Dřevěné hnízdo s vlastními rukama: kresby, materiály, výzdoba a instalace

Existují nepostradatelné atributy dobré zahrady: dobře udržované ovocné stromy, zdobené keře, luxusní květinové zahrady. A pokud máte tohle všechno, ale je tu pocit, že něco chybí, poslouchejte. Rád slyším zpěv ptáků? Ne? A co bez nich! Jak nalákat na místo okouzlujících zpěváků a zároveň chránit před hmyzem nebezpečným pro výsadbu? Dnes budeme diskutovat o tom, jak si vyrobit ptačí budku vlastníma rukama ze dřeva. Výkresy, materiály, výzdoba a instalace, stejně jako mnoho kreativních nápadů na toto téma v našem materiálu.

Malý zpěvák je také pečlivý asistent na zahradě

Co dělat ptačí budku

\ t

Za prvé, pojďme se zabývat pojmem "holubník". Jedná se o útočiště pro malé ptáky, vyrobené ze dřeva nebo ze šrotu, který má zářez, okoun, střechu ze slunce a deště, a co je nejdůležitější, místo pro útulné hnízdo. V takovém bytě mohou žít titmouses, fussy vrabci, flycatchers, wagtails a samozřejmě špačci.

Všichni tito ptáci v přírodě hnízdí v dutinách stromů, takže se jim bude líbit

.

Jak si můžete udělat ptačí budku vlastníma rukama? Kromě toho, postavit ji tak, že tento dům nejen láká ptáky, ale také stát mezníkem a výzdobou zahrady? Jaké jsou velikosti ptačí budky, kresby a návrhy?

Nejlepší materiály pro výrobu domu pro ptáky

Košík

Z ptačí juty můžete splést ptačí budku nebo použít hotový malý koš. Střechu je nutné upevnit tak, aby chránila hnízdo před sluncem a deštěm a opatrně vyřízla vrub tak, aby nedošlo k poškození nosných os vazby.

Pokud máte dovednosti v oblasti vyšívání, můžete použít techniku ​​makra nebo háčkování koše

Aby se výrobku dodala síla a tvar, zpracujte ho akrylovým lakem a nechte zaschnout ucpávkoupolyethylenu. Polyethylenový film se po vysušení výrobku snadno odděluje od stěn.Akrylový vodní lak je bezpečný pro ptáky.

Tyto ptačí domy budou harmonicky doplňovat zahradní nábytek vyrobený z ratanu nebo vrby

Pobočky

Po podzimním prořezávání stromů a hroznů ponechte tenké větvičky. Budete mít co dělat v zimě - tento materiál lze použít pro výrobu bytů pro titmouses a vrabce.

K upevnění větví můžete použít jutové lano nebo malé šrouby

Důležité!Pomocí samořezných šroubů se ujistěte, že jejich ostré špičky nevyčnívají do objímky. Jinak zranili ptáky.

Strom

Dřevo je ideálním materiálem pro výrobu ptačí budky. Je nejblíže přirozeným životním podmínkám ptáků. Můžete udělat dům desek nebo kulatiny. Pro ptačí budku bude vhodný starý pařez, hustá kůra, ořezávání průmyslového dřeva.

Nejbližší možností k přirozeným podmínkám stanovišť je ptačí budka srubů

Dýně sušené

Umístěte velké tykve na lahve na suché, tmavé místo na zimu. Na jaře obdržíte suchou nádobu, ve které budou semena hromy. V dýni vyřízli díru v zářezu a skrze ni lžící vysychali.

Je lepší pokrýt dýně akrylovým lakem

Poradenství!Suchá dýně - docela křehkámateriál, je lepší použít vrták, ale dremel s malým vrtákem pro řezání Pro tento účel mohou být použity zubní vrtačky, které pečlivě vystříhnou vrchlík jakéhokoliv tvaru a velikosti. Pokud zakryjete povrch sušené dýně skvrnou, a pak pomocí stejného nástroje, aby mělké povrchy na povrchu - dostanete nejen ptačí budku, ale skutečné umělecké dílo.

Ptáci budou toto místo milovat. Nadšeně ji čistí od zbytků suché buničiny a přinášejí vám radost z kuřat. Fotografie ukazují příklady takových ptačích domů:A nyní o materiálech. které se nedoporučují pro výrobu drůbežích bytů.

Jaké materiály by měly být zlikvidovány

\ t

Za prvé, vezměte v úvahu materiály, které nejsou pro tento účel velmi vhodné:

\ t
Materiál Obrázek Popis
Plast Průhledný plast neumožňuje, aby se ptáci cítili odloučeni a bezpečně. Sluneční paprsky proniknou do hnízda a mláďata budou v dohledu možných predátorů. Kromě toho plast neumožňuje průchod vzduchu a při zahřívání na slunci může uvolňovat toxické látky. Tento materiál je vhodnější pro výrobu podavačů.
Obaly na odšťavňování a mléko Vrabci a titmové, i když drobní ptáci, ale nemůžou dělat hnízdo v litrovém balení, příliš málo místa. Ve dvoulitrové krabici se vejdou, ale kuřata nevedou. Pokládka zanikne tím, že v obalu je fólie. Udrží slunce v teple a vejce se přehřejí, a dokonce s nimi mohou zemřít i ptáci. Ačkoli je lákavé používat tyto materiály po ruce, je lepší tuto myšlenku upustit.
Dřevotříska, překližka a dřevovláknitá deska ​​ Může se to zdát divné, ale ani tyto materiály nejsou tou nejlepší volbou. Faktem je, že při výrobě plechů se používají formaldehydové pryskyřice. Jedná se o toxické sloučeniny, které mohou mít škodlivý vliv na zdraví ptačí rodiny. Překližky a dřevovláknité desky se neuchovávají v teple a dřevotřísková deska je příliš těžký a hrubý materiál pro malý domek.

Vlastnosti výroby z různých materiálů

Holubník ze dřeva

\ t

Co bych měl vědět, abych si z rukou vyrobil ptačí budku? I když nejsou žádné zkušenosti v tesařství, nezáleží na tom. S tímto jednoduchým designem a vyrovnat školáka.

Nástroje budou užitečné pro práci:

 • pravítko a tužka pro značení;
 • pila, rovina, kladivo nebo šroubovák;
 • upevňovací prvky: samořezné šrouby nebo běžné hřebíky malých rozměrů;
 • vrták a vrták pro výrobu otvorů (zářez);
 • brusný papír,koudel, lepidlo na dřevo.
Důležité!Pro výrobu ptačího hnízda je nežádoucí používat pryskyřičné jehličnaté dřevo. Vzhledem k pryskyřici se vnitřní stěny ptačí budky stanou lepkavé. Pryskyřice bude rozmazávat peří a dolů kuřata, obyvatelé domu mohou vážně trpět.

Nejvhodnějším materiálem pro práci je dub, bříza, lípa nebo osika.

Aby byla mikroklima pohodlná pro kuřata, budete potřebovat desku o tloušťce nejméně 2 cm

Informace!Vnitřní stěny domu není třeba brousit do hladka. Malá drsnost pomůže ptákům z hnízda.

Pro výrobu ptačí budky bude třeba výkresů s rozměry. Obvykle má byt pro malé ptáky standardní rozměry v centimetrech: 30 (výška) x 15 (šířka). Průměr otvoru pro zářez je pět až šest centimetrů.

Ptačí budka, výkres a rozměry

Dům se šikmou střechou

Informace!Pro každý druh ptáků existují zvláštní požadavky na velikost a design domu. Pokud chcete, aby se v zahradě usadily prsa nebo wagtaily, najděte příslušné výkresy.

Několik tipů na práci se dřevem:

 • Noste rukavice, aby se vaše ruce nedotýkaly úlomkům a ránu se změkčila kladivem, pokud se vaše ruka třese.

Pro ochranu očí použijtespeciální brýle

 • Před zahájením práce nakloňte rovinu a pilou. Hloupé nástroje nejenže ztěžují práci, ale nedovolí vám pečlivě upravovat detaily.
 • Nikdy neřezejte ani ne vrtejte na klíně. Za prvé, je to nepohodlné, a za druhé, je plná vážných zranění.
 • Pokud nevíte, jak vyrobit ptačí budku z desek, vyberte jednoduchou možnost - jamku. Pro tento účel je vyžadován jednoduchý protokol o požadovaném průměru a výšce.

Dláta potřebují vyhloubit střed kulatiny a ponechat stěny tři centimetry silné

Pro usnadnění práce pomůže vrtání tryskou –per. Pro dno použijte řez téhož protokolu. Včela může být také vrták. Ve fotografických ukázkách takové práce:

Papírový ptačí dům

Lepenkové domy pro ptáky jsou produktem pro jednu sezónu, ne více, a mají spíše dekorativní funkci. Pro tento účel je lepší použít hustou vlnitou lepenku, například na poštovních balíčcích.

Výroba lepenkového domu je mnohem jednodušší než poskakování dřevem

Celá práce potrvá maximálně půl hodiny a tento proces bude pro děti s rodiči zábavnou a odměnou.

Tip!Aby se stěnily zdi domu, měly by být dojeny nebo dokonce ztrojnásobeny. Za tím účelem se slepky slepí tapetovou pastou nebo PVA.

Foldaway v kartonudům může být náměstí, je snazší řez lepenky. Strana má šest centimetrů. Na zadní stěně jsou vytvořeny otvory pro lano, na kterém bude dům zavěšen. Mimo dům lze zabalit jutovým lanem a potáhnout akrylovým lakem. Tato technika umožní výstavbě vydržet sezónu, navzdory atmosférické vlhkosti.

Střecha lepenkového domu musí být vodotěsná. Může být vyrobena ze stejné lepenky a potažena samolepící fólií

Na zeď můžete vložit film. Film musí být umístěn tak, aby se překrýval centimetr. Takže v kloubech nedostane vodu.

Níže je šablona s rozměry pro lepenkovou krabici:

Šablona kartonového domu

Přečtěte si více o tom, jak vytvořit kartonový slot na videu:

Paper Birdhouse

Papírové ptačí domy jsou čistě dekorativní předměty. Mohou být použity pro velikonoční dekorace doma nebo jako dárkové balení. Jako materiál lze použít papír, papírenské zboží a barevné listy.

Ozdobte papírové krabičky světlými aplikacemi, kamínky, peřím a oblázky. Není těžké najít schéma pro vytváření takových dekorativních objektů

Hlavní třída, jak vyrobit papírové hnízdní boxy vlastníma rukama:

Ptačí budka z láhve

Plast není nejlepším materiálem prodělat pták bydlení, ale pokud neexistují žádné jiné možnosti, dostanete pět litrů láhev pitné vody pro práci.

Její rozměry jsou vhodné pro prostorný vnořovací box

V plastové láhvi by měl být vyříznut kulatý otvor. Ostré hrany je lepší jemně spalovat. Trochu se roztaví a pro ptáka bude snazší držet se na okraji vchodu. Pro výrobu hřbetů vhodný dlouhý šroub. Je upevněn šrouby a podložkami. Kov by neměl být zahříván na slunci, musí být pečlivě navinut krutým závitem nebo lanem.

Aby se obyvatelé domu cítili příjemně, měli by být na vnější straně natřeni vodou ředitelnou barvou. Ve dvou nebo dokonce třech vrstvách, takže světlo neproniká dovnitř.

Tip!K tomuto účelu používejte lehkou barvu, takže láhev se v horkých dnech zahřívá méně.

V uzávěru láhve by měly být vytvořeny dva otvory a lanem k upevnění by mělo projít skrz ně.

Další možností montáže je otvor na straně láhve naproti kohoutku. Pokud uděláte čtyři otvory a zavěsíte dvě lana, můžete dům pevně svázat s kmenem stromu. Nebude houpat vítr, jako v prvním způsobu připevnění.

Poradenství!Pro dobrou ventilaci v domě pro ptáky bude plastové pouzdro, které vyrábíte vlastníma rukama, vyžadovat perforaci stěn. Malé otvory na bočních stěnách dělají horký paprsek. Neměli byste dělat příliš mnoho děrdost na tucet na každé straně.

Jestliže špačci jako váš návrh, přinesou materiál pro hnízdo. Můžete jim usnadnit vkládání suché trávy, kusů látky nebo malých větviček.

Nápady na výrobu krabic z plastových lahví, foto:

Birdhouse z překližky

Domy z ptáků z překližky se velmi často nacházejí v zahradních parcelách. Vícevrstvá struktura z překližky činí ptačí přístřešek spolehlivým a trvanlivým.

Poradenství!Pro práci je lepší použít překližku odolnou proti vlhkosti. Tento design bezpečně přežije více než jednu sezónu.

K vybudování hnízda s vlastními rukama budete potřebovat lepidlo na dřevo, šrouby a elektrickou skládačku. Jak opravit stěny? Za tímto účelem je rám nejprve vyroben z malých tyčí.

Pokud je v zásobách staré stodoly stará poštovní schránka - máte štěstí. Můžete použít jeho rám nebo jen pro zvýšení vzhledu krabice s barvou nebo samolepicí fólií

Pro výrobu konstrukcí složitého tvaru si můžete vytvořit vlastní výkresy.Hlavní věcí je zachovat minimální velikost potřebnou pro obydlí ptáků.

K připevnění domu ke stromu k zadní stěně je třeba upevnit kolejnici. Je lepší to provést předem, před finální montáží dílů.

Poradenství!Pokud vám záleží na vaší zahraděstromy, nehněte ptačí budku. Lepší je připevnit ho silným drátem, pod nějž se vloží guma nebo jiný hustý materiál. Takže nebudete řezat kůru a udržovat zdravý růst rostlin.

Ptačí domek

\ t

Jednoduchý a snadno proveditelný nápad je ptačí dům z krabice.

Můžete si koupit krabici správné velikosti v obchodě se suvenýry nebo použít obaly na boty

Existuje mnoho mistrovských tříd v síti, jak si udělat vlastní hnízdo z krabice. Algoritmus pro stavbu ptačí budky z krabice je jednoduchý. V krytu je vyříznut otvor pro kohoutek, z dlouhého šroubu je vyroben okoun. Místo montáže okouna by mělo být posíleno. To lze provést pomocí dvou kusů odolného plastu. Měly by být upevněny zvenčí i uvnitř. Aby ptáci předčasně neřezali okraje kartonového vchodu, je třeba je zpevnit páskou nebo vyrobit rám z plastového krytu. Po všech těchto manipulacích je přední část domu pevně přilepena k krabici. Pro zpevnění zadní stěny použijte vhodný kus překližky: lze ji lepit bílým lepidlem.

Samolepicí fólie pomáhá chránit lepenkovou krabici před deštěm. Nezapomeňte udělat spolehlivou střechu. Je lepší, když jeho okraje přesahují pět až deset centimetrů za hrany stěn

Možnosti pro ptačí budky z krabice na fotografii:

Související článek:

DIY řemesla pro zahradu: všechny nové položky. Vy, pravděpodobně, stejně jako mnoho jiných vlastníků stránek, chcete zjistit, co můžete udělat s vlastními rukama pro zahradní dekor, protože dekorativní šperky v obchodě jsou tak drahé. V tomto přehledu popíšeme a ukážeme, co lze vytvořit z odpadních materiálů.

Velikost Birdhouse

O materiálech pro ptačí budku bylo řečeno mnoho. Je čas mluvit o kresbách a velikostech. Jak udělat kresbu?

Dno hnízda děláme stranou patnácti centimetrů. Tato oblast se bude líbit špačků. V malém útulném domě pro ptáky je výška stěn od třiceti do čtyřiceti centimetrů. Standardní průměr otvoru v hnízdě pro GOST je šest centimetrů. Před pronajímáním je nutné zajistit obvod o délce nejméně pět centimetrů.

Okoun musí být kulatý a ne tlustý. Ptáci s malými nohami budou pohodlnější držet se jí

Dům musí být postaven se střechou, bude chránit rodinu ptáků před deštěm.Střecha může mít jakýkoliv výhled, ale její hrany by měly přesahovat úroveň stěny nejméně o pět centimetrů.A střecha by měla vyčnívat nad vchodem, aby ji chránila před šikmým deštěm.

Na obrázcích by měly být kresby domů postavených vlastními silami:

Nyní, jak stavět dům pro různé druhy ptáků.

Rozměry holubníků

\ t

Špačci - ptáci nejsou rozmarní. Rádi se usadí v malých dutinách, ve štěrbinách pod střechou a dokonce i v nory. Samotný špaček je tedy luxusní bydlení. Vděčnost za takový byt, malá zpěvačka bude pečlivě potěšit vaše uši s hlubokým hlasovým zpěvem a sledovat vaše zahradní stromy, zachránit je před listovým hmyzem. Během týdne dokáže detekovat a jíst asi jeden a půl tisíce larev brouků, housenek a jiného hmyzu.

Kresba domu pro špačci:

Důležité!Zvláštní pozornost by měla být věnována velikosti otvoru v hnízdním boxu a jeho umístění vzhledem ke dnu. Nadměrná díra je nežádoucí, protože pták se necítí dobře. Optimální průměr otvoru v hnízdě pro špaček je pět centimetrů, jeho výška vzhledem ke dnu je patnáct centimetrů.

Aby mláďata nemrzla v chladných dnech, v domě by neměly být žádné mezery a průvraty.Vnitřní část hnízdění by měla být neklouzavá, lehce přiléhající k drsnosti chodidel. Hvězdice pro špačci je nepovinným atributem. Bez ní budou v pořádku.

Poradenství!Střechu domu lze nejlépe vyjmout. Na konci sezóny tak budete moci vyčistit hnízdiště a připravit ho na příchod nových obyvatel.

Box na hnízdění stromů může trvat desetiletí a půl as řádnou péčípravidelné opravy a delší. Byty ptáků by měly být pravidelně natírány pro uchování a v přirozených, přirozených tónech, vyhýbajících se jasným barvám.

Malířské práce by měly být prováděny v offseason, aby vůně barvy zcela zmizely příchodem opeřených

Poradenství!Na jaře, upozornit ptáky na váš pozemek, zavěsit podavač. Ptáci se rádi usadí v blízkosti jídelny zdarma.

Sinichnik: kreslení a rozměry správných konstrukcí

Jak vyrobit dům pro žlutohrdlé kozy? Tvar domu je stejný jako tvar ptačí budky. Rozdíl je pouze ve velikosti. Velikost ptačí budky pro kozy poněkud menší, asi pár centimetrů ve všech ohledech.

Vrub pro tyto malé ptáky je také menší - pouze tři a půl centimetru v průměru

Výkresy variant malého bluebirdu:

Informace!Vrabci, letci a malí červeníci mohou hnízdit v malém titmouse. Větší velikosti opeřených domů nepřitahují.

Byty pro ptáky by měly být umístěny ve vzdálenosti nejméně patnácti metrů od sebe. Pokud se sníží, budou ptáci preferovat jiná místa k usazení.

Důležité! Dům je upevněn tak, že má ve směru zářezu lehký přívěsek. Šikmý déšť nespadne do hnízda a pro mláďata bude snazší provést první let.

Chata proWagtails: kreslení a rozměry, výrobní funkce

Konipas - neocenitelný asistent na zahradě. Běží na přistání a sbírá květní brouky, housenky a další škůdce. S takovou zahradnickou sestrou se plodina zvýší alespoň dvakrát.

Zvažte, jak udělat dům pro ptáky vlastníma rukama. Konipas je odlišný od běžného ptačí budky ve tvaru a velikosti. Namísto okouna v něm je balkon, a dům sám je protáhl na délku a méně na výšku.

Kreslení koní:

Dříve byly tyto domy tvořeny dětmi ve třídách práce. Není to vůbec těžké. Pro podlahu je třeba připravit desku 12 x 40 centimetrů, pro stěny - dva kusy 14 po 30, jeden 12 o 140 a dalších 8x12. Střecha by měla být širší než spodní, 50 až 22 centimetrů. Zbývá upevnit dřevěné části samořeznými šrouby a dravec je připraven.

Pro vaši informaci!Wagtails dorazí brzy na jaře, když začne led. Do této doby je třeba umístit dům na hospodářskou budovu ve výšce tří metrů.

Jak si vyrobit ptačí budku

Každý si může vytvořit ptačí byt. Tento úkol lze provést s dětmi. Výroba ptačí budky se provádí podle různých schémat as použitím prakticky všech materiálů, které lze nalézt doma.

Rozměry holubníků, nákres špačků

Nejjednodušší výkres ptačí budky s rozměry - se šikmou střechou. Takový dům pro ptáky, který děláme z obchodudřevo Na fotografiích takových krásných domů:

Algoritmus prací:

 • na palubě je nutné označit všechny údaje o budoucí výstavbě;
 • rozřezal všechny detaily a pracoval s vnějšími stěnami domu s letadlem;
 • v přední části holubníku není řezán kulatý nebo čtvercový ne méně než pět centimetrů od úrovně střechy. Taková mezera bude pro ptáka dostatečná, ale zabrání tomu, aby kočka volně ničí hnízdo;
 • pro montáž částí domu se používá tesařské PVA nebo malé šrouby. Poslední pevná zadní stěna. Všechna připojení by neměla mít mezery;
 • je lepší, aby se střecha otevřela, takže v mimosezóně můžete dům vyčistit. Jedna část střechy je připevněna na gumovou pásku a na druhé instalují nejjednodušší zámek tak, aby kočky nebo poryv silného větru nepřevrhly malou střechu.
Poradenství!Když ptáci odletí do teplých zemí pro zimování, hnízdo by mělo být zbaveno odpadků a vmícháno vařící vodou, aby zničilo ptačí parazity. Poté, co v ptačí budce položil nový vrh.

Video: jak vybudovat nejjednodušší ptačí dům vlastníma rukama Video: jak postavit nejjednodušší ptačí dům vlastníma rukama

Jak postavit budku vlastníma rukama: instrukce krok za krokem

Video podrobně popisuje, jak to udělat správně.holubník s vlastními rukama. Tento jednoduchý design ozdobí jakoukoliv oblast. Můžete dát tento dům přátelům a sousedům, nebo darovat mateřské škole. Sady ptačí budky je možné zakoupit vlastními rukama, tyto sady se prodávají v prodejnách zahradního nářadí. Každá sada obsahuje podrobné výkresy a schémata sestavení, které podrobně popisují, jak vytvořit dům pro ptáky.

A přesto je mnohem zajímavější vyřešit problém, jak si vyrobit ptačí budku sami. Vzhledem k mnoha originálním a neobvyklým typům ptačí budky, stejně jako k fotografiím, které mohou být použity pro inspiraci, můžete získat originální design. Stačí se podívat na tuto rozlohu krásných nápadů dekorativní a aplikované povahy:Některé praktické rady:

 • okraje vchodu by měly být zpracovány souborem;
 • Koncové části dílů musí být vyrovnány smirkovým papírem tak, aby byly těsně přiléhající k sobě;
 • Pokud jsou mezery stále vytvořeny, měly by být utěsněny tažením. Aby se ptáci nemohli táhnout za hnízdo, měli by být ošetřeni PVA před záplatováním mezer;
 • v horní části hnízda, na střeše, by měla být mezera ponechána tak, aby v hnízdě byla ventilace;
 • chránit dům před brouky stromů a vzhled houby, ošetřovat dřevěné části domuspeciální netoxické sloučeniny. Správná věc by byla namalovat venku ptačí obydlí.

Jak ozdobit ptačí budku vlastníma rukama: nápady a fotografické příklady

Existují různé názory na to, zda je možné malovat ptačí budku barvami. Oponenti malování trvají na tom, že barva domu nezáleží na ptácích, a ostré aroma smaltu může nejen odradit špaček, ale také nenapravitelně poškodit jejich potomky. Pokud budete postupovat podle této logiky, domy mohou mít jakoukoliv barvu, protože ptáci se nestarají a barva by měla být použita na vodní bázi. Je bez zápachu a naprosto bezpečný. Při rozhodování, jak ozdobit hnízdo, věnujte pozornost akrylovým barvivům. Jsou odolné proti vlhkosti a dokonale chrání dřevo před negativním vlivem zvenčí. Můžete použít obrázky pro děti, abstraktní vzory nebo ornamenty.Aby se barva dobře hodila, měly by být vnější části konstrukce vyrovnány a usazeny.

Podívejte se na fotografii toho, jak dobře se špačci cítí v ptačí budce s neobvyklým designem:

Zde je několik originálních nápadů, jak barvit ptačí domy:Je možné ozdobit bydlení pro titmouse a flycatchers jiným způsobem. Kromě tohobarevné vzory, vytvořit krásné ptačí budky pomůže aplikace, použití dekorativních prvků z korku a řezbářství. Podívejte se na fotky neobvyklých ptačí budky s různým designem:Jak správně nainstalovat ptačí budku

Tak, jak nastavit hnízdní box vzhledem k světovým stranám a jak upevnit hnízdní box na stromě? Hlavní věc v tomto oboru je určit místo, kde se ptáci budou cítit bezpečně. V přírodě trpí chlupatými a opeřenými dravci, takže si vyberou místo pro chov.

Přemýšlejte o svém vlastním pohodlí: bude obtížné a nebezpečné instalovat dům na vrcholu vysokého smrku, zejména proto, že je pravidelně čištěn a opravován

Prozkoumejte směr, ve kterém foukají sezónní větry. Dům by měl být umístěn v klidu. Kde by měla ptačí budka vypadat? Pokud je oblast ovládána severozápadními větry, je lepší otočit vstupní otvor na jihovýchodní stranu.

Správná vzdálenost mezi apartmány pro ptáky je 15 až 25 metrů. Není vhodné mít dům na otevřeném slunci, mláďata budou horká. Ujistěte se, že vedle domu nebyly žádné okapy ani husté větve, na kterých se kočka může pohnout.

Jak připojit ptačí budky ke stromu? Lepšípro tento účel použijte lištu. Dům je přišroubován k baru, který je zase upevněn na stůl plastovými kravaty nebo tlustým drátem.Aby byla zachována celistvost kůry, musí být pod upevňovací prvky položena pryž nebo silná tkanina.

Úchyt musí být velmi spolehlivý, takže ani silné poryvy větru ho nespustí

Poradenství!Neinstalujte ptačí budku sám, zavolejte asistenta. Dá nástroje a drží žebřík.

Výsledky

Hnízdní hnízdo není jen výzdobou zahrady, ale také prostředkem, který láká užitečné ptáky na vaše stránky. Budou chytit květní brouky a housenky a vaše lůžka vás potěší dobrou sklizní. Ptačí budky pro ptáky vlastníma rukama, výkresy, na které jsme v tomto materiálu odkazovali, jsou jednoduchými vzory, které lze vyrobit s dětmi.