Domácí kov a dřevo houpací křeslo do-it-yourself: kresby a montáž

Dívali jste se na houpací křeslo v obchodě a přemýšleli: je to drahé a zabere spoustu místa. A dostanete se do toho a pochopíte, že je prostě nemožné takový nákup odmítnout. Neobvyklé pohodlí a ticho - sedět a sedět v něm na verandě venkovského domu, obdivovat zahradu. Nespěchejte utrácet peníze, protože můžete tento výrobek vyrobit vlastníma rukama. Houpací křeslo z výkresů do montážního algoritmu dostupných materiálů je tématem tohoto materiálu z HomeMyHome.ru. Shromáždili jsme pro vás výkresy a užitečná doporučení od řemeslníků, jakož i informace o ceně hotových výrobků.

Tam je málo, co lze srovnávat v pohodlí s houpacím křeslem

Typy houpacích křesel a materiálů pro výrobu

Houpací křesla se mohou lišit svým designem a materiálem, ale všechny mají společné výhody:

 • příznivé účinky na lidský svalový a nervový systém;
 • vytvoření podmínek pro pohodlný odpočinek;
 • možnost použití v uzavřených a otevřených prostorách;
 • použití pro různé věkové kategorie;
 • Spolehlivost a bezpečnost.

Domácí houpací křeslo je velkou pomocí pro kojící matku. Děti rychle usínají pod lehkým pohybovým onemocněním a maminka může relaxovat a odpočívat

Mimochodem, názor, že houpací křeslo zabírá více místa, než je obvyklé, je nesprávný. Moderní houpací židle jsou kompaktní, pokud jde o velikost prostoru, který zabírají, a nejsou ničím jiným než obyčejným nábytkem. Houpací křesla jsou univerzální, ale pokud přemýšlíte o židli pro zahradu, je lepší zvolit ji s ohledem na specifika instalace. Měkká sedadla by měla být odnímatelná, aby mohla být během deště odstraněna. Potah křesla by měl být vybrán z materiálu odolného slunečnímu záření a srážkám.

Informace!Ať už jsou konstrukce houpacích běžců jakékoli, budou uvíznuty v měkké zemi. Proto musíte tento nábytek dát na pevnou plošinu.

Druhy houpacích křesel

Zobrazit Hlavní vlastnosti Vlastnosti

O běžcích
Dvojitá základna;

Žádné další podrobnosti;

Hmotnostní limit do 100 kg;

Typ inerciální kontroly.
Klasické provedení, které není určeno pro použití na měkkých kobercích a základním nátěru. Liší se v extrémní jednoduchosti designu a citlivosti na drsnost. V případě problémů s dokovacími částmi může dojít k pískání.
Kyvadlo Pevné základny;

Přítomnost závěsů;

Může být vybaven výkyvným mechanismem.
Základna kluzáku je pevná, kyvný mechanismus se používá pro kývání. Instaluje se na jakékoli podlaze a poskytuje jednotný způsob kymácející, tichý, lhostejný k nerovným podlahám. Může být vybaven dotykovým a elektronickým ovládáním.
Pružina Pevné základny;

Upevnění na velké pružině;

Zatížení do 150 kg.
Liší se v režimu setrvačnosti, mají kulatá a sklopná sedadla, obvykle z ratanu.

Jako rámec pro rámec se používá dřevo, překližka, kov nebo ratan. Vynikající modely se zakřivenými prvky se získávají ze dřeva. Tyto výrobky musí chránit dřevo před vlhkostí a hmyzem. Nízké náklady možnosti houpání z silné překližky. Je lepší nenechávat takové židle na ulici, protože překližka se bojí vlhkosti. Nejlepší základ pro zahradní nářadí je kov. Mistři vám mohou nabídnout i židle z tepaného železa, ale jsou velmitěžké.

Proutěné židle jsou klasikou žánru. Jsou vyrobeny z ratanu, vrby, bambusu a třtiny. Lehké a pohodlné, vhodné pro domácnost i zahradu

Sedadla a opěradla těchto židlí jsou měkká nebo tvrdá. Pohodlně, pokud je měkká matrace snadno odstranitelná. Mohou být omyty nebo odstraněny za špatného počasí. Plnicí polštáře mohou být vyrobeny z pěnové pryže, polstrovaného polyesteru, latexu, kokosového vlákna nebo žíně. Čalounění je vybráno z praktických materiálů. Můžete se setkat s designem tapiserie nebo žakárem, látkou, hejnem.

Přírodní látky dobře „dýchají“, ale na sebe sbírají prach

Skutečná kůže je v tomto ohledu praktičtější. Pokud je materiál dobře vyrobený, je měkký a nebojí se vlhkosti. Ale pravá kůže je drahá. Alternativou může být ekologická kůže - odolná a odolná proti vlhkosti. Jeho jedinou nevýhodou - používat takové židle v horkém dni nebude velmi pohodlné. Níže uvedené obrázky ukazují nejpohodlnější houpací židle, které jsme pro vás našli jako příklad.

Houpací křeslo „do-it-yourself“: možné volby

Na internetu najdete mnoho možností, jak udělat houpací křeslo doma. Někdy řemeslníciVyužijte nečekané nápady a v této záležitosti dosáhněte obrovského úspěchu.

Přírodní dřevo zůstává nejoblíbenějším materiálem

Kvalitní dřevo poskytne výrobku trvanlivost a pevnost. Minimální znalost truhlářského řemesla umožní vybudovat velmi atraktivní design. Pokud nejsou žádné tesařské dovednosti vůbec, je lepší vzít překližku. Je snadno řezatelný a snadno se s ním manipuluje. Nejtěžší je něco proutí nebo ratanu. Proutěné houpací křeslo je obtížné dělat s vlastními rukama, pak nemůžete dělat bez zvláštních znalostí. Pro práci s kovem bude zapotřebí svařovací stroj. Pokud víte, jak ji používat, není nic složitého. Někteří řemeslníci navrhují používat plasty pro stavby, ale takové židle mohou vydržet jen dítě. Pro dospělé nejsou vhodné pro svou křehkost.

Existují takové modely plastů, které mohou dospělí používat, některé známé společnosti vyrábějí podobné modely z vysoce odolného materiálu

Podívejme se na několik populárních nápadů, jak udělat houpací křeslo.

Související článek:

Nábytek s vlastníma rukama ze dřeva : pro zahradu, dětský pokoj, kuchyň, koupel, zahradu, altán; Jak obnovit nábytek, užitečné tipy a odborné rady - přečtěte si naši publikaci.

Jak to udělat sámhoupací křeslo ze staré židle

Nejjednodušší možností, jak udělat houpací křeslo samo, je použít starou židli nebo židli jako základnu. Určitě najdete takový kus nábytku ve vašem domě, který žádá o změnu. Za pár hodin to můžete udělat sami. Jedinou otázkou je, co dělat běžce. A můžete je vyrobit z dvojice širokých desek, překližky nebo ohnuté trubky.

Kolejnice pro houpací křesla: výkresy a rozměry

Nejdůležitější věcí u běžců je jejich zakřivení. Amplituda pohybů závisí na tom. Z tohoto důvodu neprovádějte příliš zaoblené detaily. Nejjednodušší způsob, jak použít tlustou a širokou desku, je, že je jednodušší jej upevnit a je snadné vytvořit prvek, který potřebujete ve velikosti a zakřivení. Takto vypadá jednoduchý výkres s rozměry pro standardní židli.​​

Jak udělat běžce na židli

Varianta 1: z překližky.Pro práci je zapotřebí tlustý list překližky (nejméně 1,5 cm). Z archu jsou na vzorce řezány dva kudrnaté pruhy o délce 100 cm, pro řezání je lepší použít skládačky. V bocích nohou starých židlí jsou vytvořeny otvory pro upevnění trnovité drážky. Samozřejmě můžete jít ještě snadněji a použít běžné šrouby. Nebude to velmi estetické, ale rychle.

Překližka může být vykopána se skvrnou, aby odpovídala hlavnímu rámu židle nebo židle a laku

Varianta 2: ohnuté dřevo.Pokud hledáte jednoduché způsoby, zkuste vytvořit zakřivené kolejnicedřevo. Za tímto účelem musí být dřevěný polotovar 45 × 45 mm ponořen do horké vody, dokud nedosáhne pružnosti. Poté je tyč ohnuta na předem připravenou formu a fixována až do úplného vyschnutí. Dále jsou lyže připevněny k žlábkovému žlábku.

Varianta 3: rada.Z široké desky je vyříznut půlkruh. Tloušťka dřeva by neměla být menší než 3 cm, konce běžců musí být pečlivě vyleštěny. Běžec můžete připevnit samořeznými šrouby nebo metodou trnovité drážky.

Vlastnosti upevnění metodou trnové drážky

\ t

Pro tento způsob upevnění musí být nohy křesla vyvrtány ze stran. Poté, co v nohách je vybrána drážka, která odpovídá šířce běžců. Jsou vloženy do drážek, označují polohu otvoru v noze a jsou vyvrtány na stejném místě.

Po zasunutí dřevěného trnu do nohy židle se na něj položí lyže

.

Pro pevnost upevnění jsou všechny díly pečlivě zpracovány lepidlem ze dřeva. Po připojení musíte pevně upevnit místo kontaktu a nechat ho zcela suché. Tento způsob montáže zajišťuje čistý vzhled a vysokou spolehlivost. Jediná námitka - není vhodná pro modely židlí s tenkými nohami.

Důležité!Pro vyvážení houpacího křesla ze staré židle použijte systém protizávaží a příčky.

Související článek:

Nábytek z palet : fotografie nejlepších nápadů. Co může být vyrobeno z palety pro byt, kancelář a chalupu; pravidlavýběr a zpracování palet; workshopů na výrobu stolu, pohovky, lavice, židlí a polic - přečtěte si naši publikaci.

Houpací křeslo to udělejte ze dřeva: výkresy a mistrovská třída

Dřevěný nábytek má několik výhod. Je šetrný k životnímu prostředí, odolný, spolehlivý.

Velmi jemné výrobky s originálním designem mohou být vyrobeny ze dřeva

Takové houpací křesla vypadají skvěle v zemi i v bytě, mohou je používat děti i dospělí. Pro dřevěné houpací křeslo je lepší použít měkké dřevo: smrk, borovice, modřín. Takový strom je relativně lehký a má nízkou hustotu, což znamená, že může být snadno zpracováván doma. Kromě toho, jehličnaté dřevo je levné, což znamená, že se nemůžete bát zkazit část materiálu, pokud se něco pokazí. Vážení plemena, jako je popel, dub nebo buk, jsou také vhodná pro výrobu nábytku, ale bylo by hezké mít alespoň některé dovednosti v tesařství pro práci s nimi.

Důležité!Dřevo na nábytek by mělo být důkladně vysušeno, jinak by se hotový výrobek mohl časem deformovat.

Příklady výkresů dřevěných konstrukcí.

A nyní mistrovskou třídu na výrobu vlastních houpacích křesel. Vhodné pro všechny výkresy.

Ilustrace Popis akce
Veškeré detaily budoucí konstrukce musí být před montáží pečlivě obroušeny.
Označte všechna připojení. Pro přesné značení použijte vernierový třmen nebo běžné pravítko.
Pro výrobu drážek použijte frézu nebo vrták.
Pro upevnění důkladně odlepte hroty. Neměli by mít nepravidelnosti a otřepy.
Před konečnou montáží zkontrolujte všechny spoje. Hřeby musí zapadnout do drážek silou. Použijte gumové kladivo.
V procesu před montáží je nejprve vyrobena židle a nakonec křeslo. Hladké nohy křesla by měly být zaobleny pod povrchem lyže.
Aby konce konců měly požadovaný tvar, musíte použít brusný kotouč.
Připevněte vatu nebo pěnový kaučuk lepidlem na polotovar sedadla, rozřízněte jej do tvaru.
Natočte čalounění sedadla. Pro zajištění textilie nebo kůže použijte konstrukční sešívačku.
Konečná montáž se provádí lepidlem ze dřeva. Všechny spoje jsou pečlivě potaženy lepidlem. Je nutné dát výrobku určitý čas, aby zaschl a získal oporu.
Nakonec upevněte běžce skrytými uzávěry.

Jak udělat jednoduché houpací křeslo vlastníma rukamatvarovaná trubka

Pro kovovou konstrukci je vyžadován kruhový profil s průřezem 20-25 mm. Pro výrobu sedadel je třeba zakoupit kus trvanlivé markýzy.

Výkres houpacího křesla z kovu pro jeho výrobu a prvotřídní

Konstrukce této židle je velmi primitivní. Stačí vařit rám odpovídající velikosti a vytáhnout na něj pruh tkaniny ze sedadla. Výkres vypadá takto.

Práce s kovem bude vyžadovat použití svařovacího stroje a základního zařízení pro ohýbání trubek. Máte-li potíže s ohýbáním, obrobek předem přiřaďte masteru. Na fotografii, jednoduchý algoritmus pro výrobu do-it-yourself houpací židle z kovu, zvážit všechny kroky v pořadí.

Ilustrace Popis akce
Trubky lehce ohněte pro běžce. Není-li k dispozici ohýbačka trubek, lze to provést ručně s nejjednodušším zařízením.
Pro těsné spojení trubek ve spojích by měly být konce mírně naostřeny.
Svařte stranu sedadla podle obrázku.
Zajistěte běžce. Věnujte pozornost spolehlivosti upevnění. Všechny svary musí být následně broušeny.
Konstrukci smontujte do jednoho svařovaného příčného pásu.
Otevřete tkaninu sedadla. Lepší topřímo na svařované konstrukci pro nastavení hloubky a pohodlí.
Nátěrový rám natřete barvou odolnou proti korozi.
Zajistěte sedadlo šitím švu přímo na rám. Udělejte dvojité nebo dokonce trojité stehy pro spolehlivost.
Jednoduchá a pohodlná židle vás potěší každý den.

Dali jsme vám nejjednodušší příklad kovové konstrukce. Pokud jste připraveni na serióznější práci, sledujte video materiál o tom, jak si vyrobit kyvadlové houpací křeslo vlastníma rukama, to je velmi zajímavé.

Houpací křeslo to udělejte sami z překližky: výkresy a doporučení

Překližka je lehký a příjemný materiál. Udělejte to houpací docela snadné. Tento výrobek se snadno "vejde" do jakéhokoliv interiéru a dekorace. Pro židle je lepší hledat dubovou překližku, vyznačuje se zvýšenou pevností a odolností vůči vlhké atmosféře. Optimální tloušťka překližky je 1,5 cm, pokud takový materiál nenajdete, můžete si koupit tenčí plechy a lepit je lepidlem ze dřeva.

Pro řezání dílů používejte skládačky nebo brusky

Co je důležité zvážit při práci s překližkou:

 • překližkové desky jsou velmi velké - připravte vhodné místo pro řezání, kde můžete materiál snadno navíjet;
 • Všechny části musí být před montáží opatřeny ochrannou látkou: barva nebo lak, skvrna;
 • Všechny koncové části musí být pečlivě uzemněny. V ideálním případě je skryjte plastovým nebo kovovým lemem;
 • Nezapomeňte, že překližka nepřekrývá vlákna;
 • hřebíky nemohou být hnány do překližkových dílů, všechny upevňovací prvky jsou vyrobeny pouze do vyvrtaných otvorů;
 • je-li potřeba vyrobit díl s ohybem, překližka se ponoří do horké vody a po rozpadu se fixuje do požadované polohy až do sušení;
 • pro silné lepení, musí být povrch překližky vyleštěn brusným papírem a teprve poté nanesen lepidlem paralelně s dřevěnými vlákny. Lepené díly lisuje lis.

Příklad montáže překližkových výrobků nejprimitivnější konstrukce lze nalézt v podrobných pokynech.

Ilustrace Popis akce
Označte běžce pomocí vzorů.
Řezané díly na koncích odřízněte smirkovým papírem.
Řezané lamely pro stejnou velikost.
Upevněte obdélníkové kusy překližky dovnitř běžců, jak je znázorněno na fotografii. Použití pro montáž šroubů a lepidla na dřevo.
Připevněte příčky k běžcům.
Strukturu potřete barvou a lakem.
CNa zadní straně židle, strečové tkaniny nebo kůže. Nemůžete to udělat, ale vypadá to estetičtěji.
Na židli položte pěnovou podušku zabalenou do látky nebo kůže. Židle je připravena.

Výsledek za půl hodiny: video instrukce pro výrobu houpacích křesel z autosedačky

Autosedačky jsou mimořádně pohodlné, protože jsou vyvíjeny inženýry automobilového průmyslu, s přihlédnutím k anatomickým vlastnostem osoby. Je škoda hodit takovou židli, ale co když se rozhodnete aktualizovat své auto? Použijte sedadlo řidiče k vytvoření útulného houpacího křesla.

Pokud není čas, ale je tu touha: ceny hotových modelů houpacích křesel

Každá iniciativa vyžaduje čas a úsilí. Je nutné hledat vhodný materiál, upevňovací prvky, zabírat do montáže a designu. Nefunguje? Vždy se můžete vydat cestou nejmenšího odporu a prostě si koupit nebo objednat takové křeslo. Existuje mnoho nabídek hotových výrobků pro každý vkus a rozpočet. Můžete levně koupit houpací křeslo ve velkých obchodech, jako je Ikea za pouhých 5000 rublů. Výrobky z přírodního dřeva s luxusním designem jsou již desítky tisíc.

Autorská díla slavných návrhářů jsou mnohem dražší

Existuje možnost objednat takový nábytek. Vaše objednávka bude přijata téměř v každé dílně. Jednoduchý design vás bude stát asi 10 000-12 000 rublů. Rozhodněte se sami pro sebe, co je pro vás výhodnějšívýhodnější. Máte-li zkušenosti s výrobou houpacího křesla vlastníma rukama a jste připraveni se o něj podělit s našimi čtenáři, napište do komentářů!