Elektronický teploměr s dálkovým senzorem: volba optimálního modelu a správný provoz

Pečlivé vyšetření typických potřeb domácnosti pomůže zajistit, aby byla nutná častá měření teploty. Příslušná data budou užitečná nejen pro výběr vhodného oblečení, s přihlédnutím ke skutečným povětrnostním podmínkám. V soukromé koupelně je vhodné měřicí zařízení vhodné pro udržení optimálních podmínek. Správným výběrem elektronického teploměru s dálkovým senzorem lze tyto a další úkoly rychle a přesně vyřešit. Po prostudování tohoto článku můžete učinit informované rozhodnutí bez chyb.

Je možné získat pozitivní estetické emoce při pohledu na vzory mrazu, ale není možné číst indikace klasického teploměru pro takovou překážku

Jaké praktické problémy budou řešeny elektronickým teploměrem se senzorem na dálku

Výše ​​uvedené je typická situace, kdy přirozené povětrnostní podmínky v domácích zeměpisných šířkách brání rychlému přijímání důležitých informací. Levnost alkoholických teploměrů je jedinou výhodou. Je třeba uvést seznam nedostatků:

 • nízká přesnost;
 • žádné podsvícení;
 • velmi malé příznaky, které jsou obtížné pro osoby se špatným zrakem;
 • malá pevnost.

Podobné „minusy“ není v moderních modelech obtížné nalézt

.

Výrobky uvedené v tomto oddíle kombinují jeden prvek - v provozním stavu jsou přímo v měřicí oblasti. Všechny komponenty jsou vystaveny silným vnějším vlivům, což vyvolává rychlé opotřebení, poruchy.

Elektronický teploměr pro měření teploty vzduchu je vybaven samostatným senzorem

Funkční jednotky je možné instalovat samostatně. Kompaktní měřící sonda je snadněji chráněna proti nepříznivým podmínkám prostředí. "Gentle" elektronická část je instalována ve vyhřívanémístnosti.

Tyto zásadní rozdíly budou také užitečné pro kontrolu teploty v akváriu a bazénu, horké sauně a mrazáku. Vnější teploměr sondy je ideální pro rychlé testování parametrů ve skladu, v kanceláři nebo ve výrobním závodě. Lze jej připojit k modernímu inteligentnímu systému řízení domácnosti, který optimalizuje režimy vytápění, větrání a chlazení. S příslušným doplňkovým vybavením není obtížné organizovat dálkový sběr dat pomocí standardních internetových technologií.

Konstrukce a provoz měřicího zařízení

Princip činnosti termočlánku

Pomocí tohoto obrázku pochopíme, jak funguje teplotní senzor. Výrobky tohoto typu jsou vyrobeny ze železa a konstantanu, chromu a hliníku, další dva různé kovy ("A" a "B"). V oblasti „T2“ je žádoucí udržovat konstantní teplotu. Když se změní na úseku "T1" v vodičích podle fyzického Seebeckova jevu, vytvoří se elektromotorická síla. Generované napětí lze měřit citlivým voltmetrem „V“.

Typický elektronický teploměr se senzorem ve smontovaném stavu

Na fotografii jsou vyznačeny tyto součásti:

 • Termočlánekje instalován v kovovém pouzdře. V některých modelech je dodatečně uzavřen v polymerovém obalu.
 • Měřicí prvek je připojen vodičem

  k hlavní jednotce .

 • Zpracovaná data jsou převedena do digitální podoby. Konečný výsledek se zobrazí na obrazovce
  .
Informace!Elektronický teploměr se sondou je často vybaven LCD displejem, který plní své funkce s minimální spotřebou energie. Tato kombinace umožňuje použít baterie s vlastním napájením (jednorázové baterie). Pro zajištění viditelnosti ve tmě nastavte vestavěná světla.

Technické vlastnosti a provozní pravidla digitálního teploměru se senzorem na dálku

V nejjednodušším provedení má vnitřní jednotka omezenou ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy

Předpokládá se, že tato část bude použita ve vytápěné místnosti. Proto výrobci nabízejí odpovídající teplotní rozsah, úroveň vlhkosti. Sonda v odpovídajícím výkonu se používá v různých podmínkách. Měří hodnoty kapalin, pevných látek. Elektronické teploměry s dálkovým senzorem slouží k monitorování teploty stěn potrubí topného systému, sypkých materiálů. Níže jsou uvedeny omezující parametry typické pro zařízení v této kategorii.

\ t
Technické parametry měřičů teploty se senzorem na dálku Jednotka měření Rozsah
Rozměry snímače teploty na dálku, délka /průměr mm 150-300 /3-8
Délka propojovacího kabelu m 0,5-100
Spotřeba energie mW 8-15
Měření teploty ° C Od -60 do +500 (typické modely pro domácnosti: -50 až +60)
Chyba elektronického teploměru se senzorem na dálku ° C 0,2 až 3
Provozní teplota okolí pro elektronickou jednotku ° C -20 až +60
Vypočtená relativní vlhkost % 2-97
Záruka výrobceměsíců 12-60

Kromě LCD je v digitálním teploměru se senzorem

instalován digitální LED displej.

V tomto provedení je spotřeba energie poněkud zvýšena, ale není třeba samostatné podsvícení. Níže jsou uvedeny funkce některých výrobních modelů:

 • Zobrazení ve stupních: Celsia (° C) /Kelvin (K) /Fahrenheita (K).
 • Připojení elektronického teploměru se senzorem dálkového ovládání k přenosnému počítači.
 • Použití sond různých typů pro měření v odpovídajícím teplotním rozsahu.
 • Automatická kalibrace.
 • Alarmy (světlo, zvuk) při dosažení určité prahové hodnoty.
 • Záznam a uložení do paměti uživatelských nastavení, měření.

Druhy elektronických teploměrů s dálkovým senzorem

Výrobci na to nabízejí širokou škálu výrobkůkategorií Pro uspokojení rostoucích potřeb moderních uživatelů uvolňují modely s pokročilými funkcemi za rozumnou cenu.

Moderní bezdrátový teploměr s externím čidlem venkovní teploty

Zde je sonda umístěna v samostatném pouzdru s baterií, vestavěným vysílačem. Lze jej instalovat na správném místě bez vrtání okenních rámů a stěn pro pokládání kabelů. Potřebná data jsou přenášena online na přijímač hlavní jednotky. Pro zpracování /zobrazení informací se dále používá pravidelný algoritmus. Ve standardních modelech se rozsah senzorů pohybuje od 30 do 100 metrů, což je dostačující pro většinu domácích úkolů. Pro podrobnější studium tématu jsou uvedeny informace o různých modifikacích zařízení s ohledem na nejběžnější aplikace.

Elektronické teploměry pro venkovní okna s dálkovým senzorem

Typické modely

Nejprve vložte baterie do zvláštního prostoru, zavřete víko

Dále se do rámu okna vyvrtá otvor požadovaného průměru. Do něj je vložena sonda elektronického teploměru s přenosným senzorem. Pomocí těsnící hmoty se eliminují trhliny.

Elektronická jednotka je instalována na místě vhodném pro uživatele

Hlavní výhodou nejjednodušších teploměrů pouliční elektroniky je jejich minimální cena. Je třeba také poznamenat výhody kompaktní velikosti, jednoduchostivýkon montážních operací, poměrně vysoká přesnost měření ve srovnání s klasickými analogy.

Vlastnosti elektronických teploměrů s přídavnými funkcemi

Moderní modely

Zlepšení výrobních a prodejních procesů výrazně snížilo náklady na elektroniku. Dobře vybavený venkovní teploměr s dálkovým senzorem lze zakoupit levně. Následují výhody potenciálu takové techniky. Použití bezdrátové komunikace urychluje a zjednodušuje instalaci, zajišťuje bezpečnost stavebních konstrukcí a dekorativních dekorací místností.

Informace!Instalace termočlánku uvnitř konstrukce vytváří studený most, který zhoršuje izolační vlastnosti okenního rámu.

Od 3 do 10 interních a externích senzorů je připojeno jedno hlavní zařízení. To umožňuje regulovat teplotu vzduchu v několika místnostech. Takové zařízení je zejména kombinováno s řízením kotle. Se správným nastavením bude možné optimalizovat provoz topného systému, který rychle kompenzuje náklady na odpovídající modernizaci.

Kromě teploty používají specializované snímače, které umožňují regulovat úroveň vlhkosti v místnosti a pod širým nebem. Samozřejmě, v této verzi mluvíme o speciálním bloku elektroniky, který je navržen pro zpracování těchto dodatečných dat.

Moderní multifunkční zařízení

V tomto příkladu jsou snímače teploty, vlhkosti, atmosférického tlaku, rychlosti větru a směru směru upevněny na pevném kovovém stojanu. Signály z nich jsou odesílány do vnitřní jednotky prostřednictvím bezdrátových kanálů. Pro autonomní napájení externích komponentů solárního panelu.

Tato technika patří do zvláštní kategorie „meteorologické stanice“. Na rozdíl od elektronických digitálních teploměrů je kromě zobrazení aktuálních dat schopna zpracovávat informace. Na základě údajů o tlakové změně je vytvořena meteorologická prognóza (od 12 hodin do 7 dnů). Některé modely jsou schopné zobrazovat čas, normální a lunární kalendář. Technika s vícebarevným displejem.

Technika s vícebarevným displejem schopným provádět funkce fotorámečku

Vraťme se k předmětným produktům. V průběhu studia měřicího zařízení této kategorie je nutné uvést teploměr automobilu se senzorem dálkového ovládání.

Neutrální vzhled umožňuje instalovat takové panely bez omezení estetických parametrů interiéru vozidla

Informace!Je třeba zakoupit model elektronického teploměru se senzorem dálkového ovládání navrženým speciálně pro instalaci do auta. Elektronická jednotka je zde lépe chráněna před nepříznivými vnějšími vlivy ve srovnání s analogem "bytu".

Jakzvolte elektronický teploměr se senzorem pro koupel

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Při hledání vhodného zařízení je nutné vzít v úvahu vysokou vlhkost a teplotu, rychlou změnu parametrů. Přesnost měření je nutná pro vyladění a udržení optimálních podmínek v parní lázni. Dostatečná pevnost elektronického teploměru se senzorem na dálku by byla užitečná, aby si jednotlivé komponenty zachovaly svou integritu a funkčnost při nedostatečně přesné manipulaci. Zabraňte přehřátí vnějších částí, abyste zajistili dobrou úroveň bezpečnosti během provozu.

Modely tohoto typu jsou vybaveny několika čidly, která se používají ke sledování teploty ve dvoulůžkovém pokoji, pokoji pro odpočinek a dalších prostorách lázeňského komplexu

Senzor vlhkosti a další důležité údaje

Pro kvalitní reprodukci zdravotně-relaxačního procesu v parní lázni je nutné řídit několik parametrů současně:

Technologie Parametry
Teplota, ° C Vlhkost,%
Ruská lázeň 67-70 90
Finská sauna 45-50 100
Turecké lázně 70-120 10-15

Kabel s kovovým pletivem je dobře chráněn před mechanickým poškozením

Dřevěné pouzdro elektronického teploměru sdálkové čidlo odpovídá estetice klasických povrchových úprav. Také poskytuje dobrou elektrickou izolaci

Správná instalace teploměru se senzorem na dálku

Ukazatel namontovaný mimo dvojitý prostor

Sonda je zpravidla upevněna ve výšce hlavního lehátka ve výšce 1,2 ÷ 1,5 m. Vyberte místo v maximální vzdálenosti od vstupního a topného zařízení. Pomocí přídavného senzoru můžete sledovat teplotu vody v bazénu.

Jak vyrobit elektronický teploměr vlastníma rukama

Elektrický obvod

Pro vlastní reprodukci můžete použít jednoduchý design, který není pro osobu se základními dovednostmi a znalostmi v elektronice obtížný. Hlavní komponentou je specializovaný teplotní senzor DALLAS DS1820. V případě potřeby mohou být k jedné sběrnici připojeny desítky podobných zařízení s maximální délkou komunikačního kabelu do 300 m.

Důležité!Při volbě jiných částí elektronického teploměru se senzorem na dálku je třeba zakoupit minimální zenerovy diody (napájecí napětí 3,9 V). Jsou malé.

Při montáži obvodu digitálního teploměru vlastníma rukama je nutné dbát na polaritu. Na těle se vytisknou odpovídající symboly „+“. Prohlédněte si umístění kabelů snímače v průvodní dokumentaci.

přehledná montáž umístí všechny rádiové části do standardního balíčku RS 232

Aby byl teplotní senzor chráněn před nepříznivými podmínkami, když je umístěn v otevřeném prostoru, je potažen epoxidovou pryskyřicí ve vhodné velikosti. Dále je k PC připojen standardní konektor. Pro zpracování dat pomocí DigiTemp. Najít verzi programu, který je podporován konkrétním operačním systémem (Windiows nebo Linux) na Internetu, není obtížné.

Výsledky měření jsou zobrazeny na obrazovce počítače v tomto tvaru

Přezkoumání trhu s cenami, rozdíly mezi různými modely, užitečná doporučení

Fotky Značka /Model Cena, rub. Specifikace, funkce, komentáře
RST /77110 1200-3500 Specializovaný digitální teploměr s bezdrátovým senzorem pro koupel. Měření do + 200 ° C, podsvícení, alarmové prahy, vlastní napájení.
DC /2 620-890 V tomto tělese je zabudováno jedno čidlo. Teplotu lze regulovat i v místě instalace elektronické jednotky.
Datronn /HTC-2 640-950 Vestavěný měřič vlhkosti je určen pro práci v interiéru, kalendáři, hodinách. Vzdálená sonda je propojena 2 m kabelem, v paměti jsou uloženy minimální /maximální hodnoty.
Sima Land /567524 180-560 Jednoduchélevný model s čidlem teploty ulice. Délka spojovacího vodiče je 90 cm.
GAL /WS-1300 230-490 Úsporné měření, kabelové připojení (140 cm), baterie typu „AAA“.

Dobrý elektronický venkovní teploměr se senzorem dálkového ovládání bude snazší koupit, pokud budete zkoumat názory majitelů, kromě reklamy a obecných technických údajů.

pobeda134, Kyjev, DC /2:Plusy: Digitální, dálkový senzor, ukazuje teplotu, vlhkost, jak vně i uvnitř místnosti, hodiny, jednoduché a snadné použití, kompaktní, velká čísla, levné. Je to velmi jednoduché, každý na to může přijít. Ovládání se provádí dvěma tlačítky. Levé tlačítko přepíná režimy teploty a vlhkosti a pravé tlačítko zobrazuje režimy "IN" - vnitřní teplota (uvnitř) a "OUT" - venkovní teplota (venkovní) Nevýhody: Černá, ne příliš pěkně zapadající do vnitřního prostoru, vyrobená v Číně V pokynech není ruský jazyk.Podrobnosti vizo Otzoviku: https://otzovik.com/review_4813466.html
NFore, Lugansk, Datronn /HTC-2:Výhody: Lehký, kompaktní, přesný elektronický teploměr se senzorem na dálku. Velmi pohodlný a kompaktní vzhled, funguje z mini-prstové baterie. Lze jej zavěsit na zeď, na zadní stěně je speciální výklenek, nebo jej položit na stůl pomocí nohou, které lze snadno složit. Funguje to správně, data nevykazují žádné viditelné chyby, baterie vydrží dlouho. Ještě nemámeNevýhody: Dosud nenalezeno.Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_2410333.html
Newcreation, Sima Land /567524:Výhody: Rozumná cena, snadná obsluha Nevýhody: Volné konstrukční prvky. Na zadní straně je malý stojan, ale s námi se rozpadl a my bez něj zvládneme. Sucker byl připojen, ale nechápal jsem, jak ho nainstalovat. Nemůžete to dát na drát přes senzor.Přečtěte si víceo IRe: http://irecommend.ru/content/elektronnyi-termometr-za-100-rublei-pokazyvaet-t-tochno-uzhe-god

Vysoce kvalitní elektronický digitální teploměr je levný, takže nezávislé vytvoření podobného zařízení je vhodné pouze pro uspokojení touhy po tvořivosti. V některých situacích však bude možné úspěšně řešit pouze neobvyklé úkoly pouze tímto způsobem. Podělte se o své vlastní zkušenosti a položte otázky v komentářích k článku. Tyto stránky mohou být použity k publikování doporučení pro použití továrních modelů.

Video o vytvoření složitější struktury ve srovnání s výše uvedeným příkladem - teploměr s hodinami