Dokončovací tmel pro malování vlastních rukou

Do Každá osoba, která provádí opravy, čelí potřebě tmelit stěny před ozdobnými ověsy. Tento úkol není obtížný a je možné ho provést bez pomoci odborníka, ale před tím je nutné pochopit nuance. Budeme hovořit o různých formulacích a předpisech řešení, metodách jejich přípravy, potřebných nástrojích a materiálech, jakož i technologii aplikace. Dokončovací tmel pro malování vlastníma rukama se po přečtení článku jeví jako základní úkol.

Tmel na dokončovací nátěry pro malování vlastníma rukama

Proč stěnové stěny?

Hladký a hladký podklad usnadní proces nanášení nátěru a výsledek bude vynikající. Pokud budete malovat na nepřipravené zdi, všechny nerovnosti, nepravidelnosti, trhliny budou vynikající viditelné po dokončení opravy.

Kromě estetické funkce je tmel také zodpovědný za trvanlivost. Posiluje stěny a nátěr se stává trvanlivější.

Každé složení má svůj vlastní účel

.

Před provedením konečného tmelu na malování vlastníma rukama byste měli zvolit požadované složení roztoku.

 • Olejové lepidlo. To je nejlevnější varianta, ale ne zcelabezpečné. Sušící olej může nepříznivě ovlivnit moderní povrchové úpravy stěn, které jsou znečištěny při následných opravách. Doporučuje se však použít ve skladech, sklepech, koupelnách.
 • Sádrový cement. Prodává se ve formě suchých směsí, které musí být hněteny ve vodě. Není tak levné, ale vhodné pro obytné budovy, pokoje s vysokou vlhkostí.
 • Vodní disperze. Ve výrobním stadiu se míchá na polymerní emulzi, a proto se prodává ve vědrech. Nepotřebuje další přípravky a je skvělý pro začátečníky.
 • Akryl. To má mnoho výhod, ale je to zcela nevhodné pro levné laky, které se jí nedrží.

Výrobky Knauf

Dokončovací tmel pro nátěry provedený v souladu s technologiemi učiní stěnu dokonale hladkou.

Jak se připravit na puttying?

Především uklidit zdi. Neměli by zůstat výčnělky, tapety, barvy, skvrny. Všechny hluboké trhliny a drážky je třeba opravit. Pokud se ve zdi upevní hřebíky nebo kování, musí být také odstraněny.

Nedílnou přípravnou fází je zahájení. Základní nátěr se volí v závislosti na typu báze. Připravený mix válečků na zeď. Po úplném vysušení může být základní nátěr tmelený.

Dokončování vysoce kvalitního tmelu pro nátěry nebude bez správných nástrojů.

 • Kovová nebo pryžovášpachtle.

Špachtle různých velikostí

 • Brusný papír P80 nebo P120.

Brusný papír pro broušení stěn

 • Nůž.

Malířský nůž

 • Zvláštní balení pro míchání.

Kapacita pro míchací roztok

Před zahájením prací jsou všechny nástroje setřeny od prachu.

Vypočítejte předem, kolik materiálu potřebujete. Spotřeba na 1m2je napsána na obalu, ale jedná se o průměrnou hodnotu. Pokud jsou stěny nerovnoměrné a je nutné položit tmel silnou vrstvou, může se rychlost průtoku zvýšit.

Pracovní etapy

Aplikace dokončovacího tmelu pro nátěry probíhá ve dvou stupních: nanesení výchozí vrstvy hrubým základem a povrchovou úpravou. První z nich opraví defekty stěny a dokonale hladký povrch. Druhá tvoří hustou, rovnoměrnou vrstvu, na které dokonale ulpívá barva.

 • Smíchejte směs

Pro míchání tmelu je zapotřebí nádoba, která se nalije vodou na třetinu nebo čtvrtinu. Směs protřepejte, dokud se její hrot neobjeví nad kapalinou. Po dobu 5 - 20 vteřin by se směs měla prosít, poté se po dobu necelých 2 minut hnětala, na jednu minutu se zastavila a znovu se rozmíchala.

Roztok se smísí podle návodu k balení

 • Uvedení tmelu

Hotová směs se nanáší širokým hladítkem v úhlu 20-30 ° s překrývajícími se pruhy. Můžete také použít nylonovou síť. Pak dosáhnete správné tloušťky vrstvy - až 4 mm. Pak byste měli počkat, až tmel uschne, zkontrolujte, zda je rovnoměrný. Kopyta jsou odstraněna spojkou a otvory jsou zakryty; broušení brusným papírem.

Druhá vrstva se nanáší velkými a malými špachtle, její optimální tloušťka je 1,5 - 2 mm.

Uvedení tmelu na stěny

 • Naneste tmel na rohy

Pro zpracování rohů se doporučuje použít úhlovou špachtli, na kterou se nanese tmel po celé výšce.

Pro rohy používáme úhlovou špachtli

Před zahájením nátěru vyčkejte, až všechny vrstvy tmelu zcela uschnou, potrvá 12 až 24 hodin.

Před nátěrem vyčkejte, až se stěny zcela vyschnou

Nyní víte, jak si vybrat tmel a jaké vlastnosti byste měli věnovat. Pokud provádíte opravy poprvé, postupujte podle pokynů. Dodržování doporučení výrobce a jednoduchých pravidel vám pomůže dosáhnout nejlepšího výsledku. Staňte se mistrem opravy domů!

Video lekce o dokončování stěn z vlastních rukou