Dvouúrovňové sádrokartonové stropy: foto, video a průvodce instalací krok za krokem

To Zpravidla jsou všechny stropy neobvyklého tvaru tvořeny dnes GCR. Použití tohoto materiálu není vůbec náhodné: je měkké a plastové, snadno se řezá, ohýbá a šije, je snadné postavit z ní strukturu v jedné úrovni nebo ve dvou, třech a více. Není vůbec obtížné vytvořit takový strop sami, ale pro to potřebujete maximální přesnost a pozornost. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak vytvořit dvouúrovňové stropy sádrokartonu. Fotografie, videa a podrobná doporučení jsou připojeny.

Dvouúrovňový strop - praktické a účinné řešení interiéru vašeho domu

Dvouúrovňové sádrokartonové stropy: foto a popis typů staveb

\ t

To není žádné tajemstvínerovnoměrné stropy - velká bolest hlavy pro ty, kteří se rozhodnou provést opravy. Skvělý způsob, jak skrýt nesrovnalosti, je instalace zavěšené konstrukce. Tato možnost je nejen praktická a cenově dostupná, ale také vám umožňuje přinést do života všechny, i ty nejoriginálnější a nejodvážnější nápady.

Zavěšený strop je skvělou volbou pro nekontrolovatelnou fantazii

Zvažujeme typy dvouúrovňových stropů sádrokartonových desek s fotografiemi a podrobným popisem aplikace.

Podobné struktury GKL mají celou řadu různých typů, mezi nimiž lze snadno nalézt vhodné

Jednoúrovňový design

\ t

Standardní konstrukce, která je instalována přímo na podlahách desek. Nejčastěji se používá jako jednoduchý rozpočet v bytech a obytných budováchx.

Jednostupňový design - jednoduché a stylové řešení

Jednopodlažní zavěšený strop

\ t

Tato volba umožňuje montáž na speciální závěsy a používá se zpravidla ve velkých místnostech, jako jsou obchodní podlahy a supermarkety.

Podobná stavba se používá v supermarketech a jiných průmyslových prostorách

Dvouúrovňový výrobek

Nižší úroveň této konstrukce může být provedena v jakékoliv formě, jak přímočaré, tak křivočaré. Používá se v rezidenčních oblastech jako zajímavé konstrukční řešení.

Dvouúrovňový strop je vynikající volbouti, kteří chtějí realizovat zajímavý projekt

Dvouúrovňový design s velkolepým podsvícením

Schéma výstavby a spojovacích prostředků

Tříúrovňový strop

\ t

Tato možnost je podobná té předchozí s jediným rozdílem: neexistují dvě úrovně, ale tři. Stojí také za zmínku, že čím více úrovní je koncipováno, tím těžší bude instalace. S tím správným přístupem to však nebude tak těžké, jak se zdá na první pohled.

Tříúrovňový strop má neobvyklý a originální design

Kvalitní provádění těchto struktur vyžaduje zkušenosti a dovednosti

.
Užitečné informace!Pokud místnost, ve které bude instalace provedena, má malou výšku, pak umístění víceúrovňového stropu nebude nejlepším řešením. To bude vizuálně dělat místnost ještě menší a nižší, což bude váš pobyt tam nepříjemné a únavné.

Začněte připravovat instalaci stropu. Montážní technika

Příprava

Před zahájením prací na stavbě dvouúrovňového stropu sádrokartonových desek pro obývací pokoj, jehož fotografie jsou uvedeny výše, je třeba věnovat pozornost některým přípravným aspektům:

 • Pokud máte v plánu instalovat podobný strop v místnosti s vysokou vlhkostí, postarejte se o trvanlivost konstrukce předem - kupte vlhkost odolnou sádrokartonovou desku. Normální, standardní materiál bude vhodný pro suchou místnost.

Sádrokartonová deska odolná proti vlhkosti je vynikající volbou v podmínkách vysoké vlhkosti, která zachrání strop před zničením a bobtnáním

 • Vyplňte všechny potřebné výkresy a výpočty a teprve poté, co jste se na formuláři rozhodli, přesuňte jeho výstupek na stropní kryt.

Kresba je důležitou etapou v každé práci, bez které není krásný výsledek možný

 • Rozhodnout o typu rámce pro výrobu sádrokartonových stropů pro ložnice, jejichž fotografie jsou uvedeny v tomto článku. Jako rám můžete použít dřevo i kov. Pokud jde o trvanlivost a pevnost, tyto materiály mají podobné vlastnosti, zatímco kovové výhody v jeho flexibilitě - z toho můžete ohnout strukturu jakéhokoliv tvaru.

Rámec je základem pro celou strukturu, na které bude záviset konečný výsledek

.

Potřebné materiály a nástroje

\ t

Dvouúrovňové sádrokartonové stropy, jejichž fotografie lze snadno nalézt na internetu, naznačují přítomnost určitých nástrojů a materiálů:

 • Sádrokarton, který musí být tenký a lehký. Chcete-li najít správný materiál, zeptejte se v budově skladu na strop GCR - to pomůže, aby se strop vpravo.

Sádrokartonové desky jsou mnohem lehčí a tenčí než stěny

 • Kovové profily nebo dřevěné tyče. S jejich pomocí bude proveden rámec budoucí výstavby.

Kovové profily musí být třídy CD nebo také UD

 • Pokud plánujete kovový rám, budete také potřebovat držáky ve tvaru písmene U.
 • Různé šrouby, samořezné šrouby, hmoždinky.
 • Tmel.
 • Hladina vody a Chockline.
 • Stavební nůž, šroubovák, razník.
 • Aby bylo možné vytvořit dvouúrovňové sádrokartonové stropy s osvětlením (foto níže), budete potřebovat příslušenství a kabeláž.

Design s osvětlením nejpozoruhodnější části místnosti

Dvouúrovňový strop sádrokartonu vlastními rukama. Video a návod

 • Nejprve odstraňte případné nesrovnalosti a zaoblení mezi stěnou a stropem. Je velmi důležité, aby byly rohy hladké.
 • Pro instalaci stropního rámu je provedeno značení. Za tímto účelem označují dvě osoby s použitím hladiny vody na každé ze stěn výšku rámu nejméně 2,5 cm. Značení se provádí pomocí speciálního zařízení s modrým inkoustem - Chockline.

Značení je důležitou etapou při zavěšení zavěšených podhledů

 • Profil nebo dřevěné lamely jsou přišroubovány tak, aby jejich spodní hranice byla přesně zapnutáznačení.
 • Značení se provádí - každý půl metr by měl být instalován profil. Po provedení značení se na strop přišroubují upevňovací prvky ve tvaru písmene U, vodítka jsou opatřena závitem a namontována do profilu na stěně.

Rám bude sloužit jako základ stropu, který zaručí jeho pevnost a trvanlivost

 • Podle výkresu je vedení umístěno v místech, kde jsou svítilny.
 • Montáž sádrokartonových desek pomocí samořezných šroubů, které by měly být asi 60 kusů na list. To by mělo být prováděno velmi opatrně, protože tento materiál je velmi snadno poškozen.
 • Místa spojů plechů musí být tmelena. Nástrojem pro tuto fázi bude úzká špachtle.

Toto je hotová sádrokartonová deska

Související článek:

Sádrokarton: rozměry plechu, tloušťka a cena. Ze samostatné publikace se dozvíte o typech a výrobě GCR, technických vlastnostech, cenách a výrobcích.

Sádrokartonové stropy do ložnice. Foto a popis prací na montáži svítidel

\ t

Lustr je instalován ve stropě nejběžnějším způsobem. U svítidel je však stále ještě třeba vykonat náročnější práci: je nutné vytvořit otvory v místech, kde je osvětlení vloženo tak, aby bylo možné zařízení namontovat, provést kabeláž a až poté lampy upevnit.

Osvětlení - vynikající řešení problematiky osvětlení

Související článek:

LED lampy pro vnitřní osvětlení. Co jsou tato zařízení a proč získávají takovou popularitu?

Zde jsou některé nápady na fotografie pro ložnici:

Montáž svítidel se provádí až po dokončení, kdy budou plně dokončeny dvoupodlažní sádrokartonové stropy, jejichž fotografie jste již viděli.

Dobrá rada!Vynikající volbou pro povrchovou úpravu je vodou ředitelný nátěr - má stylový vzhled a snadno se čistí.

Závěry kreslení

Jak vidíte, instalace stropu v ložnici sádrokartonových desek, jejíž design spolu s fotografiemi uvedenými v tomto článku s řádnou přípravou není vůbec obtížný. A naše materiály vám s tím pomohou.

Toto řešení je skvělou volbou pro originální a efektivní konstrukci

Video: nezávisle na sobě vyrábíme dvouúrovňovou konstrukci