Důležitý bar v designu: vyberte si plakáty a obrazy pro interiér

Stále častěji v moderních apartmánech jsou pro interiér plakáty a obrazy. Obvykle nemyslíme na styl celé místnosti, ani na pravidla pro uspořádání obrázků. Někdy vyčnívá roh místnosti pro plakáty, někdy skupina fotografií náhodně zabírá část zdi. Ve skutečnosti má tento design také své jasné kánony a pravidla. Co - učíme se z tohoto článku.

Správným výběrem obrázku na stěně můžete vytvořit individuální obraz, jedinečné zvýraznění v místnosti

Které obrazy na zdi jsou dnes považovány za módní

Není tak důležité, co přesně bude v domě viset - živé plátno, reprodukce, modulární obraz, grafika, fotografie, hlavní věc je, že obraz by měl přesně odpovídat individuálnímu návrhu místnosti a harmonicky zapadat do celkové místnosti.. Pokud chcete navrhnout nejen design podle vašich představ, ale také v přísném souladu s módními trendy, stačí se vypořádat s některými termíny a definicemi. Nejlepší volbou pro začátečníky jsou modulární malby a kvalitní reprodukce děl slavných a málo známých umělců.

Zdá se, že zeď bez výzdoby je holá a nezajímavá

Modulové obrazy - diptychy, triptychy a polyptychy

Není to tak dávno, co se modulární obrazy staly novým trendem módy. Jedná se o velmi zajímavý způsob, jak přinést kreativní poznámku do známého designu. Takové obrazy mohou být zavěšeny kdekoli a přemýšlejí, jak byla místnost transformována. Autoři jsou ve výběru grafu tučně, barvy, a technika aplikace obrazu je taková, že vytváří úžasný holistický dojem z rozptýlených prvků obrazu.

Modul - obraz skládající se z několika fragmentů. Mnozí budou překvapeni, že modulární malby nejsou staré sto let: ve dnech renesančního kostelazdobené triptychem - obrazy se skládají ze tří částí, spojených společným spiknutím. Dnes jsou moduly v poptávce a popularitě: můžete si vyzvednout jakékoli podíly fragmentů uspořádaných podle pravidel geometrie nebo volné abstrakce.

Modul sestávající ze tří částí může zabírat jak velkou část stěny, tak malý úsek

.

Quadratisplit dobře zapadá do každého interiéru

Diptych vypadá stylově a velkolepě

Polytych se skládá z několika úlomků, působivých celistvostí a jednotou obrazu. Obvykle polyptych sestává z 5 částí, ale větší množství fragmentů je také nalezeno

Pro všechny typy modulů je charakteristická absence rámce - v důsledku toho vypadají ještě efektněji. Dalším zajímavým rysem je nedostatek přísného souladu s tónem interiéru. Moduly vypadají netriviálně právě díky výběru barev. Ale jen tak je možné dosáhnout kompoziční jednoty v designu.

Stanovisko odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí projektant a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Při výběru malby může být obtížné. Pokuste se fotografovat předem místo, kam chcete modul zavěsit. Na základě fotografie bude snazší najít nejlepší možnost. "

Při výběru modulárních obrazů je nejlepší duplikovat odstíny v designu místnosti. Podobný přízvukdokonale doplní obraz místnosti. Na fotografii je důraz kladen na šedou, zatímco broskvové tóny výrazně osvěžují obecné pozadí obývacího pokoje

Modulové obrazy jsou aplikovány na sklo nebo plátno. Skleněné obrazy vhodnější pro moderní high-tech.

Rozmanitost pozemků - pro každý vkus

Z krajiny ...

... až do úplného odběru

Kopie obrazů slavných umělců

Rozvoj průmyslu přinesl vynikající příležitost: ne každý si může dovolit skutečného Pollocka nebo Van Gogha, ale každý může získat reprodukci milovaného uměleckého plátna. Ačkoli bývalý způsob použití obrazu reprodukce k plakátům je populární, moderní mistři používají takový způsob kreslení obrazu na plátně že mnoho lidí nerozlišuje kopii od originálu.

Témata portrétů byla ideálně vhodná pro návrh místnosti

Mistři, kteří vytvářejí kopie známých umělců, úspěšně kopírují styl a techniku ​​tahů štětcem a udržují podobnou paletu barev.

Dobře zhotovená kopie slavných mistrů bude hodnou výzdobou každého obývacího pokoje

Co jsou plakáty a které jsou nyní v trendu

Zvláštní pozornost si zaslouží kultura plakátů. Každý plakát - autorské dílo. Účelem těchto plakátů je zpočátku svolat veřejnost: k premiéře divadla, kinematografu, k rally, k vítězstvínebo revoluce. Témata plakátů byla odlišná: od reklamy k politice. Ukázalo se, že plakát v interiéru odráží celou vrstvu kultury. Originální plakáty z počátku 20. století jsou báječně drahé, ale každý si může koupit plakáty na zeď ve formě fototapety.

Obrázek na plakátu může být libovolný

Plakáty často obsahují obsah týkající se oblíbených skupin

Jako obraz plakátů používají reprodukce obrazů, krajinomalby, abstraktní kresby, nápisy, fráze, texty. Pokud obraz zdobí interiér, pak plakát musí být plně v souladu s myšlenkami a pocity majitele místnosti.

Tip!Než si koupíte plakát, ujistěte se, že správně interpretujete obraz, symboly a znáte přesný překlad nápisů.

Plakát může nést veškeré informace, skládající se z různých čar čar, symbolizujících určitou událost nebo sdělit určité informace

Hrdinské téma filmového průmyslu dokonale zapadá do interiéru dospívající místnosti nebo milovníka komiksu. Takové plakáty jsou velkoformátové fotografie a často vyplňují celý prostor na zdi

Abstraktní plakáty na velké zdi

Abstrakce - latinské slovo pro „rozptýlení“. V umění je to celý směr obrazů, které nemají nic společného s realitou, na kterou jsme zvyklí. Abstraktní plakáty se skládají z geometrických vzorů, různých tvarů a tvarů.neočekávané barevné kombinace. Holistický dojem z obrazu zanechává stopy v duši člověka. Každý chce uhádnout myšlenku autora, ale často zůstává mimo pochopení.

Překvapení a požitky z abstrakce současně

Abstraktní plakáty by měly odpovídat obecnému stylu místnosti a neměly by vyvolávat zmatek ohledně jejich umístění v místnosti

Černobílé nástěnné plakáty

Černobílé obrazy mohou být ve vhodném interiéru třešničkou na dortu. Tato interakce a opozice polárních barev umožňuje zvláštní důraz na zeď.

Toto může být tvář oblíbené hvězdy

Krásná ženská silueta, která přinese intimní poznámky do slušného obývacího pokoje

Náhodná abstrakce černobílého plakátu na zdi, která může diváka nést do vířivky

Někdy je plakát prezentován ve formě černobílého obrazu, který byl použit pro tisků na stěně - díky grafickým editorům můžete vytvořit něco zcela unikátního.

Jak napsat plakát nebo obrázek do návrhu místnosti

Volba obrazu nebo plakátu je vedena nejen touhou vidět určitý obraz na zdi, ale také stylem výzdoby místnosti. No, hi-tech a jemné kytice pomněnků na papíře nejsou kombinovány! Hlavní věc je, že obraz vypadá harmonicky.

Jak vybrat obrázek plakátu nebo obrázek na zdikuchyň nebo obývací pokoj

Obývací pokoj - místnost se zvláštní atmosférou, kde se scházejí všichni rodiče a přátelé. Pokud to vnitřní styl dovolí, pak je v obývacím pokoji, že krajiny nebo květiny vypadají dobře. Když je interiér zařízen v retro stylu, pak jsou plakáty té doby vybrány pro maximální konvergenci s časem. Obývací pokoj bude těžit z výzdoby zdí, pokud si vyberete ten správný design.

Je-li v místnosti místo na spaní, ale není nutné, aby v něm visely honosné obrazy, které způsobují explozi pocitů a náhlý nárůst emocí - lepší uklidnění krajiny

Interiér prostor je vyzdoben uměleckými plakáty, které vypadají zvláště moderně.​​ Kuchyň nemusí být doplněna obrázky potravin, i když to přináší příjemné jedlé poznámky. Bylo by ale velmi zvláštní podívat se na obraz protilehlé kuchyně kuchyňského stolu. Tento pokoj může být vyzdoben abstrakcí nebo obrazy městských ulic.

Původci chtěli spojit to, co se zdá neslučitelné

Jak si vybrat stylové plakáty-obrazy na zdi pro dětský pokoj

Dětský pokoj nemusí být naplněn plyšovými volánky nebo zavěšen malými luky. Můžete se zaměřit na stylový dětský plakát na zdi, obzvláště dospívající děti budou mít rádi toto řešení.

Chlapci ocení obraz svých oblíbených hrdinů

Stylový umělecký plakát na téma oblíbených karikatur

\ t

Jak vybrat barevné schéma

Při výběru obrázku je rozhodující rozhodnutí o barvě. V interiéru s množstvím barev je poměrně obtížné najít obraz, který by dojem těžší, ale harmonicky ho doplňoval. Ale s jasnými barvami designu místnosti, obraz v pastelových odstínech způsobí zmatenost. Je snadné vybrat si plakát pro eko-design: všechny variace zelenohnědých odstínů s modrými tóny výrazně opraví dojem.

Je-li místnost v bytě uchovávána v chladných barvách, pak není nutné používat přísně studené barvy: v interiéru můžete úspěšně najít řešení s teplými barvami

V místnosti s teplými tóny jsou obrazy často umístěny v teplých barvách

Kde a jak umístit plakát nebo obrázek

Vezměte v úvahu vzdálenost mezi stěnami, stropem a podlahou, obecnou kombinací s kousky nábytku. Nesprávně zvolené plátno umístí akcenty na nesprávné místo a v důsledku toho se v krásné místnosti získá nepředstavitelná disharmonie.

S minimem nábytku je na zeď umístěn prostorový obraz velkého formátu, který nabývá přízvuku celé místnosti

.

Pokud je plocha nad pohovkou malá, pak se modulární obrazy vejdou na zeď

Nezavírejte obraz příliš vysoko, zejména pokud je obraz malý. Umístění bude také neúspěšné.malý plakát v nádherné izolaci na obrovské rozloze holé zdi.

Téma článku:

Jak správně zavěsit modulární obraz na zeď pomocí tekutých hřebíků, oboustranné pásky, lepicích pásek, obrazového pavoučího háku, inteligentního upevňovače, závěsného systému samořezné šrouby.

Chyby při výběru a umisťování plakátů a obrazů

Chyby, které se vyskytují při umístění plakátů, jsou typické:

  • zapomenout se starat o rám - jejich nepřítomnost je vyzdobena pouze modulárními obrazy nebo specializovanými moderními obrazy v nosítkách ;
  • když kombinujete obrazy, které nejsou součástí jednoho souboru, jsou umístěny náhodně: pokud potřebujete zavěsit více než tři obrázky, pak musíte poskytnout kombinaci grafiky, barvy, grafu a prostorového uspořádání obrázků, které nezpůsobují znatelné zubní a bolesti hlavy bolest;
  • nevhodná bageta zničí jakýkoliv obraz;
  • hodgepodge klipartu je vhodnější pro zdobení pracovní plochy počítače než zeď v interiéru;
  • nesoulad s kombinací stylů a témat: stěží extravagantní obrazy zdobí jemný interiér elegantního obývacího pokoje.
Tip!Nikdy nezanedbávejte doporučení odborníků s bezvadnou chutí.

Jak dát úřadu originální vzhled s plakáty

Neměli byste předpokládat, že nejvhodnější a nejpohodlnější interiérkancelářské práce - holé stěny. Světlé fragmenty na stěnách nejen zdobí design, ale také vzbudí zájem zaměstnanců a zákazníků. Ukazuje se, že krásné zdi kanceláře pomáhají naladit se na pracovní náladu a významně ovlivňují dobrou náladu.

Rozsáhlé zdi mohou být pojaty s takovými plakáty pro kancelář, což poskytne místnosti svěží vzhled. S takovým pozadím budou nápady více kreativní!

Snímky si můžete vyzvednout v souladu s tématem kancelářské práce, která bude přínosem pouze

Není nutné, aby byl na stěnách jasný akcent - obraz v achromatické stupnici bude vhodný

Odborný pohled
Jaroslav Galaiko
Vedoucí designér a vedoucí studia Ecologica Interiors Studio
Položit otázku\ t
„V náladě na práci vám pomohou obrazy s modrými a zelenými odstíny. S těmito barvami se zaměstnanci budou cítit klidněji a efektivněji. “

Když obrázky visí po dlouhou dobu, můžete je jednoduše vyměnit, nainstalovat nad nimi zvýraznění. Ukazuje se, že zajímavé prostředí pro změnu rozpočtu.

Ne všichni zaměstnanci úřadu mají rádi abstrakci, avšak správně vybrané barvy a vzory mohou působit neočekávaně pozitivně

Téměř v každém městě můžete vytvořit plakát na zakázku speciálně pro kancelářský styl. Čím pohodlnější v kanceláři, tím více šťastných lidí přichází do práce.

Fotografický plakát na zdi velkého formátu průmyslových nebo městských témat

\ t

Lidé mají rádi městské téma, v kanceláři si můžete pověsit velký plakát, který se zaměřuje na sebe.

Panoráma města je také populární téma kanceláře

Průmyslové subjekty jsou vnímány jako epocha úspěchů, která pomáhá naladit se na výsledek

Velkoformátové fotografické plakáty ve formě modulárních obrázků vypadají v každé kanceláři úžasně

Motivující plakáty

Mnoho lidí vidí motivující plakáty s předsudky - co může znamenat několik slov na zdi? Jak však ukazuje psychologický výzkum, účinek každodenních motivačních slov je skvělý.

Kde, pokud ne v kanceláři, pověsit takovou úžasnou frázi?

Motivace, motivace a ... hluboký význam

Velmi brzy se názory zaměstnanců obrátí na plakát častěji

Za jakou cenu si můžete koupit hotové plakáty a obrazy do interiéru - přehled cen

Koupit plakáty a obrazy pro interiér je jednoduché. Bez ohledu na to, kde přesně bude obraz zakoupen nebo objednán, je důležité, jak vám to vyhovuje, jaké pocity se probouzí, jakou reakci vyvolává. Můžete si koupit levné modulární malby od 700 rublů. Čím více fragmentů na obrázku, tím vyšší cena. Moduly na skle jsou dražší.Reprodukce obrazů umělci jsou dražší. Velikost plátna zde hraje roli, ale můžete si koupit plátno 50 × 70 za cenu 2000 rublů.

Vyzdobte si domy a kanceláře, nechte život zesvětlit!

Video: malby v interiéru moderních obytných místností