DIY hřiště: fotky a praktické tipy

D Pro normální vývoj dětí je třeba aktivně trávit volný čas - běžet, hrát, bavit se. Při vytváření dětských hřišť je kladen důraz na jejich bezpečnost a funkčnost. Chcete-li si vytvořit vlastní ruce na pozemku nebo na chatě, jejíž fotografie naleznete v tomto článku, budete potřebovat nějaké nářadí, tesařské, stavební a kovoobráběcí dovednosti.

Domácí hřiště

\ t

Nápady na hřiště

Navrhování dětských hřišť vlastníma rukama, jejichž fotografie jsou zveřejněny na internetu, znamená přítomnost určitých zařízení. Pokud nemáte něco, nebojte se, zde je několik nápadů, které vám pomohou vybavit hřiště.

Multifunkční hřiště využívající některé prefabrikované prvky

Simple Suburbanherní komplex

Dětské hřiště, vyrobené výhradně ze dřeva

Chatové hřiště s domem a houpačkou

Pokud darujete (alespoň dočasně) extrémní vstup na kopec domu, pak na jeho místo můžete zavěsit basketbalovou desku s kroužkem. Máte-li několik pneumatik pro nákladní automobily, můžete z nich udělat překážkovou dráhu.

Dětská houpačka ze starých pneumatik

Nápady pro použití staré gumy

Pískoviště lze vyrobit nejen z desek, ale také z dřevěných pne nebo pneumatik z auta. Pokud se rozhodnete z pneumatik vyrobit, budou potřebovat minimálně 5 kusů. Prostor pískoviště oplošte pneumatikami, položte je na dva kusy (jeden na druhý), hlavní je připevnit pneumatiky k zemi. To lze provést s kovovými kolíky (3 ks pro každou pneumatiku) a pak je přikryjte pískem. Poté mohou být pneumatiky natřeny v jakékoliv barvě.

Přístrojová pískoviště pneumatik

Kromě skluzavek na dětském hřišti si můžete postavit obyčejný dům pouze malé velikosti. Pokud jste v dobré práci s dřevem, aby modely letadel nebo lodí, aby děti mohou vyšplhat. Není nutné, aby byly ideálně podobné, protože dětská představivost může proměnit jakékoli nemotorné řemesla na mistrovské dílo.

Stroj na hřiště

Nápady vozidel pro hřiště

Video: nápady pro kutily pro dětské komplexy

Hřiště s konfekční soupravou

\ t

Hrací hřiště Do-it-yourself fotografie a nápady, které se nacházejí na internetu, lze také vyrobit ze zakoupených simulátorů. V obchodech najdete všechny druhy plastových a kovových skluzavek, dřevěných domků a další základní atributy hřiště. Chcete-li je nainstalovat na hřišti, musíte připravit základnu pro každý simulátor. Vzhledem k tomu, že požadavky na základny pro různá zařízení jsou odlišné, pečlivě si přečtěte příručku dodanou se zařízením. Ve většině případů vypadá takové zařízení hezčí než samoobsluha, ale postrádá kouzlo, které je vlastní všemu, co dítě pomáhalo budovat.

Multifunkční skluzavka z konfekčního setu

Nezávislá výroba hřiště

\ t

Všechna dětská hřiště vlastníma rukama, jejichž fotografie jsou zveřejněny na internetu, vždy obsahují snímek. Takový simulátor je základem každého hřiště. Může být vyrobena z různých materiálů, jako například:

 • ocelové trubky;
 • ocelové rohy;
 • desek;
 • překližka;
 • ocelový plech.

Domácí skluzavka

Výroba diapozitivů

Hřiště v zemi vlastníma rukama, jehož fotografii můžete najít na internetu, vždy obsahuje snímek nebo skluzavku.Základem kopce - rám 4 vertikálních regálů. Můžete použít pouze 2 regály, ale pak možnost kreativity klesá a snímek bude omezen na jednu rampu a jeden výtah. Na rámu 4 regály můžete vytvořit kopec s jedním svahem a několika stoupáním. Jeden výstup ve formě žebříku, další normální kroky a třetí kabel.

Výstavba posuvného domu

Tato konstrukce vážně odlišuje volný čas dětí. Pro skluzavka s rovným sklonem je nežádoucí, aby byl úhel sklonu větší než 30 stupňů vzhledem k zemi, aby se zabránilo nadměrnému zrychlení a zraněním.

Rozměry pro dům se skluzavkou

Dobrá rada!Pokud je to možné, použijte plastovou rampu, která se prodává v obchodech. S ním děti získají větší radost než z přímého dřevěného rejnoku.

Různé typy ramp pro skluzavky

Co udělat z kopce

K tomu budete potřebovat:

 • 5 čtvercových nebo kulatých tyčí s průřezem 50–70 mm a délkou 2–3 metry (v závislosti na výšce skluzu);
 • desky o rozměru 100 × 50 mm (šířka a tloušťka);
 • desky 100x25 (šířka a tloušťka);
 • překližka o tloušťce 15 mm ;
 • montážní úhly;
 • samořezné šrouby;
 • šrouby a matice;
 • trubka, jejíž průměr je roven průřezu tyče.

Příprava báze

\ t

Najděte místo pro sklíčko a připravte otvor pro založení rámu.Doporučujeme vytvořit čtvercový rám s 1 metrovou vzdáleností mezi sloupky. Velikost strany jámy by měla být 1,5 metru, hloubka ne menší než 20 cm, dno jámy zapečetit a naplnit vrstvu sutin (frakce 15-25 mm) tlustou 10 cm. Můžete také udělat malé jamy pod každým barem. V tomto případě by hloubka jámy neměla být menší než 50 cm, ponořte spodní hranu dřeva motorovou naftou a roztaveným asfaltem, ošetřená část by měla stoupat 1,5–2 cm nad zemí. –10 mm. Vložte sloupky do jámy, vyrovnejte je a zajistěte jejich správnou orientaci - jejich plochy by měly být vzájemně rovnoběžné (s hranoly nebo kruhovými tyčemi to není nutné). Poté zalijte beton.

Plnění regálů betonem

Dobrá rada!Čím menší je voda v betonu, tím silnější bude. Do tlustého betonu se staly mobilnější, přidejte do něj plastifikátory, které lze zakoupit v železářství.

Dolní páskování a rampa

Spojte tyče s deskou 50 mm na úrovni podlahy domu a také namontujte jeden podélný můstek. Desky připevněte k tyčím samořeznými šrouby o délce nejméně 100 mm. Z desky o tloušťce 25 mm vytvořte rampový podnos. K tomu je třeba řezat 2 desky, jejichž délka mírně přesahuje délku svahu. Označte rohy kontaktu s rámem a zemnící páskou, pak nastříhejte desku pomocí kotoučové pily nebo skládačky . Dejte desky na obložení, aby se ujistil, že jsteudělal všechno správně. Pak odstřihněte propojky ze stejné desky. Délka propojek se rovná šířce svahu. Dlouhé desky položte na zem a pomocí samořezných šroubů nasaďte propojky na spodní stranu.

Vázání rámu

Upevňovací desky s kovovými rohy

Vzdálenost mezi propojkami není větší než 30 cm, přičemž první a poslední můstky jsou nastaveny 5 cm od okraje. V horní hraně prkna udělejte zářez tak, aby rampa spočívala na páskování jako na polici, a jumpery jsou v jedné rovině s páskem. Připevněte rampu k popruhu pomocí rohů šroubů s maticemi a šrouby. Nainstalujte rohy tak, aby děti nebyly poškrábány. Připevněte rohy ke rampě pomocí šroubů a matic tak, aby z rampy nic nevyčnívalo nebo nebylo ostré. Šijte rampu s překližkou se samořeznými šrouby. Musí být zapuštěny v rozsahu 0,5–1 mm, pak tmel a brousit. Spodní hranu rampy zajistěte kolíky nebo kotevními šrouby, které jsou vedeny do země.

Montáž svahu

Schodiště

Řezané dva kusy desky o tloušťce 50 mm, jejichž délka mírně přesáhne délku žebříku. Označte a odstřihněte rohy kontaktu s páskem a zemí. Řezané v těchto deskách drážky o šířce 24,5 mm pro montáž schodů, pak seřízněte kroky potřebné šířky a sbírejte žebřík. Připevněte schody k bočním deskám pomocí šroubů. Připevněte žebřík k páskování a uzemněte ze strany naproti rampě. Z obou stran schodištěupevněte podpěry a zábradlí. Mohou být vyrobeny z desky o tloušťce 25 mm. Podpěry a zábradlí musí být opracovány ruční nebo elektrickou hoblíkem, aby se odstranily ostré hrany, a pak se pečlivě obrousí. Připevněte horní okraj zábradlí k regálům.

Zábradlí desek

Další vchody, horní lem a střecha

Z jedné strany udělejte žebřík ze stejné tyče, která šla do regálů. Řezané bary rozřízněte elektroplánem tak, aby byly okraje lehce zaobleny. Tyto tyče připevněte ke stojanům ve vzdálenosti 20-30 cm od sebe. První tyč našroubujte ve vzdálenosti 20-30 cm od země. Připravte si v domě extrémní stoupání. Za tímto účelem vytvořte stejný zásobník jako pro svah, ale instalovaný pod úhlem nejvýše 20 stupňů vzhledem ke sloupkům. Pomocí desek o tloušťce 50 mm navlékněte regály na úrovni stropu domu. Ze strany extrémního vstupu upevněte páskování ocelovými rohy. Řez a položte překližku na podlahu, pak překližku strop. Zakryjte dům překližkou venku, udělejte kruhové nebo oválné vchody. Určete velikost vstupu /výstupu sami, aby vaše dítě bylo pohodlné. K vytvoření střechy, řezané 4 krokve z desky 25 mm tlustý. Určete úhly krokví podle výšky střechy. Upevněte krokve do rohů rámu a připojte je k vrcholu kovovými rohy. Překližku nakrájejte na kousky požadované velikosti a přišijte střechu.

Řezání překližkyskládačka

Závěrečné práce

Po dokončení práce se ujistěte, že všechny místa, kde může dítě řídit třísku, píšte. Pak upravte sklon, schody a extrémní zvedání parketovým lakem. Připevněte lano o tloušťce 10–15 mm k hornímu obložení ze strany extrémního zvedání a kravatu uzlů na každých 20 cm.

Dům malířského kopce

Video: výroba hřiště u dachy