Dokončení dřevěného domu s vlastními rukama

D Strom byl vždy považován za krásný a ušlechtilý materiál. V Rusku, to bylo široce používané pro stavbu domů, protože dřevo je odolný materiál, který nereaguje na negativní faktory prostředí (vlhkost, ultrafialové paprsky, mechanické poškození, atd.). Nyní jsou dřevěné domy stále populární: z nich staví luxusní chaty ve městě i mimo něj. Navzdory tomu, že strom má svou vlastní jedinečnou strukturu a má vynikající vzhled, měli byste provést povrchovou úpravu dřeva. Zdůrazní krásu materiálu a učiní dům pevnějším. Pojďme se podívat na to, jak stojí za to dokončit dům ze dřeva, klady a zápory každého druhu materiálu a jak dokončit dřevěný dům uvnitř vlastními rukama.

Stěny z dřevěného domu

Materiály dokončovací pro dřevěné domy

\ t

Dnes je k dispozici velké množství materiálů, které lze použít k ozdobení stěn domu. Následující prvky jsou vhodné pro život ve dřevě:

  • Podšívka - tenká deska s hladkým povrchem z lisovaných pilindřevo Jeho odstín je odlišný: od světle béžové až po čokoládu. Podšívka v dokonalé harmonii se stěnami ze dřeva, zdůrazňující jejich přirozenou krásu;

Prkno obkládací

\ t
  • Sádrokartonové desky - široce používané nejen pro dokončování dřevěného domu v jeho vlastních rukou, ale také v běžných obytných prostorách. Konstrukce je jednoduchá: pevné omítkové těsto, oboustranně upravené silným stavebním papírem. S pomocí sádrokartonových desek, můžete nejen dokončit stěny s vysokou kvalitou, ale také dát vnitřní příčky, zdobí stropy, a dokonce i stavbu domácí konstrukce jakéhokoli tvaru;

Listy ze sádrokartonu

  • Umělý kámen - spolu se stromem pomůže vytvořit ušlechtilý a elegantní interiér. Při návrhu domů se nejčastěji používá akrylový kámen, žula, betonový kámen, aglomeráty. V obydlí, kde převládá dřevo, by měly dokončit pouze část zdi a prvky krbu (pokud existují).

Druhy umělého kamene

Tři výše uvedené materiály jsou v souladu se dřevem ze všech nejlepších. A teď se podívejme, jaké výhody a nevýhody každého z nich.

Výhody a nevýhody materiálů pro obkládání dřevěného domu

\ t \ t
Název materiálu Výhody Nevýhody
Obložení stěn- Stěnové obložení je odolný materiál, který je přístupný několika výrobním krokům. Protostlačené desky se nebojí žádné vlhkosti nebo ultrafialového záření;

- Stěnové obložení lze snadno namontovat na jakýkoliv povrch domu, včetně stropů, podlah atd.;

- Tento materiál spolu se dřevem vytváří útulný a krásný interiér;

- Vzhledem k tomu, že dřevo je materiál šetrný k životnímu prostředí, obložení rovněž nepoškozuje zdraví lidí žijících v domě.
- Jedinou nevýhodou panelu je omezený počet barev. Bez nečistot se materiál dodává ve třech barvách: mléčná, hnědá a čokoládová.
Sádrokarton - Sádrokartonové desky - zvukotěsný materiál, který neumožňuje hluk z ulice;

- Výrobek je lehký a snadno se montuje a pohybuje;

- Po kontaktu s vodou se materiál stává dostatečně pružným, aby mohl být jakýkoliv design, který zdobí domov.
- Dokončení dřevěného domu uvnitř sádrokartonu s rukama vyžaduje určité dovednosti při opravách.
Umělý kámen- Extrémně odolný proti ohni a vlhkosti;

- Odolný a trvanlivý materiál;

- Snadné čištění a čištění.
- Zdobení dřevěného domu umělým kamenem vyžaduje komplexní a pečlivou práci.

Stěny lemované šindelem

Použití sádrokartonových desek pro dekorace na stěnu

Aplikace umělého kamene v interiéru

Tak, každý z obkladových materiálů pro povrchovou úpravu dřevěného domumá své klady a zápory. Před jeho výběrem by měli být všichni profesionálové a profesionálové pečlivě zváženi tak, aby výsledek potěšil mnoho dalších let.

Ozdobný kryt pro doutníky: instrukce krok za krokem

Pokud jste zvolili šindel jako obkladový materiál, budou pro vás užitečné následující pokyny:

  • Postarejte se o instalaci rámu. Nejprve se rozhodněte, jak bude panel umístěn na zeď: vodorovně nebo svisle. Pokud je horizontální, pak je rám zabalen svisle a naopak.
  • Lamely se montují přímo, upevňují se šrouby nebo hřebíky. Pro zvýšení pevnosti rámu je nutné upevnit tři nebo čtyři desky přes hlavní část rámu.
  • Dále instalujte přímo nátěr. Na jednom konci desky je hrot, na druhé - drážka. Instalace je vyvýšená, drážky dolů.
  • Po položení stěnového panelu musí být desky pevně upevněny. K tomu jsou hřebíky vedeny do oblasti drážky. Desky jsou tak pevně připevněny ke stěnám rámu.

Proces opláštění obkladu stěn

Jak vidíme, zdobení šindelů v domě vlastníma rukama není složitý proces, který vyžaduje minimální znalosti a dovednosti v oblasti oprav.

Závěry

  • Široká škála materiálů se používá pro konečnou úpravu domů ze dřeva, z nichž každá má své výhody a nevýhody;
  • Podšívka se nejčastěji používá pro dokončování dřevěných domů,tento materiál je vyroben ze dřeva. Proto harmonicky zapadá do interiéru obydlí;
  • Pro instalaci šindele potřebujete minimální materiál: hřebíky, kladivo a desky.

Video přehled o tom, jak si vybrat materiály pro domácí dekoraci