Elektrický kotel pro vytápění soukromého domu: ceny, prodejní místa a hodnocení nejlepších zařízení

V dnešní době není možné si představit život v místnosti, ve které není topení. To je přirozené, protože v tomto případě nelze hovořit o žádném pohodlí. Samozřejmě se v mnoha obytných budovách stále používají konvenční kamna na dřevo. Rostoucí popularitu však získává elektrický kotel na vytápění soukromého domu, jehož ceny se každoročně snižují. Moderní zařízení jsou schopna nejen vytápět místnost, ale také v přítomnosti druhého okruhu, který poskytuje rodině zásobování teplou vodou, což je stejně důležité. Dnes se budeme snažit zvážit nejznámější značky a modely elektrických kotlů a jejich výhody oproti sobě.

Elektrický kotel pro vytápění může být poměrně kompaktní

Topení může být poměrně složité

Elektrické kotle na vytápění soukromých domů: jaké jsou

Elektrické kotle na vytápění jsou přirozeně ohřívače vody schopné cirkulovat horkou chladicí kapalinu trubkami. Taková cirkulace vody může být přirozená nebo nucená (k tomu je instalováno čerpadlo). Nejčastěji majitelé soukromých domů upřednostňují dvouokruhová zařízení pro možnost instalace teplé vody. V tomto případě mohou být elektrické topné kotle průtočné a kumulativní.

Důležité informace!Je-li nutné zajistit ohřev teplé vody, je nejlepší dát přednost skladovacím zařízením, které mají rezervoár pro horkou vodu.vody - jsou považovány za ekonomičtější. Kapacita nádrže, jakož i kapacita ohřívače vody se volí v závislosti na počtu osob žijících v domě.

Kotle na vytápění mohou mít různé tvary

Nejčastěji se používají elektrické kotle pro vytápění, kde není možné dodávat plyn, což je mnohem levnější. Mnoho, šetřit elektřinu, instalovat a solární panely. Současně, pokud je jejich výkon a kapacita baterií správně vybrána, je to poměrně výhodné. Kromě použití elektřiny pro el. kotel v soukromém domě, je možné osvětlit celou budovu.

Související článek:

Solární panely pro dům, jejichž náklady jsou poněkud vysoké, jsou v plném rozsahu odůvodněny. V tomto přehledu vyprávíme celou pravdu o jejich použití.
Jediným problémem v tomto případě jsou spíše vysoké náklady na solární zařízení. I když jsou s řádným provozem všechny náklady odůvodněné po roce nebo dvou, po kterých dochází k reálným úsporám.

Některé kotle pro vytápění dokonale zapadají do interiéru

Druhy elektrických kotlů: jaký je rozdíl mezi nimi

Podle typu topných článků lze elektrické kotle pro vytápění v soukromém domě rozdělit do 3 typů:

  • zařízení s trubkovými prvky (topné články);
  • elektrodové kotle;
  • Indukce.

Každý z těchto druhů je svým vlastním způsobem dobrý a má své vlastní výhody i nevýhody, na které nemůžeme, ale můžeme přebývat. Navíc bychom neměli zapomínat na konstruktivní rozdíly. Nyní se pokusíme pochopit, o čem se jedná, zkoumáním jednotlivých typů ohřívačů zvlášť.

Topné články pro elektrické kotle pro vytápění lze měnit

Výhody a nevýhody topných těles s trubkovými prvky

\ t

Nejjednodušší a nejběžnější varianta, která je založena na principu provozu běžné varné konvice. A to znamená, že jsou zde přítomny i takové problémy, jako je tvorba měřítka. Ale tohle nikam nepůjde. Instalace anody trochu šetří situaci, což si váží hlavní hmotu. Neměli bychom však zapomínat, že takové prvky vyžadují pravidelnou výměnu.

Velkou výhodou těchto kotlů je jejich udržovatelnost. Když dojde k výpadku topného tělesa, je snadné jej vyměnit - výhoda na policích řady topných zařízení je poměrně velká. Takže vždy existuje možnost vybrat si pro konkrétní model.

Často mají tento formulář

.

Na základě analýzy přezkoumání těchto zařízení v síti jsme zjistili, že poměrně málo zákazníků si stěžuje na krátkou životnost topných prvků. S podobnými názory se můžete také seznámit. Přinášíme jeden z pozitivních recenzí z jižního Uralu.

Alexey Vasilich, Rusko, Čeljabinsk: Dobré odpoledne! Chci přidat recenzi o Elektrokotle Resource EVPM Miass (Čeljabinsk). Vynikající elektrický kotel, snadno se instaluje a provozuje, instaloval ho jako záložní zdroj tepla v řetězci s kotlem na tuhá paliva. Roztavím systém dřevěným uhlím, poté zapnu elektrický kotel pro údržbu. Obecně platí, že vynikající kotel pro vaše peníze! Výhody: Vynikající elektrický kotel pro vaše peníze! Pracuje bez problémů po dobu dvou let Nevýhody: Zobrazen bude pouze provoz.Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_5174205.html

Problémy s provozem elektrických kotlů TENE jsou s největší pravděpodobností spojeny nejen s typem stavby, jako s lidským faktorem a žízní po zisku nespravedlivého výrobce.Konec konců, mnozí z nich chtějí dosáhnout vyšších zisků při nižších nákladech. Odtud a nekvalitní detaily, které rychle selhávají. Je možné si koupit Tenovy elekrokotel za cenu od 3500 rub.

Docela kompaktní kotel pro kompletní vytápění

Imaginární a reálné vlastnosti zařízení elektrodových ohřívačů vody

Princip činnosti takových zařízení je založen na elektrolýze. Mnoho domácích kotlů narazilo na mnoho lidí (nazývají se také „armáda“ nebo „student“), které vaří vodu pomocí dvou desek, které nejsou ve vzájemném kontaktu. Voda zde působí jako dirigent. Vzhledem k tomu, že v něm není dostatek solí, nedochází ke zkratu, ale zároveňOdolnost kapaliny je dostatečná k tomu, aby se voda zahřála.

Důležité informace!Samo o sobě, voda, po odstranění všech solí z ní (destilovaných), je dielektrikum. To znamená, že vůbec nevede elektřinu. Mělo by být zřejmé, že čím více soli obsahuje, tím více bude vést elektřinu.

Pokusme se pochopit skutečné výhody a nevýhody těchto zařízení, jakož i těch, které nebyly potvrzeny.

Ohřívač elektrod pro ohřívací kotel

Tabulka 1. Vlastnosti elektrodového elektrického ohřívacího kotle

. . . . \ t \ t .
Vlastnosti Skutečnost nebo fikce
Tato zařízení jsou velmi kompaktní Opravdu je. Jejich velikost je mnohem menší než TENovyh
Účinnost elektrodových kotlů pro vytápění je téměř 100% To je také pravda. Ostatní druhy se však v tomto parametru mírně liší
Velmi rychlé vytápění, které spolu s prudkým zvýšením tlaku umožňuje jeho použití bez dalšího cirkulačního čerpadla To je omyl. Potřeba čerpadla je určena schématem topného systému, jak pro elektrodu, tak pro topná tělesa
Takové zařízení se nemůže přehřát v nepřítomnosti chladicí kapaliny To je pravda. Není-li v systému voda, je proces elektrolýzy nemožný
On nenícitlivé na poklesy napětí Mylná představa. Kapky mají stejný vliv na zařízení TEN a elektrody
Je nutné používat pouze zvláštní typy nosičů tepla Požadavky na tekutinu nalévanou do systému jsou skutečně velmi vysoké
Zvláštní požadavky na systém uzemněníTo je jistě pravda, ale všechny elektrické spotřebiče vyžadují kvalitní uzemnění.
Náchylnost vůči šupinování elektrodNeexistují žádné významné rozdíly oproti jiným druhům
Velká obtížnost instalace Nepotvrzeno. Nebyly pozorovány žádné zvláštní problémy s instalací

Lze tedy vyvodit závěr, že zařízení elektrod, kolem kterých kontroverze stále ještě nesníží, jsou docela dobrá a spolehlivá.Ale co říkají ti, kteří již koupili a nainstalovali podobný ohřívač vody?

Jsou dokonce takové

NataLev, Rusko, Vladivostok : Topná sezóna začala neočekávaně, jako vždy, takže jsme museli během instalace tohoto zařízení zmrazit týden. (...) V tuto chvíli je teplota v domě +22 kon. Během dne (na ulici -5 ...- 15) a v noci (na ulici pod -40). Cítíte se velmi pohodlně. Kamna jsou nyní utopena v potěšení a jen s palivovým dřevem. Doba, která byla dříve vynaložena na vytápění, byla uvolněna pro užitečnější a příjemnější věci. Peníze, které jsme připravili na nákup uhlí (24 000 rublů), byly vynaloženy na: nákup kotle"Galan" a komponenty + dodávka - 10.010 tisíc rublů., Elektřina je předplacená - 15.000 tisíc rublů Chci říci, že kotel byl instalován rychle za méně než celý den. Velmi kompaktní, nemůžete okamžitě říci, že se jedná o výkonné topné zařízení ...Přečtěte si vícena Otzovik: http://otzovik.com/review_4399560.html

I když si mnozí stěžují na poměrně vysokou spotřebu energie během provozu.

Pozitivní a negativní vlastnosti indukčních zařízení

\ t

Princip činnosti takových zařízení se zásadně liší od jiných zařízení. Veškerou práci zde provádí magnetické pole, které je tvořeno napětím v síti. Cena indukčních elektrických kotlů pro vytápění v soukromém domě je o něco vyšší než u jiných typů, ale existují důvody.

A to jsou indukční kotle pro vytápění

Hlavní výhody těchto agregátů jsou:

  • Není třeba vyměňovat díly - prostě neexistují žádné uzly, které by mohly selhat. Z tohoto důvodu mnozí nazývají tyto kotle věčné. Záruční doba jejich provozu, deklarovaná výrobcem - 30 let;
  • Současně dosahuje účinnost indukčních zařízení až 30% úspor energie;
  • Ohřívač takového kotle nepodléhá tvorbě vodního kamene;
  • Složení chladicí kapaliny není omezeno;
  • Vhodné pro možnost jemného nastavení teplot.

Mezi nedostatky lze konstatovat poměrně velké rozměry, vysoké náklady amožného výskytu hukotů v pracovním procesu. Koupit indukční kotel může být za cenu 30.000 rublů.

Peter Vinogradov, Samara : Když jsem se rozhodl koupit indukční model, mí přátelé mě odradili - bylo to drahé. Myslím, že peníze se vyplatí úplně, protože nežiji ve městě, ale 75 km daleko. Mistři na kotli MOT ještě musí počkat, a zaplatit navíc za odlehlost. V této topné jednotce, jak to chápu, neexistují žádné „problémové“ části. Ano, a místo k instalaci je snadné vybrat. Pro koho, ale pro mě to jsou hlavní argumenty ...Přečtěte si víceo Guru vytápění: http://obogrevguru.ru/obzor-indukcionnyx-otopitelnyx-kotlov.html#n4

Podobné vybavení se vyrábí ve dvou typech - jedná se o VIN a SAV. Teď o nich a mluvit.

Jak se liší kotle SAV od WINE

Hlavním rozdílem je přítomnost měniče kmitočtu VIN v kotlích, který chybí v SAV. Hlavní rozdíl zde spočívá v tom, že v ohřívačích SAV hraje roli sekundárního vinutí uzavřený potrubní systém. V krátkém videoklipu se můžete dozvědět více o zařízeních SAV:

Jedná se o indukční kotel SAV

Některé informace o kotlech VIN

Jak si vybrat elektrický kotel pro soukromý dům: nuance, které je třeba vzít v úvahu

Volba elektrického kotle není tak snadná. Je nutné vzít v úvahu mnoho parametrů zařízení, jakož i možnost instalace, bezpečnosti a použitelnosti konkrétního typu. Nezapomeňte na preference domácího mistra nebo majitele domu. Hlavní věc, kterou musíte rozhodnout před výběrem topného kotle pro soukromý dům, je jeho vzhled a nezbytná síla.

Důležité!Nekupujte zařízení se zbytečně vysokou spotřebou energie. To nebude mít lepší vliv na spotřebu energie, a tudíž na účty, které budou platit. Příliš nízká síla je však nepřijatelná. Koneckonců, jaký je smysl v systému vytápění, který se nedokáže vyrovnat s jejich prací?

Takové kotle pro vytápění nevyžadují pravidelnou údržbu

Například, vezmeme-li v úvahu průměrné hodnoty pro výpočet, pro vytápění domu o velikosti 100 m2 by měl být elektrický kotel přibližně 34 kW. Níže se pokusíme zjistit, jak jsou tyto výpočty provedeny.

Jak vypočítat požadovaný výkon zařízení na podlahové ploše

Pro ideální výpočet požadovaného výkonu elektrického ohřívače je nutné provést spoustu výpočtů. Obvykle se jedná o potřebné průměrné hodnoty. Aby bylo jasné, jak se to dělá, vezměte si příklad výběru elektrického kotle pro vytápění domu o rozloze 50-60 m2. Znajíc výšku stropů, začneme výpočtem objemu vzduchu v místnostech. S tímto parametrem v 2,7 m bude celkový objem roven 162 m3 . Nyní je třeba spočítat počet oken a dveří a přidat 100 a 200 wattů na jednotku. Nechte je 6 oken a 4 dveře. Dostáváme162 × 40 (průměrný požadovaný výkon) + 6 × 100 + 4 × 200. Dostáváme hodnotu 7880 wattů. Zůstává pouze vynásobit tuto hodnotu násobícím faktorem, který je pro regiony odlišný, a také 1,5 - chybou chlazení z podlahy a stěn. 7880 × 1,3 × 1,5 = 15366.

Schematické znázornění činnosti topného kotle

Důležité informace!Nezapomeňte na nestabilitu a nepředvídatelnost počasí. Pro pojištění, je-li v zimě abnormálně mrazivý, je lepší vzít si rezervu ve výši 20-40%.

Celkem dostáváme 19976, což znamená potřebný výkon elektrického ohřívače pro místnosti s podobnou plochou 20 kW. Stejně tak si můžete vypočítat výkon požadovaného elektrického kotle pro vytápění domu o rozloze 200 m2. Je však stále lepší používat automatizované fakturační systémy. Nabízíme Vám online kalkulačku určenou pro tento účel.

Online kalkulačka pro výpočet požadovaného výkonu elektrického kotle pro dům

Přehled nejoblíbenějších výrobců a jejich modelů mezi zákazníky

Ceny za elektrické topné kotle pro soukromé domy se mohou lišit nejen v závislosti na značce, ale také na dodávce. Taková zařízení mohou pracovat z jednofázové sítě 220 V nebo třífázové - 380 V. Musíte také zvážit otázku účinnosti - elektrické kotle pro vytápění, pracující na principu indukce jsou tímto parametrem přijatelnější, ale jejich počáteční náklady jsou poměrně vysoké.

Podívejme se na různé možnosti, jak si představit cenu takových nákladůzařízení.

Topný kotel o výkonu 220 V má poměrně malé rozměry

Jednofázové kotle poháněné od 220V: oblíbené modely a jejich cena

Ruský výrobce je poměrně populární. To není náhodné, protože při nižších nákladech na tyto kotle jsou náhradní díly pro ně snazší koupit než pro zahraniční modely. Z tohoto důvodu začneme uvažovat o takových modelech jako KVE a již v závěrečné revizi budeme věnovat pozornost známým modelům zahraničních značek, které jsou na ruském trhu přítomny.

Tabulka 2. Jednofázové kotle s výkonem od 220 v

Model Výkon, kW Průměrné náklady, rub.
KVE1 /2 2 3100
KVE1 /3 3 3200
KVE1 /4 4 3300
KVE1 /5 5 3400
KVE1 /6 6 3500
KVE1 /7 7 3600
KVE1 /8 8 3800
KVE1 /9 9 4000

Oproti nákladům, za které si můžete koupit elektrický kotel na vytápění domu 220 V. více známých zahraničních značek, cena je nepochybně nižší. I když neříkat, že tento rozdíl je příliš velký. Například ohřívač vody "Ariston", model ABS ANDRIS LUX 10 UR 3100605 s kapacitou 1,2 kW a nádrž o objemu 10 litrů lze zakoupit za 4300 rublů. Jak vidíte, rozdíl není téměř patrný.

Diga741, Rusko, Tver : Po tři roky s ním nevím žádné problémy a nepřistupuji k němui pro prevenci. Pracuje v tichém režimu. Spolehlivý a bez zbytečných kudrlinek je to jednoduchost a pohodlí při jeho používání. Není těžké dělat žádné neprofesionální. Můžete si vybrat jakoukoliv značku kotle, nejlépe tuto společnost. O ostatních, mám jen pochybnosti. Ale to je můj názor ...Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_4420045.html

Použití elektrických kotlů pro vytápění soukromých domů v roce 220 není možné, pokud je prostor místností velký.Taková zařízení nejsou moc silná. Proto stojí za to zmínit modely pracující z třífázové sítě 380 V.

Ale v 380 o něco větší

Třífázové elektrické kotle 380V pro vytápění velkých ploch

Tabulka 3. Přehled modelů

Model Výkon, kW Průměrné náklady, rub.
KVE3 × 1/3 9 6300
KVE3 × 1/4 12 6600
KVE3 × 1/5 15 6900
KVE3 × 1/6 18 7200
KVE3 × 1/7 21 7500
KVE3 × 1/8 24 7800
KVE3 × 1/9 27 8100

Vyvodíme-li analogii s podobnými výrobky zahraničních značek, jejich hodnota může být vyšší o 2 000–3 000 rublů. Ale pro prémiové možnosti, náklady mohou být 100.000-200.000 rublů.

Skutečnost, že výše uvedené náklady na třífázové kotle není nic zvláštního. Výrobce chápe, že jednofázový kotel prostě nemůže zvládnout vytápění domu na 100-200m2 . V tomto případě prostě neexistuje způsob, jak koupit elektrický kotel pro vytápění domu 380V.

Otázkou však zůstává, jak se má postupovat, pokud se vyžaduje nejen vytápění, ale také zásobování teplou vodou v bytě. V tomto případě by jediným správným rozhodnutím bylo koupit dvouokruhový ohřívač vody.

Dvouokruhové ohřívače vody s možností připojení teplé vody

Ceny za dvoukruhové elektrické kotle pro vytápění soukromého domu jsou poněkud vyšší. To není překvapující, protože taková zařízení se nazývají mini motely. Dávají možnost zásobování teplou vodou v domě. V tomto případě není topné médium topného systému absolutně v kontaktu s TUV.

Zvažte modely stejné ruské značky.

Tabulka 4. Ohřívače vody se dvěma okruhy s možností připojení teplé vody

Model Výkon, kW Průměrné náklady, rub.
KVE3 × 1/6 - 2 36 10500
KVE3 × 1/7 - 2 42 11000
KVE3 × 1/8 - 2 48 12000
KVE3 × 1/9 - 2 54 12500
KVE3 × 1/7 - 3 63 16500
KVE3 × 1/8 - 3 72 17100
KVE3 × 1/9 - 3 81 18000

Jak je zřejmé, spotřeba energie těchto zařízení je mnohem vyšší. Tam je nemnoho recenzí na takových modelech v síti, ale na korejském ekvivalentu Elsotherm B23Fi oni jsou většinou negativní. Například jeden z nichkulturního kapitálu.

Dvouokruhové topné kotle jsou dražší, ale pohodlnější a funkční

Anonymous1018063, Rusko, St. Petersburg : Developer instaloval tento kotel v naší nové budově. Tento kotel byl využíván po dobu 2 let. Celkový dojem: slabým místem tohoto korejského kotle jsou čerpadla. Čerpadla začnou proudit a musí je vyměňovat. V Kazani, výměna čerpadla mě stálo 10 tisíc rublů. Kromě toho, stále těsnění běží ve spojení s trubkou začal proudit, když kotel stal se zima. Myslím, že na jaře dostat normální italský nebo německý hrnec. Zejména pro byt dal 24 kW, když jsem měl 50 metrů čtverečních. metrů a 10 kW je dost.Navíc, sousedé se stalo tak, že včetně nového kotle, okamžitě začal proud čerpadla, tj. není v provozu den ...Přečtěte si vícena Otzovik : http://otzovik.com/review_4496250.html

Obecně platí, že elektrický kotel, který zajišťuje ohřev teplé vody a vytápění, je pohodlný a funkční. Je jen nutné si to vybrat správně, aby se vaše lokty v budoucnu neskously.

Elektrický kotel na vytápění soukromého domu: ceny a charakteristiky v konečném hodnocení

Přecházejme od jedné konkrétní značky k obecnému přehledu nejznámějších značek, které vyrábějí elektrické kotle pro vytápění soukromých domů, ceny a recenze zahraničních modelů a také některé společné charakteristiky.

Tabulka 5. Elektrický kotel pro vytápění soukromého domu

Značka a model Maximální teplotanosič tepla, stupně Objem nádrže, l Výkon, kW Průměrné náklady, tření.
Ariston ABS PRO ECO INOX PW 80 Slim 80 80 2,5 10 000
Ariston BS PRO R 80 V 80 75 1,5 7000
POLARIS AQUA SLR 50 V 50 75 1,5 11000

PS 30V POLARIS
30 75 1,5 4600
EVAD DE LUXE W120V 120 75 1,5 6300
EVAD DE LUXE W50V 50 70 2 4400
Zerten VN 100 100 75 1,5 5700
OASIS FN-15L 15 70 1,5 4000

Při pohledu na hodnocení elektrických kotlů pro vytápění soukromého domu, které jsme sestavili na základě zpětné vazby od zákazníků na internetu, můžeme být rádi, že domácí výrobce není z hlediska poměru cena-kvalita horší než zahraniční.Abychom nebyli neopodstatněni, doporučujeme se seznámit s některými názory zákazníků, které bychom mohli najít na velkých zdrojích.

Tento kotel poskytne rodině nejen vytápění, ale i teplou vodu

Den17, Rusko, Tyumen : Dobrý den, milý čtenáři. Chci se s vámi podělit o mé informace týkající se modelu zásobníků vody ARISTON ABS BLUR 65V SLIM. Tento model je vhodný pro každodenní použití.absence dodávky teplé vody pro byty, chaty a technické prostory. Objem nádrže je 65 litrů, hovoří o své nepříliš velké hmotnosti (je-li celkem 65 (svítí) +21,5 (kg) je hmotnost prázdného ohřívače). Co ocení zejména uživatelé, kteří říkají „tekuté“ stěny pro spojovací materiál. Ve srovnání s 80 (lit) a 100 (lit) ohřívači vody je to nejoblíbenější model a cena je nižší ...Přečtěte si vícena Otzovik: https://otzovik.com/review_5344411.html

Ti čtenáři, kteří jsou již obeznámeni s našimi články, vědí, že žádný výrobek neochvíme ani očerňujeme, ale snažíme se k recenzím přistupovat komplexně. Proto na příkladu jednoho z důvodů vysvětlíme, proč značka Gorenje nezadala naše hodnocení. Jedná se o model GBFU 80.

YanaBelochka, Rusko, Moskva : nejhorší se nestane po 1 roce, kdy bylo spáleno deset, opraveno. Při nákupu této jednotky jsme nebyli informováni o některých nuancích, například o pravidelném čištění, o rok později začal ohřívač vody prosakovat, rozhodli jsme se ho dát do služby, ale služba se ani nechtěla podívat, protože to bylo nutné vyčistit, a nikdo ne varoval, že záruka byla ztracena, Nečistěte. Přestože výrobce poskytuje na výrobek záruku 10 let (10 let na nádrž a 2 roky na elektrickou část). Cena není malá, za tak hroznou kvalitu. Doporučuji, abyste tento ohřívač vody nikdy nekupovali. Všechno stejné, ne levné potěšení po dobu 2 let ...Přečtěte si vícena Otzovik: http://otzovik.com/review_2327281.html

Je možné, že existují některé ojedinělé případy, ale ty „nejlepší“ by to neměly mít.

Důležité rady!Dřívejak koupit elektrický kotel pro vytápění, nezapomeňte si přečíst názory lidí o modelu. Snad to pomůže vyhnout se některým problémům, se kterými se kupující již setkali. Pro recenzi s recenzemi je lepší prozkoumat 3-4 zdroje.

Podrobný návod pro připojení elektrického kotle

K instalaci elektrického kotle pro vytápění v soukromém domě budete potřebovat základní dovednosti při práci s elektrickými sítěmi, a to schopnost držet šroubovák ve vašich rukou a mít hlavu na ramenou.

Pamatujte! Elektrikář je stejný sapper, protože dělá chyby pouze jednou. Z tohoto důvodu byste neměli ignorovat bezpečnostní předpisy a rady profesionálů.

Tabulka 6. Instalace elektrického kotle

\ t
Příklad fotografie Opatření
Nejprve je nutné odpojit napájení od vstupního automatu. Veškeré práce se provádějí s odstraněným napětím. Pokud není jisté, že někdo nebude chtít znovu zapnout napětí, je lepší umístit osobu do blízkosti indukčního stroje nebo zavěsit nápis „Nezapínejte ho! Lidé pracují! “
Instalace vždy začíná od zemnicího vodiče
Poté, co spojíme „nulu“
A pouze poslední ze všech je „fáze“.
Poté, co je nutné všechny kontakty natáhnout tak, aby nedošlo k ohřevu220 V jednofázová síť Ale co trojfázová?
V tabulce je uvedeno, která sekce by měla být zvolena v závislosti na výkonu
Odpojte vodiče od tepelného spínače a od držáku
Dále připojíme zemnicí vodič a nulový vodič analogicky k předchozí instalaci
Dalším krokem je připojení třífázových vodičů k tepelnému spínači. V tomto případě nezáleží na pořadí jejich spojení
Něco takového by mělo dopadnout

Otázka, jak připojit elektrický kotel k topnému systému, je ještě jednodušší.

Tabulka 7. Připojení elektrického kotle k topnému systému

Příklad fotografie Opatření, která mají být přijata
Montáž na regulační měřiče topení a pojistný ventil
Dalším krokem je připojení expanzní nádoby
Cirkulační čerpadlo je namontováno pod ...
... který je připojen k celému topnému okruhu
Podavač je také namontován
Všechna připojení jsou zkontrolována. Tah by neměl být slabý, ale matice by neměly být příliš utahovány
Zbývá připojit oběhové čerpadlo ke speciálním svorkám, které jsou umístěnyuvnitř řídicí jednotky

Jak vidíte, taková práce nebude obtížná, ale bude vyžadovat péči a přesnost. Před zahájením práce odborníci doporučují sestavit schéma elektrického topného kotle, aby byla instalace snadnější později.Musí být zachováno stejné schéma vytápění soukromého domu s elektrickým kotlem a po dokončení práce - může být užitečné pro opravy a údržbu dálnic více než jednou.

Související článek:

Existují situace, kdy není možné použít plynárenskou soustavu, například pokud není v blízkosti plynové potrubí. V tomto případě se doporučuje vytápět dům elektřinou. Nejekonomičtější způsob lze zvolit analýzou všech navrhovaných možností. Tohle uděláme v tomto přezkumu.

Chcete-li shrnout

Elektrické ohřívače vody pro otopné systémy jsou samozřejmě zařízení, kterým se někdy nedá vyhnout. Z tohoto důvodu je vhodné přistupovat k jejich výběru velmi pečlivě a komplexně. Nenechte se pronásledovat příliš levné modely - mohou skončit stojí mnohokrát dražší vzhledem k penězům vynaloženým na opravy a údržbu.

Některé kotle na vytápění jsou již vybaveny oběhovými čerpadly

Doufáme, že informace, které jsme dnes předložili, byly užitečné pro respektovaného čtenáře. Pokud máte otázky k tématu, zeptejte se jich v diskusi. A my se pokusíme odpovědětco nejvíce a objektivně. Rádi bychom se také dozvěděli o vašich zkušenostech s nákupem nebo instalací takového zařízení - může to pomoci ostatním při správném výběru.

A na závěr další krátké video na toto téma.

Video: elektrický kotel TENKO mini 4,5 kW, detailní přehled, připojení a instalace v otopném systému