Ebb pro suterén suterénu: typy konstrukcí a podrobný návod k instalaci

Vzhledem ke zvýšenému zatížení je základna většinou silnější než samotný základ. Na římse suterénu se zadržují dešťová voda a sníh, pod vlivem kterých se beton namočí, všechny důležité složky se z něj vymývají, což při kolísání teploty vede k tvorbě trhlin a mnohem kratší životnosti. To je důvod, proč se ve stavebnictví aktivně používají odbočky pro suterén nadace, které mohou být vyrobeny z různých materiálů.

Prkna poskytují spolehlivou hydroizolaci budovy

Účel odlivu, potřeba instalace

Voda dopadající na povrch víčka postupně ničí betonový povrch. Zvláště tyto deformace jsou patrné, když teplota kolísá: při nízké teplotě, vlhkosti,V takovýchto stavbách se začnou objevovat hluboké praskliny, které se mohou vniknout do betonu, zpevnit a v létě se začnou objevovat hluboké praskliny. Tak, design rychle se zhroutí a přijde do nouzového stavu. Aby se předešlo zbytečnosti budovy, byly pro suterén soklu zavedeny ebbs, který je dnes nejoptimálnějším řešením tohoto problému.

Negativní dopad vlhkosti se projevuje ve formě trhlin a třísek

.

Odbočky pro suterén suterénu: různé typy konstrukcí, vlastnosti použití a provozu

Vlastnosti vzhledu a struktury odlivu

Taková zařízení mají podobu šířky lamel 5-40 cm, která se nachází podél celého obvodu suterénu obytného domu. Vysrážené sraženiny a vlhkost se neshodují na povrchu základu v důsledku sklonu, který umožňuje tekutině volně vytékat z víčka.

Existuje celá řada materiálů z různých materiálů, z nichž každá se liší od ostatních na základě kritérií, jako jsou náklady, vzhled, výkon a instalační vlastnosti. Než si koupíte odliv pro suterén nadace, musíte si pozorně přečíst níže uvedené informace a fotografie.

Standardní kovový proužek klasického barevného řešení

Polyvinylchlorid jako materiál pro konstrukci hydroizolace

\ t

PVC má řadu výhodna které mají výrobky z ní vyšší poptávku. Jedná se především o trvanlivost a odolnost vůči agresivním vlivům prostředí, širokou paletu forem a širokou paletu barev, vynikající hydroizolační vlastnosti a nízké náklady.

PVC je široce dostupný materiál, který je oblíbený pro svou spolehlivost

.

Z minusů lze označit křehkost, zejména vlastní levným výrobkům, jakož i nemožnost opravy v případě poruchy zařízení.

Dobrá rada!Plastová odbočka pro suterén základu je dokonale kombinována s vinylovou obložkou, která tvoří nejen praktický, ale také příjemný vzhled.

Vlečka a PVC se dokonale doplňují

Betonový odliv - tradiční řešení

Betonové konstrukce - nejlepší časově prověřená varianta, která je nejvhodnější pro budovy s kamennou úpravou. Třída betonu M450 se vyznačuje zvýšenou odolností, vynikající odolností proti mrazu a trvanlivostí. Vyrábí se s přídavkem drceného kamene, písku a různých změkčovadel, které zvyšují odolnost materiálu proti praskání a další deformaci. Kromě výše uvedených výhod má tento beton také poměrně široký rozsah barev a tvarů. Velikost rozměrů refluxu pro suterénní základnu se může lišit v závislosti na šířce suterénu.

Betonový odlitek je klasické monumentální řešení.mající pevný vzhled

Nevýhodou této možnosti je možnost předvídat její projekt z důvodu velké objemnosti.

Hydroizolace slinkových dlaždic

Tento materiál se stále více používá ve stavebnictví. To je usnadněno řadou faktorů, mezi které patří vysoká estetika, pevnost, trvanlivost a vysoce kvalitní ochrana základu proti pronikání vlhkosti. Stojí však za povšimnutí, že slinek má vysoké náklady, stejně jako složitost instalace, která vyžaduje školení a dovednosti.

Deska slinku má krásný vzhled, ale také vysokou cenu

.

Omítky z kovových materiálů

\ t

Tyto výrobky mají širokou paletu různých možností, i když jsou obecně podobné - všechny mají podobu police s dvěma rameny pro připevnění ke stěně a odstranění kapaliny. Modely se liší barvou, která může být neutrální, světlá a neobvyklá - záleží na vkusu majitele.

Kovové pásy neobvyklých barev

V závislosti na ceně a výrobci konstrukce se navíc liší kvalitou a typem použitého materiálu - levné modely používají pozinkovanou ocel a dražší a exkluzivnější provedení - speciální polymerový povlak.

Poskytuje polymerní povlakdalší trvanlivost

Hlavními výhodami tohoto řešení je jeho trvanlivost, dosažená použitím galvanických materiálů, odolnost proti mechanickým a teplotním vlivům, estetika a stručnost vzhledu, jakož i schopnost vybrat si produkty na základě jejich finančních možností a potřeb.

Kov je krásný a ušlechtilý materiál

Montáž ebbs na suterénu nadace vlastníma rukama: podrobný návod

Dobrá rada!Před zahájením dokončovacích prací začněte s prací na instalaci hydroizolace, protože po instalaci odlivu mohou být nutné drobné kosmetické opravy, což bude znamenat dodatečné náklady.
  • Upevnění konstrukce by mělo být provedeno před začátkem obložení stěn, po dokončení obložení suterénu. Stojí za zmínku, že před zahájením práce je nutné identifikovat nesrovnalosti v liniích suterénu a nadace, které musí být vyrovnány maltou, za použití úrovně.

Začátek upevnění konstrukce

  • Existují dvě možnosti upevnění odbočky - přímo na stěnu nebo na speciální vodítka. Pokud chcete použít druhou možnost, postarejte se před přípravnými pracemi a průvodci.

Montáž průvodců

Spojení dvou výrobků

Věnujte pozornost!První řešení zahrnuje použití hmoždinek, druhé - samořezné šrouby.
  • Stojí za povšimnutí význam zapečetění. Veškeré přesahy lamel a spojů stěn a samotné konstrukce by tedy měly být ošetřeny těsnící hmotou odolnou vůči negativním vlivům mrazu.

Proces utěsnění

Související článek:

Asfaltový tmel pro hydroizolaci základu: cena. Druhy tmelů, nákladů, značek, vlastní ruce a správná aplikace ve zvláštní publikaci.
  • Dalším důležitým bodem je zvláštnost upevnění širokých pásů. Pro dodatečnou pevnost musí být upevněny k základně pomocí držáků.

Upevnění s podpěrnými konzolami

Odliv pro suterén suterénu: průměrné ceny

  • Kovové odlitky mají průměrnou cenu 60-362 r (šířka výrobku 7-70 cm) na metr v závislosti na tloušťce výrobku. Cena se také může lišit v závislosti na nátěrech, barvách a složitosti forem.
  • 48-394 r (šířka výrobku 5-1000 cm) - průměrná cena plastových výrobků.

Odliv pro suterén nadace, jakož i jejich velikost a cena se mohou lišit v závislosti na mnoha faktorech, takže podrobnější informace naleznete na internetových stránkách výrobce.

Závěry vypracovávání

Hydroizolační práce jsou důležitou etapou ve výstavbě bytového domu, který zajistí trvanlivost a kvalitu stavby. Tomuto úkolu pomůže instalace odbočky pro suterén nadace, podrobné informace o instalaci, kterou najdete ve videu níže.

Základní desky - jednoduché a pohodlné řešení problému hydroizolace soukromého domu

Video: instalace odbočení ve složeném směru