Do-it-yourself sněhový pluh: funkční zařízení z jednoduchých nástrojů

S nástupem chladného počasí se odstraňování sněhu stává naléhavým problémem pro mnoho majitelů příměstských nemovitostí. V přítomnosti rozsáhlého území kolem domu není lopatka nejlepším řešením a nákup sněžných pluhů může být velmi drahá akvizice. Záchrana v této situaci, ručně vyrobený sněžný pluh. Tato možnost je vhodná zejména pro obyvatele příměstských sídlišť a příměstských oblastí. Pokuste se tedy vytvořit užitečnou jednotku ze starých nástrojů. A naše hodnocení vám to pomůže.

Zařízení na odklízení sněhu umožňuje rychle a bez větších obtíží vyčistit velké plochy teritorií domu

Sněhová fréza: co to je a rozsah

Sněhová fréza je univerzální zařízení pro automatické čištění sněhových valů na velkých plochách. Sněhová fréza pro domácnost šetří spoustu času a osvobozuje člověka od tvrdé práce.

Samonosné konstrukce jsou vhodné pro čištění přilehlých území obchodů a kaváren. Tato technika je také využívána veřejnými službami a různými podniky.​​

Sněhové stavby mohou být prováděny nezávisle nebo zakoupené od známých značek

.

Zařízení na odstraňování sněhu má tyto výhody:

 • nevyžaduje složitou údržbu;
 • V případě potřeby se opravy provádějí rychle a bez větších finančních nákladů;
 • technologie je snadno ovladatelná.

Vlastnosti zařízení na příkladu samostatného modelu

Při volbě sněžného pluhu je třeba poznamenat tyto faktory:

 • Nosnost lopaty.
 • Výkon motoru.
 • Rychlost pohybu.
 • Spotřeba paliva, pokud zařízení běží na benzín.
 • Metody spouštění.

Výkresy šroubového mechanismu

Pro malé plochy je vhodná šneková fréza, která má kompaktní rozměry a funguje z vývodu. Pro čištění velkých ploch bude potřeba sestava šneku s vícestupňovou převodovkou a velkou lopatou. Toto zařízení se vyrovná i se závěsy.

Běžné sněhové frézy jsou zařízením ovládacích prvků, motoru a robustního krytu. Také v konstrukci jsou spirálovitá zařízení pro odstraňování sněhu.

Výkres velkého stroje, který se používá k čištění ulic

Koupit nebo si vyrobit sami

Pokud se na tebe hádají pochybnosti o koupi sněhového pluhu nebo o tom, že si to uděláte, věnujte pozornost následujícím aspektům:

 • je nutné vypočítat plánované množství práce;
 • je důležité zvážit dobu používání technologie. Objem nádrže, výkon a výkon závisí na ní;
 • fyzické schopnosti osoby, která bude zařízení ovládat. Záleží na tom zvolit - elektrický start nebo ruční ovládání;
 • je vhodné věnovat pozornost úrovni kontroly a mechanizace.

Pro malé oblasti platí malé výrobky

Pokud se rozhodnete vyrobit sněhové frézy vlastníma rukama, věnujte zvláštní pozornost volbě motoru. Motor by měl býtzimní výkon a provozovat při teplotách pod nulou. Důležitým bodem je volba konstrukce šneku. Tento prvek by měl být hladký as výrazným vzorem.

Vlastní konstrukce řetězových pil

Stojí za to věnovat pozornost převodovce, přenášet točivý moment na oběžné kolo ejektoru a šneky. Neméně důležitý je i okapový žlab. Neměla by být kovová, ale plastová.Pro malé pozemky o rozloze menší než 50 m2. Kompaktní elektrické nebo akumulátorové modely. Pokud unáší více než 30 cm, pak v tomto případě stojí za to vyzvednout benzínové struktury. Přítomnost samohybného motoru usnadní čištění všech oblastí. Zařízení může být vybaveno dalšími funkcemi: vyhřívanými rukojetí, instalací kartáče, skládací rukojetí, elektrickým startérem a světlometem.

Druhy zařízení na odklízení sněhu pro domácnost

\ t

Podle typu motoru jsou sněhové frézy zařazeny do elektrických a benzinových zařízení. Podle způsobu odstraňování sněhu mohou být modely dvoustupňové a jednostupňové.

Konstrukce jsou rozděleny do těchto typů:

 • samohybné pojezdové ústrojí s pohonem kolejnic nebo kol;
 • modely bez pohonu, jejichž řízení jeručně.

Konstrukce s vlastním pohonem

Pohonné jednotky jsou vhodné pro malé plochy, protože jsou přepravovány samy. Tyto konstrukce se liší v malém výkonu a mají takové výhody, jako je ziskovost, přesnost a výkon.

Samohybné zařízení lze sledovat a na kolech. Sledované modely jsou klasifikovány jako profesionální.

Prvky zařízení na odklízení sněhu

Obecný princip provozu sněhových strojů

Sněhová fréza je malý mechanismus, který obsahuje tyto prvky:

 • šnekový dopravník​​- rotační mechanismus;
 • oběžné kolo- čepele ve tvaru spirály;
 • motor- výkonové zařízení;
 • pouzdro s kryty , pomocí kterého je hozen sníh.

Zařízení na příkladu samostatného modelu

S pomocí oběžného kola se sníh pohybuje do sacího pouzdra a pak se promění na jemnou frakci a poté letí trubkou se zaoblenými pouzdry. Pomocí speciálního regulátoru se vysype sníh. Směr můžete změnit pomocí speciální rukojeti.

Jednostupňový šnekový stroj

Jednostupňové zařízení je určeno pro čištění malých ploch. Nejčastěji se jedná o bezdrátové zařízení.Tento typ techniky je třeba tlačit, takže je vhodný pro fyzicky silné lidi. Výhodou zařízení je nízká hmotnost a vynikající ovladatelnost.

Snadno ovladatelný jednostupňový model

Dvoustupňový šnekový stroj

Ve dvoustupňových projektech jsou motory výkonnější. Pohybují se pod vlastní silou, na kolovém nebo pásovém nákladu. Tato technika umožňuje vyčistit velké plochy sněhu. V tomto případě můžete mráz dokonce vyčistit. Sníh je lopaty s kbelíkem a pak rozptýleny rotorem nebo šnekem. Vzdálenost vybití může dosáhnout 15 metrů.

Dvoufázová jednotka

Srovnávací analýza elektrických a benzínových dmychadel - výhody a nevýhody

Vezměte v úvahu vlastnosti elektrických a samohybných sněhových fréz poháněných benzínem.

Benzinový samohybný sněžný pluh

\ t

Zvláštní výhoda benzínového zařízení ve výkonu motoru. Modely podobných sněhových fréz jsou vybaveny dvoutaktním a čtyřdobým motorem. Benzínové zařízení má kovové pouzdro, pohon housenky, šroubovací rotační zařízení a lopatu na sání sněhu. Hmotnost benzínové jednotky je 60 kg. Taková technika může zlomit i zabalený sníh. Benzínové modely jsou drahé a zároveň úsporné na spotřebu paliva.

Model benzínu

Modely benzínů se mohou lišit následovně.podle nuans:

 • přítomnost několika šroubů;
 • Pohyb se provádí kolejemi nebo koly;
 • světlometů pro práci ve večerních hodinách.

Elektrická sněhová fréza

Elektrické modely mají cenově přijatelnější cenu. Snadno se pohybují a přepravují. Zařízení nevyžaduje zvláštní péči. Gumové podložky na čepelí šneku chrání kryt koleje a podložku před poškozením. Nevýhodou konstrukce je neschopnost pohybu nezávisle. Tato technika je zvláště důležitá pro čištění čerstvého sněhu.

Přínosy elektrických modelů:

 • zařízení pracuje relativně klidně;
 • není třeba doplňovat palivo;
 • nízká hmotnost zařízení;
 • při práci není kouř;
 • Vynikající účinnost a nízké náklady.

Jednoduchá elektrická varianta

Existují však určité nevýhody. Například malý výkon, malý poloměr expozice a potřeba neustále monitorovat kabel.

Domácí sněhové stroje s vlastníma rukama pro domácnost

\ t

Můžete ušetřit značné peníze, pokud provedete vlastní sněhové frézy. V tomto případě lze výkresy nalézt na různých specializovaných stránkách nebo si vybrat jeden z našich navrhovaných. Sestavení užitečné jednotky není tak obtížné, pokud pochopíte princip provozu zařízení a jeho zařízenízařízení.

Pokud potřebujete odstranit sníh z malé oblasti, můžete vytvořit model rotoru nebo šneku. Než se dostanete do práce, měli byste se rozhodnout pro typ motoru. Motor může být vybrán z řetězových pil nebo vyžínačů.

Můžete vytvořit poměrně složité modely s vlastními rukama

Jak udělat šroub pro sněhové frézy vlastníma rukama

Důležitou součástí sněhové frézy je šnek. Jedná se o kroužky řezných nožů upevněné na hnacím hřídeli. Jako hřídel bude vhodná trubka o délce 80 cm, ve které je třeba vyříznout otvor, do kterého bude umístěn sněhový čepel. Sníh se díky otáčení této trubky opírá.

V tomto případě musíte vytvořit vlastní třecí kroužek pro sněhovou frézu. V tomto případě byste měli použít hotové výkresy, na kterých můžete řezat prstence. Čepele jsou vyrobeny z ocelového plechu. V tomto případě jsou vyříznuty 4 disky, které jsou vytaženy ve formě závitů. Pak se hotová spirála přivařila na spirálu. Podél okrajů trubky jsou pevné kovové vzpěry. Níže jsou uvedeny podrobné kroky práce.

Rotační čistič

Sněhová fréza pro doutníky z řetězové pily

\ t

Stojí za povšimnutí výhody konstrukce řetězové pily:

 • nízko nákladové položky;
 • pozoruhodný výkon zařízení;
 • výroba základních jednotek z improvizovaných prostředků.

Jako hnací prvek používaly motorové řetězové pily. Motor je odpojen od rámu. Kromě motoru potřebujete tělo šroubu, hřídel a šroubový povrch šroubu. Těleso je vyrobeno z plechu. Pro hřídel můžete vzít trubku o průměru 20 mm. Povrch šroubu je vyroben z plechu.

Těleso můžete začít vyrábět s bočními stěnami. V tomto případě jsou z kovu vyříznuty dva kruhy. K bočním dílům je přivařen plech kovu ohnutý do půlkruhu. Otvory jsou provedeny v stranách, kde je vložen šroubový mechanismus. Rám je vyroben svařením na rám profilových trubek. V tomto případě se elektrárna musí pohybovat podél rámu a také musí být upevněna v požadované poloze. Rukojeť s ovládáním škrticí klapky vlevo je upevněna k rámu. S ohledem na typ reliéfu jsou k rámu připevněny lyže nebo kola.

Domácí konstrukce řetězových pil

Jak vyrobit elektrický vyžínač s vyžínačem vlastníma rukama: video s vysvětlením

Zastřihovač může být také vyroben z vyžínače, ale žádný elektrický výložník to neudělá. Nepoužívejte zastřihovač se zakřivenou činkou. Silnější jsou zařízení s přímou činkou.

Trim model

Pro výrobu jednotky z vyžínače budete potřebovat speciální nástroj - brusku, vrtačku a svářečku.

Zde je sled prací:

 • tělo je vyrobeno z kovového sudu,který je odříznut ve vzdálenosti 15 cm od dna. Ve středu, kde bude umístěna vyčnívající převodovka, je vytvořen otvor;
 • je po stranách vytvořen otvor;
 • výstup sněhu by měl být umístěn ve středu konstrukce;
 • K vytvoření rotoru jsou zapotřebí 4 lopatky. V tomto případě jsou 4 plechy vyříznuty z kusu kovu, který by měl být řezán ve formě čepele. Musí být přivařeny k vyžínacímu kotouči;
 • Sněhová fréza může být vyrobena z různých částí hlavně. Chcete-li to provést, vyřízněte obdélníkový proužek. Prase by mělo být ohnuté a přivařené ke straně;
 • špachtle je vyrobena z listového materiálu;
 • Sněhová fréza se vyrábí v místě, kde je otvor pro házení sněhu. Čepel je upevněna ve spodní části. Převodovka je přišroubována a rotor je namontován jako nůž.

Opce z plynových sekaček

Elektrické modely

Při zahájení samostatné práce je nutné studovat následující doporučení:

 • , aby se zabránilo vniknutí cizích předmětů do šneku, musí být použity šrouby a bezpečnostní pouzdra;
 • při uspořádání jednostupňové konstrukce musí být žlab umístěn na boku a na těle.

Jak lze takovou konstrukci zobrazit na videu níže:

Hlavní kroky montáže sněhového pluhu jsou jasně uvedeny v následující tabulce:

Ilustrace Popis prací
Aby bylo možné použít zařízení na odstraňování sněhu, je tento vyžínač užitečný.
Je vytvořen disk a čepele jsou k němu přivařeny. Čepele jsou umístěny pod určitým úhlem.
Pouzdro je vyrobeno z listového materiálu.
Ve ​​středu je vytvořen otvor pro upevnění převodovky trimru.
V horní části je vytvořeno zařízení pro házení sněhu. Může být regulován.
Ochrana by měla být odstraněna z vyžínače. K tomu odstraňte ochranný šroub. Poté se odstraní převodovka a ochrana. Poté může být převodovka upevněna zpět.
Rukojeť a dno musí být otočeny o 180 stupňů.
Na převodovce je namontováno těleso sněžného pluhu.
Na horní straně převodovky je namontován kotouč s lopatkami.
Připnutá položka vypadá takto.
Vyrobený design v práci.

Výroba rotačních sněhových fréz

Pro vlastní výrobu rotačního sněhového pluhu budou zapotřebí tyto prvky:

 • palivová nádrž;
 • ovládací kabel škrticí klapky;
 • motor s tlumičem.

K provedení prácebudete potřebovat soustruh. Je nutné namontovat všechny díly. Stojí za to zvážit hlavní stupně zařízení sněhový pluh zařízení:

 • montáž šroubového zařízení;
 • montáž rotoru;
 • instalace případu;
 • uspořádání rámu.

Konstrukce vnitřního rotoru

Nejprve se uzly zhotovují odděleně a pak se sestavují do celku. Rotory jsou vyrobeny z plechu. Na listech je nutné kreslit kruhy pomocí kompasu. Pro provedení lopatek je třeba vzít si díl z elektromotoru. Čepele jsou svařeny s ocelovým kotoučem. Pro montáž rámu je nutné svařovat segmenty z kovového rohu. Všechny rámové prvky jsou upevněny šroubovými spoji.

sněžným ventilátorem s vlastníma rukama k traktoru, který stojí za ním

Populární je také použití motocyklových bloků pro uspořádání sněhového pluhu. Instalace domácího sněhové frézy do jednotky pro chodce zahrnuje montáž motoru na plošinu s rychlým uvolněním.

Model motorového bloku

Ilustrace Popis práce
Sněžný pluh Pegasus.
Lopata je vyrobena z trubkového rámu. Pro rám je odebrána kruhová trubka z vodovodu.systémy o průměru 16 mm. Rám je vyroben ze čtvercové trubky 30 × 16 mm.
Strany jsou vyřezány z plechu o tloušťce 2,5 mm. Všechny prvky jsou šity pozinkovaným, tl. 2,5 mm. Na šrouby je upevněn pozinkovaný plech.
Na rýč je upevněn gumový pásek, který je upevněn speciálními šrouby. Namontujte pružiny tlumiče.
Je namontován seřizovací šroub, který lze upevnit v požadované poloze.
Lopata je upevněna na montážním rámu, který je vyroben z kovu o tloušťce 5 mm.
Pro seřízení otáček se použije speciální upevňovací prvek.
Otočné zařízení je vyrobeno z páky a dvou tyčí. Jeden tah na ovládací páku a druhý na otočný rám.
Připevněn k rukojeti zařízení a zámku ovládání rukojeti.
V zadní části motobloku je fixován váhový prostředek. Současně se používá transformátorové železo. Prvek se montuje na dva distanční šrouby.
Magnet je připojen k povrchu motobloku. K ní lze připevnit šrouby a závlačky. To vám umožní udržet je blízko po ruce.

Pokud se budete přísně řídit pokyny, pak bude potěšením vyčistit sníh pomocí domácích nástrojů z motobloku.

Jak si vybrat akoupit tovární sněhové frézy: ceny, katalogy, modely

\ t

Vyrobte funkční jednotky, které jsou známé značky:

 • Daewoo;
 • Hyundai;
 • Honda;
 • Husqvarna.

Z ruských společností stojí za zmínku „Interskol“, „Energoprom“ a „Caliber“. Níže uvedená tabulka zobrazuje ceny některých oblíbených modelů sněhových strojů:

Fotky Modely Vlastnosti Průměrná cena, rub.
Daewoo Power Prodacts Dast Jednostupňový model.Dostupné světlomety pro osvětlení a mechanické seřízení.
12990
Patriot PS K dispozici je mechanické nastavení a rozsah vyhození 9 m. 9190
Sibirtech ESB 2000 Jednostupňová konstrukce s mechanickým nastavením. 8975
Huter SGC Dvoustupňový systém čištění. V přítomnosti benzínového motoru. 21042
Šampion ST Konstrukce kol s vlastním pohonem. Dvoufázový systém čištění a mechanické nastavení. 23950
Interskol SMB K dispozici je benzínový motor a dvoustupňový systém. 3091
Husqvana ST 224 Dvoustupňový systém čištění. K dispozici mechanické seřízení a elektrický startér. 87490

následovat instrukce, pak stejně efektivní jednotka může být postavena nezávisle na improvizovaných prostředcích

Pro ověření spolehlivosti prezentovaných modelů poskytujeme i několik recenzí od skutečných kupujících ze známých fór:

Recenze, Seona, Vladimir:Elektrický sněhový ventilátor HUTER SGC 2000E - V zimě je nenahraditelný ve sněhu!

Výhody: Malá velikost, ovladatelnost

Nevýhody: Krátký vodič

Ahoj všichni! Zdá se, že léto v létě není téma, ale je na čase začít se připravovat na toto zasněžené období roku ...

Číst dálna Otzovik: https://otzovik.com/review_3412235.html

Recenze Oldman 785, Moskva:Varyag SB-652 sněhový pluh - Dobrý sněhový pluh pro dvorek, úklidové cesty, verandy do domu a garáže.

Plusy: Sněhové frézy s elektrickým startem a světlometem. Dobrý výkon, pohodlné a intuitivní řízení.

Nevýhody: Vyžaduje menší technické úpravy, vyžaduje pečlivé a pečlivé použití.

Řeknete-li, že letos v moskevském regionu spadlo spousta sněhu, znamená to nic neříkat! Toto množství sněhu nebylo snad pět let ...

Přečtěte si vícena Otzovik: http://otzovik.com/review_4513520.html

Recenze FNO 500, Omsk:Snowplow Caliber SNUB-9.0 /62ED - Dobrá sněhová fréza s dostatečným výkonem pro odklízení sněhu

Výhody: Vynikající výkon, dobře vyrobený v zimě,pohodlné řízení.

Nevýhody: Svíčka je často znečištěna, pneumatiky ztvrdnou v chladu a sklouznou po tvrdé kůře navzdory velkému běhounu

Mám 100 let dlouhou chalupu, to se stalo. Od vchodu do parkoviště 50 metrů ...

Více podrobnostína Callback: https://otzovik.com/review_5731303.html

Doufáme, že naše hodnocení vám pomůže vytvořit vysoce kvalitní sněhovou frézu pro traktor za traktorem nebo jiné zařízení na odklízení sněhu. No, pokud máte nějaké otázky, nebo chcete sdílet své vlastní zkušenosti s výrobou těchto zařízení, pak jste vítáni v komentářích.

Související článek:

Majitelé soukromých domů nebo chalup v zimě se často musí zabývat otázkou, která zařízení na odklízení sněhu pro domácnost a chalupu je z hlediska ceny a kvality lepší. Řekneme o tom v článku.

Užitečná a zajímavá videa na toto téma