Dveře do koupelny a WC: možnosti volby a pravidla provozu

Správný a vyvážený výběr jakéhokoliv výrobku v budoucnu zaručuje dlouhou životnost. Ve věci nákupu interiérových dveří pro dům nebo byt je kromě úspory peněz nezbytné zachovat vzhled výrobku. Dveře do koupelny a toalety se také týkají takového typu domácí výzdoby, který je často vystaven dodatečnému vlivu vlhkosti a rozdílům teplot. Přímé stavby jsou neustále „v provozu“, proto často selhávají. Dnes v našem přehledu vám sdělíme, jak si vybrat dveře do koupelny a WC bez poškození peněženky as minimálním plýtváním nervy.

Po pečlivém přečtení této publikace bude snadné zvolit ideální model dveří pro koupelnu a toaletu

Které dveře umístit do koupelny a WC - parametry a obecná doporučení

Dveře do koupelny - zvláštní prvek interiéru. Přitahují pozornost pouze tehdy, protože koupelna někdy přichází častěji než jiné místnosti. Je důležité, aby byl design se všemi estetiky spolehlivý a co nejsilnější. A vzhled se odrážel s obecným stylem bytu.

Při malých vzdálenostech jsou jasně viditelné nejmenší závady a závady

.

Nejlepší je koupit takové dveře na toaletu a koupelnu, které jsou určeny pro poměrně intenzivní provoz. Tento přístup zabrání zbytečným nákladům, které jsou určeny následujícími opatřeními:

 1. Budeme muset instalovat nové obložení, části krabice.
 2. Není snadné vybrat barvu a jiné estetické parametry.
 3. V některých situacích bude nutné vyměnit příslušenství, závěsy, dodatečnémontážní operace.

Vysoká úroveň vlhkosti vyvolává tvorbu plísní, nebezpečných pro lidské tělo

V těchto místnostech musí existovat účinné větrání. To pomůže zabránit vzniku vysoké vlhkosti v místnosti, což negativně ovlivňuje stav dveří.

Informace!Negativní faktory ovlivňují nejen samotný design, ale také zakazují vnitřní mechanismy. Kvalita a odolnost těchto prvků vůči vlhkosti je lepší podívat se na obchod.

Druhy dveří podle materiálu výroby

Základem každého návrhu je křídlo dveří. Vzhled a odolnost proti nárazu je dán parametry materiálu, technologií zpracování. Níže jsou uvedeny vlastnosti běžných technických řešení s výhodami a nevýhodami.

Přírodní dřevo

Tato klasická verze má nespornou výhodu - exkluzivní střih z přírodního materiálu. Specifický rozsah barev typových hornin má uklidňující účinek na psychiku. Pocit tepla a pohodlí je plně v souladu s vysokými požadavky, které jsou kladeny při návrhu bytových prostor.

Takové dveře do koupelny a WC dobře odpovídají estetice klasických interiérů

.

Aby se zachovaly cenné přírodní kresby, používejte transparentní laky, jemné tónování. Další výhodou je snadná manipulace.dřevo Není těžké řezat dutinu pro instalaci zámku, upevnit rukojeti a závěsy na správných místech.

Hlavní nevýhodou je omezená odolnost vůči změnám vlhkosti a teploty. V takových podmínkách se mění velikost výrobků, objevují se trhliny. Pro upevnění sítě je nutné nastavit jinou výšku a ponechat velké mezery pro takové úpravy. V případě silných deformací je blokovací zařízení zaseknuté nebo neprovádí vůbec své hlavní funkce. Dřevo absorbuje vlhkost, prochází vzduchem. Kromě tepla - ve struktuře dveří do koupelny a WC jsou příznivé podmínky pro život mikroorganismů.

Značnou škodu způsobují kůrovci

Spolehlivá ochrana proti škůdcům a jiným vnějším vlivům je zajištěna hlubokou impregnací. Některé účinné specializované formulace v této kategorii však mohou degradovat složení atmosféry. Jsou vhodné pouze pro zpracování vnějších povrchů stěn.

Vady dřeva

Důležité!Kvalitní dveře do koupelen a toalet, vyrobené z odolných a cenných plemen, jsou drahé. Nárůst nákladů je ovlivněn pečlivým zpracováním za použití ekologicky šetrných spotřebních materiálů.

Lisované dřevotřískové desky a MDF desky: použití dýh a jiných nátěrů

\ t

Je levné nakupovat dveře do koupelny a toalet z těchto materiálů. Desky z tvrdého dřeva a MDF jsou vyrobeny z hoblin a pilin spojených s vaznými přísadami. Moderní výrobní technologie poskytují jednotnou strukturu. Použití specializovaných komponent umožňuje vytvořit modifikace se zlepšenou odolností vůči změnám vlhkosti, teploty. Takové výrobky neotáčejí, zachovávají si svůj původní tvar po dlouhou životnost.

Jedinou, ale významnou nevýhodou je vzhled

K nápravě se používají různé techniky. Nalepte tenkou část dřeva (dýha). Tato metoda se používá v kombinaci s různými základy. V případě potřeby můžete vytvořit dveře do koupelny a WC s povrchem cenného mahagonu na substrátu ekonomické borovice.

Desky z dřevotřískových desek s laminovaným povrchem

Tyto výrobky jsou vyráběny podle následujících technologií. Polymerový film s předem vytištěným vzorem je nalepen na široké části. Hrany jsou pokryty proužky z PVC, které zabraňují mechanickému poškození a pronikání vlhkosti. V tomto provedení poskytuje dodatečnou ochranu. Použití moderních tiskových technologií umožňuje vytvářet realistické obrazy, které přesně odpovídají parametrům přírodních analogů. Celkové náklady na dveře do koupelny a WC jsou demokratické.

Kombinovaná konstrukce

V praxi se desky z tvrdé tlusté MDF a dřevotřískové desky používají jen zřídka k vytváření dveří. Váží takéhodně. Není snadné udělat zářezy pro zámky. Častěji používejte materiál uvedený na obrázku a podobná řešení. Pro posílení vytvořit žebra. Dutiny na plátně zlepšují tepelné a zvukové izolační vlastnosti výrobku.

Plastové dveře do koupelny a WC

Z těchto materiálů zhotovte rám a křížové, neprůhledné a průsvitné vložky. Výrobky z plastů nejsou poškozeny vlhkostí, zachovávají si svou celistvost a tvar v širokém rozsahu teplot. Nevytvářejí příznivé prostředí pro růst mikroorganismů, jsou rychle a účinně očištěny od kontaminace. Nízká hmotnost snižuje zatížení závěsů.

Dveře z plastu a koupelny

Ve standardním provedení se používá bílá barva s hlubokým zabarvením, takže drobné vady nejsou patrné. Změnit vzhled pomocí laminace. V odpovídajících úpravách dovedou napodobují mramor, žula, mahagon, dub a další přírodní materiály. Cena plastových dveří do koupelny a WC je dána složitostí designu, metodou povrchové úpravy. Zvyšuje se při tvorbě produktů s nestandardními velikostmi.

Informace!Je třeba poznamenat jednoduchost a přiměřené náklady na opravy masově vyráběných výrobků za použití levných dílů.

Odolné dveře do koupelny a WC ze skla

Výrobky z tohoto materiálu se vyznačují dlouhou životností. Nejsou schopny poškodit vysokou vlhkost. Udržujíintegritu a formu v širokém rozsahu teplot. Dokonce i trvalé nečistoty ze skleněných povrchů jsou rychle odstraněny, bez jakýchkoliv potíží. Pro čištění je vhodné použít agresivní látky, které zničí analogy dřeva a plastů, laminované povrchy.

Je snadné zachovat ideální vzhled takového plátna

Je však třeba poznamenat, že péče o obložení, kování bude muset probíhat podle příslušných pravidel. Je nutné vzít v úvahu značnou hmotnost skleněné části, omezenou odolnost vůči rázovému zatížení.

Vlastnosti různých vzorů

V obvyklé verzi pro koupelnu a toaletu si vyberte houpací dveře. Zpravidla se otevírá venku. Pro řešení jednotlivých problémů je však lepší použít příklady uvedené níže.

Posuvné konstrukce nezasahují do volného pohybu v místnostech a na chodbách

Jak je vidět na obrázku, plní své funkce dokonale i při montáži do širokých otvorů. V tomto provedení je nutné ponechat volné prostory na obou stranách, aby nevznikaly překážky pro pohyb ventilů. Namísto standardních smyček se používají závěsné mechanismy s koncovými dorazy. Těžké modely doplňují spodní podpěrné válečky s vodítky.

Typické "harmoniky" jsou vyrobeny z několika plastových profilů

Související článek:

Vnitřní dveře harmoniky. Fotografie a ceny, poradenství při výběru a instalaci, příklady úspěšných návrhů v samostatné publikaci našeho online magazínu.

Takové dveře pro koupelnu a toaletu vydávají hluk. Chcete-li se pohybovat, musíte použít extra úsilí, ve srovnání s výše diskutovanými možnostmi. Velký počet spojovacích uzlů snižuje celkovou spolehlivost konstrukce.

Kompromisní řešení - „harmonika“ dvou oddílů

Princip činnosti otočného mechanismu

Zde se plátno pohybuje kolmo, po kterém se posunuje na stranu, aby se uvolnil průchod. Vzácnost takových modelů vysvětluje vysoké náklady.

Související článek:

​​ Sklopná kniha vnitřních dveří. V samostatném materiálu jsou prezentovány foto-příklady úspěšných návrhů, tipy na výběr a instalaci.

Které rukojeti a zajišťovací zařízení jsou lepší pro dveře do koupelny a WC

Při výběru těchto výrobků se upřednostňují modely se zabudovanými uzamykacími zařízeními. Typické návrhy jsou uvedeny v následujících příkladech.

Magnetický zámek

Západka se zde posouvá pod vlivem magnetického pole. Absence pružin zajišťuje vysokou úroveň spolehlivosti. Otevřete dvířka otočným knoflíkem.

Fale Latch

Šipka označuje pohon upevňovacího zařízení. Inbrání otáčení hlavní kliky pro koupelnu a toaletu.

Válečkový mechanismus

Toto zařízení plní své funkce bez otáčení knoflíkem. Nevýhodou je omezená fixační síla.

Jak vybavit koupelnu a WC vestavěnou ventilací

Ve fázi návrhu určete cestu, jíž vstupuje nový předmět do obytného objektu a znečištěný vzduch je odstraněn. V případě potřeby namontujte zařízení pro nucené odsávání s elektrickým pohonem.

Schéma řádného větrání v bytě

Sání je umístěno v nejvzdálenější místnosti. Připojení na větrací šachty - v nejvíce znečištěných oblastech. Po celou dobu eliminují překážky volného průchodu vzduchu. Pokud není dostatek trhlin, jsou otvory ve spodní části koupelny a WC dveří.

Dekorativní desky se vybírají s přihlédnutím k parametrům tvarovek a obecným konstrukčním požadavkům

Důležité! Vytvořené větrací otvory by neměly zbytečně snižovat pevnost rámu.

Výběr správné velikosti dveří do koupelny a WC

V každém případě je nezbytné přesné měření skutečných parametrů otevírání dveří. Kromě šířky dveří do koupelny je třeba vzít v úvahu tloušťku rámu rámu (20-30 mm), vzdálenost mezi jednotlivými součástmi výrobku a stavební konstrukce:

 • ke stěně - 12 - 16 mm;
 • od skříně k křídlu dveří - 3-5 mm;
 • k podlaze - 8 - 10 mm.

Pro usnadnění vnímání jsou důležité parametry uvedeny v tabulce:

Standardní velikosti koupelnových a toaletních dveří, šířka × výška v mm Rozsah otvorů vhodné velikosti, mm
Šířka Výška
550 × 1900 58-65 195-200
600 × 1900 64-71 194-205
600 × 2000 64-71 205-210

Je-li šířka otvoru od 1330 do 1350 mm, provede se sada dvou dveří na toaletu a koupelna s rozměry 600 × 1900 mm. V nejobtížnějších situacích objednávejte nestandardní produkty, které splňují individuální požadavky. Tyto úkoly plní pouze relativně malé podniky a soukromé dílny. Jsou dražší než sériové produkty. V budoucnu budou v náhradě podobné potíže.

Informace!K odstranění chyb je šířka otvoru měřena na třech místech. Pak zvolte menší výsledek pro výpočty.

Je nutné zajistit, aby krabička odpovídala tloušťce stěny. Zkontrolujte také nepřítomnost překážek pro otevření ventilů. Ve stísněných podmínkách, místo kývání, volí posuvný design nebo „harmoniku“.

Levná zarážka zabrání poškození stěn a dveří koupelny a WC

Argumenty pro a proti průsvitným skleněným vložkám pro. \ Tdveře do koupelny a WC

\ t

Takové prvky vizuálně usnadňují výstavbu. Pomáhají kontrolovat přítomnost osoby v místnosti. S jejich pomocí řeší jednotlivé problémy designu.

Porovnání dvou možností návrhu koupelnových a toaletních dveří

Pro objektivitu je třeba citovat minusy tohoto řešení:

 • zvyšuje celkovou hmotnost plátna;
 • trhliny jsou vytvořeny na spojích částí vyrobených z různých materiálů;
 • při uvolnění montáže se během provozu objevují vnější zvuky (odraz);
 • složitost výrobků zvyšuje náklady.

Přední výrobci koupelnových a toaletních dveří

V souladu s nejnovějšími statistickými údaji o domácím trhu jsou zastoupeny produkty několika stovek místních a zahraničních podniků. Pokud víte, jaké dveře dát do koupelny, vyberte vhodný model bude snadné. V praxi je však nutné zhodnotit několik alternativních návrhů s téměř stejnými estetickými a technickými vlastnostmi. V této fázi byste se měli dozvědět více o vlastnostech jednotlivých výrobců.

„Bravo“ - tato ruská společnost má vlastní výrobu ve městě Kovrov. Kromě vlastních prodává výrobky domácích i zahraničních partnerů. Flexibilní změna nabídky s aktuálními tržními podmínkami vám umožní rychlereagovat na požadavky trhu, udržet demokratickou cenovou úroveň.

Kolekce křídlových dveří "Bravo" s průsvitnými vložkami

Další známý domácí výrobce - Profil Dveře - vyrábí rámové a skládací dveře do koupelny a WC ve specializovaných řadách. Pro kalení použitého hliníkového obložení podél obrysu. Vícevrstvá laková vrstva zvyšuje odolnost vůči vnějším vlivům. Při objednání si můžete vybrat vhodný vzor otevírání, příslušenství.

Oblíbená řada (modely) Profil Doors

„Továrna na dvoře Vladimíra“ začala profilovou činnost na počátku tohoto století s využitím nejmodernějších technologií v té době. Mimochodem, továrna je stále považována za jednu z nejlepších na trhu právě díky kvalitní a kvalitní montáži nábytku. Nejdůležitější pracovní činnosti jsou prováděny automaticky. Vlastní výroba umožňuje vícestupňovou regulaci, udržuje přesné parametry výrobku v každé dávce zboží.

Část současného sortimentu „továrny Vladimir dveří“

Za jakou cenu koupit dveře na toaletu a koupelnu - přehled aktuálních nabídek a recenzí majitelů

Značka /Model Šířka × Výška, cm Vlastnosti Cena (k květnu 2018), rub.

Továrna na dveře /linka 2 Vladimir
60 × 200 Povrchová úprava z dýhy (polypropylenová fólie), průsvitná skleněná vložka.

Rám je vyroben z MDF a lepeného masivního dřeva jehličnatých druhů.

Platbands, dokončovací tabule jsou za příplatek.
4400

Bravo /Exclusive Oak DG
60 × 190 Cena platí pro model bez skleněné vložky.

Povrchová úprava polyuretanového laminátu zvyšuje odolnost proti vlhkosti.

Jako kluznou konstrukci je možné použít přídavnou konfiguraci s vhodným mechanismem.
3700

Profil Dors /37X
90 × 200 Polypropylenový povlak napodobující přírodní dřevo.

Rám rámce výkonu.
5400

Dveře Běloruska /Evropy
80 × 200 Výrobce nabízí dveře na zakázku s vlastní velikostí.

Tento model je vyroben z dubového obkladu ze čtyř stran.

Vrchní vrstvou je bílý smalt.
4400

Výrobce skříní /50.66 CPL
70 × 200 Vložka z matného skla se vzorem.

Pokrytí - od CPL.
8300

Mario Rioli Saluto /219L
60 × 200 Laminát. Základ - MDF deska s dřevěným rámem.

V kompletním souboru: smyčky, zámek s reciproční úrovní.
8900

Akma /Light
90 × 200 Koupelnové a toaletní dveře odolné proti vlhkosti vyrobené z matné, bezbarvé, kalenésklo

Eurodrom (8/10 mm).
4860

Jaké jsou nejlepší dveře pro koupelnu a toaletu, můžete se dozvědět prostřednictvím názorů současných majitelů. Pozornost by měla být věnována pozitivní a negativní zpětné vazbě, aby bylo možné pozorovat objektivitu analýzy. Níže jsou uvedeny informace o několika populárních pozicích z výše uvedeného přehledu trhu.

Recenze modelu Vladimirskaya factory of doors /Line 2:

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_1933470.html

Připomínka k modelu Bravo /Exclusive Oak DG:

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_3211484.html

Přehled modelu Dors /37X Profil:

Přečtěte si více na adrese Otzovik: https://otzovik.com/review_2540184.html

Jak nainstalovat dveře na toaletu a koupelnu

Nejdříve musíte vybrat odpovídající možnost návrhu návrhu. Někteří spotřebitelé dávají přednost instalaci speciálního prahu keramických dlaždic o výšce 40–60 mm. Zabraňuje zaplavení bytu v případě nouze. Při této variantě je při nákupu dveří do koupelny a toalety 550 × 1900 cm nutné zvýšit výšku standardního otvoru. Je to jednodušší než zkrácení plátna.

Je možné rychle rozšířit vrata ve stavebních konstrukcích sádry pomocí běžné brusky

Nástroje se volí s ohledem na základní materiály stěny. V obtížných situacích se bude muset rozebratželezobetonové konstrukce. V případě potřeby namontujte horní zesilovací můstek. Může být vyroben z vhodného segmentu ocelového kanálu.

V průběhu prací je velmi důležité vyloučit další pronikání vlhkosti do výrobků a stavebních konstrukcí. Pro tuto vhodnou izolační pásku s lepicí vrstvou. Montáž se provádí podle pokynů výrobce. Štěrbiny jsou vyplněny pěnou. Nezapomeňte tento materiál rozšířit. Standardní pěnící směsi se suší 8–12 hodin při pokojové teplotě. Aby se zabránilo deformacím skříně při provádění tohoto postupu, jsou v otvoru instalovány dočasné vzpěry.

Informace!Někteří prodejci nabízejí cenu dveří na toaletu a koupelnu s boxem, kováním a instalací. Někdy je složitá zakázka výhodnější ve srovnání s plněním všech operací. Je třeba mít na paměti, že při výběru této možnosti můžete získat další záruky.

Související článek:

Jak nainstalovat vnitřní dveře vlastníma rukama? Video doporučení a tipy mistrů, uvedené v tomto článku, pomohou snadno a jednoduše překonat tento složitý úkol.

Vnější design vnitřních dveří do koupelny a WC s příklady na fotografii

Profesionální návrháři v praxi používají následující techniky. Budou užitečné pro kvalitu projektu pro instalaci dveří na záchod a koupelnu.

Namísto drahé přírodní wenge můžete použít vhodný laminát. Příčné linie vzoru zvětšují prostor

Posuvné dveře se používají uvnitř. Jsou doplněny skleněnými přepážkami pro vytvoření sprchové kabiny s požadovanými rozměry

Podobná řešení se používají k vytvoření částečně izolovaných svazků v obyčejných obytných místnostech

Chcete-li ušetřit místo, nainstalujte do zdi strukturu s výklenkem. Dveřní křídlo se tam při otevírání pohybuje

Krásná zavěšená konstrukce nezhoršuje estetické vlastnosti interiéru ani při venkovní instalaci

Jak si vybrat dveře do koupelny a WC - doporučení naší redakční rady

Tyto tipy pomohou při chybách při hledání vhodných produktů v širokém spektru nabídek komerčních podniků:

 1. Škrábance jsou na světlých površích méně patrné. Určité zakrytí defektů poskytne jemný vzor.
 2. Dýhované povrchy jsou poškozeny vlhkostí. Pro spolehlivou ochranu je nutné použít několik vrstev vysoce kvalitního vodotěsného laku.
 3. Vysoký práh brání pohybu starších osob a dětí. Moderní pračky jsou vybaveny automatickou ochranou proti úniku, která v případě nouze vypne přívod vody.

V dnešní době skleněné dveře do koupelny a koupelnytoalety lze zakoupit levně. Nejedná se však vždy o trvanlivý materiál, který vyhovuje určitému stylu. Při výběru jiných výrobků pečlivě zkontrolujte jejich vhodnost na obtížné provozní podmínky. Další informace lze získat prostřednictvím připomínek k této publikaci. Zeptejte se zde, podělte se o zajímavé nápady, osvědčené technologie v praxi.

Video s instalací pro koupelnové a toaletní dveře