Dřevěné krby pro domácnost: moderní interpretace klasických inženýrských řešení

Navzdory vzniku nových výrobků, které plní podobné funkce, jsou dřevěné krby pro domácnost ve vysoké poptávce. Mnoho uživatelů si nedokáže představit, jak může být skutečný plamen nahrazen dynamickým obrazem a vestavěným elektrickým ohřívačem. Mají pravdu, přinejmenším, že není možné reprodukovat originál s vysokým stupněm realismu.

Elektrický analog provádí pouze částečně nezbytné funkce

Kromě specifické vůně kouře může klasická inženýrská struktura poskytnout dodatečné teplo. To je užitečné v nouzových situacích, v případě poruchy hlavního systému. Je třeba poznamenat, speciální dekorativní hodnotu dřevěného krbu pro dům. Dnes, stejně jako před stovkami let, je symbolem úcty a bohatství.

Zkušení konstruktéři dovedně využívají krb jako harmonický akcent při vytváření velkolepých interiérů

Různé dřevěné krby pro domácnost

\ t

Neexistuje striktní rozdělení do skupin.Vytvoření samostatných kategorií pro určité charakteristiky však zjednoduší studium technických a dalších charakteristik. Ale téměř všechny tyto produkty mají následující prvky:

 • Ohniště. Jeho rozměry určují maximální tepelný výkon a množství tuhých paliv, které zde lze umístit současně. Všechny přilehlé povrchy jsou vytvořeny z tepelně odolných materiálů.
 • Klasická verze - otevřená přední. Níže nastavte mříž, která drží protokoly.
 • Palivo je umístěno na litinovém roštu, pod nímž je instalován popelník. Používá se nejen pro sběr odpadu. Změna v přívodu vzduchu v této oblasti zvyšuje /snižuje průtok. To se používá například pro rozsvícení vlhkého dříví.
 • Komora komplexního tvaru se nachází nad pecí. Zde se hromadí kouř a zároveň vytváří překážku pro volný pohyb teplého vzduchu. Tento prvek výrazně zlepšuje účinnost ohniště a zabraňuje pronikání spalin do místnosti.
 • K nastavení tahu ve spodní části komína je v zářezu vyříznut ventil s nastavitelnou klapkou („brána“).
 • Portál slouží jako dekorativní rám.
 • Podlaha před krbem je chráněna před jiskry kovovým plechem nebo vložkou z nehořlavého materiálu.
 • Účel komína je zřejmý z názvu. Ve vysoké nadmořské výšce je někdy nutné instalovat nucený výfukový systém. Na sadě trubek "deštníky"zabránění požití srážek.

Vzory pro ohřev vzduchu a vody

Klasifikace metodou instalace

Typické "anglické" krby jsou zabudovány do konstrukce stěn. Toto řešení šetří místo, ale nevyužívá zdroje paliva efektivně. Zvláště nízká je výkonnost při montáži do vnějšího obrysu budovy. Nevýhoda by měla být nazývána významným zásahem do návrhu. Aby nedocházelo k nadměrnému ovlivnění pevnosti konstrukce, měla by být taková instalace předpokládána při stavbě domu nebo by měla být prováděna podle speciálního inženýrského projektu.

Ohnisko zabudované do zdi

Ke stěně lze připevnit krb s komínem, funkčními a ozdobnými slupkami. V tomto případě nebude poškozen napájecí rám. Budete potřebovat projít stropem. Jsou vytvořeny s ochrannými vložkami, pokud mají být v kontaktu s hořlavými materiály.

Rohové ohniště nezabírají „extra“ prostor

Samostatný krb může rozdělit zóny pro různé účely. Používá se jako zvláště výrazný designový prvek.

Z tohoto důvodu jsou ostrovní stavby pozoruhodné výlučnými formami

.
Věnujte pozornost!Odborníci říkají, že v tomto provedení je účinnost podstatně snížena. Tento názor však lze zpochybnit. "Anglický" typ instalacespolu s ohřevem stěny, která hromadí teplo. Díky vhodnému rámu ohniště a komínu „ostrovního“ krbu je možné dosáhnout ještě vyššího tepelného výkonu.

Ohniště pro venkovské domy a jiné funkční výrobky

\ t

Pro zlepšení požární bezpečnosti a zabránění pronikání kouře jsou moderní modely vybaveny otevíracími okny.

Zdvihací mechanismus je dražší, ale jeho instalace pomáhá racionálně využít prostor před ohništěm

Samotná výroba složitých staveb z cihel, a to i mezi zkušenými řemeslníky, způsobuje přirozené obtíže. Litinová pec vyrobená výrobním způsobem je jednoduchým řešením složitých problémů.

Nabytí jakostního výrobku této třídy bude doprovázeno značnými finančními náklady

.

Pece kombinované s krbem vytvářejí v různých kombinacích a úpravách. Je třeba předem rozhodnout, zda budou nutné následující prvky a prvky:

 • vaření;
 • teplé lože;
 • přídavné zařízení obsažené v obecném obvodu topného systému.

Využití krbů v interiérech obytných místností: foto

Je možné lépe pochopit potenciální přínosy konkrétními příklady. Níže naleznete obrázky designových řešení pro různé styly, interiéry.

Přísný styl

Solidita klasických řešení

Jak vytvořit krb vlastníma rukama: podrobné pokyny a fotografie

Pokud vám standardní konfekční sady nevyhovují nebo jsou příliš drahé, použijte následující algoritmus. Použití to nebude způsobovat potíže vytvořit rohový krb s vlastními rukama, a podrobné pokyny krok za krokem vám pomůže, aby se chyby:

 • Určete přesné umístění instalace. Aby se zajistilo, že rozměry nezasahují do volného pohybu, proveďte kontrolu - umístěte šablonu s obrysy hotového výrobku na podlahu .

Konečný výsledek můžete vidět pomocí prototypování a počítačového modelování

 • Projekt je užitečný. Měla by obsahovat výkresy hlavní konstrukce, dekorativní a funkční opláštění. Aplikace musí vypracovat seznam materiálů, součástí, nástrojů.

Používají se dokončovací materiály s ohledem na odolnost proti zvýšené teplotě

 • Začněte s přípravou staveniště a ochranou okolního prostoru. Polyethylenová fólie a krycí páska zakrývají pevné povrchy. Nábytek a zařízení, které mají být demontovány, musí být odstraněny z areálu. Rozumí části stropu pro výstup komína.
 • Jakýkoliv krb váží hodně, takže je třeba instalovat dostatek pro odpovídající zatížení základu.
 • Po ztvrdnutí betonu je zdivo provedeno podle zvláštního výkresu se sekvenčním uspořádáním prvků v každé řadě.

Pokládání zdiva

 • Komín je instalován. Při montáži konstrukce je třeba pamatovat na rozšíření jejích prvků při vzrůstu teploty a dodržení požárně bezpečnostních předpisů.
 • Namontujte sádrokartonové desky, dekorace, chlopně a další funkční detaily.

Kovaná mřížka pro krb

Po kontrole výkonu můžete provést čištění a zahájit každodenní provoz.

Závěry a doporučení

\ t

Následující tipy pomohou minimalizovat chybné akce během provádění příslušného projektu:

 • Před vytvořením kamenného kamenného kamna pro venkovský dům z cihel určete přesné potřeby. Při připojování těchto zařízení bude nutné pečlivě seřídit a koordinovat práci všech částí systému vytápění.​​
 • Po přípravě projektu zkontrolujte, kolik bude hotový výrobek stát, jeho instalaci zkušenými odborníky.
 • Při porovnávání nezávislých a profesionálních instalačních možností zvažte nejen základní, ale i nepřímé náklady.
 • Nezapomeňte zkontrolovat schopnost hrát všechny technologie vlastníma rukama.

Krby na dřevo pro dům vypadají vhodně v moderním interiéru

Pokud komplexní posouzení nepotvrdilo předběžná zjištění, využijte služeb specializovaných odborníků. Nezapomeňte při objednávce určit míru odpovědnosti dodavatele a záruky.

Video: Jak vyrobit krb za 3,5 hodiny