Efektivní boj: jak se zbavit myší v bytě a soukromém domě

Když invaze hlodavců promění pokojný život pod střechou rodinného domu nebo bytu na bolestivý boj o místo na slunci, musíte „vzít býka za rohy“ a jednat efektivně. HomeMyHome nenavrhuje, že by jste se měli zdržet a naučit se několik užitečných tipů, jak se zbavit myší v bytě a soukromém domě.

Velikost myši vám umožní snadno přejít na nejvíce nepřístupných místech, proniknout do bytů a domů různými způsoby

Kdo jsou myši a jak nebezpečné jsou

V porovnání s potkani jsou myši schopny otrávit životy všech členů domácnosti. Jsouvždy udržujte blízko hnízda a dosahujte rychlostí až 13 km /h, chytit je může pouze kočka!

Zajímavé!Myši soutěží s krysy o přístup k potravním zdrojům, takže je vzácné najít členy obou populací ve stejném domě.

Zpočátku se v domě, tady a tam, začínají vyskytovat drobné rozinky, které jsou myším trusem. V podstatě se jedná o místa, kde se hlodavci krmí.

Co může těmto roztomilým tvorům zabránit

Ano, myši neběží, aby kousaly obyvatele, ale budou se před nimi schovávat, ale jejich aktivní úsilí o zničení potravin v domě pravděpodobně nepřinese radost majitelům.

Myši opouštějící potravu a kolem ní opouštějí výkaly a odumřelé kožní šupiny a vlnu všude. Takový "dar" může nést hrozbu alergií, exacerbací onemocnění dýchacího ústrojí, poruch trávení. Myši aktivně přispívají k tomu, že se dostanou do domovů a bytů blech, poškozují vnitřní obložení, poškozují komunikaci, přinášejí vážné onemocnění.

Pokud myš umřela ve zdi domu, způsobí pronikavý páchnoucí pach, podobně jako chátrající krysa.

Tak pokračujte prvním krokem ve válce s myšmi v domě a zablokujte přístup k bydlení.

Související článek:

Nejúčinnější prostředek švábů v bytě. V tomto článku se budeme zabývat průmyslovými spotřebiči pro domácnost, profesionálními přípravky proti švábům, lidovými prostředky pro šváby, různými pasti a jizvy.hmyz.

Jednu věc: blokujeme přístup hlodavců do místnosti

Myš vstupuje do obydlí otevřenými okny, větráním, poškozením zdí, kanalizací, sklepy a půdou.

Malá velikost umožňuje myši proniknout na jakékoli místo

Zprovoznění zkoušky ze suterénu: všechny praskliny podél fasády budovy a v suterénu je třeba stmelit. Zoufalá zvířata pro svůj průchod jsou schopna rozšířit i ty nejmenší zdánlivě nedostatky.

V oknech je třeba umístit novou mřížku, pokud jsou staré stlačeny pevně. Je nutné zkontrolovat větrání a veškerou komunikaci, zda jsou otevřené otvory.

Ve válce, stejně jako ve válce: jednáme s pomocí průmyslového jedu

Obtěžování myší je obvykle úspěšné s využitím účinných moderních nástrojů, které umožňují v krátké době zničit celou populaci.

Práce s pesticidy je založena na zahájení krvácení nebo významných poruchách práce životně důležitých orgánů hlodavců

.
Důležité!Návnada by neměla být rychle odstraněna. Je ještě lepší ji aktualizovat - některé jedy mají kumulativní účinek.

Poté, co se rozhodnete bojovat s jedy, musíte každý den pečlivě prohlédnout bojiště - myši nezemřou daleko od svého hnízda. Rozpadající se mrtvola se nejlépe odstraní okamžitě.

Co je tedy považováno za nejúčinnější ze seznamu toxických chemických látek?

Související článek:

Jak se navždy zbavit švábů v bytě : domácí výrobky a průmyslové insekticidy, proč se švábi mohou usadit v bytě, co dělat, aby se tomu zabránilo, tipy na výrobu pastí vlastníma rukama a recepty na přípravu směsí z hmyzu, hodnocení účinnosti různých metod v našich publikace.

"Tsunami Super" od myší a potkanů ​​

Poměrně agresivní nápravný prostředek s kumulativním principem jednání. Způsobuje vážné problémy se srážením krve v domácích škůdcích. Dochází k vnitřnímu krvácení a krvácení.

Střevní jed "Tsunami Super" vede ke 100% vyhlazení hlodavců

Pro nápravu, která má být konzumována, je nutná potravní návnada. Mělo by být rozloženo do mělkých nádob, kde jsou zdroje potravy a vody, například v blízkosti popelnice. U myší je dávka 20-30 g na nádobu s potravinovou návnadou. Nádrže jsou umístěny v intervalech 2 až 15 m rovnoměrně po celé ploše skříně.

Storm

Zákazníkům je nabízen uživatelsky příjemný nástroj za velmi příjemnou cenu. Obaly mohou být jiné. V jakékoliv formě a provedení - to jsou brikety a pelety (granule) s různými dávkami. Charakteristickým rysem "Storm" lze nazvat zubaté okraje granulí, které myš s velkým potěšením okusuje.

Část nástroje obsahuje zvláštní hořkost, kterou myši ignorují, ale domácí mazlíčci a zvědavé děti se nebudou snažit ochutnat takové pochybné chutné jídlo a nechat je hlodavcům

.

Pelety jsou jasně zbarvené, což neumožňuje jejich záměnu s jedlými produkty

.

Pro smrt myší je zapotřebí pouze 0,3 g léku, takže jedna briketa o hmotnosti 4 g stačí k tomu, aby malá myška odešla na další svět.

Brikety a pelety jsou rozmístěny v krabicích s potravinami, kde jsou nalezeny stopy náletu na myši: v blízkosti umyvadla, kanalizace, odpadkového koše, v prostorách pod kuchyňskými skříňkami, stejně jako v různých štěrbinách a otvorech.

Je nutné ponechat jednu briketu. Kontrolu provádějte denně, dávat novou část jedu na místě jíst.

Související článek:

Jak se zbavit černých mouch v kuchyni s domácími prostředky a chemikáliemi v domácnosti; zda jsou mláďata nebezpečná a odkud pocházejí z kuchyně; prostředky prevence vzniku hmyzu v obilovinách, zelenině a odpadních vodách - přečtěte si publikaci.

"Blokáda": ničíme hlodavce různých typů

"Blokáda" označuje návnady hotového typu. Externě se jedná o voskované zelené bloky.

Aby se nástroj mohl účinně vyrovnat, musí být umístěn tam, kde byly myši a jejich výkaly pozorovány

.

Stačí, aby myši měly 1 blok, z nichž každý je umístěn v intervalu 2-15 metrů. Inspekce se provádí každý druhý den a nezapomeňte, že porce je třeba pravidelně doplňovat.

Lidové léky ve válce s myšmi

Ne všichni netrpělivě používají hotové návnady a pesticidy. A je pravda, že naše bojovalopředci s myší bez moderní chemie? Existuje řada populárních nástrojů, které odkazují na národní metody spásy od hlodavců.

Olej z máty peprné není vůbec vhodný pro domestikované osadníky. Bavlněné kuličky jsou impregnovány tímto silně vonícím prostředkem a uloženy v biotopech malých hlodavců.

Mátový olej se zbaví hlodavců

Sádra je také účinným jedem pro krále myši a jeho subjekty. Ve stejném poměru smíchejte práškovou sádrovec, mouku a cukr. Toto jídlo musí být rozloženo na talíře a vedle vody. Za prvé, myši ochutnají lahůdky a pak se pijí. Zde čekají na nepříjemné překvapení. Jedlá sádra bude reagovat s vodou a způsobit fatální trávicí potíže.

Popel se často používá v soukromých domech, rozptyluje je v suterénech a v půdě. Popel jedí tlapky hlodavců, myši olizují, čekají na ně vážné podráždění zažívacího traktu. Ano, lék není smrtelný, ale taková technika pro myši není radost, jsou smírně posláni žít na jiném místě.

Použití ultrazvuku proti myším a potkanům: chápeme, který repeller je lepší

Ultrazvuková metoda je považována za nejhumánnější, protože zvířata neumírají, ale jednoduše zanechávají nehostinné obydlí. Současně takové zařízení nepředstavuje žádnou hrozbu pro domácí mazlíčky nebo lidi.

Aby ultrazvuk fungoval, bude nutné po celou dobu boje odstranit všechny předměty, které absorbují vlny, například přebytečné textilie ve formě koberců, záclon a jiných

Poradenství!Akceultrazvukový repeller bude ještě účinnější, pokud maximum vylučuje přístup myší k potravě a vodě.

Samotné zařízení hraje obrovskou roli: je nutné získat modely speciálních akcí, které nezávisle mění frekvenci zvukových vln a vytvářejí nejsilnější nepohodlí pro myši. Nevhodné modely nebudou dávat výsledky vůbec.

Tornado-200

Frekvence repeleru se neustále mění v rozsahu 18-79 kHz, získávají se konstantní ultrazvukové skoky, které nebudou vzrušovat u myší.

Zařízení Tornado-200 je účinné na ploše až 200 m²

.

Výrobce doporučuje připevnit repelátor co nejblíže ke stropu a vyslat chladič do středu místnosti.

„ElectroCot Classic“

Repeller působí ve dvou režimech provozu, ve dne iv noci. Frekvence emitovaných vln se pohybuje v rozmezí 5-100 kHz. Přístroj pracuje na ploše až 200 m².

Úhel šíření vln 110º, který umožňuje pokrytí slušného prostoru

Změna ultrazvuku neumožňuje myším zvyknout si na konstantní frekvenci. Přístroj je možné namontovat na zeď, ale nejúčinnějším místem je roh místnosti.

Tornado-1200

Majitelé velkého, prostorného soukromého domu by měli věnovat pozornost nejvýkonnějšímu ultrazvukovému repeleru, který je schopen pokrýt plochu až 1200 m².

Signál působí na 360 ° a je vysílán čtyřmi vícesměrnými radiátory

.

V arzenálupřístroj má frekvenčně měnící ultrazvuk (16-76 kHz) a zvuk (1-7 kHz), stejně jako non-rytmické záblesky světla.

Sedm režimů provozu jistě vyhodí myši z vlastnictví

Součástí přístroje je dálkové ovládání, které značně zjednodušuje práci při záchraně domu od hlodavců.

Starý a nový past na myši proti hlodavcům

Téměř každý si pamatuje obraz dřevěné past na myši: někdo použil takové rodiče a babičky a někdo si vzpomněl na tohoto nepřítele myši v karikatuře Toma a Jerryho.

Levná dřevěná past na myši s kovovou konzolou funguje podle jednoduchého principu

Chcete-li ji použít, potřebujete návnadu, která je propíchnuta na železném kolíku. Hladný hlodavec, tlačící jídlo, ovládá pružinovou zátěž, která táhne jeho malé tělo.

Dnešní design byl modernizován a je možné zakoupit plastovou a kovovou verzi, která má odlišný vzhled, ale funguje podle klasického principu pastičky.

Jako příklad lze uvést fotografii plastového pásku na myši

Výhodou modelu je samotný materiál - neabsorbuje zápach, neznečistí se. Taková past na myši může být používána mnohokrát, zůstane čistá.

Plastová konstrukce je bezpečná, protože se podobá velkému kolíčku na oblečení - pokud náhle mechanismus funguje na prstech, není v nebezpečí.

Jako návnada pro jakýkoli typ past na myši, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, není dobré rychlesyr a slunečnicová semena, ořechy, čokoláda nebo krmivo pro domácí zvířata.

Pasce proti hlodavcům

Není vůbec nutné tleskat tělem myši, existují i ​​jiné možnosti, jak zvíře chytit.

Sticky Trap

Děkujeme chemickému průmyslu za darování lepidla pro lov různých druhů škůdců. Voňavé lepidlo je na kartonu potřísněno, vonící jako jedlé a přitahující myši. Stvoření chamtivý k krmení jistě krok na lepkavé vrstvě a okamžitě držet.

Experimenty by neměly být kladeny, je lepší se lepidla nedotýkat, je obtížné je omýt

Metoda nemůže být nazývána humánní, protože šedá bytost je tak silně přilepená, že zvíře pomalu umírá hladem a dehydratací. Ve vzácných případech jedinci, kteří se zoufale snaží uniknout, doslova opustí své končetiny na scéně.

Elektronická pasti

Elektronický design se ve vztahu ke zvířatům považuje za relativně humánní. Zvědavá bytost šplhá dovnitř pasti a dotkne se kovové desky, a protože je pod napětím, myš zabije vybití proudu.

Zařízení bude pracovat nezbytně. Je důležité vědět - pokud jste během několika dní nenalezli myš, znamená to, že past je třeba umístit na jiné místo, blíže k hnízdě obyvatelstva

Uvnitř se nejprve rozloží potravní návnada, jinak žádná zvědavost nezpůsobí, že škůdce vnikne dovnitř zařízení.

Typ domu Trap

Trap s roztomilým jménem"Dům" nezpůsobuje smrt myší civilizace. Princip činnosti je založen na uzamčení jednotlivce uvnitř zařízení.

Domovní past se skládá z plastové rohové trubky se dvěma dveřmi

Nejdříve sejměte zadní kryt a dovnitř, blíže k ostatním dveřím, položte myši vynikající dárek. Přístroj se položí na podlahu v místě hromadění hlodavců a zavřením zadních dvířek otevřete přední kryt. Myš, jdoucí dovnitř, však zůstává s jídlem jako odměnou útěchy.

Žijící hlodavec může být osvobozen mimo svůj domov, je pravděpodobné, že i vám děkují.

Video: 5 mousetraps do-it-yourself

Kočka proti hlodavcům

Všechny výše uvedené způsoby nakládání s nezvanými hosty, kteří se zabývají myšmi, nechtějí být vždy realizovány. Pravděpodobně, jakmile myši byly chovány v domě, je to signál, že obydlí potřebuje nový mazlíček - kočka.

Ne všechny plemena koček jsou aktivní proti myším. Kočky také loví myši méně často než kočky, ačkoli hodně závisí na povaze zvířete

.

Kočka musí mít přístup do všech místností, kde mohou být myši. Nelze současně spustit kočku v domě a otrávit hlodavce jedem;

Odborníci: Jak se zbavit potkanů ​​a myší

Profesionální deratizační společnosti nabízejí své služby za různé ceny, ale téměř vždy pomáhají řešit problém.

Odborníci se nazývají, když se v domě odehrává skutečná invaze myší a válka je mimo kontrolu

.

Před zpracováním vyjměte všechny potraviny, vše je uzavřeno pod víkem. Je lepší čistit nádobí ve skříni nebo přikrýt fólií.

Specialisté pracují se speciálními toxickými chemikáliemi, které mohou být rozptýleny po celém území. Proto během své práce zavírají všechna okna, dveře a opouštějí domov

Zaměstnanci společnosti mají speciální ochranné masky a kostýmy, ale majitelé takové munice nemají, takže nestojí za to, aby zůstali sledováni činností profesionálů.

Po ošetření budete informováni o tom, kdy udělat první čištění a jak se vyhnout novému vzhledu populace myší.

Chraňte svůj domov před nežádoucími šedými mimozemšťany všemi prostředky, pak vyhrajete tuto válku!