DIY zahradní záchod: fotografie, kresby a tipy na zařízení

Každý ví, že pohodlný odpočinek u chaty je možný pouze v případě, že je k dispozici dobře vybavená sociální místnost. Z tohoto důvodu začíná výstavba pozemku u dachy nejčastěji výstavbou koleje, pro kterou je nesmírně důležité najít správné místo a materiály. V tomto článku se podíváme na to, jak postavit toaletu vlastními rukama. Fotografie, výkresy a detailní instrukce jsou připojeny.

Dobře vybavená toaleta je klíčem k pohodlnému pobytu mimo město

Vyberte optimální umístění

\ t

Správné místo je klíčem k úspěšné výstavbě sanitární místnosti, její trvanlivosti a pevnosti.

Místo hraje rozhodující úlohu

.
Dobrá rada!Před budováním toalety si pozorně přečtěte doporučení.podle výběru lokality. Trvanlivost a pohodlí designu v mnoha ohledech závisí na tom.

Odpovědný přístup k podnikání vás ušetří od problémů se stavbou v budoucnosti

.

Před zahájením výstavby věnujte pozornost následujícím bodům:

 • Na výkrese svého pozemku označte místa, která se nacházejí nejméně 8 metrů od studny vodou, 7 od domu a 1 od plotu. Ty budou nejlepší možnosti pro výstavbu.

Doporučené vzdálenosti mezi budovami v chatě

 • Dalším bodem, který je třeba věnovat pozornost, je výška sekce. Skvělá volba pro stavbu je nisin.
 • Půda, na které bude záchod postaven, by neměla být velmi vlhká.
 • Směr větru je jedním z nejdůležitějších ukazatelů, který je třeba zvážit. Musíme se snažit zajistit, aby převládající směr nebyl nasměrován do obytných prostor.
 • Další důležitý bod: stín, který by v případě toalety dacha neměl být konstantní, stejně jako konstrukce konstrukce na slunci je nepřijatelná. Nejlepším způsobem, jak se dostat z této situace, by bylo postavit toaletu pod stromem, vrhající stín jen v určitých časech dne.
 • Je-li stavba plánována na dlouhou dobu, je nezbytné zajistit pohodlný přístup k regeneračnímu vozidlu k vyčištění žumpy včas.
Důležité informace!V žádném případě nevystavujte záchod na místě staré zničené toalety nebo popelnice - to můžebýt při dalším použití nebezpečný!

Proces čištění septiku nebo žumpy

Země WC s vlastními rukama: fotografie, kresby různých typů

Existuje celá řada různých typů předměstských toalet. Zpravidla nevyžadují zásobování vodou ani odpadní vody a některé z nabízených možností lze zakoupit v běžném železářství. Takže nyní budeme analyzovat možnosti výstavby venkovské toalety s vlastními fotografiemi a kresbami.

Země toalety mají mnoho různých typů staveb

Standardní hygienická oblast

Tento design vypadá jako nejběžnější stánek se sedadlem nebo jen dírou v podlaze, často z desek nebo jiného improvizovaného materiálu, který je dodatečně vyztužen ve stěnách a základech. Zařízení pro sběr odpadů slouží k likvidaci odpadu.

Běžná venkovská toaleta s jednoduchou a přístupnou konstrukcí pro většinu

Související článek:

Toaleta pro dávání rukama. Podrobný návod pro stavbu toalety (chata, ptačí budka ), dokončené výkresy a některé úpravy uspořádání ve speciálním materiálu.

Prášková toaleta

Tato konstrukce se liší od ostatních v nepřítomnosti žumpy, protože využívá technologii "prachu". Po každé návštěvě kempu je odpad posypán směsí rašeliny nebo obyčejného popela a výsledná látka je vynikající pro hnojivopůdy.

Prášková toaleta poskytuje možnost získat vysoce kvalitní hnojivo pro Vaši zahradu

Chemická sanitární místnost

Taková toaleta se liší od té předchozí v tom, že na neutralizaci odpadu se podílejí pouze chemické látky, což znamená, že nebude možné získat hnojivo pro vaše místo tímto způsobem.

Chemická toaleta nestanoví možnost dalšího využití odpadních produktů jako hnojiv

Záchodová záchodka

Výstavba takové konstrukce spočívá v částečném prohloubení žumpy pod obytnou budovou, díky níž je záchod postaven přímo u zdi. Otvor záchodové mísy je s ní spojen malou kanalizační trubkou. Čerpání odpadu vzniká instalací uzavřeného poklopu.

Vůle - toaleta poskytuje žumpu pod domem

Skříň na suché prádlo

Tento design je vyroben v továrně, přichází ke kupujícím již v hotové podobě a slouží jako skvělá alternativa k vlastní toaletě vlastními rukama. Fotografie, výkresy a další materiály jsou uvedeny níže. Skříň je kabina, ve které je instalována nádrž na odpad. Po každé cestě do skříně jsou odpadní produkty neutralizovány pomocí speciálních bioreagantů.

Biologická toaleta je vhodná, protože nemusíte stavět toaletu sami a hledat materiály

.

Skříň rašelinový

Díky svému jedinečnému designuWC kombinuje vlastnosti sušiček a "práškové" technologie. Veškerý odpad zpracovaný v dané budově a nahromaděný v samostatné nádrži tak může být použit jako přírodní hnojivo.

Rašelinová toaleta umožňuje získat vynikající přírodní hnojivo

Související článek:

Rašelinová toaleta pro výslech: který z nich je lepší? Recenze kladů a záporů, stejně jako populárních výrobců a cen za rašeliniště ve speciální publikaci našeho portálu.

Takže jsme rozebrali všechny existující typy skříní, z nichž každá má své výhody a nevýhody použití. Je však na vás, abyste rozhodli, který z nich je vhodný pro zařízení na vašich stránkách.

Nyní budeme analyzovat, jak si vlastní ruce vybudovat toaletu v zemi. Výkresy, rozměry a výpočty musí být připraveny předem a my vám s tím pomůžeme.

Literativně jasná kresba - klíč k úspěšnému podnikání

Jak postavit toaletu v zemi vlastníma rukama ve fázích: video a praktický průvodce

Pokud se stále rozhodnete vybudovat toaletu v zemi vlastníma rukama, jejichž výkresy a rozměry jsou uvedeny níže, je důležité vzít v úvahu všechny nuance a detaily.

Krásný design kabiny potěší oko

Postup výstavby je následující:

 • Podle výše uvedených pravidel pro nalezení optimálního místa pro stavbu skříně zvolte nejvhodnější variantu.
 • Provádí se značení budoucí stavby, díra je vykopána z hloubky dvou metrů, široká jeden a půl metru.
 • Je-li půda volná nebo mokrá, dno jámy se nalije sutinou nebo štěrkem, položeným cihlovým zdivem.
 • Základ se instaluje - páskové nebo sloupkové, podle vašich požadavků a požadavků.
 • Je vztyčena konstrukce ze dřeva nebo jiných materiálů, která je následně obalena vlnitou lepenkou, deskami a jinými nátěry. Střecha se překrývá.
 • V případě potřeby je místnost izolována zevnitř.
Užitečné informace!Kapalná část odpadu by měla být dobře absorbována do půdy.

Je důležité pozorovat sled stavebních konstrukcí - to vám pomůže udělat vše správně

.

Tak jsme se naučili, jak si vybudovat toaletu v zemi vlastníma rukama. Video je uvedeno níže:

Výroba toalety v zemi vlastníma rukama: kresby, velikosti nejoblíbenějších možností

Je důležité si uvědomit, že s náležitými dovednostmi a pečlivým studiem materiálů je poměrně jednoduché postavit toaletu vlastníma rukama. S tím vám pomohou různé fotografie, kresby a videa.

Rámec

Rámec budoucí konstrukce je vyroben z prutů 10x5 cm, které jsou instalovány podle výkresu na běžcích.

Dobrá rada!Je nutné zajistit, aby byly tyče důkladně ošetřeny antiseptickým prostředkem, protože přicházejí do styku s jímkou ​​a odpadem, který se v ní nachází.

Výkressanitární prostor

Pokovování

Pokud plánujete řezat dřevo, použijí se stejné tyče jako ve konstrukci rámu, které jsou k základně připevněny hřebíky. Je důležité pamatovat na to, že ve dne budete mít speciální okna pro větrání a osvětlení.

Standardní nekovotní odpadní příkop

Střecha

Střešní konstrukce není obtížný úkol: pro tento účel se používají veškeré střešní materiály, které jsou k dispozici.

U estetů stojí za to pokusit se vybudovat neobvyklou střechu

.

Závěry vypracované

Takže vidíme, že s řádnou přípravou je poměrně jednoduché postavit toaletu vlastní rukou, fotografii, jejíž výkresy jsou uvedeny výše. Klíč k úspěchu kterékoliv z vašich stavebních iniciativ - odpovědný přístup!