Dlažby do kuchyně: fotografie a ceny oblíbených modelů

Důležitým prvkem interiéru kuchyně je kvalitní provedení. Doporučujeme zvolit materiály s ohledem na specifika místnosti. Je třeba vzít v úvahu taková kritéria, jako je snadnost údržby, odolnost proti opotřebení, životnost a dlouhá životnost. Jedním z praktických a udržitelných podlah je podlaha do kuchyně. Fotografie a ceny vám umožní vybrat si vhodnou možnost.

Stylové podlahy mohou být hlavním zaměřením v interiéru

Druhy dlažeb

Rozlišují se tyto typy dlažeb:

 • Keramická dlažba je praktická a je oblíbeným materiálem. Široká škála cen vám umožňuje vybrat si možnosti pro každý rozpočet;

Podobné modely budou vynikajícím doplňkem interiéru

 • drahé výrobky zahrnují porcelánové kameninové výrobky, které mají vodoodpudivé vlastnosti, dobrou odolnost proti opotřebení a trvanlivost;

Takové podlahy dodají atmosféře pevnost .

 • Křemenné vinylové modely jsou cenově dostupné a jsou nové ve světě stavebních materiálů. Jsou odolné proti poškození, voděodolnému účinku a odolnosti. Povlak je teplý, měkký a pružný.
​​

Verze s křemenným vinylem má odlišnou strukturu

.

Podlaha těchto výrobků nevyžaduje komplexní péči a je také snadno čistitelná od mastnoty a nečistot. Řada je prezentována v různých texturách, barevné paletě a velikosti. Stojí za zvážení možnosti s imitací přírodních povrchů: kůže, tkaniny, kovu a kamene.

Zajímavé konstrukční techniky a zonace pomohou provádět různé způsoby pokládky dlažeb do kuchyně. Fotografie různých možností vám umožní správně se rozhodnout.

Praktická zonace

Užitečná služba:

Zejména pro naše čtenáře doporučujeme použít pohodlný online kuchyňský návrhář , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Dlažby z křemenného vinylu

Tento materiál se týká nejnovějších stavebních technologií vyvinutých japonskými vědci. Dlaždice se skládá z několika vrstev. Hlavní komponenty jsou sklolaminát a křemenný písek. Na horní vrstvu se aplikuje tisk fotografií. Vrstvapolyuretan. Současně je křemen-vinylová vrstva známá pro takové vlastnosti, jako je požární odolnost, dobrá absorpce hluku a odolnost proti vlhkosti. Povlak tohoto materiálu se neklouže a je výborně kombinován s jakýmkoliv typy teplé podlahy.

Křemen - vinylová vrstva může napodobovat dřevěné podlahy

Díky technologii tisku fotografií existuje pro tyto výrobky mnoho různých vzorů. Povrch potahu je tvořen hladkými a stísněnými texturami. Kromě toho podlaha tohoto výrobku nepředstavuje zdravotní riziko.

Keramická žula

Porcelánová dlažba je vyrobena z křemene, vysoce kvalitního jílu a živce s různými barvivy. Vyrábí se pod vysokým tlakem a vyznačuje se vynikající životností.

Taková podlaha dokonale zapadne do každého moderního interiéru

Struktura a vlastnosti takového povlaku nejsou horší než u kamene, což vysvětluje jeho vysoké náklady. Na fotografii podlahové dlaždice v interiéru, můžete "nahlédnout" zajímavé návrhy pomocí tohoto materiálu. Můžete si vybrat dlaždice s imitací kamene, stejně jako s matným nebo leštěným povrchem as neobvyklými efekty.

Provedení podlahy s imitací mramoru bude dokonale kombinováno s pracovní deskou

Materiál má tyto výhody:

 • zvýšená pevnost a tvrdost;
 • odolnost proti mrazu;
 • rovnoměrnou barvu po celém povrchu;
 • nízká absorpce vody a čistota životního prostředí;
 • trvanlivost.

Tato dlaždice dodá slušnosti i jednoduchému designu kuchyně

.

Porcelánové dlaždice mohou být matné, leštěné nebo glazované. Strukturovaný materiál má reliéfní povrch a řadu ozdob.

Tradiční keramika

Keramika pro podlahy se provádí speciální technologií. Následující variace této dlaždice existují:

 • Smaltovaná verze pro dokončování podlah a stěn se nazývá monocotour;
 • Méně husté podlahy se získají z monoporózy. Toto je jediná prosklená střešní taška;
 • jednorázový jednorázový vypalovací materiál - cotto, vyrobený z červeného jílu. Při umísťování této dlaždice na podlahu je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Foto-design takových možností demonstruje veškerou krásu výrobku;
 • odolnost proti mechanickému poškození a chemikáliím v domácnosti;
 • Vytlačený model dvojitého vypalování se nazývá cotoforte;
 • neglazovaný výrobek se skládá z jednoho materiálu a vyznačuje se vysokou trvanlivostí a nízkou absorpcí vlhkosti;
 • Glazovaný materiál má skleněnou vrstvu, která je zdobena vzory.

Obyčejné obklady lze použít v původním provedení

Výrobekpoložena na základnu z cementu a písku. Ve starém nátěru by neměly být dutiny a poškození.

Dobrá rada!Deska se smí pokládat na dřevěnou plochu, ale nejprve je nutné položit překližku, která je odolná proti vlhkosti.

Brilantní povrchy umožňují vizuálně zvětšit plochu místnosti

Související článek:

Obklady do koupelny. Foto, design . Samostatná publikace poskytuje užitečné informace o výběru dlaždice a řádném zdobení koupelny.

Technické parametry materiálu

V kuchyni je široká paleta dlažeb. Fotky a ceny s vlastnostmi vám pomohou vybrat správný materiál.

Pomocí této možnosti je vytvořen praktický interiér

Znalost následujících parametrů vám pomůže vybrat vhodný materiál:

 • Odpor ohybu umožňuje vypočítat mezní zatížení na povrchu;
 • tvrdost paluby určuje odolnost proti mechanickému poškození;
 • odolnost výrobku proti opotřebení pomáhá určit hodnotu odolnosti proti otěru;
 • důležitým parametrem určujícím odolnost vůči různým látkám je chemická odolnost;
 • Odolnost proti sklouznutí;​​
 • rozměry dlažeb;
 • textura a barvy.

Kombinace vzoru umožňuje vytvořit celé vzory na podlaze

Dobrá rada!Při nákupu výrobků se musíte ujistit, že odstín materiálu ve všech baleních odpovídá.

Konstrukční řešení v kuchyňské dekoraci

Konstrukce vybraného nátěru by měla být kombinována s celkovým interiérem kuchyně. V malé a špatně osvětlené místnosti, měli byste použít světlé dlaždice do kuchyně, fotografie některých modelů uvidíte v této recenzi. Pokud to kuchyňská linka umožňuje, je lepší použít tmavou podlahu, zředěnou lehkým dekorem.

Kombinace tmavého a světlého materiálu vypadá zajímavě

Pro pokoj v klasickém stylu si můžete vybrat mramorové podlahy. Vnitřní monotónní krytiny s nepozoruhodným vzorem v moderním stylu budou vhodné.

Klasickou kuchyni lze vyrobit pomocí kontrastní palety barev, která stále nevypadá jasně

Dlaždice s efektem antiky harmonicky zapadá do interiéru ve stylu Provence. Při registraci kuchyně budou interiérové ​​obklady s různými imitacemi přírodních materiálů zajímavé. Jako další dekor byste měli použít dlaždice různých velikostí, barevné palety a tvary.

V designu kuchyně ve stylu Provence se použila dlaždice malé velikosti a květinovými ornamenty

.

Dlažby do kuchyně: fotografie a ceny, značky

Různévýrobci vytvářejí dlažby do kuchyně. Fotografie a ceny se budou lišit v závislosti na konkrétní značce. Populární materiál je z Itálie, Portugalska, Španělska, Turecka nebo Číny. Podobné výrobky jsou vyráběny v Rusku, Bělorusku a na Ukrajině.

Použití italských výrobků

Produkty různých společností se liší podle ukazatelů kvality a nákladů. Vyberte náklady z následujících modelů:

 • možností rozpočtu by měly zohlednit modely domácích výrobců. To Uralkeramika, Cersanit, Kerama Marazzi nebo Belec. Cena za metr čtvereční se pohybuje od 140 do 900 rublů;
 • Běloruské výrobky předkládá společnost Keramin za cenu 600 rublů nebo více;
 • je možné uvažovat o produktech ve středním cenovém segmentu. Jedná se o modely polských firem: Paradis, Tubarzin nebo Polcolorit;
 • ze 400 rublů na metr čtvereční je možné nakupovat výrobky z čínských továren. Jsou to barvy Viva, Dong Peng, Fiorano nebo Primakolor;
 • Španělské dlaždice Azteca, Keramika nebo Aparitzi, stejně jako italská keramika Alta nebo portugalština, jejichž náklady začínají od 1200 rublů, patří mezi dražší varianty.

S pomocí levné podlahové krytiny jsou vytvořeny originální kuchyňské interiéry

Jiné společnosti vyrábějí porcelánové kameninové výrobky. Z domova je třeba rozlišovat Ural žulu, Italon, Concorde a Estima. Totoprodukty se vyznačují vysokou kvalitou a dostupnou cenou. Můžete si koupit materiál za cenu 600 rublů za metr čtvereční.

Porcelánové kameniny v interiéru kombinované kuchyně a obývacího pokoje

Výrobky italských značek Pastoreli, Sintezi nebo Delconca se prodávají za cenu 2400 rublů za metr čtvereční. Quartz-vinylové modely dodávají švýcarské, belgické a čínské společnosti. Náklady na tyto dlaždice se pohybuje od 1.700 rublů. Nejdražší je podlaha ze Švýcarska, která stojí od 2500 rublů.

Kvalitativní materiál přispívá k vnitřnímu provedení

Volba obkladů obkladů je různá. Existuje mnoho možností pro design, vzory, textury a barvy. V tomto případě si můžete vybrat vhodný materiál, který bude hodný dekorace kuchyně a bude cenově dostupný.

Stylová podlahová krytina doplní jakýkoliv interiérový styl

Video: Výběr dlaždic pro keramické dlaždice na podlaze