Dívám se do sebe jako v zrcadle: jak umýt povrch, nezanechává skvrny a bez poškození ochranné vrstvy

No, komu je většina ženských úsměvů určena? Samozřejmě, zrcadlo! Nepostradatelná věc pro uložení make-upu, výtah nálady, kritický pohled na jejich vlastní vzhled - bez zrcadla nikde. A protože se jedná o tak důležitou položku pro domácnost, redaktoři HomeMyNome.ru vám řeknou, jak si umýt zrcadlo, aniž byste ho namáhali a pokračovali v obdivování jeho krásy.

Co je vidět na špinavém a špinavém povrchu?

Jak umýt zrcadlo bez skvrn doma

Pokud nečistoty na povrchu nejsou spojeny s vápnem a nemají stopy značkovačů nebo nálepek, pak nabízíme řadu jednoduchých prostředků a metod, které mohou způsobit mnoho banálního znečištění.

Nejjednodušší způsob, jak umýt zrcadlo bez skvrn čistou vodou bez peněz

Skvělépracovní metodou je použití čisté vody a listů novin. Celý povrch se aplikuje vlhkým hadříkem nebo houbou s vodou nebo můžete postřikovačem postříkat vše.

Nevyhazujte noviny ihned po přečtení, pokud je lze použít v každodenním životě

Důležité!Nepoužívejte lesklé časopisy, ale novinové listy!

Navlhčený povrch otřete zmačkaným listem. Jakmile je papír velmi vlhký, je nahrazen suchým. Tajemství spočívá v tom, že tento typ papíru zachycuje promočené nečistoty a pohlcuje je. To je skvělý příklad, jak mýt okna a zrcadla bez skvrn.

Jak vyčistit zrcátko bez skvrn pomocí domácí chemie

A co kdyby rozvody na zrcadle nebyly vůbec umyty? Existuje řada průmyslových výrobků z oddělení domácích chemikálií. "Pan Muskul" dlouho dobyl trh a nezanechává žádné rozvody. K dispozici je prostředek "Spectrum-Pro" z profesionální série, kromě toho mají antistatický efekt.

Pokud je nástroj levný, neměli byste být překvapeni zbývajícími rozvody

.

Existuje možnost, že inzerované prostředky způsobí alergickou reakci, takže veškerá práce se provádí v gumových rukavicích.

Dalším prostředkem, jímž jsou nečistoty dobře umyty

Existují-li pochybnosti o toxicitě průmyslových výrobků, použijte obecné rady.

Související článek:

Jak čistit pračku kyselinou citrónovou. Podívejme se, jak čistit pračku kyselinou citrónovou a jinými improvizovanými prostředky pro prodloužení životnosti zařízení.

Jak umýt zrcadlo bez rozvodu lidovými prostředky

Lidé si již dávno uvědomují, jak umýt zrcadlo bez rozvodu. Lidové léky používané k odstranění nečistot ze zrcadlového povrchu: čpavek, čaj a sůl, brambory, mléko, modrá:

Čisté zrcadlo - plus 100 bodů k dekoru

  • amoniak : vyžaduje se pouze 1 polévková lžíce. Já čpavek ve sklenici vody. Směs se nalije do rozprašovací láhve a nastříká celý povrch. Tekutinu nebo noviny otřete;
  • brambory : stačí jeden kus, který se jednoduše rozseká na polovinu a otře se polovinou zrcadla. Je důležité, abyste okamžitě omyli škrobový přípravek vodou a všechno důkladně otřete;
  • silný zelený čaj se solí : za půl šálku čajových lístků vezměte 1 polévkovou lžíci. Já sůl. Je lepší aplikovat roztok pomocí nylonu. Zrcadlo ihned otřete;
  • mléko : do tohoto výrobku je ponořena látka bez chmýří a povrch je jednoduše otřen. Zbývá jen vymazat všechno;
  • modrá : smíchá se s vodou a sklo se promyje.

Pokud se tak stane, že na brýle jsou kapky lak na vlasy, lze je snadno otřít alkoholem nebo kolínskou vodou. Třepané místo je otíráno novinami.

Stopy hmyzu se neobjeví,pokud otřete zrcátko cibulovou šťávou, která je setřena do sucha 5 minut po aplikaci

Související článek:

Jak čistit troubu z tuků a sazí doma. Pravidla čištění, bezpečnostní opatření, domácí chemikálie, lidové prostředky: sůl, mýdlo, citronová šťáva, peroxid, amoniak, ocet, prášek do pečiva.

Jak rychle umýt zrcadlo bez skvrn pomocí antistatických ubrousků

Mikrovláknová tkanina bude vynikající zárukou čistoty zrcátka, zejména v kombinaci s antistatickým prostředkem. Můžete použít výše zmíněné prostředky pro mycí skla, mají také antistatický účinek.

Podmínkou, která zarućuje, że skvrny nejsou skvrny, je dobré stírání smáćeného povrchu

.

Jak se zbavit specifického znečištění

Existuje řada specifických znečišťujících látek, po kterých touží každá hostitelka. Patří mezi ně vodní kámen a stopy samolepek a značek.

Jak se zbavit vodního kamene na zrcadle

Vápno se objevuje z tvrdé vody z vodovodu na povrchu. Soli obsažené v něm zůstávají na skle ve formě bělavých skvrn. Perfektní lesk z takového zrcadla nemusí čekat!

Jak prát nálet? Existuje mnoho populárních způsobů!

Můžete odstranit bílé skvrny 1 polévková lžíce. Já acetátová esence, zředěná sklenicí vody. Povrchmusí se navlhčit prostředky, po 5 minutách omýt a otřít do sucha. Vápno se omývá čpavkem, kyselinou citrónovou, jedlou sodu. Kyselina citrónová se rozpustí ve sklenici vody a nalije se do rozprašovací láhve. Roztok postříká sklo a po 10 minutách se setře. Jedlá soda vytváří kaši, která je ponechána v zrcadle po dobu 15 minut. Směs se odstraní houbou, vše se promyje vodou a setře.

Výsledek úklidu závisí na úsilí hostitelky!

Související článek:

Jak čistit mikrovlnnou troubu doma je snadné a jednoduché: můžete najít originální a účinné způsoby, jak používat nástroje, které má každá hostitelka na dosah ruky. naší publikace.

Jak odstranit štítky a značky ze zrcadla

Pokud existuje stopa po značce nebo nálepce, kterou jste potřebovali odstranit, můžete z ní vybrat ocet, éterické oleje, rostlinný olej. Přípravek se aplikuje po dobu 10 minut a pak se změkčené lepidlo seškrábe prstem nebo látkou.

Staré lepidlo se odstraní zahřátím vysoušeče vlasů

Stopy markerů se také odstraňují alkoholem nebo octem. Postarejte se o čistotu vašeho domova, je to snadné u nás!

Video: Jak umýt zrcadlo bez skvrn