DIY řemesla pro zahradu: všechny nové terénní úpravy

Pokud jste šťastní majitelé své vlastní pozemky, pak máte velkou příležitost vyzdobit místní oblasti a zahrady, jak se vám líbí. Ty, pravděpodobně, stejně jako mnoho majitelů stránek, chcete zjistit, co můžete udělat s vlastními rukama pro zahradní dekor, protože dekorativní ozdoby v obchodě jsou tak drahé. V tomto přehledu si povíme a ukážeme všechny nové položky - zahradní řemesla. Dostupné materiály naleznete na letní chatě.

Originální a stylové výrobky se získávají z nečekaných materiálů

Zahradní řemesla pro vlastní potřebu: všechny nové položky

Přilehlé území, zdobené nezávisle, vždy vypadá atraktivněji než zakoupená výzdoba.

Všechny prezentované možnosti, které můžete vidět na fotografii. Následující materiály pomohou navrhnout zahradu a zahradu vlastníma rukama:

 • použité pneumatiky;
 • zbytečný nábytek;
 • kusy trubek a tvarovek;
 • pařezy různých tvarů a řezaných větví;
 • plechovky, láhve a jiné nádobí;
 • roztržené boty;
 • nepotřebné domácí spotřebiče nebo stará doprava.

Zábavné postavy hrnců a dřevěných pařezů

Obecně platí, že všechny staré věci, které by neměly být odhozeny, půjdou do podnikání.

Volba možnosti zahradního a zahradního designu: fotografické nápady

Než začnete pracovat, pořiďte si vlastními fotografiemi originální nápady na výzdobu. Nejjednodušší možností pro zdobení dvorku území je vytvořit krásný stojan na květináče. Speciální palety mohou být vyrobeny ze starých krabic, pneumatik nebo z překližky , aby se pro zahradu vytvořila krásná umělecká paleta.

Paleta dřeva je lakována a nastavena v pohodlném úhlu

Společnou verzí je zahradní socha. Možná budete potřebovat následující informace:

 • krásné postavy mohou být vyrobeny z přírodních materiálů - větví a pařezů;
 • původní sochy jsou vyrobeny z cementu nebo betonu. V tomto případě se materiál nalije do speciálně připravené formy. Používá se také pro zpevnění výrobků;
 • dřevo může být použito ke stavbě soch zvířat, pohádkových hrdinů nebo dokonce hradů. Jsou umístěny v blízkosti altánů, skalek nebo skalky;
 • výztuže a částí vodičůabstraktní postavy. A pokud si vyztužení zesílíte síťovinou, vyhozením a vyplněním základním nátěrem. Tak získáte trojrozměrný produkt vyrobený z rostlin;
 • neobvyklá postava - strašák v zeleninové zahradě, který může být vyroben z použitého oblečení a slámy. Tato postava je velmi oblíbená u dětí.

Rozmanitost figurek dřevěných kostek, lahví a dřevěných sudů:

Květinový vláček

Původní protokoly lze vytvořit z protokolů a větví

Plastové láhve vám umožňují fantazírovat na jakékoli téma

Subjekty hub by byly vhodné téměř v každé oblasti

Tip!Pro vytváření řemesel se používají akrylové barvy, stejně jako studený smalt a skleněná barva. Po vysušení se povrch lakuje.

Řemesla z natřených kamenů: fotografie původních verzí

Z kamenů máte výborné možnosti pro zahradní řemesla vlastníma rukama. Všechny nové položky, které nyní demonstrujeme. K výrobě originálních kaktusů budete potřebovat barvy, hrnce, mořské kameny a kamenný prášek. Za prvé, kameny jsou pokryty zelenou barvou, a pak se pruhy nebo tečky aplikují lehce na vrchol. Když jsou výrobky suché, přikryjte je lakem a vložte je do nádob s předlitými kamennými kousky.

Pro kameny se používají různé varianty provedení:

Pokud se na pozemku nachází nádrž nebo rybník, může být vyzdobentaková řemesla

Berušky a další zábavná řemesla zdobí jakoukoli část

Pro příznivce pohádek

Chcete-li vytvořit taková řemesla, musíte být schopni dobře kreslit

.

Související článek:

Betonové venkovní květináče na květiny. Podrobný návod na výrobu, typy formulářů, materiály, dekorační techniky a mnoho fotografických příkladů ve speciální publikaci našeho online magazínu.

Velké kameny lze použít jako zahradní dekor.Jsou pokryté barvou a lakem. Na kamenech různých tvarů mohou být zastoupeny různé domy. Z protáhlých a zaoblených vzorků se získávají nádherné sovy. Z bytu a oválu - auta nebo autobusy. Také z kamenů můžete vytvořit šneky, žáby, ježky, ptáky a ryby.

Poradenství!Jednoduchý způsob, jak aplikovat kresbu na kámen: tužkou nakreslete obrys výkresu na kámen a pak ho natřete akrylovými barvami.

Luxusní záhon s vlastními rukama - neobvyklý design

Dekorace pro zahradu vlastníma rukama mohou být poměrně velké formy, existuje mnoho originálních nápadů, jak vytvořit svěží a originální záhony.

Tip!Nezapomeňte, že se děti na tvorbě takových řemesel opravdu podílejí.

Můžete použít následující možnosti:

 • alpské skluzavky jsou vyrobeny z kamenů, kusůcihly a pařezy. Všechny prvky jsou namontovány pomocí řešení;
 • na kamenné konstrukce jsou vhodné pro všechny druhy nádrží, které lze provádět nezávisle. Pro zásobování vodou je nutné zakoupit pouze speciální motor;
 • originální vícevrstvé záhony se jednoduše vyrábějí z větví, krytů pneumatik, plechovek a plastových lahví;
 • Krásné květinové záhony se získávají ze starého nábytku, dřezů, sudů, starých bot nebo keramických nádobí.

Související článek:

Záhony a květinové záhony s vlastníma rukama z odpadních materiálů. Příklady fotografií světlých a originálních záhonů z pneumatik automobilů, plastových lahví, polen, kamenů a jiných odpadů ve speciálním materiálu.

Původní návrhy květinových záhonů:

Suspendované nádoby mohou být konstruovány s omezeným prostorem. Jsou zavěšeny na verandách, stromech a v pavilonech. Můžete dělat takové řemesla z klobouků, bot, hraček a dokonce i starých tašek.

Užitečné informace!Doporučuje se nalít připravené alpské sklíčka kefírem. Ve stejné době, bude kontroverze mechu zakořenit. Mech vypadá skvěle mezi květinovou vegetací.

Stylové zvířecí figurky pro zahradu

Nelze uvést možnosti pro všechny nové výrobky. Do-it-yourself zahradní řemesla by měla být harmonicky kombinována s obecným stylem zahrady a krajinářský design.. Zde jsou pokyny, které vám pomohou vybrat správný typ zahradní kompozice:

 • vypracovat plán zahrady s uspořádáním budoucích řemesel;
 • vyberte pozadí pro sochu. Toto může být krásný plot, záhon květin, lavice nebo altán ;
 • vybrat sochu v souladu se stylem zahrady. Například, pro zahradu v rustikálním stylu, zvířecí figurky ze dřeva budou dělat.

Varianty zvířat:

Postavy skutečných a pohádkových zvířat ozdobí každé pole. Různé sochy jsou vyrobeny z křoviny, vlnité lepenky, sádry nebo dřeva.

Dekor zahradní houbové

\ t

Místní oblast můžete diverzifikovat pomocí vlastních triků pomocí vlastních triků. Fotografie ukazují originální modely hub z různých materiálů. Výzdoba ve formě hub je snadno vyrobitelná z pěnových nebo polyuretanových pěn. Takové údaje v zimě lze přeskupit do okna. Jako možnost vyrobit houby z konkrétního řešení. Za tímto účelem se roztok připravuje v poměru, jak pro stavební práce, tak i do forem. Plastové láhve mohou být použity pro nohy a kulatá mísa pro víčko. Takové postavy jsou natřené barvou nebo zdobeny mozaikou.

Výzdoba hub:

Zajímavé informace!Pěna je velmi snadno zpracovatelná, ale není to přílištrvanlivé. Lepší zachovaná řemesla z pěny. Ale budou muset udělat speciální polotovary.

Původní padělky z neobvyklých materiálů

Můžete vytvořit originální řemesla pomocí kombinace starých a nových materiálů. Jednoduché tvary, sochy a dekorativní struktury mohou být vyrobeny z neobvyklých materiálů. Vyzkoušejte následující možnosti:

 • z plastikových lahví můžete vyrobit krásné ptáky. V tomto případě může být materiál zbarven jasnými barvami. S pomocí lahví se zhotovují okraje kolejí a záhonů. Můžete vyrobit originální panely z uzávěrů lahví;

Květiny z lahví

 • řemesla z montážní pěny vypadají skvěle. Můžete dát požadovaný tvar pomocí papírového nože. Při vytváření sochy je nejprve vytvořen rám;

Pro tyto řemesla se používá speciální rám

 • Světlá řemesla jsou vyrobena z lakovaných pneumatik;

Původní složení pneumatiky

 • Krásné dekorativní ploty nebo dokonce stylové kusy nábytku jsou vyrobeny z plastových trubek;

Užitečné výrobky z trubek

 • můžete vyrobit luxusní záhon z dřevěných sudů;

Dobrý květinový záhon z sudu

 • jemné oblázky mohou být vyrobeny z jemných oblázkůzahradní cesty. Ozdoby jsou rozloženy ve formě mozaiky.

Můžete vytvořit nejneobvyklejší vzory z malých kamenů

Související článek:

Zahradní stezky pro vlastní potřebu za nízkou cenu. Ze samostatné publikace se naučíte, jak nezávisle vytvořit cestu do zahrady, strávit minimum času a peněz.

Aby dekorativní vzory mohly změnit vzhled zahrady, musí být při jejich organizaci dodržována určitá pravidla.Za prvé, nemělo by být mnoho skladeb, takže design nevypadá bez chuti. Je nutné umístit několik postav do různých částí areálu. Za druhé, je lepší umístit velké postavy do volného prostoru. Za třetí, je lepší použít kompozice ve stejném stylu.

Zdobení zahrady je velmi zajímavý proces a díky dobrému plánování učiníte svou zahradu krásnou a ne podobnou žádné jiné.

Video: 35 nápadů do-it-yourself