Elite podkroví: je možné ztělesnit klasický styl podkroví v běžném bytě?

Intimní rozhovory o umění, pak nahlas, pak tlumené hudby, matné okolní světlo, a znovu zvonek zvonek: to je nový host s originálním výhledem na život. Proto již připouštíme svobodu milující styl loftu, který není zvyklý na konzervativní osobnosti a nemá žádné okolí. Stalo se populárním nejen dnes, ale ani den před včerejškem, takže redaktoři online magazínu HomeMyHome.ru se opět vracejí do „půdního“ života Ameriky minulého století a nabízejí informace o tom, co je to půdní byt.

Historie půdního stylu: od výrobních hal po obytné budovy

\ t

Pokud překládáte slovo „loft“ z angličtiny, můžete snadno pochopit, proč se styl nazývá podkroví, protože slovo samo o sobě znamená „podkroví“. Průmyslový New York, který prošel 30. roky a odvážně vstoupil do vzestupu 40. let, čelil problému skoku cen městských pozemků, zejména v centru. Proto byli majitelé průmyslových závodů nuceni stáhnout výrobní proces blíže k okraji města. Místní bohémové zaujali místo - umělci, hudebníci, herci.

Prostory splnily všechny požadavky: neuvěřitelně vysoké stropy, dostatek přirozeného světla přes velká tovární okna, zajímavý výhled na cihlové zdi a dostatek prostoru

V polovině 20. století se půdorys stal nezávislým a získal popularitu.

Dnes jsou loftové továrny považovány za elitní, což dává bohémskému vzhledu své vlastní životní metry ještě zajímavější

.

Základní charakteristiky stylu podkroví

\ t

Každý styl stylu má své vlastní vlastnosti a vlastnosti.

Loft je:

  • velké prostorné pokoje;
  • dostatek přirozeného světla ze širokých oken;
  • vysoký strop;
  • nepřítomnost dělících stěn;
  • zvláštní zónování prostoru, umožňující otevřený přístup do koupelny, ale schovávající toaletu;
  • kombinace surových zdí a stropů s moderní technologií;
  • množství chromovaných dílů, osvětlených zrcadel, kovových trubek při celkovém přezkoumání.

Královstvíprostorný a jednoduchý, pouliční výzdoba

Dalším jasným atributem tohoto stylu a jeho zvláštností jsou kovové schody a funkční balkony uvnitř areálu, na kterém lze umístit rekreační oblast, knihovnu nebo kancelář

.

Kdo má rád půdorys

Pochopit, zda vám takový design bytu vyhovuje, je jednoduchý. V takových místnostech s výrazným výrobně-průmyslovým duchem se lidé cítí dobře, v jejichž duši nejsou žádné překážky. Milovníci měkkých textilií, jemných šperků a štuků zde budou nepříjemní, ale pro ty, jejichž myšlenky by se neměly dusit v rámci malé místnosti, bude více než volně.

Hojnost denního světla ze širokých oken a večerní malé osvětlení jako lidé, kteří vedou bohémský životní styl

Související článek:

Loftový styl - co to je. V přehledu se podrobněji podíváme na rysy interiéru v tomto stylu, na to, jak jej vytvořit a jaké materiály je nejlepší použít, a také vyhodnotit fotografie nejlepších loftových studií či apartmánů.

Dokončovací materiály pro opravy ve stylu loftu a fotografie konečného interiérového designu

\ t

Pro vytvoření průmyslového „podkroví“ má byt svůj vlastní vzorec: je vzat velmi prostorný pokoj (buď bez příček, nebo s jejich minimálním počtem), s velkými okny a s cihlovým zdivem, stropními trámy a vměstky kovových trubek.

Strop podhledu

Pro registraciStrop potřebují akcenty, kterými bude větrání, potrubí, rámové prvky a podpěry.

Je dovoleno jednoduché nátěry stropu s vodní emulzí nad základním nátěrem

Dřevěné trámy mírně změkčují průmyslový vzhled

Čím širší jsou trubky pod stropem a čím více otáček mají, tím lépe

Závěsná úroveň stropu s osvětlením bude hrát svou úlohu dobře, neboť bude kontrastovat s prakticky neopracovaným stropem z podlahové krytiny

.

Ostatní prvky stropu jsou cihly, základní nátěr, tmel, dřevěné panely.

Nástěnná dekorace v půdním stylu

Neměli byste instalovat žádné masivní oddíly. Pouze otevřený prostor s radami zón. K tomu existují světelné vnitřní příčky, vyjádřené skleněnými tvárnicemi, policemi, obrazovkami, nábytkovým uspořádáním.

Stěny tvoří velmi potřebné zázemí průmyslových prostor, takže celý obvod by měl být zdoben zdivem, betonem, panely.

Tapeta? Ne, neslyšel. Pouze cihla, jen hardcore!

Imitace cihly činí z interiéru poněkud měkčí, ale zachovává si správný dojem

Nejčastěji je jedna stěna opatřena volbou barvy nebo dřevěnými panely

.

Podlahové podlahy

Navzdory skutečnosti, že nejlepším řešením pro rekonstrukci vzhledu podlahy je beton, není vhodný pro bydlení v bytě: astudený od něj, a docela nepraktický. Proto návrháři navrhli další typy podlah: laminát nebo prkenné podlahy, parkety, keramické obklady pro kuchyňské a koupelnové zóny a umělý kámen.

Okna a dveře ve stylu podkroví

Při výběru bytu se zpočátku zvažují pouze možnosti s velkými okny. Nejlepší možností je okno na podlahu s výhledem na ulice.

Rámy by měly napodobovat dřevo, být zcela dřevěné a neměly by být přetíženy textilem. Různé žaluzie fungují nejlépe

A bez záclon, široké okenní otvory vypadají nádherně

Pokud okna nejsou příliš velká, pak jen s dlouhými světelnými závěsy můžete vizuálně zvětšit otevírání okna a světlá barva textilií vizuálně kompenzuje nedostatek přirozeného světla

Pokud okna nejsou příliš velká, pak jen s dlouhými světelnými závěsy můžete vizuálně zvětšit otevírání oken a světlá barva textilií vizuálně kompenzuje nedostatek přirozeného osvětlení

Barevná řešení stylu podkroví

Internet nabízí celou řadu hotových návrhů bytových domů. Chcete-li vytvořit svůj vlastní design, bude člověk bez dovedností při manipulaci se speciálními počítačovými programy potřebovat řadu tipů. Začněme s barvou. Barevná paleta neznamená velkou rozmanitost odstínů.

Typické barvy jsou černá, bílá, šedá, hnědá. Každá barva nabízí rozsah přípustných hodnotodstíny. Pokud jde o světlé barvy, jsou vhodné ve formě dekorativních prvků, ale neměly by vytáhnout hlavní roli v obecném vnímání místnosti.

V prostoru na spaní může mít zeď barvu. Ale ne ze světlé palety, ale ze studené skupiny

Šarlatový přízvuk je uspořádán tak, že nedráždí oči, ale zaměřuje pozornost na celkový dojem z designu

.

Typické stylové barvy

Nikdo nezakáže instalovat světlý nábytek a pověsit barevné závěsy, ale pak byste si neměli stěžovat, že dojmy skutečného průmyslového ducha nefungovaly.

Nábytek ve stylu podkroví s fotografickými příklady

Nábytek, podkroví, design - jedna z nejčastějších žádostí vyhledávačů. S rostoucí oblibou stylu se zvyšuje zájem o jeho komponenty. Můžete vytvořit bohémský styl, průmyslové a dokonce glam s pomocí designu pokojů. S obecným minimem nábytku dávají přednost ultramoderním nebo starožitným modelům. Lidé se zvláštním vkusem se mohou pokusit spojit starou a novou éru.

Veškerý nábytek musí být funkční a výstižný, bez přebytků a zvláštních dekorací. Bude skvělé, když všechny položky jsou na kolečkách, což poskytne skvělou příležitost, jak se s nimi bez problémů pohybovat

Loftový nábytek lze koupit nebo vyrobit ručně

Každý kus nábytku obsahuje prvky stylu: trubky, dřevo, kov

Kožený nábytek a stůl připomínající tovární design vytvářejí bohémskou atmosféru

Nábytek se nepohybuje v blízkosti stěn, ale nachází se v prostoru bytu a dělí se na zóny.

Obrazy podkroví

Bylo by divné vidět obraz Titiana nebo Aivazovského v takovém bytě na zdi, ale řada plakátů se stylizací, výtvarným uměním bude v pořádku. Tradičními materiály pro základnu budou plátěné plátno, matné sklo, fotografický papír, zbytky tapet, dřevovláknitá deska, dřevotřísková deska.

Obrazy, u nichž je vyobrazení mimo naše obvyklé porozumění, jsou v tomto interiéru více než vhodné

.

Deska základny pro černobílý celovečerní portrét vypadá zajímavě

Plakáty mohou zobrazovat fotografie ze života minulého století, značky a symboly, grafiku, plakáty

Loft Osvětlení

Mělo by být hodně světla, ale nemělo by zasáhnout oko. Rozmanité osvětlení je dosaženo díky četným lampám, uspořádaným zvláštním způsobem - světlo také zonovalo prostor.

Zdroje osvětlení používají lustry, závěsné konstrukce, body, LED světla, nástěnné lampy, stojací lampy.

Světla mohou doslova viset nad povrchy

Sklo se používá pro odstíny lampy, ale textilie jsou velmi vzácné

Sconce ve formě kapky ze žárovky a kovové vodovodní trubky: zdá se, že se jedná o jednoduchý výrobek a každý se na něj bude dívat

Související článek:

Lampy ve stylu podkroví : funkce, co jsou vyrobeny, odrůdy, kritéria výběru, osvětlení ve stylu podkroví v kuchyni, obývacím pokoji, předsíni a ložnici Loftovou lampu zhotovujeme vlastníma rukama.

Příslušenství ve stylu podkroví

Loftový dekor dot i. Jedná se o originální a odvážné gizmos, které vytvářejí bohémskou atmosféru a přeměňují tovární prostory na obytný prostor.

Jako příslušenství se používají výrobky ze dřeva, kovu nebo skla. Krb se stává aktivním prvkem výzdoby

Ozdobné trubky se stávají zábradlím. Dokonce i pro vnitřní květiny jsou hrnce vybírány ve stejném stylu rozhodnutí

.

Hlavní věcí při výběru příslušenství je zdůraznit a zachovat pocit, že místnost není přetížena maličkostmi.

Návrh různých místností bytu ve stylu loftu

Není tak obtížné uspořádat pokoj ve stylu podkroví v obyčejném bytě, jak se zdá. Tato možnost je vhodná pro ty lidi, kteří si z různých důvodů nemohou koupit dvouúrovňové nebo velmi prostorné ubytování, aby si svůj byt mohli vybavit ve svém oblíbeném stylu. Navrhujeme zvážit metody a možnosti designu pro různé obytné místnosti pod podkrovím.

Předsíň a obývací pokoj

Dům začíná na chodbě, takže má smysl věnovat mu velkou pozornost. V obyčejném bytě to není vždy vícemetrový pokoj, ale nepotřebujeme mnoho. Pokud je chodba malá, cihla aNástěnná dekorace by neměla být příliš tmavá. I když se s tím mohou hádat milovníci soumraku. Zde, jak se říká, je věc chuti.

Chodba by neměla být oddělena dveřmi, je lepší provést harmonický přechod ve vhodném barevném schématu. Štěstí pro ty, kteří mají úklidovou místnost ve formě skříně - tam můžete skrýt oblečení, které je převedeno do šatny. Hala tak nebude zaplněna nábytkem.

Masivní skříně nejsou častými hosty v podkroví, proto se využívají technické místnosti, skladovací prostory na pohovkách a neviditelné mezaniny.

Světle dekorativní cihla opticky činí úzkou chodbu širší. Jsou vyžadovány minimální věci

Sál podkrovního stylu bude středem bytu, takže nábytek by měl být vybrán tak pohodlně, jak je to jen možné. Většina problémů je způsobena výběrem barev pro čalouněný nábytek: žádné květinové vzory, hukot nebo flounces. Kde jste viděli vhodné květinové ornamenty v továrně? I když se jedná o uspořádání bytového domu, ale protože jsme se ujali dodržování návrhu, musíme jít až do konce.

Šedý nábytek v obývacím pokoji vypadá útulně a diskrétně. Najdete zde místo a okrasné rostliny

Zrcadlo v malém bytě pomůže: zdá se, že místnost se zvětšila

Masivní nábytek může také najít místo v obývacím pokoji

Studium a ložnice

Kancelář ve stylu podkroví vypadá nesmírně zajímavě: nevypadá jako domácí místnost, ale neexistuje dojem, že by se jednalo o kancelář. Opravduworkshop pro mistra myšlení, slova, pero. Každý pokoj může být přeměněn na kancelář, a ne nutně největší v bytě.

V této funkci by nic extra, které by od případu neodvádělo pozornost. Zdá se, že zeď je opuštěná, ale je to úspěšný pokus o spojení dvou typů povrchových úprav

Knihovna umístěná ve studii a pohovka pro čtení: kdo říkal, že musíte pracovat, když sedíte u stolu?

Design ložnice v půdním stylu zahrnuje určité množství textilií: obvykle se jedná o koberec, ložní prádlo, přehoz, polštáře a záclony.

Ložnice ve stylu podkroví v bytě má více mužských rysů: může to být příliš drsné sídlo pro jemnou ženu. Ale tento styl je poněkud výstřední nebo bez duší pro dívky. Žádné chytlavé odstíny, všechno je klidné a upravené

Lůžko může být kovové nebo dřevěné, lehké nebo masivní. Všechny textilie by měly být neviditelné a zároveň nepostradatelným stylovým doplňkem.

Kuchyně a koupelna v podkrovním bytě

Je velmi obtížné vybavit kuchyňku: je obtížné bez zásuvky pro skladování kuchyňského nádobí a nalezení správné sady nábytku není vždy snadné.

Výběr nábytku v kuchyni, preferují buď chrom nebo dřevěnou

Vesla vypadá zajímavě, ale majitelé vědí lépe, co by mělo být v jejich kuchyni. Ale vážně, je to dobrá kombinace dřevěných prvků,cihlový povrch a kov. Samostatně bych chtěl říci, že uzavřené graffiti perfektně vyjadřuje myšlenku re-vybavení opuštěných výrobních prostor do bytového bytu

Regály s otevřeným typem se často používají pro skladování v kuchyních. Nábytek se zdá být poněkud hrubě dlážděný, ale podrobné zkoumání ukáže mistrovskou práci.

Koupelna a koupelna také předstírají zvláštní atmosféru.

S požadavkem na zušlechtění: dlaždice Metlakh v šedých odstínech, originální lustr a jasné LED osvětlení. Lustr vypadá, jako by na něj byl právě vyhozen kus dekorace, který zředí několik bytových doplňků

Zrcadlo v koupelně by mělo svítit. Svítidla vytvoří správnou poznámku

Kde se můžete potulovat, je to v koupelně: podkroví, a tak všude je instalatérské potrubí a tady je to místo, a to v nečekaném směru as nestandardním osvětlením

Není nutné dokončit koupelnu pod cihlou. Kamenné dlaždice nesníží požadovaný efekt

Loftové studio a zonace

Majitelé malého bytu nebo studia jej mohou také zařídit v půdním stylu. Obtížnost nespočívá ani tak v malém záběru jako v osvětlení: nejčastěji je jeden ve studiu, méně často dvě malá okna. Cesta ven bude jasným zonováním podle frekvence využívání zón. Pokud majitel raději vaří většinu času v domě, pakPrioritní jídelní kout s kuchyní. V blízkosti okna je kuchyňská zóna. Hodně času stráveného prací? To znamená, že pracovní plocha je umístěna pod oknem.

Příklad návrhu malého ateliéru pod podkrovím

Pokud je místnost poměrně malá, nemá smysl hrát s oddíly. Místo toho se zonování provádí pomocí barvy, druhé vrstvy pro prostor na spaní a světla.

Ve vašem bytě vzkvétá trochu fantazie v kombinaci s naší radou a duchem kreativní inteligence.

Video: byt v podkrovním stylu