Foamiran: co to je a proč jsou do něj zamilované ženy

Vyšívání - není to jen tvořivost, může vám také přinést dobrý příjem. Zejména pokud budete držet krok s dobou a aplikovat moderní materiály, které poskytují vynikající výsledky. Jedním z nich je foamiran. Co je to, jak ji používat a co může být vyrobeno z tohoto překvapivě plastového výrobku - dnes v recenzi HomeMyHome.ru.

Je těžké uvěřit, že tyto luxusní květy jsou vyrobeny z plastové pryže

Co je to materiál a proč se nazývá foamiran

Pokud začnete hledat obrázkyvýrobky z foamiran, pak divit na úžasné přírodní krásy vlásenky, brože a další dekorace. Co je tedy - foamiran, a kolik stojí tato hmota? Především odhalme tajemství jména: doslova se vynořilo z kombinace „pěny“ a „Íránu“, tedy „z Íránu“. Vynalezl tento produkt íránských mistrů. Nejčastěji však toto jméno najdete v Rusku, říkali jsme to takhle. V zahraničí to lze nazvat plastovou semišovou nebo pěnovou gumou. To je prozaické, ale charakterizuje strukturu materiálu velmi správně.

Měkký semiš - ideální základ pro šperky

Vědecky je pěnový polyuretan kopolymer na bázi vinylacetátu a ethylenu. Je to organická látka na bázi sloučenin uhlíku. Právě vyrobený materiál má poměrně silný zápach díky použití kyseliny octové v procesu přípravy. Ale tato nepříjemná vůně rychle zmizí a zapomenete na ni během jedné minuty po otevření balení. K prodeji ve formě plechů do tloušťky 3 mm.

Průměrná cena jedné vrstvy je 40 × 60 centimetrů - 40–60 rublů

.

Druhy Foamiran

Myagkifom má téměř jakýkoli tvar a dokonale ho zachovává. I když si dáte kabát na šaty s plastovou semišovou brož, není zdeformovaný. Pro tvarování je zapotřebí pouze malé množství tepla, i teplo rukou je dostatečné.

Chcete-li udělat květinu, stačí jen lehce dát lístkům požadovaný tvar.

Foamiran se dělí na typy v závislosti na výrobci, tloušťce materiálu a jeho vzhledu. Podrobněji budeme analyzovat.

Podle výrobce

\ t Tenký materiál může mít nerovnoměrnou tloušťku a téměř se neroztrhne, když je přetažen v důsledku vysoké elasticity. Používá se k vytvoření aranžování květin.
Výrobce Charakteristika listu Vlastnosti
Írán, Pěna Eva Velikost: 60 × 60.

Tloušťka: do 1 mm.
Turecko Velikost: 40 × 60, lze prodávat v rolích.

Tloušťka: od 1 do 3 mm.
Materiál má jednotnou tloušťku, rovnoměrnou strukturu, měkkost.
Korea Velikost: 40 × 60.

Tloušťka: 1 a 0,6 mm.
Fólie z Koreje dokonale drží tvar a snadno se natahuje, dokud nedosáhne snadné průhlednosti.
Čína Velikost: 40 × 60.

Tloušťka: 1-3 mm.
Má pronikavý zápach, nezáleží na tom a může se v tomto procesu zlomit. Vynikající pro tónování. Po protažení se může zmenšit.

Tloušťka plechů

\ t

Na prodej můžete najít foamiran o tloušťce 0,5 až 4 milimetry. Rozměry listů mohou být také různé, jsou zde listy 40 × 60, 50 × 50, 60 × 60, 60 × 70, 60 × 90 a rolích.

Pěnová pryž má široký barevný rozsah, ale řemeslníci dávají přednost použití bílé a odstínují ji barvou

Pro výrobu květin je vhodná tloušťka až 1 mm. Hrubší plechy jsou zvykléaplikací, scrapbooking a tvorby panenek. Pro děti tvořivost vhodný tlustý materiál, který se dobře táhne a neroztrhne.

Vzhled

Plastová semiš může mít nejen různé barvy, ale také texturu.

Faktura Obrázek Vlastnosti
Hedvábí Odolný a extrémně elastický materiál s matným povrchem.

Prodává se v tenkých listech a používá se k výrobě kytic.

Nebojím se vody, udržuje si tvar a je tónovaný akrylem, pastelem nebo olejem.
Marshmallow Má mimořádně jemnou strukturu, vytvořenou z tepla rukou, ze železa se může roztavit.

K dispozici v paletě pastelových barev.
Glitter Povrch glitternomu je pokryt třpytem.

Používá se pro výrobu šperků: brože a špendlíky.
Texturou Strukturovaný foamiran může mít froté povrch, reliéf nebo vzor.

Používá se pro výrobu hraček.

Nesmíte věřit, že tento úžasný šperk je vyroben z marshmallow foamiran

Úžasné vlastnosti Foamiranu

Foma je velmi plastický materiál, snadno se ohýbá a natahuje. Navzdory pěnové struktuře, foamiran neabsorbuje vodu, takže je-li to nutné, snadno se čistí od nečistot.

Gumové semišové nůžky se snadno stříhají nůžkami, můžete na nich vytvořit reliéfní vzor

Fom může být zcela natřen nebo lehce zbarven pastelem, olejem a akrylovými barvami. Pro barvení použít i oční stíny, pomazám a tužku z kosmetiky. Masters se nedoporučuje používat pro malování akvarelu a akrylu - nakonec se sprchují. Plastová pryž mění svůj tvar při jakékoliv tepelné expozici.

Lze použít k ohřevu vysoušeče vlasů, železa, běžné svíčky nebo ručního ohřevu

K lepení foamiranu se používá lepidlo tavného lepidla nebo jakékoliv rychlé lepidlo ze série „Moment“. PVA, tekuté hřebíky a jiná dřevozpracující lepidla nejsou vhodná pro práci s jemnou gumou.

Důležité!Fom se snadno roztaví a spálí, což je třeba vzít v úvahu při práci s otevřeným ohněm.

Co je to - foamiran, z hlediska praktické aplikace

Vyšívání s foamiranem je potěšením. Všechny výrobky z měkké pěnové gumy vypadají velmi neobvykle. Chtějí se jich dotknout a obdivovat. Nejčastěji dělají květiny z foamiranu vlastníma rukama. Květinové brože, vlásenky a boutonnieres jsou ve velké poptávce mezi milovníky ruční práce. Z tohoto materiálu, aplikace na boty a klobouky, měkké hračky a další řemesla vypadají velkolepé.

Foamiran vlásenky pro nevěsty a nejen

Foma vlásenky mohou být velké, přízvuk a velmi malé. Tyto produkty se měníúčes, který z něj dělá umělecké dílo.

Hlavní zmínku ve skladbě hraje krásná květina, někdy květinová aranžmá několika pupenů

Vlasové spony Foamiran jsou velmi oblíbené ve svatebních účesech. Exkluzivní dekorace zůstane na dlouhé paměti. Pivoňky, růže, šeřík, shluky vistárie - všechny tyto květy mohou být vyrobeny z pěnové gumy, nikdy nevyblednou a budou vypadat jako skutečné. Nevěsty s fantazií mohou upřednostňovat shluky jasných bobulí nebo několik motýlů.Drobné růže jsou nejoblíbenější možností pro vlásenky. Jemné a elegantní pupeny zdůrazňují mladost nevěsty.

Foamiran čelenky - každý dívčí sen

Čelenky s penovými pryžovými díly jsou skvělou výzdobou. Pro nejmladší módy a starší dívky, můžete si šperky s legrační smajlíky, jahody, sladkosti a marshmallow květiny. S příchodem třpytivého materiálu, květin a luky foamiran, jiskřící se jiskry, se staly módní.Fantazie v designu ráfků není omezena na žádnédefinovaný rámec. Čím více zkušeností a času má řemeslnice, tím zajímavější jsou produkty.

Scrapbooking s umělým semišem

Pro ty, kteří se poprvé setkali s termínem „scapbooking“, vysvětlme, že se jedná o barevný design tištěných výrobků: alba, knihy, pohlednice a balíčky. Pro začínající jehly je Foamiran velmi jednoduchý a kujný materiál pro scrapbooking. Mistři v tomto druhu vyšívání mají tři směry: ražení, vytváření neobvyklých efektů pomocí inkoustu, úzkosti, umělého stárnutí a ražení - ozdobení konvexními kompozicemi. Foamiran je vhodný pro ražbu. S ním, celé shluky květin a bobulí kvetou na okraji kartingu, na pohlednicích nebo dárkovém balení. Můžete vytvářet objemové kompozice a ploché aplikace - to vše záleží na vaší fantazii.Světlé barvy Thomase činí tyto výrobky velmi atraktivní a elegantní.

Panenky měkké a vtipné

\ t

Foma pupae mohou být ploché, jako aplikace a objemné. Dokonce i dítě zvládne dělat jednoduchou hračku. S elegantními řemesly si můžete vyzdobit dětský pokoj a novoroční strom. Objemové hračky jsou vyráběny na bázi pěnových polotovarů. Jsou potažené elastickou gumou a natřeny laky. Smartdítě jako každé dítě.Kde jinde použít formulář

Z měkkých semišů děvčata dělají skutečně unikátní a exkluzivní gizmos. Tento materiál je obzvláště populární při výrobě svatebních doplňků. Dírkové knoflíky v petlichských oblecích hostů, výzdoba slavnostního stolu, nádobí a sklenic - to vše ozdobí každou dovolenou. Speciální elegance - kytice pro nevěstu z foamirany. Bezvadný, trvanlivý a trvanlivý - neuspěje ve slavnostním okamžiku. Nevěsta se nechce rozloučit s takovou kyticí a není na ní nic - zůstane v mladé rodině jako domácí dekorace. Podívejte se na fotografii, jak květiny foamiran vypadají v různých verzích.Kromě svatebních vyznamenání je z Thomase vyroben i design sáčků, závěsů pro záclony, interiérové ​​kompozice a mnoho dalšího.

Související článek:

Jak vyrobit ručně vyráběné květiny z vlnitého papíru a mnoho dalších jasných ozdob goforomateriala snadno a jednoduše - přečtěte si naši publikaci.

Nástroje a materiály pro práci s Foamiranem

Foamiran nevyžadujeněkteré speciální nástroje, jsou v arzenálu každého kvalifikovaného pracovníka:

  • železo, vysoušeč vlasů, nebo horká kulma k ohřevu koruny;
  • nůžky na řezání materiálu - manikúra a krejčovství. Pokud je - kudrnaté. Nejmenší prvky mohou být vyrobeny pravidelným úderem;
  • molda - jsou užitečné pro výrobu lístků a listů. Je lepší použít plastové přířezy;
  • stohy, jehly a párátka - budou potřebné k vyrazení foamiranu.

Sada výlisků pro ty, kteří již naplnili ruce při práci s tímto materiálem

Kromě uvedených nástrojů můžete potřebovat také materiály:

  • listy z hrubé lepenky pro výrobu šablon;
  • horké lepidlo v termogunu nebo v jakémkoli druhém lepidle;
  • tenký drát pro výrobu stonků a připevnění listů. Za tímto účelem nakupujte tónovaný drát ve floristickém obchodě;
  • suché pastely nebo jiné z výše uvedených barev. Olej je suchý po dlouhou dobu, může se rozpadat akrylát a je obtížné použít akvarel. Vyzkoušejte různé možnosti a vyberte si své;
  • lak na nehty, akrylový nebo jednoduchý transparentní lak na nehty - dodá výrobku lesklý povrch a usnadní péči.

Lakované výrobky se snadněji čistí

Jak udělat řemeslo z foamiran: video master class

Pracujte s tímMěkký materiál je jednoduchý a velmi pěkný. Části, které potřebujete, jsou jednoduše vyříznuty z šablony a pak se lehce natáhnou v libovolném směru. Hotové okvětní lístky a listy jsou v kompozici fixovány lepící pistolí.

Aby se snadno natáhla, měla by být mírně zahřátá teplým železem nebo vysoušečem vlasů.

Důležité!Pro práci se nepoužívá horké, ale teplé železo. Horká platforma může roztavit jemný materiál.

Formy se také používají po zahřátí foamiranu. Přitlačí se k zahřátému předlisku a nechají se vychladnout.

Po kontaktu s materiálem formy akceptuje potřebnou strukturu

Práce s listy marshmallows vyžaduje péči a trpělivost. Mimořádné úsilí - a trhání obrobku. Pokud jste ale připraveni na pilnou a usilovnou práci, věřte mi, na všechno zapomenete, protože pod prsty se zrodí skutečný zázrak.

Video: malý krok za krokem mistrovská třída na foamiran od profesionála pro vaši inspiraci

Kde mohu koupit foamiran a kolik stojí

Jste již tímto materiálem dobyt? Zbývá jen zjistit, kde se foamirane prodává za to, kolik stojí. Měkká pryž nenajdete v běžných obchodech. Bude se muset podívat na specializovaná prodejní místa zboží pro vyšívání. Pokud žijete daleko od metropole - můžete si objednat fom na internetu. Zde jsou některé skvělé nabídky, podle Yandex.Market.

Jméno Obrázek Rozměry plechu, cm Průměrná cena (k květnu 2018), rub. Nejlepší nabídka
Íránský 35 × 60 40 KukiRuki.ru
Hedvábí 25 × 25 25 tadi.pro
Korejština 50 × 50 30 svad-mag.ru
Foamiran s potiskem 15 × 20 30 simplecrafts.ru
Tip!Mistr začátečník se může s takovým materiálem seznámit v hotovém kitu pro kreativitu. Taková sada stojí 150–200 rublů. Obsahuje hotové šablony a podrobné pokyny.

Nejpříjemnější materiál pro vyšívání

Trochu praxe a naučíte se, jak vytvořit opravdová mistrovská díla, která jistě najdou své zákazníky

Jakmile se pokusíte pracovat s foamiranem, zamilujete se do tohoto delikátního a plastického materiálu beznadějně. Vyzkoušejte si kreativitu! Pokud znáte nějaké funkce práce s fom a jste připraveni sdílet užitečné informace, napište o tom v komentářích!