylu.

Během dokončovacích prací, které potřebujetedodržovat základní konstrukční techniky:

 • pro vizuální zvětšení v oblasti, kde by se mělo nacházet ve světlých odstínech, s výhodou s účinkem odrážejícím světlo;
 • Aby bylo možné dát místnost luxusu a bohatství, musíte si vybrat benátskou nebo Leonardovu omítku. Fotografie v interiéru to dokazují.


Mohu udělat vlastní omítku dekorativní omítku

Dekorativní omítka je vynikajícím dokončovacím materiálem, který si každý nemůže dovolit kvůli nákladům. S vědomím a pochopením fyzikálních vlastností materiálů jej však můžete připravit sami. Je důležité, aby kompozice splňovala dva požadavky:

 • po určitou dobu udržovala plasticitu za účelem provedení reliéfního povrchu;
 • byla poskytnuta nezbytná pevnost po ztuhnutí pro provoz při zachování původních vlastností po dobu nejméně 10 let.

V našem článku nabízíme několik receptů na přípravu směsi vlastníma rukama:

\ t
Komponenty Částka Postup přípravy
Varianta 1
Lepidlo PVA - 0,8 kg. 0,8 kg Kombinujte všechny složky a promíchejtepomocný mixer. Aplikujte na povrch stěn vhodným způsobem. Jediný mínus kompozice je dlouhá doba schnutí.
5% roztok CMC - 2 kg (namočte podle pokynů na obalu). 2 kg
10% roztok domácího mýdla. Rozpustit do stavu gelovatění
Uhličitan vápenatý (prášek z křídy) nebo sádrovec. 6,5 kg
Varianta 2
Praní a prosévání říčního písku. 3 díly Smíchejte všechny suché přísady, přidejte vodu a dobře promíchejte.
Připravený suchý tenký tmel. Je žádoucí přítomnost minerálních přísad. 5 Díly
Připravená suchá sádrová směs s polymerními přísadami1 díl
Varianta 3
Hluboký penetrační nátěr. Zředí se vodou v poměru 2: 1 Po promíchání se směs nechá stát po dobu 5-10 minut, pak se znovu promíchá, aby se odstranil vzduch.
Připravený suchý tenký omítkový tmel. Je žádoucí přítomnost minerálních přísad. Do zředěného primeru se přidá až do získání pasty.

Dekorace s texturou vlastními rukama

Související článek:

Texturovaná omítka z obyčejného tmelu vlastníma rukama. V tomto článku se podíváme na to, jak pomocí několika nástrojů můžete provést několik možností struktury.

Jak aplikovat dekorativní omítkuudělej to sám

Velkou výhodou dekorační výzdoby je, že nevyžaduje nákup drahých nástrojů, ale i jednoduché aplikační techniky. K tomu nemusíte být profesionální. Při práci se můžete cítit v roli umělce, který proces zcela ovládá. Konečné rozhodnutí vám pomůže určit fotografie dekorativní omítky na stěnách.

Před zahájením opravy musí být všechny povrchy ošetřeny základním nátěrem. Poté naneste směs stěrkou (stěrkou nebo válečkem) na podklad s tloušťkou až 5 mm; Potom můžete použít různé nástroje k vytvoření zajímavých vzorů:

 • špachtlí v kruhovém pohybu nebo zdvihy nahoru /dolů pro distribuci kompozice na základně;
 • rozdělení s velkým kartáčem dává vlnitý reliéf;
 • s pastorkem nebo stěrkou;
 • zmačkaný polyethylen vytvoří na povrchu nestandardní vzor.

Doba vytvrzování směsi závisí na počtu vrstev a druhu směsi. Může to trvat až 48 hodin, poté je nutné povrch zakrýt ochranným voskem.

Ve níže uvedeném videu jsou prezentovány spíše složité techniky aplikace kompozice:

Samo nanášení směsi válečkem

Kde mohu koupit dekorativní omítku? Přehled cen, katalogů, výrobců

Nabídka obchodních platforemdekorativní materiály od různých výrobců. Nejedná se o drahý produkt, proto by se s volbou mělo zacházet velmi opatrně. Je nutné studovat všechny vlastnosti materiálu, stejně jako viz recenze na kvalitu dekorativní omítky.

Obecně lze dekorační kompozice rozdělit do tří cenových kategorií:

 • rozpočtovýchs náklady 150 - 500 rublů. pro 1 čtverec. m. Jsou zastoupeny výrobci:
 • Ferrara Design (Itálie);
 • Knauf (Německo);
 • Decorazza (Rusko);
 • Bayramix (Rusko-Turecko);
 • VGT (Rusko);
 • průměrné náklady500-1000 rub. pro 1 čtverec. m. Jsou vyráběny:
 • Oikos, Ferrara Design (Itálie);
 • Interiér Natura, Pratta, San Marco, Clavel (Rusko);
 • sádraprémiové třídyv hodnotě od 1000 rublů. pro 1 čtverec. m. Vyrábějí je pouze zahraniční společnosti:
 • Baldini;
 • Sammarinese;
 • Giorgio Graesan.

Dekorativní ozdoba s imitací kamene

Závěr

Dekorativní omítka - to je skvělá alternativa k již nudné tapetě nebo normální malbě. Jeho termínprovozuje více než 10 let, má vynikající vlastnosti pro použití jako primární povrch. Kromě toho můžete ukázat své tvůrčí schopnosti a realizovat nejodvážnější fantazie. Duše autora a teplo jeho rukou budou zapuštěny do každého milimetru povrchu. To nenechá nikoho lhostejného.

Co si o tom čtenáři myslí? Mohl byste použít hladkou dekorativní omítku? Jaké složení byste preferovali? Čekáme na vaše připomínky v komentářích.

Hedvábná omítka v interiéru kuchyně

Nabízíme podrobný popis použití kompozice.

Video: dekorační omítkové stěny putty vlastníma rukama