Dispozice domu 8 až 8: dvoupodlažní příměstský bytový projekt

Kariérapředběžná příprava před realizací stavebního projektu pomůže eliminovat chyby a optimalizovat náklady. Dostatečný počet výhod má dispoziční řešení domu 8 - 8 dvoupatrová chata. Teoretické výhody budou ale plně využity až po podrobném studiu důležitých nuancí.

Pro stavbu budovy potřebujete kvalitní projekt

.

Co je dobré na uspořádání domu 8 o 8: dvouposchoďový projekt a jeho vlastnosti

Zahájit studium problematiky velikosti staveniště. Asi 80 metrů čtverečních. s takovými celkovými rozměry obsadí budovu se slepým prostorem, vstupními skupinami. I na malém pozemku bude dostatek místa pro zahradu, skleník, altán.

Projekt dvoupodlažní chaty s podkrovím

Je třeba mít na paměti, že v budoucnu mohou existovat plány na výstavbu oddělené lázně, carport. Využití plánu domu 8 x 8, dvoupodlažní varianta, ponechá prostor pro realizaci těchto myšlenek.

Půdorys se samostatným vchodem do garáže

Další argumenty ve prospěch takového řešení jsou uvedeny níže:

 • Při vytvoření jednopatrové budovy s podobnou oblastí bude zapotřebí větší střechy. Tato část návrhu je vytvořena z materiálů a technologií, které jsou vysoké.
 • Dvoupatrová stavba je úspornější z hlediska spotřeby energie. Horní místnosti se zahřívají zdola. V některých místnostech je možné nastavit regulátory v radiátorech na minimum.
 • Obdobné velikosti jsou kritické pro domácí podmínky. Od 150 m2 M. a vyšší rezidenční nemovitosti se řadí do elitní kategorie. V budoucnu nejsou vyloučeny zvýšené daňové platby.
 • Moderní služby jsou významnou položkou nákladů. Tyto velikosti jsou schopny plně uspokojit potřeby rodiny 3-4 osob. Vynikající konečný výsledek bude samozřejmě dosažen pouze s pečlivou přípravou.
​​

Příklad jednoduchého uspořádání s terasou

Fotografie dvoupodlažních domů 8 x 8, dispozice s příklady použití různých materiálů

Pro jasnost je třeba uvést následujícízvážila příklady zastaralých a nových konstrukčních řešení. Tyto informace pomohou neudělat chyby a zároveň využít zkušeností příslušných odborníků.

Staré projekty

V klasickém provedení jsou všechny místnosti nejčastěji pravoúhlé. Takové konstrukce jsou jednoduché pro výpočet a následnou konstrukci.

Klasické rozložení je dodnes velmi populární

Zde jsou některé charakteristické rysy a nevýhody projektů 80-90 let:

 • Příliš vysoká výška s omezenou velikostí pozemku. Plot je přilehlý ke stěnám.
 • Vytváření složitých cihelných forem je obtížné a nákladné. Komplikují vnitřní uspořádání.
 • Velmi vysoké stropy znamenají dodatečné náklady při dokončování v provozu.
 • Dlaždice (neinstalované) spolu s cihlami zvyšují zatížení základu.

Dokonce i po dokončení bude mít taková konstrukce nenáročný vzhled. Není divu, že po mnoho let je obtížné najít kupce pro takové vzorky nedostatku chuti a plýtvání prostředky.

Související článek:

Dům s panoramatickými okny. Z článku se naučíte výhody a nevýhody návrhu, dispozičních možností a interiérové ​​výzdoby.

Nové trendy a materiály pro vnější úpravy

\ t

BV posledním desetiletí se dramaticky zvýšila rozmanitost střešních krytin. Například keramická dlažba je trvanlivá, odolná vůči vnějším vlivům. Ale je to drahé a hodně váží. Mnohem lépe na složitých parametrech měkké střechy.

Tyto materiály jsou velmi vhodné pro práci s obzvláště složitými formami

Atraktivní vzhled přírodního dřeva je doplněn obtížemi v provozu. Musí být chráněn před vlhkostí, slunečním zářením, poškozením hnilobnými bakteriemi a hmyzem.

Toto je vlečka, rozdíl oproti originálu není viditelný ani při podrobném zkoumání

Moderní technologie a konstrukční prvky

Místo běžných cihel se stále více používá pěnový beton. Bloky z tohoto materiálu jsou snazší a větší. Snadněji se montují a přepravují. Přítomnost dutin uvnitř poskytuje vynikající izolační vlastnosti, takže tyto konstrukce jsou mnohem levnější. Je-li dispozice domu 8 x 8 a dvojpodlažní projekt je přesně vypočítán, není nutná žádná další izolace.

Projekt domu s diamantovým sálem

Design pokoje

Betonové podlahy s matnou barevnou paletou jsou nahrazeny samonivelačními nátěry s holografickými obrazy. Místo tapety a barvy pomocí maleb ve vysokém rozlišení. S jejich pomocí vizuálně rozšiřují prostor, úspěšně řeší další konstrukční problémy.

СPomocí moderního softwaru můžete pracovat s detaily interiéru

.

Srovnání projektů dvoupodlažních domů 8 x 8 z dřevěných a pěnových bloků

Následující tabulka uvádí technické parametry a ceny současných tržních nabídek. Budou užitečné pro přibližné posouzení kapitálových investic a relativních nákladů na určitá technická řešení.

Tabulka 1. Technické parametry a ceny aktuálních tržních nabídek

\ t
Název projektu Celková plocha v metrech čtverečních. Materiál stěny Vlastnosti Cena v mil. Rub. pro stavbu "na klíč" objektu /rub. za 1 m2. celková plocha.
Teplá chata 100 provzdušňovaný Kovové dlaždice, monolitické mezivrstvy, základová deska o tloušťce 300 mm. 1,3 - 1, 45/14 100 - 14 600
„Dům pro trvalý pobyt“ 115 provzdušňovaný Tři ložnice, dodatečná izolace se vypočítá zvlášť. 1,57 - 1,62 /13 700 - 14 100
„Dacha“ 86 dřevoPříprava pokládky dokončovací střechy (hydroizolace). 0,8 - 0,9 /9 400 - 9 700
"Jasný" 108 dřevo Dispozici je možné změnit bez příplatku. 0,85 - 0,96 /8 200 - 8 400

Ve specializovaném programu můžete experimentovat s velikostí místností, umístěním příček

Na základě výše uvedených údajů lze uvést následujícídetaily:

 • S nárůstem celkové plochy se sníží náklady na jeden metr čtvereční.
 • Základní specifikace lze zlepšit za dodatečné náklady.
 • Barové domy jsou levnější.
Věnujte pozornost!Přímé srovnání založené na částečných informacích nebude správné. Pro přesné vyhodnocení několika možností je třeba vzít v úvahu kompletní sadu a přesné technické vlastnosti.

Útulný domov z baru​​

Jak zlepšit uspořádání domů 8 o 8 s podkrovím z fotografií a počítačovými prostředky

Přítomnost velkého množství tematických informací na internetu bude užitečná pro podrobnější studii této problematiky. Pokud je to nutné, můžete rychle najít různé projekty dvoupatrové domy 8x8.

Pro práci užitečného specializovaného softwaru. S ním můžete měnit velikost pokojů a okenních otvorů, instalovat dveře na různých místech. Vynikajícím příkladem je bezplatná 3D vizualizace interiéru Autodesk Homestyler.

Toto uspořádání je užitečné pro optimalizaci umístění nábytku

Podobné produkty pomáhají pracovat s interiéry a krajinou. Tvoří trojrozměrné obrazy s vysokým stupněm realismu. Nejsložitější transformace jsou prováděny rychle a bez nutnosti skutečných experimentů.

Design software

Pokud narazíte na potíže s těmito produkty, můžete požádat o pomoc odborníky. Mnoho společností nabízejících výstavbu domů poskytuje služby počítačové simulace zdarma. Na specializovaných stránkách naleznete různé příklady již realizovaných projektů, zajímavé nápady.

Příklad realizace půdního prostoru

Závěry a praktická doporučení

\ t

K výběru správného uspořádání dvoupatrového domu 8x8 zvažte následující poznámky:

 • Stanovte přesně aktuální a vnímané potřeby rodiny. Plánovací horizont by měl být zvolen nejméně v době, kdy je provedena generální oprava.
 • Při porovnávání materiálů stěn studují tepelnou vodivost, náklady na dodávku a instalaci, trvanlivost, potřebu preventivní údržby. Obr. 14. Volba a výpočet materiálů pro stavbu může být skutečnou bolestí hlavy
 • Podobně jsou kontrolovány ostatní části budovy.
 • Služby pro výstavbu budovy "na klíč" - to je přijatelná volba. Je lepší uzavřít smlouvu s jedním dodavatelem a ne s mnoha různými výkonnými umělci. Musíte se však ujistit, že plán dvoupatrového domu 8 x 8 plně splňuje vaše požadavky. Obr. 15. V této podobě zhotovitelé vypracují své návrhy

V každém případě se při analýze několika vět srovnávajísrovnatelné parametry a zkontrolovat kompletní sadu budovy.

Video: Jak nakreslit plán sami v aplikaci AutoCAD