Dřevěné žaluziové dveře - styl a pohodlí

S je naklápěcí a funkční prvek interiéru ekologicky šetrných materiálů dřevěnými žaluziovými dveřmi. Tento design dveří se přesunul k nám ze Středomoří a západní Evropy, kde byla výrobní technologie zpracovávána po staletí. Dveře a dveře Louvre se v našich zeměpisných šířkách dobře zakořenily a oblast jejich aplikace se výrazně rozšířila.

Dveře vnitřní žaluzie

Dveře Louvre v interiéru

\ t

Dveře s mřížkou tenkých lamel si získaly popularitu díky své lehkosti a velmi útulnému vzhledu. Tradičně je materiálem pro jejich výrobu přírodní dřevo. Lehkost a plasticita tohoto materiálu umožnila vytvoření prodyšného univerzálního designu.

Srdcem dřevěných žaluziových dveří je rám z masivního dřeva, do kterého jsou vloženy tenké lamely z vrstveného dřeva. Volba ve prospěch lepených struktur nebyla náhodná. Všechny výrobky ze dřeva podléhají deformacím, které jsou nevyhnutelné v podmínkách měnící se vlhkosti. Čím slabší je dřevěná část, tím silnější je její "vedení"pokud byla surovina původně vysoce kvalitní. Důvodem tohoto chování materiálu je vláknitá struktura.

Přírodní struktura dřeva

V žaluziových dveřích se používá velké množství tenkých dílů - příčných lamel - lamel. Pokud se v průběhu času deformují, pak se produkt musí vyhodit. Lepená kolejnice je vyrobena z několika vrstev dřeva, sestavena v příčném vzoru a lepena společně se speciální neškodnou směsí. Po této úpravě získají lamely nejvyšší pevnost, přičemž zůstanou pružné. Přečtěte si více o dřevěném tmelu pro vnitřní práce na našich stránkách portálu.

Po lepení se dřevo jakéhokoliv druhu stává pevným a trvanlivým. Pro výrobu dveří se nejčastěji používá borovice, protože je vhodné použít a ideální pro obytné prostory, stejně jako ostatní měkké dřevo. Dveře mohou být vyrobeny z dražších plemen, ale neovlivní jejich pevnost a trvanlivost.

Dveře Louvre z nenatřelé borovice

Související článek:

Posuvné dveře do šatny . Foto příklady úspěšných modelů a tipy na výběr a instalaci ve speciální publikaci našeho portálu.

Montáž žaluziových dveří

V závislosti na účelu mohou být dřevěné žaluziové dveře použity v různých verzích:

 • klasické obdélníkové plátno, skládající se z rámua lamely, které jsou zavěšeny podle obvyklého vzoru v rámu dveří nebo nábytku ;
 • skládací dveře - rámové modely, které se zavírají a otevírají „harmonikou“ pomocí speciálního kovového vodítka;
 • pevné desky, napodobující tvar dveří - používané jako síto;
 • sklopné dveře - obdélníkové lopatky s hydraulickým otevíracím mechanismem;
 • dřevěné žaluzie, ve kterých není rám, a otevírání a zavírání se provádí podle typu žaluzií.

Posledně jmenovaný typ se používá velmi zřídka vzhledem ke skutečnosti, že při montáži zaujímají velký objem.

Příklad použití: skříň s posuvnými dveřmi

Montáž závěsných dveří

\ t

Do vnitřních dveří namontujte dřevěné zavěšené žaluziové dveře, čímž se zajistí cirkulace vzduchu mezi místnostmi. Dveře mříže ve skříních jakéhokoliv typu - od kuchyně až po skříně jsou velmi vhodné. Důvodem je totéž - zajištění výměny vzduchu, která je nezbytná pro řádné skladování věcí, nádobí, obuvi a dalších předmětů.

Dveřní dveře s vnitřním oknem

Dveřní křídlo je instalováno v předem připravené krabici s kovovými závěsy. Zvláštní pevnost spojovacích prostředků není nutná, protože samotné dveře jsou lehké a plní funkci světelných příček. Při zavěšení na nábytek také nekromě nábytkového závěsu a speciálního nářadí - Forstnerova vrtáku - se nevyžadují žádné speciální dovednosti ani příslušenství.

Kuchyňský set s fasádou žaluziových dveří

Montáž dveří s vodítkem

Skládací dřevěné žaluziové dveře se používají pro velké skříně a šatny, ale někdy také vybavují otvory mezi místnostmi. Aby se dveře otevřely a zároveň složily harmoniku, budete muset předvídat několik věcí předem:

 • lopatky by měly být úzké (nejlépe do 30 cm) a světlo a tloušťka by neměla překročit 3,5 - 4 cm, výška není omezena;
 • mezi sebou jsou dveře spojeny univerzálními závěsy, které musí být nejméně tři;
 • Montáž se provádí na jedné ze stěn a stropu, na kterém je instalována hliníková kolejnice;
 • válečky by měly snadno procházet podél vodítka, je lepší, když jsou vyrobeny ze speciálního složení - směsi keramiky a polymeru, takové mechanismy jsou nejodolnější a produkují méně hluku během provozu.

Proces instalace spočívá v postupném sestavování všech prvků.

Existují možnosti s posuvnými dveřmi, jejichž montážní postup je totožný s předcházejícím, pouze s vodítkem se používá dvojitá drážka a velikost pláten může být širší - až 50 cm.

Posuvné žaluziové dveře

Kde používat žaluziové dveře

Navzdory zjevným výhodám, které mají dřevěné žaluziové dveře, mají také několik nevýhod, například úplnou nepřítomnost zvukové izolace mezi místnostmi oddělenými mřížovými dveřmi. Možnost nerušené cirkulace vzduchu je doprovázena pronikáním cizích pachů do skříněk nebo mezi místnostmi, kromě toho konstrukce regálu vyžaduje pravidelné čištění speciálními látkami, které zabere mnoho času.

V domě se však nachází několik míst, kde by se žaluziové dveře dokonale hodily:

 • dveře skladů, sanitární skříně, skladovací prostory - to znamená malé místnosti, kde je vyžadováno stálé větrání;
 • dveře šatní skříně, protože většina věcí, zejména obuv a kožené a kožešinové výrobky, vyžadují konstantní vlhkost a teplotu, a mřížky zajišťují výměnu vzduchu a klimatizaci;
 • dveře v místnostech umístěných na slunné straně, protože i když zůstanou zavřené, zajistí větrání místnosti.

Příklad, jak mohou být technické jednotky uzavřeny pomocí žaluziových dveří

Foto-příklady stylových dveří
Jak správně vybrat dveře

Výrobek jakosti vždy sestává z minimálního počtu spojení. Technologie výroby předpokládá, že drážky jsou nařezány do pevného vodítka pomocí frézy a lišty-lamely jsou jednoduše vloženy do nich bez lepidla. Známkou vysoce kvalitního plátna je nedostatek lepicích skvrn, např. Některé hrají s instalačními místy kolejnic. Při poklepání prstů na lamely by se měl objevit výrazný vyzváněcí zvuk. Dveře, které mají všechny výše uvedené vlastnosti, mohou trvat desetiletí.

Dveře žaluzie v retro stylu

Videozáznam výroby dřevěných žaluziových dveří