Do-it-yourself zahradní cesty za nízkou cenu: fotografie, nápady, tipy

T Krušné představit si dobře udržovanou zahradu bez zahradních cest, obklopujících záhony a altány. Původně byly navrženy tak, že plní nejen užitnou funkci, ale jsou také součástí krajiny. Pokrytí může být nejrozmanitější, pokud není těžké se o něj starat a je dostatečně silné, aby vydrželo více než tucet let. Úkolem každého letního rezidenta je vytvořit zahradní cesty vlastníma rukama za nízkou cenu, ale s optimálním výsledkem.

Zahradní cesta může být vyrobena z běžných desek

Zahradní stezky pro vlastní potřebu: odrůdy

Volba stylu cesty, musíte vzít v úvahu krajinu lokality a celkový design rezidenčního komplexu. Zahradní cesty lze klasifikovat podle použitého materiálu:

 • Štěrk.Za jednoduchou konstrukcí a atraktivním vzhledem takového povlaku existují značné nevýhody. Takové povlaky se obtížně čistí od listí a sněhu, nebudou tolerovat příchod technologie.

Kombinace štěrku avelké kameny

 • Cihla.Takové pokrytí není drahé, lze jej pokládat bez zvláštních dovedností. Pokud nepoužijete jednoduchý cihlový materiál a slínkový materiál, bude trať trvat velmi dlouho.

Běžná cihla je vynikající materiál pro dlažbu

 • Beton.Provádění konkrétní dráhy na dacha s vlastními rukama není tak složité, jak se zdá. Materiály pro práci jsou cenově dostupné. Pokud vybarvujete beton a používáte kudrnaté tvary, můžete dosáhnout vynikajících výsledků.

Betonové prvky jsou dobře kombinovány s trávníkem zeleně

 • Dřevěné.Cesty z úseků kmenů stromů vypadají velmi originálně. Pokud je dřevo řádně ošetřeno, nebude se dlouho rozkládat.

Dřevěná dlažba se používá již od starověku

.
 • Bylinné.Zelené cesty vyžadují pečlivou údržbu. Je třeba je pravidelně řezat, zavlažovat a vysazovat. Ale na druhou stranu, dokonale zapadají do jakékoli chalupové krajiny.

Tyto tratě jsou zasety trávou odolnou vůči pošlapání

.
 • Půda.Tato volba je vhodná pouze pro dočasné použití. V mokrém počasí se nečistoty budou držet na botách, mohou růst plevele.

Odkrytá cesta

Související článek:

Dlažební desky ve dvoře soukromého domu: foto. Mnoho příkladů dlažebních desek a možnosti pokládky ve speciální publikaci našeho portálu.

Formy pro výrobu betonových zahradních cest

\ t

Jednou z nejpřístupnějších možností jsou cesty vytvořené pomocí formuláře pro vytváření zahradních cest. Takový povlak může odolat pevnému zatížení, například průchodu traktoru. Plastové formy lze zakoupit v obchodě, jejich průměrná cena je asi 900 rublů. Práce s nimi nevyžaduje speciální dovednosti.

S jedním formulářem můžete rozložit celou stopu

Než začnete nalévat, musíte odstranit horní vrstvu půdy asi o deset centimetrů a připravit podložku z písku a štěrku. Po založení formuláře a nalití betonové směsi. Po 10-15 minutách je formulář odebrán a přeskupen na jiné místo. Takový chodník je možné využít za pět dní. Do cementové kompozice mohou být přidána barviva.

Důležité!Je nutné nalít beton na mokrý podklad a po jeho zalití v době tuhnutí jej navlhčit a zabránit praskání.

Betonovací forma může být vyrobena nezávisle na deskách nebo na železo. Po vytvoření malty se mezi dlaždice vyplní písek.

Před zahájením koleje se doporučuje označit a odstranit trávník

Stopy písku a suti

Zahradní cesty s vlastnímis nízkými náklady ruce mohou být vyrobeny z drceného kamene, štěrku nebo speciální barevné zásypy. Tyto chodníky, kromě jiných funkcí, budou také plnit úlohu bezpečnostního poplašného systému, nebude možné projít tiše podél nich.

Užitečné informace!Štěrkové cesty mohou být položeny pouze na rovných plochách a štěrk se bude valit a sbírat na svazích a dutinách.

Využití sutin pro výzdobu cesty

Krytí výplní netoleruje ani geometrické linie. Musí být vinutí a kudrnaté. Horní vrstva půdy se vybere podél obrysu budoucí trasy. Ve spodní části výkopu potřebujete položit geotextilie, nedovolí, aby materiál "šel" do země. Hrany jsou připevněny s obrubníkovou páskou nebo s oblázky. Mezi štěrkem lze položit velké ploché kameny.

Plnění oblázků na připraveném základu

Dlažební stezky: fotografie možností pokládky

Často v předměstské oblasti po stavebních nebo opravárenských pracích zůstávají jednoduché cihlové zbytky, které mohou být vynikajícím materiálem pro dlažbu. Budete potřebovat lopatu, stavbu, gumové kladivo, ruční pěchování, písek a cement. Stejně jako u jiných nátěrů je lepší odstranit vrchní vrstvu půdy asi o patnáct centimetrů. Na geotextilii se hodí polštář štěrku a písku. Následující cesty k fotografiím z cihel to samy o sobě ukazují různé verze vzoru:

Úroveň zdivařádky

Dlažební kostra

Dlažba metodou čtvercového vnoření

Po definování vzoru nejprve nainstalujte obrubníky. V jejich roli mohou být stejné cihly, na okraj nebo hotové předměty. Potom se na rovnou plochu položí cihly (je třeba je zkontrolovat na úrovni budovy). Mezi nimi musí být krátká vzdálenost, která bude později naplněna pískem. Při instalaci jsou cihly mírně svázány a vyrovnány s gumovým kladivem.

Dřevo a jiné materiály

\ t

Barevná a neobvyklá verze zahradních cest - od dřevitých řezů. Zvláštní pevnost se vyznačuje tvrdým dřevem. Řezy z dubu, akátu, bukového dřeva jsou tou nejlepší volbou.

Aby se řezy nepohybovaly, musí mít kolejnice obrubník

Kmen stromu je zbaven kůry a rozřezán na Pyataky o tloušťce 10 - 15 centimetrů. Každý prvek musí být ošetřen lněným olejem. Pokud není po ruce, můžete použít obvyklé testování. Poté, co jsou řezy suché, můžete začít pokládat. Základ se připravuje tradičním způsobem s využitím geotextilií a písku a štěrku. Geotextilie projdou vlhkostí, ale nedovolí klíčení přes kryt plevelů.

Mezery mezi pilami jsou vyplněny jemným štěrkem

Řezy se položí na polštář. Tato práce vyžaduje určitou péči: každý prvek se liší velikostí a tvarem, který je třeba vybrattak, aby bylo co nejméně prázdných míst. Malé prostory jsou vyplněny pilami silných větví. Můžete použít malé kameny a oblázky pro dutiny. Po nějaké době strom na cestě ztmavne, je to přirozený proces.

Dobrá rada!Aby bylo možné chodit po chodníku, je lepší vyleštit horní stranu řezů pily.

Cesty z přírodního kamene budou logickým pokračováním alpské krajiny. Velké ploché kameny různých velikostí a barev jsou stohovány společně s malými. Speciální chic - stopy barevných oblázků, položených vzorů. Taková zahradní cesta zabere spoustu času a trpělivosti, ale výsledek stojí za to. Kameny se pokládají na cementovou maltu. Takové povlaky jsou téměř věčné, nevyblednou a nemusejí se o ně starat. DIY zahradní cesty, fotografie oblázkových cest:

Kreativní vzory mohou být vyloženy z oblázků

Kombinace barevných oblázků a velkých kamenů dává neobvyklý efekt

Proces vytváření oblázkové mozaiky​​

Zahradní cesty lze snadno a rychle vyrobit z hotových plastových modulů za nízkou cenu. Jsou prodávány v zahradních prodejnách a jsou poměrně levné. Položky mohou být odstraněny na zimu a v případě potřeby omyty.

Plastové prvky mohou napodobovat dřevo nebo kámen

Související článek:

Kaučukpro tratě v zemi. Ceny, výrobci, typy, fotografické příklady výrobků z kaučukových drobků ve speciální publikaci našeho portálu.

Tajemství mistrů

 • V intervalech mezi cihlami nebo dlaždicemi můžete zasadit malou trávníkovou trávu. Pokud je čas zkrácen, stopy budou vypadat velmi barevné.
 • Nezastavujte zahradní cesty na přímé šipky. Půvabem bude půvabné zvraty a obraty.

Trať nemusí být pevná

 • Ve večerních hodinách a v noci je lepší osvětlit cesty zahradními lucernami fotografickými buňkami. Je to nejen krásné, ale také bezpečné.
 • Dřevěné stezky by měly být umístěny ve slunných oblastech tak, aby nebyly vlhké.
 • Je lepší začít pracovat na uspořádání tras v podzimním období. Během zimy budou cesty vrazeny a usazeny.

Osvětlení zahradní cesty

Zahradní stezky do-it-yourself za nízkou cenu mohou být vyrobeny z různých materiálů. Hlavní je, že organicky zapadají do krajiny a jsou pohodlné a bezpečné.

Video: tipy na vlastní výrobní tratě u chaty