Elektrické průtokové baterie - ohřívač vody: zařízení, kritéria výběru, přehled modelů

Domácí trh domácích spotřebičů a zařízení určených pro ohřev vody pro zásobování teplou vodou je dostatečně nasycený. V tomto segmentu jsou k dispozici modely různých firem z mnoha zemí světa, které nabízejí průtokové a skladovací ohřívače vody na prodej, lišící se designem a technickými vlastnostmi, instalačními metodami a druhy použitých energií. Jedním z typů takovýchto zařízení je elektrická průtoková baterie-ohřívač vody, a to je o něm, které budou v tomto článku popsány v redakci HomeMyHome.ru.

Okamžitý vodovodní kohoutek je snadno ovladatelný a snadno se udržuje

Účel, výhody a nevýhody elektrického jeřábu pro ohřev vody

\ t

Hlavním účelem vodovodního kohoutku s horkou vodou je poskytnout spotřebiteli horkou vodu, kdykoli to bude potřeba. Výhody tohoto designu jsou:

 • kompaktnost, umožňující umístit zařízení přímo v místě čerpání vody;
 • schopnost okamžitě ohřát vodu ihned po otevření kohoutku;
 • snadná instalace a údržba;
 • schopnost udržet teplotu vody v daném rozmezí;
 • vysoká účinnost využití;
 • různé modely - umožňuje zvolit zařízení v souladu se stylem místnosti, kde je instalován;
 • relativně nízké náklady ve srovnání s jinými typy ohřívačů vody.

Okamžitý ohřívač vody může být umístěn v jakékoli místnosti, kde je potřeba teplá voda

.

Mezi nedostatky zařízení tohoto typu je třeba poznamenat:

 • významný elektrický výkon vyžaduje pokládku samostatné skupiny pro připojení k elektrické síti;
 • možnost použití pouze pro jedno místo demontáže;
 • objem ohřáté vody je omezený a je určen průchodností jeřábu;
 • složitost opravárenských prací doma sama o sobě.

Okamžitý ohřívač je vhodný pro provoz aPoužívá se v situacích jako:

 • Pro sezónní použití - když je vypnutá centralizovaná teplá voda (TUV).
 • Vytvořit místní síť zásobování teplou vodou (venkovský dům, chata atd.).
 • Pro snadné použití, když je dům (byt) vybaven plynovými ohřívači, je nepraktické zahrnout je na krátkou dobu.

Okamžitý ohřívač vody - elektrický na baterii se sprchou

Konstrukční znaky a princip činnosti

Princip činnosti tekoucího elektrického ohřívače je podobný jako u běžného kotle, kdy se voda, která je v kontaktu s topným článkem, který slouží jako elektrické topné těleso, zahřívá, pak pod vlivem tlaku ve vodovodní síti proudí z otevřeného kohoutku. Konstrukce takového zařízení je znázorněna na následujícím obrázku

Konstrukce elektrického topného jeřábu: 1 - těleso ventilu; 2 - topné těleso (elektrický ohřívač); 3 - výtokové hrdlo, vybavené sítkem; 4 - teplotní čidlo vylévající vodu; 5 - teplotní regulátor; 6 - kazeta 7 - snímač tlaku; 8 - kontrolka provozu topného tělesa.

Informace!Pouzdro takových výrobků může být vyrobeno z kovu nebo plastu a baňka, do které je umístěn topný prvek, může být vyrobena z mědi nebo kompozitního materiálu.

Elektrický výkon různých modelů se může značně lišit a pohybovat se od 3 do 27kW, na co byste měli věnovat zvláštní pozornost při výběru konkrétního zařízení, protože schopnost připojení k existující elektrické síti závisí na tomto indikátoru. Přítomnost významné elektrické energie umožňuje ohřívat vodu na krátkou dobu několika sekund, po které je teplota vody udržována na předem stanovené úrovni a monitorována teplotním čidlem a regulována speciálním regulátorem a množství vody prochází za jednotku času. Když je ventil uzavřen, snímač tlaku vypne napájecí obvod topného tělesa, jeho provoz se zastaví.

Ohřívač vody na kohoutku

Související článek:

Ohřívač vody: která společnost je lepší? Samostatná publikace poskytuje přehled populárních značek a modelů s cenami, jakož i charakteristiky zařízení.

Typy elektrických průtočných ventilů ohřívače vody

Instantní ohřívače vody, vyrobené ve formě kohoutku, mají několik typů:

 • tryska jeřábu;
 • směšovač;
 • oddělené nástěnné zařízení.

Tryska pro ohřev vody na kohoutku

Podobné zařízení je instalováno na vodovodním kohoutku nebo na směšovači namontovaném v systému přívodu studené vody domu, bytu nebo jiné konstrukce, kde je během provozu zapotřebí teplá voda (domácnost, administrativní a jiné objekty). Charakteristické rysy tohoto typuZařízení jsou: snadná instalace a použití. Kromě toho, výhody trysek pro ohřev vody na kohoutku zahrnují ukazatele jako:

 • nízké náklady;
 • kompaktnost.

Mezi konstrukčními vadami je třeba poznamenat nízkou produktivitu v důsledku nízkého elektrického výkonu a výkonu zařízení.

Okamžitý ohřívač vody Delimano

Směšovač - vodovodní kohoutek s funkcí okamžitého ohřevu vody

Směšovací ventil vybavený topným článkem lze použít ve dvou provozních režimech:

 • přívod studené vody- když topné těleso není zapnuto a z kohoutku proudí studená voda;
 • přívod teplé vody- topné těleso je zapnuto a z kohoutku proudí ohřátá voda.
Informace!Teplotní režim u zařízení tohoto typu je regulován změnou tlaku vody, zatímco chyba ohřevu je 0,5-1% stanovených hodnot.

Samostatné nástěnné zařízení

Tento typ zařízení, které zajišťuje okamžité ohřev vody, má ve své konstrukci kapacitu, která slouží ke zvýšení objemu ohřáté vody za jednotku času.

Přítomnost zásobníku je hlavním rozdílem mezi tímto typem zařízení a konstrukcemi uvedenými výše.

Ohřívač vody typu průtoku, vyrobený ve formě samostatné jednotky namontované na stěně

Kromě toho mají tato zařízení vysoký stupeň ochrany a významný elektrický výkon, což vám umožňuje připojit více než jeden bod sání, jakož i vyšší výkon než podobná zařízení tohoto typu (tryska, míchačka). Podle způsobu připojení k vodovodní síti jsou nástěnné spotřebiče dvou typů:

 • tlak- ohřátá voda je pod tlakem přiváděna do systému TUV, kde je analyzována;
 • volný průtok- ohřátá voda poté, co zásobník okamžitě přejde na kohoutek.
Pohled odborníka
Kirill Mikhailov
Vedoucí skupiny "Zásobování vodou a likvidace vody", LLC GRAST
Položit otázku
„Tlakové modely mají významnou elektrickou kapacitu a mohou být připojeny k jednofázové nebo třífázové síti, přičemž počet vodních bodů může být několik. Netlakové modely mohou sloužit pouze jednomu bodu příjmu vody. “

Možnosti montáže průtokového ohřívače s volným průtokem

Související článek:

Plochý zásobník vody 50 litrů. Výhody a nevýhody, zařízení, připojení, přehled značek a modelů, doporučení odborníků - v naší publikaci.

Kritéria výběru

Když vyvstane otázka vytvoření místního teplovodního systému venkovského domu nebo bytu a projeho rozhodnutí bylo učiněno na ohřívači, pak kritéria pro výběr v tomto případě budou ukazatele jako:

 1. Elektrický výkon.Schopnost umístění na jednom nebo jiném místě instalace závisí na množství energie. To je způsobeno přípustnými zatěžovacími proudy elektrické sítě, a to jak ve vztahu ke skupinové lince, přes kterou je topné těleso připojeno, tak i v celém domě, který je upraven smlouvou o dodávce elektřiny.
 2. Výkon.Tento ukazatel charakterizuje schopnost zařízení ohřívat a proudit určité množství vody za jednotku času prostřednictvím své konstrukce.

  Kontrolka informuje, že topné těleso pracuje

 3. Typ topného tělesa.Topné články mohou být vytvořeny ve formě spirály nebo spirály, stejně jako rovné nebo zakřivené trubky, skrze kterou cirkuluje voda, která promývá zabudovaný topný prvek. Při jejich výrobě se používají keramické prvky a spirálové bloky chráněné sklem, jakož i měděné a jiné kovy odolné vůči korozi.
 4. Stupeň ochrany.Tento ukazatel charakterizuje přístroj podle stupně ochrany před vnějšími vlivy a odpovídá standardní stupnici pro všechna elektrická zařízení (IP). Kromě toho tento ukazatel odráží třídu ochrany zařízení proti možnosti úrazu elektrickým proudem při jeho použití (elektrická bezpečnost - kostra, třída izolace).
 5. Pokročilé volby.KTyto indikátory zahrnují: materiál použitý při výrobě skříně a způsob ovládání zařízení, jakož i přítomnost dalších funkcí.

Modely prémiového segmentu jsou vybaveny LCD displejem informujícím o teplotě dodávané vody

Informace!Ohřívače vody jsou vybaveny mechanickým nebo elektronickým řízením, zatímco mechanické modely mají nižší náklady a nejsou schopny udržovat teplotní podmínky samy o sobě a elektronické patří do prémiového segmentu a zajišťují automatický provoz.

Z dalších možností, které jsou zpravidla k dispozici u dražších modelů, je třeba uvést následující: proudové osvětlení a světelné indikace, LCD displej a možnost programování, jakož i práci s různými režimy provozu s elektrickým výkonem a omezenou teplotou.

Rozpočtové modely se vyznačují jednoduchostí návrhu, mechanickým ovládáním a absencí elektroniky v řídicím obvodu

Článek na toto téma:

Kotel na ohřev vody. Aplikace, návrh a princip provozu, výběrová kritéria, přezkoumání výrobců a modelů, průměrné ceny, jednotlivé vlastnosti instalace - přečtěte si naši publikaci.

Recenze populárních modelů

Průtokové ohřívače vody s elektrickým topným článkem ve své konstrukci vyrábí mnoho podniků působících v tomto segmentu.sanitární zařízení, ale nejoblíbenější značky v naší zemi jsou:

Aquaterm (Rusko) a Delimano (Itálie - Ukrajina), Supretto a„ Rapid “(Čína). V následující tabulce jsou uvedeny nejžádanější modely mezi uživateli, jejich hodnota je uvedena na začátku třetího čtvrtletí roku 2018.

Značka a model Obrázek Specifikace
Aquatherm KA 001 Samostatná páka;

Kazeta - keramická;

Případ - plast;

Výkon - 3 kW;

Napětí - 220 V;

Třída ochrany - IPx4.
Aquatherm KA 25 Samostatná páka;

Kazeta - keramická;

Případ - plast;

Výkon - 3 kW;

Napětí - 220 V;

Třída ochrany - IPx4;

Zobrazení teploty.
Aquatherm KA 001 /D Páka se sprchou;

Kazeta - keramická;

Případ - plast;

Výkon - 3 kW;

Napětí - 220 V;

Třída ochrany - IPx4.
Značka a model Obrázek Specifikace
Delimano KDR-4E-3 Samostatná páka;

Indikátor vytápění;

Případ - plast /kov;

Výkon - 3 kW;

Napětí - 220 V;

Třída ochrany - IPx4.
Značka a model Obrázek Specifikace
Supretto Samostatná páka;

Případ - plast /kov;

Výkon - 3 kW;

Napětí - 220 V;

Třída ochrany - IPx4.

V tabulce nejsou uvedeny všechny modely značky Aquaterm - společnost nabízí k prodeji více než 10 modelů ohřívačů vody, které se liší designovým stylem, umístěním a účelem (kuchyně, koupelna atd.).

Která baterie-ohřívač vody je lepší, podle názoru redaktorů HomeMyHome.ru

Po přezkoumání technických charakteristik nejoblíbenějších značek dospěli redaktoři internetového časopisu HomeMyHome.ru k závěru, že podle jejich názoru je při výběru elektrického ohřívače vody lepší věnovat pozornost výrobkům společnosti Akvaterm a existuje několik důvodů. jmenovitě:

 • různé modely vám umožní vybrat požadované jak ve stylu a účelu;
 • Barevná škála zařízení je také zastoupena poměrně široce. Model KA 001 má tedy 9 různých řešení od bílé po černou a KA 25 má čtyři barevné možnosti;
 • modely této značky „leží“ v průměrném cenovém rozpětí uvažované tratě - jsou dražší než jejich čínské protějšky a levnější než evropské;
 • výrobce firma poskytuje 5 let záruku na své výrobky.

Řada modelů značky "Aquaterm" umožňuje zvolit požadovaný styl a barevné schéma

Nulování instalace tryskového ohřívače na kohoutek

Použijtetryska-ohřívač vody vám umožní uspokojit potřeby uživatele pro ohřev teplé vody v malých množstvích, aniž by došlo ke změnám vodního systému bytu nebo venkovského domu, protože v tomto případě není nutné vyměňovat instalatérské vybavení a provádět práce na jeho instalaci. Při instalaci takových zařízení v místě použití je však třeba mít na paměti, že:

 1. Těleso trysky musí být uzemněno, pro které je použita 3vodičová elektrická síť, ve které je třetí vodič uzemněn.
 2. Konstrukce zařízení, jeho montážní otvor, by měla odpovídat výtoku vodovodního kohoutku nebo sprchy, na které se má použít.
 3. Průřez napájecího vedení musí odpovídat zatěžovacímu proudu použitého zařízení.

Varianta provedení kohoutkové trysky používané jako sprcha

Vlastnosti provozu okamžitého elektrického ohřívače vody

Při používání takových zařízení jsou hlavními rysy jejich provozu, na které je třeba pamatovat:

 • použití filtrů instalovaných v rozvodné síti vody poskytne delší dobu použití ohřívače;
 • s nízkým tlakem vody v přívodním potrubí, neměli byste přístroj používat při plném elektrickém výkonu;
 • Teplota vody opouštějící ohřívač závisí na tlaku a režimu vytápění nastaveném uživatelem.

Modely německých výrobců se odlišují přítomností programovacího systému, jsou však mnohem dražší než nejoblíbenější analogové látky popsané v tomto článku

.

Spotřebitelská zpětná vazba o okamžitém elektrickém ohřívači vody

Kvůli přítomnosti internetu mohou zcela neznámí lidé komunikovat a zanechat své komentáře k používání tohoto zařízení nebo spotřebičů a spotřebičů pro domácnost.

Toto se plně vztahuje na instalatérská zařízení, která zahrnují ohřívače vody, o nichž pojednává tento článek, a to o nich skuteční uživatelé píší.

Zpětná vazba k modelu Aquatherm RSKJ-006C:

Přečtěte si více na adrese Otzovik: https://otzovik.com/review_6533435.html

Recenze modelu Aquatherm KA 001:

Přečtěte si více o Irsku: http://irecommend.ru/content/problemy-s-goryachei-vodoi-bolshe-net

Recenze modelu Delimano:

Přečtěte si více na adrese Otzovik: http://otzovik.com/review_1405694.html

Video: Přehled a zkušenosti s použitím ohřívače vodovodního kohoutku

Pro ty uživatele, kteří se s takovým vybavením nesetkali, dále poskytujeme video graf, který nám pomůže pochopit, co je to ohřívač vody z vodovodu a jak jej používat.