Dokončovací tmel pod tapetu - hrajeme správně!

Oprava vyžaduje velkou pozornost. Vždycky to chci dokončit co nejdříve, někdy i bez startu. Tento proces se však stále musí ponořit, přičemž často řeší problém nesrovnalostí na zdech, které jsou obvykle vždy mnoho. Proto, aby tapety jít hladce, stojí za to prozkoumat, co zeď tmel pod tapetu je s redakcí HomeMyHome, a uvědomit si, že můžete dokonale sladit stěny s vlastními rukama.

Perfektní interiér je nemožné s vadami v opravách

Proč je třeba tmel: je to možné bez něj

Když lidé zjistí, kolik nákladů na omítání stěn, mnoho lidí chce tento proces obejít, protože to jsou další finanční náklady a práce. Abychom však zanedbali podmínky opravy, nebude fungovat, pokud budete potřebovat dokonale hladké stěny.

Na zdech jsou přítomny nesrovnalosti a tapeta dokonale dokazuje tuto vadu

.

Výchozí tmel skryje velké závady a povrchová úprava připraví vyrovnaný povrch pro lepení tapetou a v případě potřeby i strop.

Který tmel zvolit pro stěny pod tapety: polymer, cement, sádra

Stavebnictví a železářství nabízejí velký výběr různých tmelů. Nyní se nebudeme ponořit do značek a značek. Náš úkol je globálnější: určit, jaký je rozdíl mezi kompozicemi různých typů, protože jsou všechny dokončeny.

Polymerový tmel

Složení tohoto tmelu zahrnuje polymery, což se odráží v názvu materiálu. Povrch schne velmi rychle a nepraská, což je vynikající vlastnost.

Polymery umožňují kombinovat vlastnosti cementových a sádrových směsí v materiálu a získávají pouze pozitivní vlastnosti. A za to musíte zaplatit, takže tmel na stěny pod tapety má značnou cenu.

Směs obsahuje akrylát s latexem, který dává vysokou hodnotuvýsledek zpracování stěny

Tento materiál se v důsledku teplotních výkyvů nezhoršuje, nezmenšuje se, má však vysokou elasticitu. Vlhkost není také nepřítelem takových zdí a spotřeba materiálu je poměrně mírná.

Cementový tmel

Odrůda cementu má odlišné vlastnosti a vlastnosti než polymerní verze. Hlavní materiál se nazývá cement, což je zárukou odolnosti proti vlhkosti a agresivnímu prostředí.

Pro takový tmel se používají cementové značky 500 a 400 a plnivem je říční písek.

Díky cementu se povrch stává ideálním zvukem

.

Ale tento materiál se zmenšuje. Někdy jsou praskliny. Je lepší počkat, a ne spěchat s lepící tapety, kromě toho, že stěny budou stále suché po dlouhou dobu.

Sádrové omítky

Třetí možností je sádrový tmel. Tato odrůda je vhodná pouze pro zpracování suchých vytápěných prostor.

Sádra je ekologický materiál, nezpůsobuje alergie

.

Vysoká prodyšnost je považována za dobrou kvalitu, plísně neohrožují takové stěny - je to přírodní antiseptikum.

Související článek:

Dokončovací tmel pro malování vlastníma rukama : proč tmely stěn, přehled potřebných materiálů, příprava a fáze práce. tipy a triky.

Co je lepším tmelem pro stěny pod tapetou: nemýlí se s volbou

Bez ohledu na to, co si vyberete, je nutné nakupovat stejné materiálystejného výrobce. V tomto případě bude zaručen dobrý výsledek a plné dodržování všech deklarovaných vlastností výrobku.

Druhým faktorem výběru je materiál ošetřeného povrchu: pro cihlovou, cementovou nebo betonovou stěnu vyberte vhodný tmel, tedy cement. Sádra je vhodná pro sádrokartony, polymery jsou univerzálním prostředkem.

Každý povrch má svůj vlastní materiál

Důležitý je také obal materiálu: u hotových směsí, méně rozrušení, odběru a použití, ale cena je vždy vyšší. Můžete ušetřit jen na suchém prášku.

Zvažte dva osvědčené dokončovací materiály.

Vetonit LR tvrdý tmel

Jedná se o bílé povrchy pod značkou Weber Vetonit LR +: vynikající frakce pro dokonalé vyrovnání povrchu před lepením tapet a pro nátěry a zdobení omítkou nebo dlažbou.

Vetonit LR + má dobrou kvalitu

Materiál je superplastický, který je vhodný pro práci, je ekonomicky vynakládán. Suší složení 12 hodin a smrštění nedává žádné.

Knauf dokončovací tmel

Knauf má velký výběr tmelů. Například Rotband Finish je suchá směs sádry a polymerů. Jedná se o rychle schnoucí materiál, který se nesráží ani nepraská. Vrstva se pohybuje od 0,2 do 5 mm.

Spotřeba materiálu je dokonce o 20% nižší než spotřeba polymerních analogů

.

Jak tmelstěny pod tapetu vlastníma rukama: nuance práce

Je tedy čas začít zaplňovat zdi vlastními rukama. Studujeme nuance práce.

Nejprve aplikujeme zlaté pravidlo: přečtěte si pokyny a dodržujte jeho požadavky

Co vařit: nářadí a spotřební materiál

Připravte si nádobu, ve které budete směs rozmíchat a kterou směs promícháte. Pro tento účel je nejvhodnější vrták s míchací tryskou. Pro aplikaci materiálu je třeba použít špachtle: jedna má velikost 10–15 cm, druhá 40–60 cm, pro stěrku nebo stěrku a brusku .

Bez nářadí není možné

Příprava povrchu

Povrch nutně potřebuje přípravu, jinak nebude kompozice dobře držet. Stěny jsou ošetřeny základním nátěrem. Je lepší vybrat sloučeniny, které zabraňují vzniku plísní, nedovolují výskyt patogenních bakterií.

Zpracování se provádí dvakrát, zvýší se přilnavost materiálu

.

Vyrovnání stěn s výchozím tmelem

Nejdříve musíte odstranit starý obklad stěn, ať už je to barva nebo tapeta. Obvykle pod touto vrstvou je množství nepravidelností a defektů. Chcete-li je odstranit, vezměte si počáteční tmel s velkou frakcí.

Umožní aplikovat na stěny nebo dokonce několik vrstev silnou vrstvu

.
Tip!Určení, kde se nesrovnalosti nacházejí, pomůže stavebním pravidlům. Aplikuje se v různých směrech.

Nepravidelnosti jsou lépe označeny tužkou. Špachtle svisle nebo vodorovně: v případě, že jsou výčnělky svislé, musí být vhodný pohybový nástroj.

Špachtle je držena pod úhlem 60 ° a tažena podél stěny

.

Současně musí být použita fyzická síla, která pevně drží nástroj v ruce.

Tmel začíná v úhlu

Překrývání šmouh. Poté, co je čtvereční metr puttied, se pravidlo a aplikovat na zeď: nástroj je stažen dolů, odstranění přebytečné vrstvy.

V případě potřeby po vysušení vrstvy vložte další. Úplný proces končí až za dva dny.

Použití dokončovacího tmelu pro tapety

Abychom mohli pracovat, vezmeme úzkou špachtli a položíme sádru na velkou, s níž je kompozice již aplikována na stěnu a rozloží obsah po povrchu pod určitým úhlem.

Roztok lze aplikovat v širokém zdvihu pod úhlem 20 °

.

Při aplikaci kompozice je lepší několikrát držet špachtli na stejném místě a postupně zvětšovat oblast pokrytí.

Nesrovnalosti vyplývající z práce jsou následně odstraněny broušením.

Existuje i jiný způsob konećného zpracování: poużijí se jasná ćinnost malé velikosti. Díky tomu bude povrch dokonale rovný a hladký.

Není třeba takové práce broušit

.

Na 1 m2 bude potřeba asi 1 kg kompozice, pokud je tloušťka vrstvy 1 mm.

Související článek:

Jak tmelit stěny : jak vybrat směs tmelu, jaké nástroje potřebujete k práci, technologii nanášení tmelu z přípravy na finální vrstvu, video a fotografii s doporučení odborníků.

Video: jak tmely stěny pod tapetu vlastníma rukama

Utěsnění stěn pod tapetu vlastníma rukama: jak zacházet s různými povrchy

Už víte, co je lepší tmel tmel stěny pod tapety, nyní zvážit nuance použití kompozice na různých povrchech.

Betonové stěny

Vzhledem ke specifičnosti povrchu betonu je velmi obtížné dosáhnout dobré přilnavosti : materiál nemá dostatečnou hygroskopičnost. Tmel potřebuje póry, kam může proniknout, a v betonu je jich velmi málo. Proto výsledek depozice nemusí být očekávaný.

Proces probíhá v několika fázích: odstranění starého nátěru, odmaštění olejových skvrn, čištění povrchu, rozšíření trhlin v rovině, těsnění vad cementovou maltou.

Konstrukční vysavač umožní odstranění prachu, poté je povrch uzemněn dvakrát.

Mezi jednotlivými aplikacemi ponechte dobu schnutí

Poradenství!​​Základní nátěr se lépe nanáší válečkem s dlouhým vlasem, ale je vhodný i široký štětec.

Nyní můžete roztok tmelu rozmíchat v poměru 1: 5. Kompozice se nanáší stříkáním a následnou distribucí špachtlí. Je dobré, když se používá sklolaminát nebovýztužné pletivo. Tím se zabrání praskání vysušeného povlaku.

Po úplném vysušení se nanese ještě jedna vrstva, ale směr pohybu stěrky bude kolmý k předchozímu

Sušené povrchy je třeba brousit.

Cihlové povrchy

\ t

Cihlový povrch také potřebuje přípravu: staré čalounění se odstraní, stejně jako popraskaná omítka, pak se přikročí k základnímu nátěru.

Cihlová zeď je zarovnána s mřížkovou kartou, používají se speciální majáky

Mřížka je přichycena k horním a dolním rohem hmoždinkami nebo šrouby, které nedosahují 3 cm až ke stěně samotné. To vám umožní nastavit požadovanou vzdálenost karty od všech konců.

Nejdříve putty se startovní řadou s oboustrannou stěrkou a velkou stěrkou. Stěrka se drží vodorovně a stěrkou vertikálně. Zarovnání je lichoběžníkové pravidlo.

Proces se opakuje, dokud vrstva tmelu již není odstraněna pravidlem

Po zpracování s dokončovací směsí se povrchová úprava dokonale dokončí.

Stěny dřevěné

\ t

Proces tmelení dřevěných povrchů se neliší od ostatních typů. Ale strom, dokonce i porézní materiál, vstupuje do přilnavosti špatně, takže musíte použít upevňovací bednu nebo šindele.

U šindelů používejte úzké lamely tl. 3-5 mm a šířku 15-20 mm. Délka kolejnic je 1-2 m.

Prkna jsou přibitá, ale bez toho, aby je porazili do konce, se ohýbají

Tip!Pod přepravkou by měl být zhotoven izolační materiál, impregnovaný antiseptikem, jako je 3% fluorid sodný.

Dostatečné jsou dvě vrstvy opláštění (45 °) s buňkami 45 × 45 cm². Druhá vrstva šindelů je opatřena pásy o šířce 15-20 mm a tloušťce 5 mm. Jako jednodušší způsob přepravek je vhodné použít řetězové pletivo.

Poté začněte běžný proces tmelení. Směs je vyhozena přesně pod úhlem 45 ° na jedné straně a na druhé straně - je důležité, aby v přepravce nebyly žádné dutiny

Sádrokartonový tmel pro tapety

Rozebíráme, jak se používá tmel sádrokartonových desek. Uložení hladkého materiálu je nutné vzhledem k jeho spojům a upevňovacím bodům. Proto je nutné aplikovat rovnoměrnou vrstvu dokončovacího tmelu, a poté podkladem stěny.

Sádrokarton s základním nátěrem se speciálními směsmi pro tento typ povrchu

Šrouby jsou opatřeny metodou cruciform, rohy jsou předem upevněny, aby se zabránilo třískání.

Po vysušení vrstvy 1-2 mm jsou stěny obroušeny a opracovány finálním roztokem konzistence tekuté zakysané smetany. Povrch je nyní možné brousit a zbavit prachu.

Vkládání rohů

Zůstává objasnit, jak se mají rohy stěn pokrýt. Úkol není obtížný, pokud je vrstva omítky hladká. Pokud se ve výchozí vrstvě vyskytnou nesrovnalosti, pak působí následovně.

  1. Za prvé, sádrové rohy se slušnou vrstvou malty, pak je tmelem potřete širokou stěrkou. Široká špachtle je připojena k rohu, směs je odstraněna na to a špachtle je odstraněna. Pohybybuď shora dolů nebo zdola nahoru.
  2. Za prvé, pracují s jednou stranou rohu, a když uschne, jdou do druhé. Zde je třeba leštit povrch před tmelením. Ale pokud jsou spoje špatně opraveny, nebo práce byly provedeny s 150-200 omítky značky, pak tato metoda není vhodná.
  3. Zarovnejte rohy s dokončovacím řešením, ale ne najednou. Budeme muset pracovat takhle 3-5 krát.

Za prvé, pracují na jedné straně rohu a pak jdou do druhé

.

Dokončovací a startovací tmel - revize cen materiálu a práce

\ t

Před zahájením práce stojí za to přemýšlet, jaká je cena stěrkovacích stěn na metr čtvereční. To pomůže vypočítat, kolik materiálu by mělo být připraveno. Odpověď na otázku, kolik nákladů na tmel závisí na jeho typu a výrobci.

Cena za 25 kg sáčku značky Knauf Fugen je 450 rublů a Vetonit LR + - 650 rublů. V průměru pro různé výrobce náklady na balení 25 kg je od 220 do 1500 rublů.

Pomoci každému, kdo dělá nebo připravuje opravu, video:

Jste připraveni začít pracovat se špachtlí? Vyberte si kvalitní směsi!