Elektrické podlahové podlahy pod linoleum

X Studené podlahy způsobují nepohodlí, často způsobují onemocnění dětí, zejména v zimním období. Elektrické podlahové vytápění pod linolem se může zbavit nerovnoměrného rozložení průtoku vzduchu, což zajišťuje plné vytápění místnosti ve směru zdola nahoru. Montážní technologie zahrnuje zohlednění řady bodů.

Umístění elektrické podlahy pod linoleum

Co jsou teplé podlahy?

Existuje několik typů elektrického podlahového vytápění, které se liší v principu provozu, vlastností a instalačních vlastností.

Systémy odporového topení

\ t

Jedná se o kovové dráty, které se při průchodu elektřinou zahřívají. Existují dva typy - topné kabely a rohože z drátů.​​

Topné kabely jsou vyráběny různými technologiemi:

 • jednotlivá jádra - vyžadují povinné uzavření konců v systému, proto je nepohodlné jej instalovat;
 • dvou jader - nemají podobný problém, jsou považovány za praktičtější;
 • polovodič - změna intenzity ohřevu vlivem okolní teploty, proto nezávisle reguluje topení.

Struktura dvoužilového odporového kabelu

Odporové rohože jsou stejné dvoužilové elektroinstalace, ale s určitým krokem jsou již upevněny na mřížce ze skleněných vláken. Instalace je mnohem jednodušší, ale cena je vyšší.

Infračervené podlahové vytápění

IR podlahy fungují na jiném principu - elektřina se nepoužívá pro vytápění, ale pro aktivaci částic vyzařujících infračervený proud.

Tímto způsobem fungují dva typy systémů:

 • ohřívače fólií - jsou základem tloušťky 0,4 mm, která je položena bez potěru;
 • tyčové rohože - skládají se ze dvou vodičů, ke kterým jsou připevněny tyčinky (uhlík, grafit, stříbro).

Struktura filmutopení

Pohodlí elektrických podlahových ohřívačů je v tom, že neomezují volbu dokončovacích podlah: elektrické podlahové vytápění je instalováno pod linoleum, parketami, dlaždicemi atd.

Volba podlahy: kritéria pro optimální řešení

 • Vypočítejte požadovaný topný výkon

Prvním ukazatelem, který hraje rozhodující úlohu při výběru elektrické podlahy, je její výkon. Volba specifického pohlaví závisí na řadě faktorů:

 • typ místnosti - u obytných místností by měla být zvolena podlaha o kapacitě 100–150 W /m2 , pro koupelny a sociální zařízení - do 140 W /m2 ;
 • uspořádání místnosti - vyhřívaná místnost vyžaduje podlahu s nižším výkonem;
 • vlastnosti spodních konstrukcí - přízemí /nad suterénem umožňují výběr podlahy s vyšším výkonem - 130 - 180 W /m2 ;
 • druh podkladu - pro dřevěné podlahy - 60–80 W /m2 ; pro systémy bez betonového potěru - 100 - 120 W /m2 ; s ním 150–200 W /m2 .

Podrobnosti o tom, jak zvolit teplou podlahu pod laminátem na betonové podlaze, si přečtěte odpovídající publikaci našeho portálu.

Uspořádání různých typů podlahového vytápění

Závisí na úrovni výkonu tepla emitovaného systémem, což je dostačující pro konkrétní případ.

 • Vyberte oblasti, které mají být vyplněny

Častolidé se potýkají s problémem nadměrných nákladů na energii, což je spojeno s „nadměrným nasycením“ místnosti podlahovým vytápěním.

Neinstalujte kabel:

 • pod stacionárním nábytkem (skříň, pohovka) - přenos tepla se neprovádí do plného rozsahu, sluchátka mohou prasknout, kabel se může přehřát;
 • blíže než 5 cm od soklových lišt (20 cm pro infračervené varianty) - pokrytí topné plochy již zajistí teplo do rohů;
 • blíže než 10 cm od jiných zdrojů - baterie je dostatečná k ohřátí okolního vzduchu.

Pokládání teplé podlahy s přihlédnutím k celkovému nábytku

Optimální pro vytápění místnosti se považuje za možnost, ve které je přibližně 70% plochy vybaveno teplou podlahou.

 • Určujeme v přírůstcích

Není možné, aby byla instalace spojitá, krok (prostor) mezi topnými články je vždy ponechán. Ihned byste měli určit optimální vzdálenost.

 • S těsným umístěním řádově 5 - 6 cm je dosaženo vysoce účinného ohřevu. To je nejlepší volba pro hřiště a dětský pokoj.
 • U ostatních místností je drát položen v krocích po 7,5 - 8 cm a současně je umístěno 12 m metrů topného tělesa v 1 m podlaze.
 • U zón, které nepotřebují silné topení (spíž), můžete zvýšit výšku tónu.

Soulad s roztečí kabelů

Tím se dosáhne nejen maximálního výsledku, ale také správného výpočtu potřebného množství materiálu.

Kalkulačky pro výpočet délky topného kabelu a kroku pokládky

Získaná hodnota vám umožní správně zvolit potřebnou sadu vyhřívané podlahy s kabelem co nejblíže k získané hodnotě. Nyní je snadné určit krok provedení:

Související článek:

Podlahové vytápění, pod kterým je dlaždice lepší? Z této publikace se dozvíte o nuancích používání TP pod dlaždicí, o drobnostech instalace, výhodách a nevýhodách různých typů podlah.

Instalační příručka

Elektrickou teplou podlahu pod linolem s vlastními rukama lze bez problémů pokládat. Významnou výhodou instalace je zbytečnost vedení k jiné komunikaci.

Instalace tepelně izolačního materiálu

Použije se polystyrénová pěna, polyuretanová pěna nebo minerální vlna, která se pokládá pod teplou podlahu a nahoře se překryje fólií. Čím větší je vrstva izolačního materiálu, tím větší je tepelná ztráta. Doporučuje se použít materiály o tloušťce 35 - 40 mm.

Pokládání tepelné izolace

Mnozí se domnívají, že není nutné „izolovat“ spodní vrstvu podlahy. Rád bych poznamenal, že se jedná o chybný názor, protože část tepla „nikam nechodí“ .

Vyrovnávací potěr

Nanesení vrstvy betonu umožňuje vyrovnánípovrch a vyztužují spodní vrstvu izolačního materiálu. Tloušťka potěru by měla být až 30 mm.

Aplikace betonového potěru

V případě montáže infračervené filmové podlahy filmu není nutná kravata. Pod dřevěnou podlahou je také možné pokládat kabel bez kravaty, ale zvyšuje tepelné ztráty.

Volba umístění termostatu a teplotního čidla

Řídící jednotka by měla být umístěna na viditelném místě, aby bylo možné regulovat teplotní podmínky. Doporučuje se umístit jej v blízkosti zdroje napájení asi 50 cm od podlahy.

Instalace termostatu

Elektrické podlahové krytiny

\ t

Vypočítejte nejvhodnější výchozí bod s orientací, že konec kabelu by měl vypadat na řídicí jednotce. Pokud vám to chybí, musíte strávit další metry elektrické podlahy, stejně jako drátěnku tak, aby se otočky kabelů nepřekrývaly.

Kabel je nutné upevnit montážní páskou nebo kovovou mřížkou.

Upevnění kabelu s montážní páskou

Konečný potěr: konečná instalace

Elektrické podlahové vytápění pod linolem zajišťuje potěry (kabelové systémy). Jeho vrstva je od 30 do 50 mm, je určena pro vyrovnání krytu a aplikaci dekorativní podlahy. O tom, , které linoleum si vybrat pro dům , si můžete přečíst v samostatném článku.

Druh řádně provedené podlahové pokládky

Výhody domácích zařízení v bazénech

 • Optimální rozložení tepla

Vzduch ohřívaný podlahou stoupá a postupně se chladí. Studená vrstva, která je opět v zóně blízkého pole, se začne znovu zahřívat.

Zásada provozu centralizovaného vytápění a podlahového vytápění

 • Jemné seřízení

Teplá elektrická podlaha rychle dosáhne nastavené teploty a díky termostatu lze jeho vytápění regulovat s přesností stupně.

 • Územní vytápění

Nastavením rozteče a koncentrace topného článku na 1 m2oblasti můžete nezávisle nastavit požadovanou úroveň vytápění oddělené místnosti.

 • Kontrola spotřeby energie

Termostat zabraňuje zbytečné spotřebě energie, systém může být připojen k technologii "inteligentního domova".

 • Minimální úbytek plochy

Absence potřeby velké vrstvy potěru umožňuje udržet výšku stropů téměř beze změny, takže instalace elektrického podlahového vytápění pod linolem a jinými nátěry nezpůsobí nepohodlí.

Nevýhody a příležitosti k jejich odstranění

 • Náklady na elektřinu

Přestože podlaha spotřebovává relativně malé množstvíenergie, ale její stálé fungování ovlivňuje přepážek. Ke snížení nákladů na elektřinu je nutné kontrolovat teplotu, aby se zabránilo přehřátí, aby se při odchodu na delší dobu vystavilo mírnému zahřátí.

 • Problémy s napájením

Běžný odběr není vhodný pro napájení elektřinou. Vyžaduje instalaci samostatného elektrického vedení se zvýšeným výkonem, stejně jako instalaci stroje do panelu.

Měl bych nainstalovat teplou podlahu?

 • Tepelně izolovaná podlaha poskytuje příjemné podmínky v domě.
 • Volba typu topného prvku závisí na osobních preferencích a finančních možnostech.
 • Instalační technologie není vůbec složitá, ale zahrnuje řadu výpočtů a dovedností při budování.
 • Pokud nejste zmateni cenou elektrické energie, můžete bezpečně instalovat elektrické podlahy.

Video: instalace podlahového vytápění pod linoleum