DIY sádrokartonové stěny - pokyny krok za krokem

P Při opravách v městských bytech nebo venkovských domech se mnozí majitelé nemovitostí rozhodnou rozdělit velké místnosti přes přepážky. Pro tyto účely se doporučuje použít drywall, díky kterému bude možné vytvořit velmi složité struktury a realizovat nejodvážnější nápady na design.

Zařízení vnitřní příčky

Jaké materiály je třeba použít při instalaci příček?

Pokud se vlastníci bytů a chalup rozhodli postavit dělicí stěny ze sádrokartonových desek vlastními silami, postupné pokyny jim pomohou rychle a v plném souladu s celou řadou činností v souladu se zavedenými normami. Před zahájením instalace musí vlastníci nakoupit potřebné množství materiálu a spotřebního materiálu, jakož i zakoupit nebo pronajmout stavební nástroj:

 • desky ze sádrokartonu (jejich tloušťka by měla být do 12,50 mm);
 • pozinkovaný kovový profil;
 • olovnice (určené pro montáž vodítek);
 • dřevo z přírodního masivního dřeva (musí být. \ Tsuché a hladké);
 • stavební úroveň (lze použít nástroje jakékoli velikosti);
 • ruleta, jejíž délka by se měla pohybovat v rozmezí od 5 do 10 m;
 • krátké a dlouhé šrouby (pozinkované), hmoždinky;
 • elektrická vrtačka, šroubovák, vrtací kladivo;
 • kovové rohy, pletivo, tmel, tmel, brusný papír, základní nátěr, izolace a obkladový materiál.​​

Materiály nezbytné pro instalaci příček

Související článek:

Profily pro typy sádrokartonových desek. V samostatné publikaci se dozvíte o hlavních typech profilů a způsobech montáže pro vytváření různých návrhů.

Jaký je princip instalace

Konstrukce sádrokartonových příček by měla být prováděna v přísném pořadí. Tento proces je rozdělen do několika fází:

 1. Vytvoření kovového rámu budoucího oddílu.
 2. Proveďte zvuková a tepelná izolace.
 3. Zajištění nezbytných inženýrských komunikací.
 4. Opláštění konstrukce pomocí sádrokartonových desek.
 5. Dekorační přepážkové obložení.

Dělicí příčky z DIY. Průvodce krok za krokem

Majitelé venkovských domů a městských bytů, kteří plánují rozdělit hcl vlastními rukama, se často nemohou rozhodnoutjaký materiál použít k vytvoření rámce. K dispozici jsou dvě možnosti: kovový profil a dřevěné tyče. Pro určení a správné rozhodnutí je nutné studovat technické a provozní vlastnosti obou materiálů. Výsledkem je, že kovové profily „vyhrají“, protože mají velké množství výhod, mezi něž patří:

 • již mají potřebné otvory pro elektrické kabely;
 • pozinkované profily nebudou deformovány vlhkostí;
 • budou moci vykonávat své funkce delší dobu;
 • při stavbě sádrokartonových desek se rohy nebudou lišit a bude mít vždy reprezentativní vzhled.

Prezentovatelný vzhled konstrukce sádrokartonu

Průvodce krok za krokem

Pokud vlastníci obytných prostor nevědí, jak správně sestavit sádrokartonové příčky vlastními silami, v tomto jim pomohou podrobné pokyny. Musí jednat v určitém pořadí:

 • Nejprve je nutné provést označení: čáry jsou položeny na podlaze a na stropě, což určí polohu příčky. Poté se profilové vodítka připevní k plochám pomocí samořezných šroubů (jejich umístění je řízeno olovnicí). Dalším krokem bude instalace vertikálních vodítek, pro kteréhorizontální profily budou sloužit jako podpora. Ve všech místech, kde došlo k dokování nosných prvků konstrukce, je nutné provést fixaci krátkými šrouby. Po instalaci všech kovových profilů můžete pokračovat dalším krokem.

Značení a vyrovnání vodítek a profilů

 • Při instalaci příhradových stěn hkl vlastními silami se majitelům prostor doporučuje, aby je izolovali a provedli nezbytné elektrické komunikace. Pro izolaci přepážky je nutné položit izolační materiál do všech vytvořených dutin konstrukce (například minerální vlny, desky z pěnového plastu nebo expandovaného polystyrenu).

Izolace přepážky minerální vlnou

 • Další etapa montážních prací zahrnuje sádrokartonové desky kovové konstrukce se sádrokartonovou deskou. V některých místech budete muset použít kousky hl různých velikostí (pro řezání sádrokartonu, můžete použít speciální stavební nůž, který se pohybuje v úhlu 45 stupňů). V dolní části konstrukce je třeba ponechat malou mezeru, pro kterou můžete použít různé podpěry. Při montáži sádrokartonu je třeba použít pozinkované šrouby, jejichž vzdálenost by neměla přesáhnout 20 cm.

Profil šití GCR-listy

 • Po skončeníproces pokovování na všech spojích je lepený stavební mříž, po kterém jsou omítky. Jakmile tmel zaschne, měl by být obroušen (to lze provést smirkovým papírem). Před nanesením dekorativní podšívky se doporučuje natřít povrch sádrokartonových desek a po úplném zaschnutí roztoku můžete pokračovat v dokončovací úpravě.

Dokončovací malířské práce na GCR

Související článek:

Samonosné oblouky do sucha. V samostatném materiálu jsou prezentovány fotografické příklady oblouků pro různé místnosti a pokyny pro jejich nezávislou produkci.

Závěr

Postavení různých příček ze sádrokartonových desek umožňuje majitelům prostor realizovat každou svou fantazii. Výhody takové přestavby zahrnují následující:

 1. Konstrukce sádrokartonových desek jsou snadné, takže nosné prvky budovy nebudou další fyzickou aktivitou.
 2. Snadná instalace umožňuje vlastníkům nemovitostí nezávisle provádět celou škálu činností.
 3. Ekologická šetrnost. Tato vlastnost sádrokartonových desek umožňuje použití v obytných zónách bez ohledu na jejich účel.
 4. Velký počet pozitivních vlastností zahrnuje požární odolnost, díky které lze instalovat příčky ze sádrokartonu i vprostory s vysokým nebezpečím požáru.

Video lekce o výstavbě příčky s vlastními sádrokartonovými deskami